Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

57 minut temu, vonBaron napisał:

https://dekoniaudio.com/product/dekoni-audio-elite-fenestrated-sheepskin-replacement-ear-pads-for-hifiman-susvara/

Niestety mechanizm zmiany padów jest archaiczny bo pamięta czasy pierwszych HE.

Nawet gość z filmiku ma z tym spory problem.

NIe jest tak źle. Jak zwykle trzeba wiedzieć jak chwycić no i pierwszy raz jest najcięższy bo cały ring ma fabryczną sztywność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie porównuje Susvary z HEkse i kurde te pierwsze wydają się po prostu nudne przy tych drugich.

47 minut temu, adriano2510 napisał:

Szkoda że do HEKse nie mają padów... nie narzekam na oryginalne, ale Dekoni to Dekoni. 

Jak dobrze grają na stocku to nie ma co zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 2 tygodnie hifiman 400i 2020, sprzedałem bo to nie moja bajka, za słaby bas, wokale nie ujmowały. Zaryzykowałem i kupiłem Hifiman Ananda no i to jest to! Równe granie z pięknym wokalem. Najlepsze słuchawki jakie miałem na głowie. Teraz myśle jak wycisnąć z nich jak najwięcej. Co polecacie do nich? Jakiś amp albo amp/dac do 4 tys używka? Miałem Chord Mojo ale nie był jakoś zdecydowanie lepszy niż dziurka smartfona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pharel niedawno pojawił się na rynku iFi iDSD Signature, nie aż tak drogi a myślę że ma wiele do zaoferowania znając brzmienie iDSD Nano BL i Micro BL (na tych testowałem Ananda i było bardzo dobrze). Spróbuj dorwać go na odsłuch. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.02.2021 o 11:50, Xender napisał:

Polecacie jakiś konkretny kabel zbalansowany 4.4mm do Hifiman Sundara?

Kojarzy ktoś te kable z allegro: https://allegro.pl/oferta/sundara-recznie-wykonany-zbalansowany-kabel-2-5mm-9625497738

A jak Ci teraz grają? I z czym? Do Sundar przede wszystkim kabel musi być szybki, a w zależności od toru albo jaśniejszy albo ciemniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, espe0 napisał:

A jak Ci teraz grają? I z czym? Do Sundar przede wszystkim kabel musi być szybki, a w zależności od toru albo jaśniejszy albo ciemniejszy.

 

Teraz używam Lotoo Paw S1 z kablem, który był w zestawie z Sundarą. Polecasz jakiś konkretny kabel pod te słuchawki?

Edytowane przez Xender
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Xender napisał:

 

Teraz używam Lotoo Paw S1 z kablem, który był w zestawie z Sundarą. Polecasz jakiś konkretny kabel pod te słuchawki?

Ten z zestawu jest cienki jak skórka z kaszanki. Wiem że te słuchawki potrafią grać sprzecznie z różnymi źródłami (jasno lub ciemno). Na 100% trzeba wykorzystać balans jeśli Ci PAW1 wystarczy jakościowo. Pytanie tylko jak to razem gra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.01.2021 o 12:16, TrueFaith napisał:

Nie wiem czy ktoś tu już wspominał/wrzucał, w Chinach pojawił się nowy model HE400se. Względem HE400i 2020 mamy magnesy dual-sided (+), za to ferrytowe(-). 600 yuan na taobao (90$, 350zł + prowizja i przesyłka) i 165$ (~620zł) na aliexpress. 25ohm/91db, wykres od producenta
yRMvUnG.png
Zamówiłem kilka dni temu, zobaczymy jak wypadną w porównaniu do HE-300. Na pewno na co dzień mody/equalizer, przynajmniej dla mnie. Będą to moje pierwsze planary

 


No i jestem po pierwszym tygodniu użytkowania. Obeszło się bez VATu i cła więc finalnie 470zł za sprzęt z ceną producenta zbliżoną do HE400i 2020. Korzystając od wielu lat z HE300 (w między czasie K712 65th i HD600, ale HiFiman wygrał naturalnością, ciepłem i dynamiką basu) jestem coraz bardziej zadowolony z nowego zakupu.

 

Planary to jednak inny świat - przestrzeń, rozciągnięcie basu, selektywność - w tych aspektach HE400se biją na łeb wymienione wyżej modele. Słuchawki są bardzo wygodne, wykonanie przyzwoite, ale sprawiają wrażenie mniej solidnych niż starsze konstrukcje (chodzi głównie o lekkość elementów).

 

Zgodnie z wykresem słychać rozjaśnienie na wyższej średnicy, jednak słuchawki nawet w najmniejszym procencie nie podkreślają sybilantów. Mimo, że wysokich średnich - niskiej góry jest sporo grają łagodnie i delikatnie, nieco ożywiając przekaz. Samego basu bez equalizera oczywiście nie jest dużo, zejście mamy do samego piekła ale pojawiają się braki w midbasie (dla osoby lubiącej solidne basisko z HE300). Po podbiciu zakresu 0-150Hz (z kolejną lekką górką w okolicach 80-120) ilościowo jest idealnie, ale midbas nie ma ogromnej siły uderzenia (stopa perkusji czy klasyczne bity w rapie). Jest to natomiast mniej odczuwalne niż w AKG K712, więc byłem w stanie się przyzwyczaić, ale...

Zacząłem zgłębiać temat modyfikacji. Usunięcie materiałowej siateczki pod grillami, podstawa, powiększa scenę, daje wrażenie większego napowietrzenia dźwięku. Na podbity zakres 3-8kHz myślałem o jakichś papierowych/filcowych krążkach między przetwornikiem a padem, jednak natknąłem się na ciekawszą modyfikację, podobno "planarowy must have" czyli fuzzor mod. Teoretycznie redukuje odbicia dźwięków od powierzchni magnesów, uspokajając okolice wyższej średnicy. Samoprzylepny filc i nożyk w łapę, chwila roboty i mamy modyfikację która:
- oczyszcza i wygładza zakres 4-7kHz (według moich obserwacji i porównań z niezmodyfikowanym drugim przetwornikiem)

-delikatnie osłabia subbas podbijając midbas a może bardziej jego impakt, moc uderzenia (coś idealnego dla planarów, lub przynajmniej dla tego modelu)

Brak opisu.
Mod ten wyeliminował u mnie poprawki w equalizerze odnośnie średnich i wysokich tonów, zostało same podbicie basu.

Finalnie słuchawki polecam obczaić, na pewno jest to bardzo dobra opcja w swojej cenie. Przy okazji kabel jest solidny, dobrej jakości, w miękkim grubym gumowym oplocie. Z tego co widziałem wersja international ma już typową dla hifimana beznadziejną sznurówkę

//edit 
Wzmacniacz 2x125mW / 32Ohm pędzi je elegancko, 40-65% potencjometru wystarcza

Edytowane przez TrueFaith
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TrueFaith to jak już je rozbierasz to pokaż jak przetwornik z drugiej strony, czy ma magnesy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Perul napisał:

@TrueFaith to jak już je rozbierasz to pokaż jak przetwornik z drugiej strony, czy ma magnesy?

Tak, magnesy są obustronne. Co prawda ferryt, ale ludzie z headfi twierdzą że jest lepsza kontrola basu od HE4XX, HE400i (1 stronne). Ja porównania do żadnych innych planarów nie mam, więc nic z tych informacji nie potwierdzę, potwierdzam jedynie dual side ferryt

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, TrueFaith napisał:

ludzie z headfi twierdzą że jest lepsza kontrola basu od HE4XX, HE400i (1 stronne).

na słabych mocowo źródłach, to może też i lepsza kontrola, ale przede wszystkim przy dwustronnych magnesach lepsza jest dynamika (wykop) basu.

To gdzie te słuchawki można nabyć, bo się zaczynam zastanawiać dla samych przetworników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ralfo

Porównanie Sundar z Lotoo Paw S1 i Zen DAC, wszystko po balansie 4,4mm, bez EQ.

 

S1:

Więcej średnicy, bardziej wyeksponowane wokale, bass delikatniejszy. Bardziej analitycznie.

 

Zen:
Średnica trochę cofnięta, bardziej zaznaczony bass. Cieplej.

 

Góra jest bardzo podobna na obu urządzeniach jak na mój słuch. Ogólnie, całościowo różnice nie są wielkie, ostatecznie Zen jednak zyskuje chyba bardziej w tonach niskich niż traci w średnich. Ciężko ostatecznie mi się zdecydować, które urządzenie zostawić, a które sprzedać. Dużym plusem Zena jest regulacja głośności potencjometrem - o wiele wygodniej niż klikanie o 1% przyciskami na S1.

 

Lotoo Paw S1 jak na swoje rozmiary jest imponującym urządzeniem, gra bardzo dobrze, mocy wystarczy żeby napędzić Sundary, także jak ktoś ma mało śmiało może brać. Jedyny problem jest taki, że DAC ma bardzo słabe ekranowanie (lub zupełny brak) i przy czułych IEMach (Andromeda), często potrafi łapać radiowe interferencje (wifi, telefon itp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności