Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, mrbudyn napisał:

Czy da się coś zmodernizować/zmienić w 400i, aby grały gęściej, ciemniej (kabel, wkładka ) ?

Może Forza Noir HPC? 😜 Sam niedowierzałem, że kabel może tak zaciemnić dźwięk. W parze z ciemnością i gęstością naturalnie była mniejsza przestrzeń. Ogólnie nie był zły, ale widział mi się tylko ze słuchawkami pokroju HD800...  może właśnie jego potrzebujesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, adriano2510 napisał:

Może Forza Noir HPC? 😜 Sam niedowierzałem, że kabel może tak zaciemnić dźwięk. W parze z ciemnością i gęstością naturalnie była mniejsza przestrzeń. Ogólnie nie był zły, ale widział mi się tylko ze słuchawkami pokroju HD800...  może właśnie jego potrzebujesz. 

Musiałbym najpierw posłuchać, tzn. wypożyczyć od kogoś :P. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mrbudyn napisał:

Czy da się coś zmodernizować/zmienić w 400i, aby grały gęściej, ciemniej (kabel, wkładka ) ?

Wg mnie warto zrobić grill moda który ujmuje nieco krzykliwości i poszerza scenę. Następnie wymiana kabla na czystą miedź o grubym przekroju (lub wieloplecionki). A na sam koniec może jakieś OPy w sprzętach wymienić, co również wpływa na masę. Jak łączysz sprzęty interkonektami, to je również warto zmienić.

 

Inna opcja to DSP typu hiby MSEB. Za free możesz pobrać na Androida i poprzesuwać suwakami na swoją korzyść. To trochę oszukańcze ale bardzo skuteczne modyfikowanie dźwięku.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, pilotKA napisał:

moze jakis link  do tego gril moda do 400i ?

 

 

Wyciągasz starą siatkę i wstawiasz swoją nową. Czym bardziej ażurowa będzie tym lepiej.

 

Tu moje (stare) po modzie:

_20190509_085225.JPG

Edytowane przez espe0
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, mrbudyn napisał:

Czy da się coś zmodernizować/zmienić w 400i, aby grały gęściej, ciemniej (kabel, wkładka ) ?

Da się też padami, tu bym szukał welurów ale takich mało przewiewnych jak HM5, albo te z Aliexpress z zewnątrz skórkowe, wewnątrz futerko.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu są pierwsze wrażenia z nowych r10 za 5 koła $.
https://forum.headphones.com/t/hifiman-he-r10-planar-official-thread/9700
Mam nadzieję, że mogę wkleić?

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez MFRD
  • Like 4
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już abstrahując od tego, że te słuchawki wyglądają jak wyglądają to chyba ten sam pałąk został użyty w modelu HE-400i 2020. Przy R10 Philipsy Fildelio X2 prezentują się jak produkt premium. Zgranie przetworników też godne topowego modelu HiHiMana. :lol:

Edytowane przez Hustler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MFRD napisał:

Tu są pierwsze wrażenia z nowych r10 za 5 koła $.
https://forum.headphones.com/t/hifiman-he-r10-planar-official-thread/9700
Mam nadzieję, że mogę wkleić?

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka
 

Dzięki za linka, są też recki video na head-fi od jednego usera, ale dużo bardziej optymistyczne względem dźwięku. Ciekawe co na to Fang;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nietypowa to firma haha, w sumie bardziej jestem ciekaw dynamików. W sumie jak już kopiują sony to mogli też coś z wnętrza zaczerpnąć. Tłumienie zdaje się zupełnie inne jest.

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MFRD dziękuję za podanie linku do opinii Andrew Parka!!! Mam wrażenie, że nasza wczorajsza rozmowa zachęciła do zgłębienia tematu nowych zamkniętych Hifimanów :) Co się tyczy zamkniętych Hifimanów, najlepiej będzie sprawdzić je samemu. Nie ukrywam, że chętnie porównałbym z moimi słuchawkami zarówno model dynamiczny, jak i planarny, aby usłyszeć, co w nich gra. Arye zrobiły na mnie dobre wrażenie, w tym wypadku chyba nie powinno być inaczej. 

 

@mrbudyn nie miałem do czynienia ze wspomnianym modelem 400i, ale do tej pory tylko z Aryami, ale jeśli podobnie reagują, to dobrym wyborem mógłby się okazać miedziany kabel. U mnie najciemniej zagrały na stockowym od planarnych finali. Nie wiem, czy różnica będzie znacząca, ale mógłbym wypożyczyć do sprawdzenia (też mają chyba 3,5mm), gdybyś był zainteresowany. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyt. z recenzji P. Ryki he-400i 

HiFiMAN HE-400i VER 2020 grają cieplejszym, pełniejszym, bardziej masywnym i bardziej optymistycznym dźwiękiem niż droższe HiFiMAN Sundara

a w recenzji na forum napisano, że jest dokładnie odwrotnie, i bądź tu mądry :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adamos80 rzeczywiście to ciężka sprawa. Zawsze patrzę pod opisami wspomnianego recenzenta z jakimi słuchawkami były one porówenywane. W przypadku Hifiman Sundara (czerwiec 2018) były to:  AudioQuest NightHawk, Beyerdynamic T1 V2, Fostex T60RP, HiFiMAN Sundara, MrSpeakers Ether Flow, a przy Hifiman 400i (grudzień 2020) HEDDphone (kabel Sulek), Sennheiser HD 800 (kabel To***um-Metrum Lab), Ultrasone Tribute 7 (kabel To***um-Metrum Lab). Przy porównaniach z takimi słuchawkami nie dziwi mnie to, że Sundary mogły zostać zapamiętane jako te chłodniejsze, szczuplejsze, mniej masywne... Mnie po Nighthawkach właściwie każde inne takie się wydają ;) W tym wypadku Sundary powinny zostać porównane bezpośrednio, bo wiem, że pamięć bywa zwodnicza, tym bardziej jeśli dzieli jeden odsłuch od drugiego kilka lat oraz dokonuje się porównania z zupełnie innymi modelami niż poprzednio. 

 

 

Dla jasności, szanuję i lubię czytać opisy P.Ryki, ale jeśli dochodzi do porównań sprzętów audio, jakie pojawiały się w różnych okresach czasu, przy odmiennych torach... biorę zawsze takie spostrzeżenia w nawias. Sam też nie byłem i czasami jeszcze nie jestem od takich spostrzeżeń wolny, ale staram się nad tym pracować, poprawiać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baaaaaaaaaaaaardzo  ostroznie   podchodzcie do recenzji ---czasami sa pomocne  czasami  wprowadzaja  w  maliny , a nawet dezorientuja.. i  błagam recenzentów -- mniej  słow  znaczy lepiej. przykładem  audiokrytyk  i opis  ustrojstwa  za 200 złotych - a wystarczyło   kilka zdan , zamiast  kilku stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2020 o 22:11, mrbudyn napisał:

Czy da się coś zmodernizować/zmienić w 400i, aby grały gęściej, ciemniej (kabel, wkładka ) ?

Da się, trzeba włożyć gąbki AKG Foam Net Pad pod stock'owe pady (najlepiej od strony ucha, bo łatwo wyłamać ząbki mocujące pad), wtedy automatycznie ciemnieją i przybywa trochę basu. ;)

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kolejna próba znalezienie następcy dla Aryi, które tak bardzo lubię za ich brzmienie, a zdecydowanie mniej za plastikowe i skrzypiący design. Tym razem postawiłem na bratobójczą walkę.

 

IMG_0075.thumb.jpg.3f8d87a17c3676ccbb4aad4cd28d3f36.jpg

 

Już na wstępie wiedziałem, że moje uszy nie zgodzą się z dość popularnymi w sieci opiniami, że HE-1000SE to rozwinięcie Aryi i wszystko robią trochę lepiej. Dla mnie to inna sygnatura dźwięku. Arye są o wiele cieplejsze, ze znacznie bardziej zaakcentowanym mruczeniem na najniższym sub basie. Schodzi niżej i jest bardziej mięsisty, dłuższy, miększy. HEKi to jasne słuchawki i nie ma tego mięska z Aryi. Bas HEKów jest szybszy, bardziej punktowy, krótszy, mocniejszy w wyższym rejestrze i jest tam go też więcej, ale traci w tych najniższych. Zarówno HEKi, jak i Arye potrafią zamruczeć. Arye mruczą skromniej, mniej się tym popisują i nie nachodzi to na resztę pasma. HEKi SE mruczą głośniej i nieco wyższym tonem. Mruczenie Aryi jest w tle, a w HEKach wychodzi na pierwszy plan. HE1000SE są też bardzo hojne w cykających wysokich. Bardzo. Wyciąganie detali mają niezwykłe. Nie widziałem, że w nagraniach na moich płytach jest tyle trzasków, pisków, brzęczeń i innych dziwnych dodatków. Wykonanie HEKów jest boskie. HiFiMAN przestał mi się jednoznacznie kojarzyć z chińszczyzną. Jest premium, jest ładnie, jest świetnie w dotyku. Nic nie piszczy, nie trzeszczy, nie skrzypi. WoW! Ja to chcę! Wygoda jest bardzo dobra i tu i tu. Nie dziwota, w końcu to ten sam design.

 

Tyle obiektywizmu. Po około 30 godzinach z jednymi i drugimi, subiektywnie HEKi są dla mnie za jasne i zbyt męczące. Gdybym chciał jasno grające, detaliczne słuchawki, wolałbym Utopie ze stajni Focala. Tyle że Utopie nawet zachęcone do mruczenia equalizerem tego nie robią. HEKi i owszem i to bez EQ. Cóż, coś za coś. Choć bardzo, bardzo chciałem je każdego dnia oglądać na stojaku, a oczy mi się do nich świeciły, uszy oczekiwały do powrotu do Aryi. Dla mnie są o wiele bardziej muzykalne i stonowane. Lepiej mi też się sprawdzają w grach i filmach (choć to ma u mnie zerowy priorytet). Jak coś wybucha, to większy przytup jest w Aryach. Bardziej kinowe brzmienie.

 

Nie dziwi mnie, że ludzie szukają tu lamp, ciemno brzmiącego toru, itp. Trzeba tę górę jakoś ujarzmić. Ja wyznaję nieco inną religię i spędziłem mnóstwo czasu na kręceniu gałkami w RME oraz EQ w Roon. Bardzo chciałem zrobić z HEKów Arye i zaspokoić zarówno uszy, jak i oczy. Nie udało się. Można je ocieplić, przyciemnić, ale jednak ich super detaliczna natura pozostaje. Nie udało mi się też uzyskać bardziej rozlanego sub basu w stylu Aryi. Wiem, że lampa daje inne możliwości niż EQ, ale nie umiem się do nich przekonać. Zakładam też, że skoro kilka tuzinów ustawień parametrycznego EQ nie pozwoliło znaleźć dźwięku, który by mi wpadł w uszy, losowy dobór elektroniki też tego nie da. Nie ma w końcu na półkach sklepowych wszystkich sprzętów tego świata. Trzeba było się pogodzić z tym, że to nie moje granie i ostatecznie dzisiaj przed piątą rano poddałem się, spakowałem i rano odwiozłem, żeby inni mogli testować to cudo. :( Przypomniały mi się czasy studenckie z zarwanymi nockami. :D Ale ta była przyjemna. Zazdroszczę ludziom, którym takie granie pasuje, bo słuchawki obiektywnie są świetne. Eleganckie, dają wrażenie premium i w ogóle wow. Po prostu nie moja bajka. Szkoda. 

 

Tak czy siak - kolejny raz utwierdziłem się w przekonaniu, że HiFiMAN wie, co robi w kwestii słuchawek. Na pewno warto posłuchać samemu, bo, jak wiadomo, co człowiek to opinia.
 

Edytowane przez Karister
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności