Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, saudio napisał:

Słuchałem ich 40 min w Zachęcie na swoim repertuarze starych i nowych. Prezentacja sceny to coś z rodzaju Raali i K1000.

 

Sluchałem tylko nowych i scena sceną, nie zapamiętałem jej jakoś szczególnie, tymbardziej, że dostępna muza była niesamowicie mdła, muzyka wokalna, jakieś małe składy jazzowe, nic na czym mogłyby się popisać.

Natomiast na czym Twoim zadaniem ta wyższość względem Susvar polega? Coś jeszcze poza sceną? Zdaje sobie sprawę, że zmuszam Cię do sięgania do pamięci, ale z drugiej strony jakoś nie mogę zapomnieć gościa z Sennheisera, który po moim odsłuchu zapytał mnie z bananem na twarzy jak mi się podobało, tak jak by się spodziewał, że w czasie gdy trzymałem na głowie słuchawki za 100k+ na głowie przeżyłem jakieś objawienie. Szczerze mówiąc mocno się natrudziłem by pozostać miłym i zarazem wyprowadzić go z błedu. Zatem jestem ciekawe ile w tych słuchawkach legendy, a ile konkretnej wartości, chociażby względem Susvar, które choć nie uważam za doskonałe to jednak uniklanie połączyły kilka ważnych dla mnie cech w jednej parze.

Edytowane przez lsd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, lsd napisał:

 

Sluchałem tylko nowych i scena sceną, nie zapamiętałem jej jakoś szczególnie, tymbardziej, że dostępna muza była niesamowicie mdła, muzyka wokalna, jakieś małe składy jazzowe, nic na czym mogłyby się popisać.

Natomiast na czym Twoim zadaniem ta wyższość względem Susvar polega? Coś jeszcze poza sceną? Zdaje sobie sprawę, że zmuszam Cię do sięgania do pamięci, ale z drugiej strony jakoś nie mogę zapomnieć gościa z Sennheisera, który po moim odsłuchu zapytał mnie z bananem na twarzy jak mi się podobało, tak jak by się spodziewał, że w czasie gdy trzymałem na głowie słuchawki za 100k+ na głowie przeżyłem jakieś objawienie. Szczerze mówiąc mocno się natrudziłem by pozostać miłym i zarazem wyprowadzić go z błedu. Zatem jestem ciekawe ile w tych słuchawkach legendy, a ile konkretnej wartości, chociażby względem Susvar, które choć nie uważam za doskonałe to jednak uniklanie połączyły kilka ważnych dla mnie cech w jednej parze.

Pozycjonowanie/holografia to co mi utkwiło najbardziej w pamięci, poza tym niczego w graniu nie brakowało. Chodzi mi zwłaszcza o głębię do przodu super perspektywa, po raz pierwszy tego doświadczyłem, dlatego to zapamiętałem, podobnie miałem na Raalach. Źródłem w zachęcie był dzielony CD Accu miałem swoje płyty. Było całkiem komfortowo, ta leżanka i pilot w ręku, tylko zmiana Orfeuszy była przerwami. Mi bardziej podobały się stare, były bardziej równie, nowe miały nieco podkręcone górę i dół.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, saudio napisał:

Pozycjonowanie/holografia to co mi utkwiło najbardziej w pamięci, poza tym niczego w graniu nie brakowało. Chodzi mi zwłaszcza o głębię do przodu super perspektywa, po raz pierwszy tego doświadczyłem, dlatego to zapamiętałem, podobnie miałem na Raalach. Źródłem w zachęcie był dzielony CD Accu miałem swoje płyty. Było całkiem komfortowo, ta leżanka i pilot w ręku, tylko zmiana Orfeuszy była przerwami. Mi bardziej podobały się stare, były bardziej równie, nowe miały nieco podkręcone górę i dół.

Cóż, pozazdrościć i dzięki za opis. Własny i dobrze sobie znany repertuar to przy odsłuchach podstawa. Mnie tego absolutnie zabrakło. Wciąż jednak warto by było mieć możliwość bezpośredniego starcia ich z Susvarami, które mimo, że sa chorendalnie drogie i tak stanowią przecież ułamek ceny Senków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję poobcować trochę z Sundarami.

Odnośnie wyposażenia i jakości wykonania - trochę biedny jest ten zestaw. Słuchawki, kabel oraz ten materiał wyściełający pudełko, który miał chyba nadać całości trochę szyku czy tam namiastki ekskluzywności. Brakuje jakiegoś etui lub chociaż woreczka. Słuchawki są nieco siermiężne, regulacja działa z wyczuwalnym skokiem, pady są przeciętnej jakości, są również dość płytkie. Ogólnie słuchawki dość dobrze leżą na głowie, choć brakuje większej ruchomości muszli. Przewód jest fatalny - skręca się i jest sztywny.

 

Brzmienie to nie moja bajka - jest lekko, zwiewnie i niezwykle przejrzyście, ale dźwiękowi brakuje dociążenia i strojenie jest mało angażujące. Bas jest zdyscyplinowany, ale nieśmiały, subbasu oczekiwałbym więcej, męskim wokalom i gitarom brakuje tej mięsistości. Im wyżej tym jest lepiej, a soprany to moim zdaniem najmocniejsza strona Sundar - jest sporo detali, dźwięk jest wręcz krystalicznie czysty, lżejsza muzyka orkiestralna/instrumentalna brzmi świetnie, kobiece wokale też wypadają bardzo dobrze, scena ma umiarkowaną szerokość, głębi nie ma, a lokalizacja źródeł stoi na dość dobrym poziomie.

 

Dużo zależy od gustu i preferencji muzycznych, ale ja zamiast Sundar zdecydowanie wolę AKG K712 PRO lub AKG K701/702, które są przyjemniejsze w odbiorze, bardziej muzykalne, a zarazem bardzo uniwersalne, lekkie i wygodne. Widziałem też, że Sundary są często zestawiane z Beyerdynamicami DT1990 PRO, ale moim zdaniem to dwa różne światy i jedyne co je łączy to zbliżona cena.

Edytowane przez Hustler
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2021 o 23:48, lsd napisał:

Cóż, pozazdrościć i dzięki za opis. Własny i dobrze sobie znany repertuar to przy odsłuchach podstawa. Mnie tego absolutnie zabrakło. Wciąż jednak warto by było mieć możliwość bezpośredniego starcia ich z Susvarami, które mimo, że sa chorendalnie drogie i tak stanowią przecież ułamek ceny Senków.

Fakt na AVS niewiele da się sprawdzić, a można się też zrazić, ja tak miałem z Empyreanami na HA300 straszne połączenie to było, podobnie Susvara z Egoista. 
Wracając do Susvar muszę przyznać, że SP2k daje radę wprawdzie nie na koncertowych głośnościach, ale nie odczuwam, braków względem odbioru innych słuchawek na tym DAPie, owszem na stacjonarce Susvary potrafią więcej, ale nie jest to katastrofa, słucha się z przyjemnością na wyjściu zbalansowanym. Jest też przewaga dźwiękowa Susvar nad resztą stadka. Hmmm co skłania do posłuchania K1000;)

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie w temacie słuchawek, ale ktoś pomoże w znalezieniu zamiennika pilota do stacji dokującej Hifimana?

No zgubił się w przeprowadzce już dawno:-(

Serwis Hifiman Czajna chętnie pomoże za 100$ i jest to nawet do przełknięcia, ale chcą drugie 100$ za wysyłkę.

Rafko nie odpowiedziało.

Pierwsze próby z uniwersalnymi pilotami z marketu mam za sobą:-(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, huzar24 napisał:

Może nie w temacie słuchawek, ale ktoś pomoże w znalezieniu zamiennika pilota do stacji dokującej Hifimana?

No zgubił się w przeprowadzce już dawno:-(

Serwis Hifiman Czajna chętnie pomoże za 100$ i jest to nawet do przełknięcia, ale chcą drugie 100$ za wysyłkę.

Rafko nie odpowiedziało.

Pierwsze próby z uniwersalnymi pilotami z marketu mam za sobą:-(

 

Kupić pilot uczący się. Znaleźć kolegę z takim sprzętem na forum. Kupić mu czteropak. Skopiować pilot do swojego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2021 o 17:19, saudio napisał:

Fakt na AVS niewiele da się sprawdzić, a można się też zrazić, ja tak miałem z Empyreanami na HA300 straszne połączenie to było

 

Hehe no fakt. Szczeście, że wziąłem wtedy swoje Heki i Ultime skutkiem czego i Empyreany i Cayin zawitał w moich progach. Oczywiście mieszkają w osobnych torach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, espe0 napisał:

Kupić pilot uczący się. Znaleźć kolegę z takim sprzętem na forum. Kupić mu czteropak. Skopiować pilot do swojego.

 

Nie ma to jak z Mądrym pogadać:-)

Ktoś się odezwie na priv ze stacją Hifimana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, huzar24 napisał:

(...) Serwis Hifiman Czajna chętnie pomoże za 100$ i jest to nawet do przełknięcia, ale chcą drugie 100$ za wysyłkę.

Rafko nie odpowiedziało. (...)

 

 

Strasznie dużo policzyli za tę wysyłkę. Sam w zeszłym roku (w marcu ;)) zamawiałem bezpośrednio od nich z Chin części i za dostawę kurierem (pocztą lotniczą) zapłaciłem 10$. Jak się z nimi kontaktowałeś (e-mail, facebook, etc.)?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, greg_jg napisał:

 

Strasznie dużo policzyli za tę wysyłkę. Sam w zeszłym roku (w marcu ;)) zamawiałem bezpośrednio od nich z Chin części i za dostawę kurierem (pocztą lotniczą) zapłaciłem 10$. Jak się z nimi kontaktowałeś (e-mail, facebook, etc.)?

 

Ostatnio w Chinach mieli przeciążony cały system transportowy/kurierski. Najpierw u nas święta, potem u nich nowy rok, covid i jeszcze pare innych mniejszych spraw się złożyło. Podobno ma się to unormować w ciągu miesiąca, więc można się wstrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacmiszcz92 napisał:

Czy słuchał ktoś HE-1000 z Conductor 3X Performance?

No mam taki zestaw, z tym że nie zwykłe HEK a SE. Co chciałbyś wiedzieć? 

Moim zdaniem całkiem niezłe połączenie. Nie ma koloryzowania, przekrzywiania barwy w którąś stronę. Góra nie jest natarczywa w tym zestawie. Wokaliza jest nieco wycofana na Vividach. Na Classicach pewnie to się zmienia kosztem szerokości sceny. Przestrzeń Bursona chyba robi tu największe wrażenie i ilość nienachalnego szczegółu. Po prostu równo, przestrzennie i szczegółowo. Technikalia są ewidentnie lepsze niż z Woo WA8, jakoś nie przekonała mnie do siebie ta lampa. Pewnie nalot Forzy zepsuł trochę postrzeganie sprzętu. 

Edytowane przez adriano2510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adriano2510 Rozumiem, że połączenie BAL? Czy zestaw nie męczy przy kilkugodzinnych odsłuchach różnej muzyki, jazzu, sporanu, elektronicznej, popu, damskiej wokalizy? Ile godzin najdłużej danego dnia słuchałeś? Czy scena nie jest przesadnie szeroka i sztuczna jak to czasem bywa w HD800?

Nigdy nie miałem lampy. Obecnie mam Aune S6 + HD650. Na razie raczej zmieniłbym samą integrę

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacmiszcz92 tak BAL i koniecznie na srebrze z Argentum. Świetne właściwości ma ten kabel. Dłuższych niż 2h odsłuchów raczej nie odbywam. Popu na HEK też nieszczególnie słucham. Raczej kawałki akustyczne, jazz, męski wokal. Najwiecej może 4-5h się zdarzyło i chciałem przerwać, ale zrobiłbym to z każdym innym sprzętem. Warto dać odpocząć uszom. Mnie nie męczą, ale różne są uszy. 

Scena to zupełnie inna prezentacja niż HD800. Sennheisery są rozdmuchane i mocno odsuwają pierwszy plan, HEKi grają blisko ale silnie rozróżniają plany i moim zdaniem lepiej pozycjonują.

Jeśli słuchasz HD650 i to Twój punkt wyjściowy to powinieneś HEKi wcześniej przesłuchać, bo różnią się diametralnie. Barwą bliżej im do HD800 ale bez tego okropnego peaku na 6kHz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adriano2510 Ok a powiedz mi jeszcze proszę czy wersję sterowników pod usb również mają wpływ na dźwięk? W aune jest duża różnica porównując v 2.23, 3.20, 4.x na korzyść tych 1.

Tak, zdaję sobie sprawę że to zupełnie inne granie niż hd650

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacmiszcz92 tego nie wiem, bo podpinam pod MacOS i tu sterowników się nie instaluję. Na Bursonie masz dostępne filtry cyfrowe. Ja słucham na domyślnym AP Fast, ale jakieś skrajne wyraźnie potrafią przygasić wyższe rejestry gdyby były za ostre. Te filtry tylko operują na górze. Dużo też okablowaniem można zmienić. 

 

Słyszałem od znajomego, że HEKse genialnie się zgrywają z Feliks Euforia i to takie "bezpieczne" połączenie, gdzie słuchawki są docieplone i złagodzone. Dużo osób sugeruje do HE1000se lampy, mi póki co dobrze też na tranzystorze choć powinien być to przemyślany zakup. Z Aune S6 zagrałoby to kiepsko, mogłyby być zbyt jasne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównam tym razem HE400i i HE560v2

Wersja HE400i to jakaś starsza rewizja, więc proszę  nie mylić jej z HE400i 2020.

 

W obu słuchawkach miałem inne pady, to jest jedna z kluczowych różnic dlatego takie porównanie może być mało miarodajne, ale w najbliższych dniach założę na odwrót by była jakaś sprawiedliwość.

 

HE560v2 z padami hybrydowymi a HE400i miały sam welur.

 

Żeby nie przedłużać to nie uważam, aby oba modele dzieliła jakaś zauważalna różnica w klasie dźwięku, oba modele były podpinane do lepszych przewodów Canare Starquad.

W tym wypadku inne pady w sporym znaczeniu pokrywają się z różnicami w dźwięku, HE400i zagrały z zaskakująco dużą dawką powietrza na scenie, jest w miarę szeroko, scenę na głębokość i wysokość też dobrze oceniam, nie jest to dźwięk tak duży scenicznie jak Beyerdynamic T1, ale żadnego uczucia ciasnoty nie zauważyłem, HE560v2 grały trochę węziej, dalej na głębokość i wysokość nie miałem się co czepiać.

Jako całokształt grania HE400i uważam, że one są bardziej uniwersalne od droższego brata, łatwiej je napędzić ale też ich barwa była bardziej przyjazna dla "typowego Kowalskiego", barwa neutralna z delikatnym przyciemnieniem w górze pasma, Sennheiser HD600 czy HE560v2 grały już nieco jaśniej.

Co mi się podobało w HE400i to wiele dobrze oddanych aspektów i ciężko się było mi doczepić np do dynamiki, szybkości, separacji itd..

Najgorzej w nich wypadają wysokie tony, na pewno bardziej uproszczone niż te z HD600, rozchodzenie się bez błysku, za szybko wygasają, nie czuć wyrazistego nalotu, być może są zbyt matowe ale też nie ma tragedii.

HE560v2 grały nieco jaśniej, gdzieś w górze pasma mają bardziej podbity zakres, być może też w wyższej średnicy.

Ma to dobre i złe strony, wiele zależy od jakości pliku, wykonania utworu, w słabiej nagranych kawałkach prędzej HE560 wpadają w ostrości gdzie HE400 są bardzo łagodne, dopiero sytuacja się wyrównuje gdy zapodamy dobrze nagrany utwór.

W HE400i sama średnica jest równa i niczym specjalnym się nie wyróżnia, czuć czasem delikatny nalot matowości, HE560 przy nich są wyraziste i raczej tez bardziej organiczne.

Niskie tony jak można się spodziewać lepiej dociążone w droższych HE560, pod względem samej ilości dołu to dalej uważam, te droższe mają jak na ten moment idealna ilość, przez pady welurowe możliwe że tańsze HE400 nieco tracą na ich mocy i zejściu.

 

Pozytywnie zaskoczyła mnie dynamika w tańszym modelu, co prawda dalej im brakuje do T1 czy HD600 ale lepiej wypadają niż HE560.

Idąc dalej zakładając HE400 zaraz po HE560 słychać fajny otwarty dźwięk, nie są tak intymne, co prawda bardziej złagodzone, nie rysują tak dobrze konturów, również nieco mniej precyzyjne, ale ich separacja, ilość powietrza, budowanie większej sceny potrafi dać uśmiech na twarzy.

 

W moim odczuciu HD600 były bardziej specyficzne od HE400i. 

Dla zwykłego zjadacza chleba być może to właśnie planarne HE400i prędzej podejdą, lepiej powinny zagrać elektronikę, cięższe klimaty, metal czy rock czy wiele utworów nowoczesnych kawałków rozrywkowych.

Niebawem kolejny opis jak HE400i sprawdzą się na padach hybrydowych.

Obie pary były podłączone pierw pod xDuoo TA20 potem wyjście słuchawkowe z T+A PA 1500r, jako DAC robił Kenwood DM7090 a transport to laptop.

 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
18 minut temu, saudio napisał:

Bardziej Susvary, ale Empyreany też ładnie pasują.

No cóż, zatem szykuje się ciekawe starcie z Abyssami, choć chyba będą brylować w różnych gatunkach muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności