Skocz do zawartości

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Karister napisał:

na moje oko Arye przyjechały nowe. Pałąk wymieniony - słuchawki na stojaku wreszcie nie zjeżdżają pod własnym ciężarem na blat. Nie ma zadrapanego lakieru na jednej muszli. Oba przetworniki mają nowy numer seryjny. Na pewno dostałem swoje stare pady. Lekko poprute i ze znajomym zapachem.

Identyczna sytuacja jak w przypadku „wymiany przetwornika” w moich Odezi lcd2🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Karister napisał:

Elo!

 To chińskie brzmienie naprawdę nie ma sobie równych dla moich uszu. To oczywiście bardzo subiektywna sprawa, ale jednak jest banan na ustach, gdy zaczynają grać. Do tego ta wygoda. Nokaut. Chyba jednak w przyszłym roku będę odsłuchiwał HEKów, jak Arye znów się trochę zakurzą. Nie da się rozstać z chińczykami. Są za faj

To są właśnie Hifimany.

Można o nich napisać wiele złego, ale brzmienie mają pierwsza klasa!

Nie bez przyczyny przewaliłem większość HFM, niektóre nawet po kilka razy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam to samo, mam Arya i wiem że zmienię je tylko na HE1000Se... a tak zostają, choć zawsze jak je zakładam zastanawiam się czy padną :)

Raz już zostały wymienione, ale od tej pory grają i nic im nie jest, fakt że dbam o nie jak mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też o swoje dbam. Zawsze na stojaku, a opaska owinięta chusteczką do okularów. Do tego zawsze dwie pary padów w zapasie. Ale to wciąż HFM... nie wiesz, czy się nie rozlecą od patrzenia na nie. Choć... teraz muszę przyznać, że spasowanie pałąka jest ok po wymianie. Happy!

 

Jutro będę jeszcze konfrontował z D8000Pro, ale... za ciemne są i baniak jak w imadle w porównaniu do HFM.

Edytowane przez Karister
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, saudio napisał:

Bije się z myślami co do upgradu. Pisalem do Hifiman i jest opcja przesiadki z Hek Se za dopłatą. Natomiast ciężko o wypożyczenie demówki Susvar. Najbardziej boje sie tam tej ich skuteczności 83dB. Heki można w miare łatwo wysterować i grają świetnie prawie z każdego wzmaka a nawet z mocniejszego dap'a. Susvary na papierze wydają się być w tym względzie kłopotliwe.

3 minuty temu, vonBaron napisał:

Fakt, zapomniałem. Pytanie czy nowa wersja Susvar coś wnosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, vonBaron napisał:

@lsdBez mocnego AMPa odpuść sobie Susvary, co do nowszej wersji to wiem tylko tyle że mają inne wtyki (3,5mm zamiast 2,5mm i głębsze pady).

Mocnego Ampa mam, nawet trzy. Natomiast nie kupie Susvar (zwłaszcza w ciemno) nie sprzedajac Heków, a tych żal mi się pozbywać bo grają fajnie i z Ultimy i z WA8 Eclipse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Susvar warto chyba uwzględnić bezpośrednie ich podłączenie do odpowiedniej końcówki mocy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 minuty temu, vonBaron napisał:

@tommir IMO Susvary są znacznie bardziej wymagające, bardziej niż Abyssy.

 

lcd-4 też. Po moim upgradzie Milo, jestem go w stanie rozkręcić nieco za połowę z 1266, dalej już tylko granica bólu, głuchoty lub utraty przytomności ;) Nie mam problemu z zamknięciem potencjometru z Audeze...

@vonBaronmyślisz, że to dobre uzupełnienie Abyssów?

Edytowane przez tommir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, tommir napisał:

 

 

lcd-4 też. Po moim upgradzie Milo, jestem go w stanie rozkręcić nieco za połowę z 1266, dalej już tylko granica bólu, głuchoty lub utraty przytomności ;) Nie mam problemu z zamknięciem potencjometru z Audeze...

@vonBaronmyślisz, że to dobre uzupełnienie Abyssów?

Ale to głównie impedancja LCD 200 vs. 1266 42.
W przypadku Susvar to głównie niska skuteczność.
Nie słuchałem Abyssów, ale z opisów to raczej wyczynowy męczący przekaz. Do Susvar jednak trzeba dopasowanego wzmacniacza, takiego który ma zapas mocy, ale bez przesady raptem kilka W wystarczy i to już jest zapas.

Godzinę temu, lsd napisał:

Bije się z myślami co do upgradu. Pisalem do Hifiman i jest opcja przesiadki z Hek Se za dopłatą. Natomiast ciężko o wypożyczenie demówki Susvar. Najbardziej boje sie tam tej ich skuteczności 83dB. Heki można w miare łatwo wysterować i grają świetnie prawie z każdego wzmaka a nawet z mocniejszego dap'a. Susvary na papierze wydają się być w tym względzie kłopotliwe.

Bardzo krótko słuchałem HEkse więc trudno mi porównać, ale Susvary są bardzo muzykalne, choć potrafią być krzykliwe ze slabym wzmacniaczem. Dopiero na mocnym nabierają wypełnienia, wyrównują się, upraszczając grają bliżej niż HE1000 zwykłe, bardzo różnicują scenę, znacznie bardziej niż inne słuchawki, mi HEki grały zawsze daleko, a tu wszystko zależy od nagrania jest daleko ja trzeba, jest niezwykle blisko, nie ma czegoś co narzucają jak np. HD800.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lsd napisał:

Najbardziej boje sie tam tej ich skuteczności 83dB. Heki można w miare łatwo wysterować i grają świetnie prawie z każdego wzmaka a nawet z mocniejszego dap'a.

Potwierdzam. HE1000se wystarczy że dostaną z 300mW dla ich impedancji i grają już tak, że niczego więcej nie trzeba. Dałem im 3W z Bursona i różnica w samym napędzeniu nie jest zbyt mocno odczuwalna. Każdy mocniejszy DAP po balansie poradzi sobie bez problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, saudio napisał:

Ale to głównie impedancja LCD 200 vs. 1266 42.
W przypadku Susvar to głównie niska skuteczność.
Nie słuchałem Abyssów, ale z opisów to raczej wyczynowy męczący przekaz. Do Susvar jednak trzeba dopasowanego wzmacniacza, takiego który ma zapas mocy, ale bez przesady raptem kilka W wystarczy i to już jest zapas.

Bardzo krótko słuchałem HEkse więc trudno mi porównać, ale Susvary są bardzo muzykalne, choć potrafią być krzykliwe ze slabym wzmacniaczem. Dopiero na mocnym nabierają wypełnienia, wyrównują się, upraszczając grają bliżej niż HE1000 zwykłe, bardzo różnicują scenę, znacznie bardziej niż inne słuchawki, mi HEki grały zawsze daleko, a tu wszystko zależy od nagrania jest daleko ja trzeba, jest niezwykle blisko, nie ma czegoś co narzucają jak np. HD800.

Bzdura...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, saudio napisał:

Bardzo krótko słuchałem HEkse więc trudno mi porównać, ale Susvary są bardzo muzykalne, choć potrafią być krzykliwe ze slabym wzmacniaczem. Dopiero na mocnym nabierają wypełnienia, wyrównują się, upraszczając grają bliżej niż HE1000 zwykłe, bardzo różnicują scenę, znacznie bardziej niż inne słuchawki, mi HEki grały zawsze daleko, a tu wszystko zależy od nagrania jest daleko ja trzeba, jest niezwykle blisko, nie ma czegoś co narzucają jak np. HD800.

 

Przyznaję, że w HD800 wielkość sceny robi duże wrażenie, ale przez to, że jest zawsze bardzo dużo, nie zawsze się sprawdza. Twoja opinia o tym, jak kreują przestrzeń Susvary jest ciekawa i zachęcająca do wypróbowania ich u siebie. Czy mógłbym się spytać, jak odbierałeś scenę tych słuchawek względem RAALi? Wiem, że odsłuch był krótki, nie przy swoim torze, jednak mimo wszystko byłbym ciekaw, czy przestrzeń była w nich bardziej odtwarzana (jak u Susvar), czy dodawana (jak u HD800).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności