Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, jacmiszcz92 napisał:

Czy mieliście może okazje porównać dowolne heki z Aryami?

 

Przewiń ten wątek. W październiku 2020 porównywał @adriano2510, w grudniu ja, a w styczniu 2021 @Corvin74. Zdania były podzielone. ;) Mnie HEKSE zamęczyły swoją górą, i wolałem muzykalność tańszych Aryi, a koledzy bardziej docenili detaliczność tych drugich. Niemniej można poczytać nieco opinii na ten temat i coś wywnioskować. Można też poprosić o odsłuch Aryi, ale wg mnie trzeba mieć jedne i drugie jednocześnie. Różnice mimo wszystko nie są kolosalne. Niestety jakość wykonania Aryi jest znacznie gorsza od HEKSE. Tani, trzeszczący plastik.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w domu równocześnie... Arya, He1000se i Susvarny...

na moim sprzęcie najlepiej mi grały HE1000 se... w sumie najłatwiejsze do wysterowania...

Arya są fajne (dalej je mam), ale He1000se to krok w każda stronę lepiej... i do tego tak słodko potrafią zagrać do ucha... Susvarny chyba dla mnie już trochę za chłodne w odbiorze (lub nie ma mam pod nie wzmaka).

jakbym miał wolna kasę i mógł spieniężyć Arya kupiłbym He1000se

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rafacio napisał:

Nie słyszałem susvar, ale dziwi mnie jedno. Słuchawki za 30k i każdy egzemplarz gra inaczej?

Wydawać by się mogło, że nabywca słuchawek z Chin za 30 tys. zł musi mieć w sobie żyłkę hazardzisty, ale widocznie Chińczycy stwierdzili, że to jeszcze za mało tzn. nie wystarczy kupić, bo trzeba jeszcze trafić odpowiednią sztukę. ;)

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adriano2510 Wartość złotego spada i... będzie dalej spadać, niestety.

 

Tak, ale po prawej stronie jest literówka - MS FAST powinno być MP FAST. Emphasis mam off.

 

Odtwarzając z tidala z wasapi exclusive nie czuję różnicy między ap/mp fast.

 

Jutro wybiorę bardziej spokojny repertuar i sprawdzę z Tidalem na iPhone SE

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Hustler napisał:

Wydawać by się mogło, że nabywca słuchawek z Chin za 30 tys. zł musi mieć w sobie żyłkę hazardzisty, ale widocznie Chińczycy stwierdzili, że to jeszcze za mało tzn. nie wystarczy kupić, bo trzeba jeszcze trafić odpowiednią sztukę. ;)

Ale to dotyczy każdych słuchawek, przecież Beyery też grają każda sztuka inaczej.

A wyciąganie wniosków z dwóch egzemplarzy, jednego nowego a drugiego kilku letniego demo po dużych przejściach z oklapniętymi padami i pisanie do tego wniosków, sorki ale to trochę niepoważne jest.  
Jeszcze rozumiem Audeze w których co chwila była wprowadzana zmiana i nowa rewizja.

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacmiszcz92 napisał:

HE-1000se zostaną ze mną na dłużej niż tylko testowe odsłuchy ;)

Tak coś czułem, z Bursonem bardzo wiernie to gra i imponująco przestrzennie. Przynajmniej ja się szybko zaadaptowałem do takiej barwy i po kilku miesiącach wciąż bardzo podoba mi się takie zestawienie. 

Kolejnym krokiem w stronę lepszego będzie zmiana opampów. Mam u siebie 2 sztuki od MuzgAudio na sekcji AMP zamiast V6 Vivid co mocno poprawiło performance i uzupełniło jedyny brak tego setupu, czyli podsłodziło średnicę coś ala brzmienie lampowe. Bonusem urosła scena i poprawiła się rozdzielczość. Rozważ :) 

 

Edytowane przez adriano2510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Względem Aune S6 i HD650 jest bardzo jasno. Przyszłościowo dokupię jakąś chudą lampę. Najlepiej aby heki były pod nią podłączone cały czas, ale aby można było wyłączyć wzmocnienie. Innymi słowy, aby nie musieć przepinać słuchawek między burka a wzmak, ale jednocześnie aby dało się odciąć lampy z obwodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, prolim napisał:

Patrząc na ten temat, mam wrażenie, że tylko ja nie mam w domu he-1000se, abysów czy utopii... xD Się widzę powodzi 😜

Od tego siedzenia w domu na pracy zdalnej w głowach się poprzewracało :D HEKse akurat średnio tu się sprawdzają, bo za mocno angażują i na robocie nie idzie się skupić... T1v2 też są wporzo ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, saudio napisał:

Ale to dotyczy każdych słuchawek, przecież Beyery też grają każda sztuka inaczej.

A wyciąganie wniosków z dwóch egzemplarzy, jednego nowego a drugiego kilku letniego demo po dużych przejściach z oklapniętymi padami i pisanie do tego wniosków, sorki ale to trochę niepoważne jest.  
Jeszcze rozumiem Audeze w których co chwila była wprowadzana zmiana i nowa rewizja.

O Beyerach słyszałem, że potrafią różnie grać, ale to chyba dotyczyło głównie serii 990. Ja żadnych wniosków nie wyciągam - przecież to było czysto humorystyczne stwierdzenie, a do marki HiFiMAN nic nie mam (w tym szacunku). :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem słuchając muzyki trzymałem rękę nad głową. Nie zaburzało to dźwięku HD650, ale heków już tak. Tak jakby dźwięk odbijał się od ręki i wracał. Nie mówię o zasłanianiu nausznicy dłonią, ale wystarczy zbliżyć na kilka centymetrów. Interesujące

  

W dniu 27.03.2021 o 15:35, adriano2510 napisał:

Od tego siedzenia w domu na pracy zdalnej w głowach się poprzewracało :D HEKse akurat średnio tu się sprawdzają, bo za mocno angażują i na robocie nie idzie się skupić... T1v2 też są wporzo ;) 

O nie! W ogóle o tym nie pomyślałem  😢

 

To jeszcze proszę powiedz mi co robisz jak masz słabo zmiksowane/zmasterowane nagranie live. Ten zestaw jest po prostu bezlitosny :D @adriano2510

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, euter napisał:

Pytanie do posiadaczy: czy He1000se ładnie zagrają z Hugo2? Ktoś testował takie połączenie?

Idealne połączenie Hugo 2 to słuchawki, które ja odbieram jako "mdłe, nudne", czyli np. Ether Flow C. Będzie się to uzupełniać naturą. Zresztą podpytaj @konrad_a.

System mam raczej ustawiony pod szeroko pojęte Tesle, Beyery, Grado czy niektóre Sennheisery lub Audeze, stąd taka moja opinia o Etherach, albo że Hugo 2 z pewnymi rzeczami przesadza, a inne mu się nieco rozjeżdżają. Niemniej można tak lubić jak się ma do tego słuchawki. Czy to będą HE1000se? Sam jestem ciekawy. :)

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, euter napisał:

Pytanie do posiadaczy: czy He1000se ładnie zagrają z Hugo2? Ktoś testował takie połączenie?

Słuchałem kiedyś na meecie w Wa-wie starych HE1000 z Chord Dave i było to chyba najlepsze połączenie jakie kiedykolwiek słyszałem.

Zakładając że HE1000 SE to takie lepsze HE1000, a Dave to taki lepszy Hugo2 to powinno zagrać dobrze.

Pytanie czego oczekujesz. Hugo2 ma świetną dynamikę, fajną scenę, super mikrodetale, ale czasami brakuje mu odrynarnego "mięsa" lub dosłodzenia muzyki, co daje czasem lampa. Może brakować strojenia na "prosty fun". On gra raczej neutralnie, precyzyjnie, dla niektórych może być "zbyt audifilsko".

6 godzin temu, vonBaron napisał:

Raczej wątpię, góra może być za ostra.

Na Hugo2, jeśli kogoś ostra góra boli (a nie wszystkich musi boleć) to można ją przyciąć filtrem 04 "czerwonym":

16fs+ HF roll-off = Warmer with high-frequency, roll-off

Na Ether C Flow słucham na białym (bez przycięcia wysokich) i jest ok.

Edytowane przez konrad_a
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, euter napisał:

Nie zgodzę się. Różnica pomiędzy filtrem białym a czerwonym jest wyraźnie słyszalna. Inna sprawa, że nawet filtr czerwony nie zrobi z Utopii ciepłych miśków ;)

 

Dokładnie. Ja na Ether C Flow też słyszę różnicę między białym i czerwonym. Na czerwonym góra jest mniej ostra, co nie oznacza że słuchawki stają się od razu "ciepłe".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.03.2021 o 22:30, jacmiszcz92 napisał:

To jeszcze proszę powiedz mi co robisz jak masz słabo zmiksowane/zmasterowane nagranie live. Ten zestaw jest po prostu bezlitosny :D @adriano2510

My jednak mamy inne brzmienia pod tym względem, że wymieniłem opampy i okablowanie mam inne. Na Vividach brakowało mi podparcia wokalu i ciepła na średnicy. Dopiero dwa opki od MuzgAudio to zrobiły i poprawiły jakość dźwięku w każdym aspekcie. Na moim setupie wcale nie czuję przesadzenia góry, średnica ma dociążenie, a dół jest akuratny i wielowarstwowy. Na ogół delikatny i oszczędny, ale kiedy trzeba potrafi grzmotnąć. Jest ultra szczegółowo, dynamicznie, precyzyjnie ale nie zostało to osiągnięte przez podbitą górę. Każde pasmo szybko pojawia się i wygasa. Duża zasługa w tym kabelka na srebrze. 

Edytowane przez adriano2510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, majkel napisał:

Idealne połączenie Hugo 2 to słuchawki, które ja odbieram jako "mdłe, nudne", czyli np. Ether Flow C. Będzie się to uzupełniać naturą. Zresztą podpytaj @konrad_a.

System mam raczej ustawiony pod szeroko pojęte Tesle, Beyery, Grado czy niektóre Sennheisery lub Audeze, stąd taka moja opinia o Etherach, albo że Hugo 2 z pewnymi rzeczami przesadza, a inne mu się nieco rozjeżdżają. Niemniej można tak lubić jak się ma do tego słuchawki. Czy to będą HE1000se? Sam jestem ciekawy. :)

 

Mogę dodać, że dla mnie bardzo satysfakcjonująco przy BlueBoxie bardzo dobrze wypadały słuchawki o neutralniejszym strojeniu, jak Utopie, czy CD3000 i był odczuwalny duży naturalizm, świetne różnicowanie źródeł pozornych osiągane m.in. za sprawą soczystych, ale nie przejaskrawionych barw. Dyfuzyjność, przenikanie się dźwięków na BB były chyba też odrobinę płynniejsze, a potęga dźwięku, jak i scena większa niż bezpośrednio z wbudowanego wmacniacza w Hugo 2. Chord nadrabia to większymi kontastami w dynamice, a także szybkością, precyzją, rytmem, lepszą klarownością całego pasma, mocniejszym, chociaż nadal naturalnym konturem źródeł pozornych. Dla mnie słuchanie muzyki na obydwóch urządzeniach było niezwykle przyjemnym doświadczeniem, chociaż przy każdym z nich miałbym trochę innych faworytów słuchawkowych. 

 

3 godziny temu, euter napisał:

Nie zgodzę się. Różnica pomiędzy filtrem białym a czerwonym jest wyraźnie słyszalna. Inna sprawa, że nawet filtr czerwony nie zrobi z Utopii ciepłych miśków ;)

 

Zgadzam się, że są różnice między filtrami są słyszalne, chociaż bardzo subtelne. Jednak przy dłuższych odsłuchach przechodzę przeważnie na czerwony, bo jest całościowo odrobinę łagodniej.

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności