Skocz do zawartości

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

@Karister według mnie najlepszym rozwiązaniem byłoby wypożyczenie egzemplarza HEKów od jakiejś osoby, która używa ich od dłuższego czasu, jest z nich zadowolona oraz ma inny kabel od stockowego. Warto zrobić takie drugie podejście, jeśli jest przynajmniej kilka cech, które wywarły na Tobie dobre wrażenie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KaristerNie tak dawno temu dzieliłem się pierwszymi wrażeniami o HE1000se opisując je właśnie słuchawkami kinowymi o potężnym wręcz zejściu, takim że subbas grał główne skrzypce ponad mid i upper basem. Czyli przeciwnie niż Twoja opinia ;) Forumowi koledzy szybko naprowadzili mnie, że hybryda od Forzy ma taki swój narzut i mieli rację. Na kablu oryginalnym a teraz na kablu z czystego srebra dół jaki słysze jest równy i to samo wychodzi z pomiarów pasma przenoszenia. Jest równy i przy tym bardzo szybki szczególnie na srebrze. Dążę do tego, że one nie mają spadku w subbas, a bardziej posądzałbym o to niewygrzanie Twojej sztuki.

Średnica w Arya może być bardziej dosłodzona podczas gdy w HEkse neutralna w całym przebiegu, więc tutaj chyba zgoda.

Góry w obu parach jest dużo i nie wydaje mi się, żeby tak jednoznacznie jedne miały więcej od drugich. Z ilością góry się nie do końca zgadzam. Może przez detaliczność może miałeś na myśli ich rozdzielczość i zrywność? To właśnie jest sfera w której HEKse najbardziej się różnią od Arya. Robią coś na wzór elektrostatów podczas gdy Arya są nieco bardziej ślamazarne, a tym bardziej Ananda. 

Pewny jestem, że to nie są słuchawki dla każdego. HE1000se są wyższej klasy odpowiednikiem HD800 o bardziej kulturalnej, mniej ostrej barwie, a posiadają przy tym element dociążenia, którego Senkom brakuje. Posłuchaj kiedyś wygrzanej sztuki. Ananda nowe prosto z pudełka też mi kiedyś tak zagrały chudo i ostro. Jakoś po 100h się ułożyły i pojawiła się barwność dźwięku.

 

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adriano2510Wiem, czytałem i stąd też nieco mojego rozczarowania, bo się napaliłem jak łysy na grzebień. Natomiast niekoniecznie nasze opinie są przeciwstawne. Mruczącego sub basu w HEK SE było więcej, ale on był inny. Mimo że wciąż sub bas to jednak w wyższym rejestrze. Sub bas Aryi nie wiem czy jest ślamazarny, ale na pewno jest wolniejszy i bardziej rozlazły od tego z HEKów. I taki właśnie mi leży. Co do góry to sprawa tu jest raczej prosta (jasna :D). W HEKach jest jej o wiele, wiele więcej niż w Arach i to akurat nie jest odosobniona opinia. Arye mogą też być uznane jako słuchawki ze sporą ilości góry, ale HEKi to jest wtedy kosmos. Michael Jackson, Whitney Houston i inne utwory ze sporą ilością wysokich w nagraniach obfitowały w nadmiar szczęścia. Spędziłem koło dwudziestu godzin, naprzemiennie zakładając jedne i drugie. Różnica jest kolosalna. HEKi to jasno grające słuchawki. W EQ ładowałem coraz więcej i więcej -dB, na wszystko ponad 6kHz, żeby przetrwać. Zacząłem od -3 (screen), a potem do -6. Ale w ten sposób już je okaleczyłem, a nadal coś było nie tak z tą górą. Może i lampa coś by tu dała. Nie wiem. Ja gustuję w neutralnej elektronice i jeśli coś na niej gra mi za ostro, szukam dalej (co nie jest łatwe).

 

Tutaj moje ulubione ustawienia EQ dla Aryi (pierwszy screen) i to co udało mi się wymodzić dla HEK SE (drugi screen) przez weekend:

eq-arya.thumb.JPG.2445266133aa8b0b260275fef723c370.JPGeq-hekse.thumb.JPG.4f4c9d1672199048d59565b38d68c213.JPG

 

Jak widzisz, na sub basie poniżej 64Hz mam 4dB więcej dla Aryi. HEK SE mają mocniejszy sub bas, tylko... dla mnie coś z nim było nie tak. Za krótko wybrzmiewał i nie było mięsa z głębi piekieł. Nie wiem, jak to określić. Ten z Aryi wg mnie schodzi niżej, dłużej wybrzmiewa oraz ma cieplejszą barwę. I faktycznie jest go mniej. Tak czy siak, z Aryami noga sama mi zaczyna podskakiwać w rytm muzy, a z HEKami niestety nie. Raczej nazwałbym to angażującym i krytycznym odsłuchem niż relaksującym. Oczy miały natomiast odwrotnie. Błyszczące, eleganckie, odpicowane HEKi powodowały oczopląs z radości. Jest premium. Patrzenie na Arye to takie... uech! Zwłaszcza, gdy mózg już podświadomie podpowiada, że zaskrzypią, gdy tylko się ich dotknie. :D No ale... nie słucha się oczami. Mimo, iż uważam, że oczy też grają dużą rolę w finalnym odbiorze sprzętu, to jednak nie one odbierają dźwięk.

 

Jeśli miałbym wskazać kawałki w których sub bas był dla mnie szczególnie niezadowalający, byłby to soundtrack "Clubbed to Death" z Matrixa. Po półtorej minucie jest takie konkretne, powtarzające się tąpnięcie:

 

Z ryczącego sub basem ambientu to tu i tu (teoretycznie linki powinny być do odpowiednich momentów):

 

Tyle, że bez jednych i drugich obok siebie ciężko coś tu rzec. Bo tak, jak pisałem, HEKi będą miały tu mocne mruczenie, tyle że z inną barwą od Aryi.

 

@Tytus1988 Ale ja stockowego kabla nawet nie wyjąłem z pudełka. ;) Tzn. wyjąłem w salonie MP3Store. W domciu już nie. To są zbyt duże różnice względem tego, co usłyszałem, a co chciałem usłyszeć, aby mówić tu o kablach, czy nawet zmianie elektroniki. Przecież ja kręciłem +/-6dB w EQ. Niestety trzeba się pogodzić z tym, że szukam dalej.

 

Ja naprawdę chciałem wziąć te słuchawki, tylko cóż... no wolę brzmienie Aryi. :D Znacznie. Zresztą to nie pierwszy Hi-End, od którego wolę o wiele tańsze Arye. Utopie, Empyreany, D8000, D8000Pro. Tak jakoś właśnie te plastikowe Arye grają mi najlepiej. W punkt. Podobały mi się też ADX-5000, ale nie miałem okazji skonfrontować bezpośrednio, więc ocena mogłaby być błędna po takim czasie.

Edytowane przez Karister
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karister jeśli zależy Tobie na wyglądzie zbliżonym do HEKów oraz charakterze grania bliższym Aryom to chyba tylko pozostały Susvary, ewentualnie ulepszenia Aryi, w tym wspomniane przez @adriano2510.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Tytus1988 napisał:

@mrbudyn nie miałem do czynienia ze wspomnianym modelem 400i, ale do tej pory tylko z Aryami, ale jeśli podobnie reagują, to dobrym wyborem mógłby się okazać miedziany kabel. U mnie najciemniej zagrały na stockowym od planarnych finali. Nie wiem, czy różnica będzie znacząca, ale mógłbym wypożyczyć do sprawdzenia (też mają chyba 3,5mm), gdybyś był zainteresowany. 

Dziękuje za propozycję. Możliwe, że skorzystam, ale najpierw wkładki i zmiana grilla ;)

Kabelki to ja mam już 2, jeden 8 żyłowa miedź cynowana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam Arya i uważam je za jedne z lepszych jakie słuchałem, są bardzo muzykalne. HEKi są lepsze technicznie i może nawet bym w nie celował, tylko czy warte tej dopłaty? Z lampowym wzmacniaczem WBA czy Lukarno grały b. dobrze, tylko czy warte dopłaty? Zawsze zadaję sobie to pytanie... ja  jeśli już szukam czegoś w sprzęcie to muzykalności, takiej magi do długich odsłuchów, ma być miło...Arya to dają.. czy HEKi też? Nie wiem, nie słuchałem ich tak długo aby to sprawdzić.

Fakt, że HE1000SE według mnie są lepsze niż Utopie czy D8000, ale to rzecz względna tak jak nasz słuch. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, mrbudyn napisał:

Dziękuje za propozycję. Możliwe, że skorzystam, ale najpierw wkładki i zmiana grilla ;)

Kabelki to ja mam już 2, jeden 8 żyłowa miedź cynowana...

 

Dobrze, jesteśmy umówieni :) Będę czekał na wrażenia z 400i po modyfikacjach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karister @Corvin74 Na lampowym Woo WA8 one są ciepłe, gęste i gładkie. Już pomijając tą Forzę która skrzywiała na początku moje wrażenia, to słuchałem je też chwilę na kablu oryginalnym. Takie zestawienie zadowoliłoby Was obu. Nie da się ukryć, że ta miodność odbyła się kosztem performance... ale jak to w audio coś za coś. Z drugiej strony HEKse w takim wydaniu pewnie nie będą jakimś ogromym przeskokiem po Aryach. One są zawieszone między muzykalnością a analitycznością i zmienianie na siłę ich charakteru mija się z celem. Trzeba zaakceptować :)  

Ja mimo wszystko poszedłem w Bursona i srebrny kabel, bo cenię sobie ich zjawiskowe możliwości kosztem mniejszej muzykalności. Kiedyś pewnie mi przejdzie i powędruję w lampy ;) Takiej holografii, rozdzielczości, gradacji planów i obszerności dźwięku nie słyszałem w żadnym innym flagowcu. Utopie są specyficzne, bo w takich parametrach jak dynamika czy szybkość wybrzmiewania mogą przebić, ale grają ciasno i zbyt słuchawkowo. Zwykle słucham muzyki klasycznej, jazz i czasem delikatna elektronika to mam pewien zapas na "muzykalność" i "jasność". 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.12.2020 o 23:04, adamos80 napisał:

cyt. z recenzji P. Ryki he-400i 

HiFiMAN HE-400i VER 2020 grają cieplejszym, pełniejszym, bardziej masywnym i bardziej optymistycznym dźwiękiem niż droższe HiFiMAN Sundara

a w recenzji na forum napisano, że jest dokładnie odwrotnie, i bądź tu mądry :) 

 

Przecież każde słuchawki grają cieplejszym, pełniejszym i bardziej optymistycznym dźwiękiem niż Sundary :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem siostre na testy, chodzi że dałem jej 3 pary niech posłucha na zmianę i oceni sama...

HD600 jej w ogóle nie podeszły, grały jakoś szorstko, basowo, mało wyraźnie, kiepsko scenicznie, wysokie tony jej się nie podobały, wokale zbyt mało wyraźne.

 

T1 zagrały dla niej troche lepiej niż HD600, nie był to jednak dźwięk marzenie, granie zbyt jasne, wokale nie były na tyle wciągające i czytelne, dobrze że nie miały aż tak dużo dołu pasma co HD600, budowanie sceny nie porwało, o dziwo nie słyszała by scena była większa niż na HE560.

 

HE560 to chyba jej ideał, jest wszystko w porządku, po prostu podoba jej się nieco specyficzna scena z planarów, wokale były bardziej zaznaczone i wyraźne, mocniej wypchnięte do przodu, nie odczuła braków w dynamice, niskie tony w idealnej proporcji, nie narzucały się tak mocno jak w HD600, planary grały z trójki najbardziej wypełnionym, soczystym dźwiękiem, góra pasma bardziej przyjemna niż w T1, chyba lekko kremowa.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.12.2020 o 13:33, Kuba_622 napisał:

Przecież każde słuchawki grają cieplejszym, pełniejszym i bardziej optymistycznym dźwiękiem niż Sundary :D

Owszem, jeśli podepniesz je do słabego i syczącego źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Dlaczego na oficjalnej stronie producenta tj. www.hifiman.com najtańszy koszt dostawy do Polski tj. Best Way (Table Rate) to aż 52 $ (+/- 200 zł) ?

2) W jaki sposób obniżyć koszt dostawy do Polski kupując na www.hifiman.com ?

Edytowane przez rott
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, rott napisał:

1) Dlaczego na oficjalnej stronie producenta tj. www.hifiman.com najtańszy koszt dostawy do Polski tj. Best Way (Table Rate) to aż 52 $ (+/- 200 zł) ?

2) W jaki sposób obniżyć koszt dostawy do Polski kupując na www.hifiman.com ?

1) bo taką cenę ustalił producent

2) nie kupować?

 

3) ode mnie- może jeszcze dojść +30% vatu i cła

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem czy ktoś tu już wspominał/wrzucał, w Chinach pojawił się nowy model HE400se. Względem HE400i 2020 mamy magnesy dual-sided (+), za to ferrytowe(-). 600 yuan na taobao (90$, 350zł + prowizja i przesyłka) i 165$ (~620zł) na aliexpress. 25ohm/91db, wykres od producenta

yRMvUnG.png
Zamówiłem kilka dni temu, zobaczymy jak wypadną w porównaniu do HE-300. Na pewno na co dzień mody/equalizer, przynajmniej dla mnie. Będą to moje pierwsze planary

 

Edytowane przez TrueFaith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, neonlight napisał:

Jak będą grać, jak na tym wykresie, to będzie jasny dramat. 😗

Grill, filcyk/papier przed przetwornik jak jest w np. HE-300 i po temacie, zamierzam kombinować w tym zakresie. Planarów jeszcze na warsztacie nie miałem, zobaczymy jak to jest dokładnie zbudowane i co da się zdziałać. Głównie ciekawi mnie bas, podobno bardzo przyjemnie reagują na equalizer (przynajmniej HE400i)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności