Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, Corvin74 napisał:

Na weekend do Arya wparowała rodzina z Chin... 

Kurcze Arya czuje się jak ubogi krewny, ale ugości jak umie najlepiej, poda czar lamp i moc tranzystorów.

@kurop bardzo dziękuje za możliwość posłuchania i porównania w zaciszu domowym tych jakże zacnych słuchawek... a w sumie dobrze się złożyło bo dziś są moje urodziny, jeszcze raz Marcin dziękuje. 
poniżej zdjęcie rodzinne 😃

 

E754E99E-9547-49A8-A542-B7A16D9B62D5.jpeg

E02DB8C4-1E9B-4998-BCA3-6F03F1485DAE.jpeg

Radzę już szukać kupca na nerkę :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, vonBaron napisał:

Radzę już szukać kupca na nerkę :D

Nie mogę obie już zastawiłem, podobnie płuca, wątrobę i serce... ktoś chce mój mózg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Corvin74 napisał:

Na weekend do Arya wparowała rodzina z Chin... 

Kurcze Arya czuje się jak ubogi krewny, ale ugości jak umie najlepiej, poda czar lamp i moc tranzystorów.

@kurop bardzo dziękuje za możliwość posłuchania i porównania w zaciszu domowym tych jakże zacnych słuchawek... a w sumie dobrze się złożyło bo dziś są moje urodziny, jeszcze raz Marcin dziękuje. 
poniżej zdjęcie rodzinne 😃

 

E754E99E-9547-49A8-A542-B7A16D9B62D5.jpeg

E02DB8C4-1E9B-4998-BCA3-6F03F1485DAE.jpeg

Gratki, zazdraszczam porównania;)

Jak się poczyta na head-fi z czego trzeba słuchać Susvar to aż .... ale Ty masz głośnikowca.

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że mózg używany tylko tak w 10%, reszta nówka nie śmigania 😂

Edytowane przez Corvin74
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lsd (like mi wyszły, później dam)

w sumie mam podobne odczucia, ja dodałbym że Susvarny mają scenę większa na głębokość oraz jednak jeszcze lepiej lokalizuje się na nich źródła dźwięków. Zgadzam się jednak że przez to lekkie oddalenie i wycofanie w z stosunku do HEKów brakuje im tej intymności. Na HE1000se wręcz czuje się jak wokalistki śpiewają do ucha, specjalnie dla Ciebie.

Susvarny to pierwsze słuchawki przy których zastanawiałem się czy nie zastąpiłyby toru stacjonarnego? W nich przyszła mi myśl po co kolumny? 
Dodałbym że dla mnie Susvarny są wygodniejsze, to ze względu na to ze nie zachodzą na policzki jak Arya i HEKi.
W tej chwili wybrałbym jednak HEKi... (ufff jednak dużo taniej), za ich intymność, za scenę ( szkoda ze nie tak głęboką jak w Susvarnach). Dużą zaletą HEK jest to, że najłatwiej je napędzić, grają całkiem dobrze z DAP X7II :) Spokojnie na wszystkim co mam, jest zapas mocy.... Susvarny napędziłem dobrze tylko z AudioGD, WBA nie dał rady dobrze ich wysterować.

 

Edytowane przez Corvin74
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie śledziłem tego wątku a że na on 4350 postów nie jestem w stanie sprawdzić czy temat który mnie interesuje był już poruszany,sorry.
Przechodząc do rzeczy.
Interesują mnie dwie pary słuchawek Hifiman he 400i wersja 2020 i Takstar hf 580. Które z nich grają ogólnie lepiej, jaka jest różnica stylu grania pomiędzy nimi. Rozumiem że przy Hifiman kabel jest odczepiany co da mi możliwość zmiany go na balans?
Mają być podłączone do ifi zen dac. 280mw po SE i 380mw przy balansie.
Muzyka której słucham to zazwyczaj vocal damski jak Adele itp.



Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Corvin74 napisał:

Susvarny to pierwsze słuchawki przy których zastanawiałem się czy nie zastąpiłyby toru stacjonarnego? W nich przyszła mi myśl po co kolumny?

 

NIe no nie przesadzaj :) O ile nie masz spapranej akustyki, wrażliwych sąsiadów, małych dzieci potrzebujących snu w dzień i w nocy, czy też przemęczonej żony, to żadne śłuchawki nie zastąpią toru stacjonarnego, ani w wrażeniach odsłuchowych, ani wizualnych.

3 godziny temu, Corvin74 napisał:

Dużą zaletą HEK jest to, że najłatwiej je napędzić, grają całkiem dobrze z DAP X7II :) Spokojnie na wszystkim co mam, jest zapas mocy.... Susvarny napędziłem dobrze tylko z AudioGD, WBA nie dał rady dobrze ich wysterować.

 

 

No właśnie. Heki można wysterować prawie ze wszystkiego. Nie potrafiłbym pozbyć się ich mobilności z WA8. Electron też daje mi zupełnie inne wrażenia dźwiękowe niż Cayin i cenie sobie takie urozmaicenie. Susvary ograniczają pole wyboru i zmuszają do konkretnych inwestycji w dany tor.

3 godziny temu, saudio napisał:

Co by nie mówić o Susvarach to warto im wymienić kabelek, bo on je ogranicza, zwłaszcza jeżeli chodzi o górę, zresztą bas też.

 

To prawda, zyskiwały na kablu od D8000 Pro, ale zyskują na nim znacznie także Hek'i, stąd w porównaniach pozostał status quo.

Edytowane przez lsd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, lsd napisał:

NIe no nie przesadzaj :) O ile nie masz spapranej akustyki, wrażliwych sąsiadów, małych dzieci potrzebujących snu w dzień i w nocy, czy też przemęczonej żony, to żadne śłuchawki nie zastąpią toru stacjonarnego, ani w wrażeniach odsłuchowych, ani wizualnych.

Napisałem, że pierwszy raz mi taka myśl przeszła, że jakbym musiał sprzedać z powodu miejsca tor kolumnowy, to mógłbym spokojnie przejść na Susvarny. 
U mnie wszystkie grały na kablu od @espe0tak wiec, szanse takie same. Dla mnie najlepsze, takie najbardziej uniwersalne to jednak HEKi... cóż trzeba będzie na nie zbierać... 
Ktoś chce Arya?

Edytowane przez Corvin74
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, lsd napisał:

 

NIe no nie przesadzaj :) O ile nie masz spapranej akustyki, wrażliwych sąsiadów, małych dzieci potrzebujących snu w dzień i w nocy, czy też przemęczonej żony, to żadne śłuchawki nie zastąpią toru stacjonarnego, ani w wrażeniach odsłuchowych, ani wizualnych.

 

Ostatnio się o tym dość bezwzględnie przekonuję. A jeszcze bardziej zaskoczyła mnie przychylna reakcja żony, żeby postawić w końcu jakiś fajny zestaw stereo🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, lsd napisał:

 

NIe no nie przesadzaj :) O ile nie masz spapranej akustyki, wrażliwych sąsiadów, małych dzieci potrzebujących snu w dzień i w nocy, czy też przemęczonej żony, to żadne śłuchawki nie zastąpią toru stacjonarnego, ani w wrażeniach odsłuchowych, ani wizualnych.

Nie byłbym taki pewny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, saudio napisał:

Co by nie mówić o Susvarach to warto im wymienić kabelek, bo on je ogranicza, zwłaszcza jeżeli chodzi o górę, zresztą bas też.

HEKse polecam również na srebrze Argentum. Mam ten w wersji Extreme z pozłacaną plecionką. Wcale ich nie rozjaśniło, nie są ostre, wciąż jest obecne nasycenie, a cechy srebra w kontekście performance nadal oferuje. Dźwięki szybciej się pojawiają i szybciej wygasają na srebrze i daje to świetne wrażenie. Hybryda od Forzy była przy nim rozlazła i "dudniąca". 

 

@Corvin74 jakie cechy dźwięku heków przekonują Cię do zamiany Arya?  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, vonBaron napisał:

Nie byłbym taki pewny.

Niewielu spraw jestem tak pewny jak tej właśnie :) Tor stacjonarny udaje to co można posłuchać na koncercie czy można by w studio nagraniowym, a słuchawki mogą udawać to co jest w stanie z siebie wydać tor stacjonarny. Mimo mojej spapranej akustyki, kolumny dają mi o wiele większą przyjemność z odsłuchów niż jakiekolwiek słuchawki. Dźwięk jest fizyczny, pochodzący z przynajmnej dwóch zmeterializowanych źródeł. Temat ciężaru słuchawek i ich wygody noszenia nie istenieje bo ich po prostu nie ma. Można muzyki słuchać wiercąc się na kanapie do woli. Można chodzić po pomieszczeniu nie przerywając odsłuchów, można słuchać w towarzystwie. A gdzie mój tor jakościowo do tych torów które miałem w życiu okazje posłuchać...

Niestety dopóki sie nie przeprowadzę do domu jest jak jest. Sąsiedzi nie lubią moich sesji, a żona ma też ograniczoną cierpliwość co do poziomu "hałasu" w mieszkaniu. Pozostaje delektować się słuchawkami i od czasu do czasu odkurzać kolumny.

54 minuty temu, Corvin74 napisał:

Napisałem, że pierwszy raz mi taka myśl przeszła, że jakbym musiał sprzedać z powodu miejsca tor kolumnowy, to mógłbym spokojnie przejść na Susvarny.

No tak, gdybym i ja musiał sprzedać to pewnie. Choć musieć sprzedać w kontekście Susvar na pewno nie wiąże się z konicznością odzyskania środków finansowych :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, adriano2510 napisał:

jakie cechy dźwięku heków przekonują Cię do zamiany Arya?

Wszystkiego jest więcej, ale w taki fajny sposób, do tego na HEKach jest ta bliskość wokali (pojawia się intymność której nie ma w Arya), o czym też pisałem wcześniej, no i łatwiej je napędzić niż Arya.

HEKi są w moim kręgu zainteresowań od czadu kiedy je pierwszy raz posłuchałem na którymś meet we Wrocławiu... ale priorytetem do tej pory był tor stacjonarny... ale że jest już ukończony... to cel jest wyznaczony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Corvin74 dziękuję za opinię. Uprzednio miałem Ananda i poszukiwałem większego progresu, czegoś "flagowego" i zamiast w Arya poszedłem w HE1000se, by progres jakościowy był warty nadszarpnięcia budżetu. W Hifimanie jak już robić upgrade to o dwa modele wyżej. Btw nie namawiam na Susvara :D 

 

Odnośnie kabli to chyba w każdym Hifimanie warto go zmienić. Do HEKse chwalą się, że kabel został jakoś ulepszony o dodatkową żyłę bla bla bla, ale już się przekonałem że nie trzeba dużo wydać na przewód, żeby słuchawki zagrały dużo lepiej :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2021 o 13:42, Corvin74 napisał:

Ktoś chce Arya?

No, możesz podesłać na mody ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności