Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, The Grand Wazoo napisał:

Zawsze powtarzałem, że Hugo 2 jest lepszy jako DAC niż jako combo (wzmacniacz). Chociaż jako wzmacniacz trzyma bardzo wysoki poziom i jest naprawdę dobry. Jednak podłączony w systemie jako DAC do wzmacniacza potrafi wywołać efekt opadu szczęki :) 

No patrz, a TT2 ma dokładnie odwrotnie :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, The Grand Wazoo napisał:

Zawsze powtarzałem, że Hugo 2 jest lepszy jako DAC niż jako combo (wzmacniacz). Chociaż jako wzmacniacz trzyma bardzo wysoki poziom i jest naprawdę dobry. Jednak podłączony w systemie jako DAC do wzmacniacza potrafi wywołać efekt opadu szczęki :) 

 

Jako integra potrafi się świetnie spisywać ze słuchawkami niskoomowymi, jak chociażby Sonorous X (uwielbiam to połączenie i będzie mi ciężko się rozstać), ale wykorzystany jako DAC w systemie stacjonarnym z Twin Headem...🔥🔥🔥

 

20210401_230343.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.03.2021 o 15:20, adriano2510 napisał:

Tak coś czułem, z Bursonem bardzo wiernie to gra i imponująco przestrzennie. Przynajmniej ja się szybko zaadaptowałem do takiej barwy i po kilku miesiącach wciąż bardzo podoba mi się takie zestawienie. 

Kolejnym krokiem w stronę lepszego będzie zmiana opampów. Mam u siebie 2 sztuki od MuzgAudio na sekcji AMP zamiast V6 Vivid co mocno poprawiło performance i uzupełniło jedyny brak tego setupu, czyli podsłodziło średnicę coś ala brzmienie lampowe. Bonusem urosła scena i poprawiła się rozdzielczość. Rozważ :) 

 

Ten zestaw pokazuje wszystkie najdrobniejsze usterki nagrań. Słuchawki po kilkudziesięciu godzinach wygrzały się na tyle, że nie zauważam już różnic względem wypożyczonego wcześniej egzemplarza.

Jak to możliwe że opampy spowodowały zwiększenie sceny jednocześnie podbijając górę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jacmiszcz92 napisał:

Ten zestaw pokazuje wszystkie najdrobniejsze usterki nagrań. Słuchawki po kilkudziesięciu godzinach wygrzały się na tyle, że nie zauważam już różnic względem wypożyczonego wcześniej egzemplarza.

Jak to możliwe że opampy spowodowały zwiększenie sceny jednocześnie podbijając górę?

Odwrotnie, lekko złagodziły górę ale jakość dźwięku level up. W Bursonie jednak trzeba mieć szczęście, żeby trafić z opkami innych marek, które się zgrają. Większość tych ciekawszych po prostu tam się nie zmieści i pozostaje kombinowanie albo pozostanie przy bursonowych. 

Zgadzam się, zestaw jest szczegółowy i słabych realizacji niezbyt chce się słuchać, ale przy najlepszych są ciary... np Lunatic Soul ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, pytanie miało brzmieć: "Jak to możliwe że opampy spowodowały zwiększenie sceny jednocześnie podbijając górę średnicę?

Zawsze mi się wydawało że bliższa średnica to mniejsza scena.

Potwierdzam, też miewam ciarki :D Mało tego, z hekami mam nie tylko na plecach, ale też na rękach i nogach. Myślałem, że to przypadek, ale nie.

https://www.focus.pl/artykul/sluchanie-muzyki-co-dzieje-sie-w-mozgu-gdy-czujemy-dreszczyk-emocji

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Frisson

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, jacmiszcz92 napisał:

Eh, pytanie miało brzmieć: "Jak to możliwe że opampy spowodowały zwiększenie sceny jednocześnie podbijając górę średnicę?

Z reguły rozciągnięte tony wysokie pozwalają na poprawienie walorów scenicznych, ale tu nie o same pasmo chodzi co ogólną jakość opampów. Póki co MuzgAudio to jedyne opki innej marki, które mi zadziałały na Burku. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony jak Susvary grają z V590, jest muzykalnie, gładko, aż się chce słuchać. Może purystom brakować większego detalu czy rozdzielczości ale mnie się podoba :D

Z Morfeuszem jest oczywiście lepsze SQ ale jakoś nie do końca mi to połączenie leży z Susvarami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, LuQi napisał:

@adriano2510 gdzie te opki można dostać?

https://muzgaudio.com/produkt/wydajny-wzmacniacz-dyskretny-jfet/

 

Działają mi w sekcji LP Stage. W I/V Stage lekko szumią, czyli prawdopodobnie Burek nie wyrabia prądowo, albo jakieś inne cechy o tym decydują o których musiałby się wypowiedzieć elektronik. 2 sztuki można śmiało brać. Do tego trzeba się uzbroić w oddzielne podstawki, żeby lekko odgiąć w nich nóżki, bo Burson sobie wymyślił swoją średnicę pinów i każde inne pampy siedzą za luźno. Opamp musi siedzieć ciasno i pewnie, inaczej można uszkodzić sobie sprzęt. 

 

Efekt jest taki, że średnica się dociążyła, dół wybrzmiewa krócej, na pozór jest go mniej ale jest bardziej wielowarstwowy i zwarty, góra jest delikatniejsza. Chyba robią coś na wzór V6 Classic, tylko w lepszym wydaniu jakościowym. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do większości słuchawek trzeba dopasować tor, aby pokazały się z najlepszej strony. Susvary nie są tu wyjątkiem, jedyne problem to ich skuteczność, która powoduję podobnie jak z K1000 problem z doborem odpowiedniego wzmacniacza. Mi z Ultimy grały na podobnym poziome co HEkSE, dopiero odpowiedni wzmacniacz pokazuje na co stać Susvary, choć ja pewnie nie słyszałem jeszcze na co je stać, są tacy którzy sprawdzili sporo wzmacniaczy i dopiero XP12/XA25 prawie dorównał HiFiManowemu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki mały update heków z burkiem.

HD650 śpiewały prosto do ucha. Podobne utwory grały w zasadzie na jedno kopyto. Z kolei zgodzę się z opinią recenzenta na YT dotyczącą tego, że mając na głowie heki słuchamy nie tyle utworu muzycznego, co jego technicznej realizacji. Są tak dokładne, że jednocześnie ciężko skupić się na czymkolwiek innym niż odsłuchu. Tą barierę mam dopiero przed sobą i mam nadzieję, że uda mi się ją pokonać. Poszukam jakiś wąsko grających kompozycji.

Podczas cichego (15-20 głośności burka, low gain) odtwarzania z HD650 bas w zasadzie znikał, słabo było go czuć. W hekach nadal plumka nawet na 10/100.

@kurop Nie, heki w tym połączeniu nie zabiły mnie górą. Spokojnie mogę słuchać cały dzień różnego repertuaru. Jednak zależy to mocno od nagrania.

 

Dla mnie Susvary + tor są całkowicie poza budżetem, więc nie mam problemu z napędzeniem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, jacmiszcz92 napisał:

Audeze ponoć do 15W.

Audeze nie wytrzymują szybkiego założenia na uszy, a co dopiero 15W. Swoją drogą co byś chciał robić z 15W przy słuchawkach które dają 100dB przy jednym mW?

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacmiszcz92 napisał:

Ile mocy mogą wytrzymać heki? W manualu SE nie napisali. Audeze ponoć do 15W.

The full specifications for the HE-1000 V2 are:

Impedance:                                        35 Ohms

Sensitivity:                                          93 dB/mW

Maximum Power Handling:         6W

Weight:                                                420 grams

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o moc maksymalną. Ale w zasadzie i tak nie zamierzam tego sprawdzać. Tym bardziej, że bez specjalistycznych urządzeń po prostu się nie da nic zmierzyć ze względu na nieliniowy przyrost głośności.

 

@adriano2510 Jak nisko masz opuszczone na uszach heki? Płatki małżowiny usznej mieszczą ci się wewnątrz padów, czy pady opierają się na nich? Planary grają całą powierzchnią, więc ułożenie względem ucha ma dużo mniejsze znaczenie niż w dynamikach. Nie dotykają ci szyi? :D Ja mam zapięte na 3ci ząbek od dołu.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacmiszcz92

Ja ustawiłem mniej więcej po środku, że ucho z żadnej strony nie dotyka, całe się mieści. Ustawiłem na 4 ząbku od dołu, ale normalnie byłoby na 3 gdyby nie gąbeczka którą podłożyłem pod pałąk. I tak były wygodne, ale z gąbką zupełnie zapominam, że mam je na głowie :D Ogólnie Hifimany są projektowane pod duże głowy i na małych zwisają, ale HEKse chyba trochę inny mają układ pałąka i tych dziurek niż tańsze modele. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie na tym 3cim ząbku od dołu mieści się całe ucho i jednocześnie dół padów nie dotyka szyji. Na 4tym od dołu już by się na niej opierały. Przez to, że dolna część pada lekko wisi w powietrzu, nieco mocniej naciskają na pozostałą część czachy. Uważam, że jednak lżejsze i mniejsze Senki HD650 były trochę mniej odczuwalne na głowie od heków. Pewnie jeszcze trochę czasu minie zanim się przyzwyczaję. No ja mam dość duży łeb.

Gąbka taka jak do naczyń? Poka :D @adriano2510

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności