Skocz do zawartości

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś chyba nie mogą sobie pozwolić na takie zagrywki. Stara wersja 950-1150 dzisiaj lata.

 

 

 

Fajne mamy czasy. Jak ktoś chce mieć wyżyłowany dźwięk to musi wybulić sporo kasy. Ale jak ktoś chce mieć po prostu dobre granie to here you go za "tanioszkę" można mieć naprawdę super granie. 👌

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MrBrainwash napisał:

Fajne mamy czasy.

To prawda, ci co zapłacili ponad dwa tysie mogą być spokojni - ich wsparcie finansowe dla Fanga nie poszło na marne. Dzięki nim Fang nie tylko sporo poprawił, ale można w końcu kupić te średnie słuchawki za średnie pieniądze.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od środy stałem się szczęśliwym posiadaczem HiFiMenów He400i:) 

Cóż mogę powiedzieć.. na razie nie są jeszcze dobrze wygrzane, ale dźwięk, to coś wspaniałego, praktycznie w każdym utworzę odnajduję coś nowego, jakiś detal, szczegół, brzmienie. 

Słyszę dużą różnicę po przejściu z Akg k612 Pro, jednak brzmienie z planarów jest dla mnie bardziej soczyste😁

Na razie grają z Fiio e10k (wiem, bieda i się marnują), ale w planach coś porządniejszego i tutaj moje pytanie, coś do 1500/1800 zł. co odpowiednio napędzi te słuchawki:) może być nowe/używane, dac/amp w jednym. Będę wdzięczny za podpowiedzi i pozdrawiam miłośników HiFiManów💪😎

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, audionanik napisał:

To prawda, ci co zapłacili ponad dwa tysie mogą być spokojni - ich wsparcie finansowe dla Fanga nie poszło na marne. Dzięki nim Fang nie tylko sporo poprawił, ale można w końcu kupić te średnie słuchawki za średnie pieniądze.


Do Fanga czy do polskiej dystrybucji?  Zresztą całe, to hobby to jedna wielka czarna dziura finansowa. Prawdopodobnie lepiej bym wyszedł kupując za te 2 tysie, by potem nie myśleć o zmianach i kombinować w poszukiwaniu świętego grala cebularzy. Tak widzę audio, że jakby były za mniej oferowane to ludzie mogli by nie dostrzec ich zalet. Wydawanie kasy to część przyjemności w tym hobby. 

 

Godzinę temu, Lukres napisał:

Od środy stałem się szczęśliwym posiadaczem HiFiMenów He400i:) 

Cóż mogę powiedzieć.. na razie nie są jeszcze dobrze wygrzane, ale dźwięk, to coś wspaniałego, praktycznie w każdym utworzę odnajduję coś nowego, jakiś detal, szczegół, brzmienie. 

Słyszę dużą różnicę po przejściu z Akg k612 Pro, jednak brzmienie z planarów jest dla mnie bardziej soczyste😁

Na razie grają z Fiio e10k (wiem, bieda i się marnują), ale w planach coś porządniejszego i tutaj moje pytanie, coś do 1500/1800 zł. co odpowiednio napędzi te słuchawki:) może być nowe/używane, dac/amp w jednym. Będę wdzięczny za podpowiedzi i pozdrawiam miłośników HiFiManów💪😎



Gratki. Według mnie nie są aż tak wymagające. Jakbym nie miał żadnego źródła o chciał coś nowego sprytnego uniwersalnego to  pewnie wziąłbym jeden z wyższych modeli DAC/AMPów BT i puścił je po balansie (dokupić kabel) oraz używał EQ. nie wiem może - Qudelix-5K / ES100? Ale słucham ich nawet ze swoich pendraków i dają radę. @espe0 zrobił dla nich "kabel mocy" z użyciem E1DA, który był robiony pod nie. 

Jeśli wydają Ci się za jasne to polecam włożyć w pady jakąś piankę akustyczną lub inny materiał tłumiący wysokie. Ja słucham z krążkami piankowymi od superluxów i robią robotę. Słuchawki dostają w ten sposób kapkę basu i górka na na wysokich trochę znika, w ten sposób są dla mnie lepiej zbalansowane. 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, MrBrainwash napisał:


Do Fanga czy do polskiej dystrybucji?  Zresztą całe, to hobby to jedna wielka czarna dziura finansowa. Prawdopodobnie lepiej bym wyszedł kupując za te 2 tysie, by potem nie myśleć o zmianach i kombinować w poszukiwaniu świętego grala cebularzy. Tak widzę audio, że jakby były za mniej oferowane to ludzie mogli by nie dostrzec ich zalet. Wydawanie kasy to część przyjemności w tym hobby. 

 



Gratki. Według mnie nie są aż tak wymagające. Jakbym nie miał żadnego źródła o chciał coś nowego sprytnego uniwersalnego to  pewnie wziąłbym jeden z wyższych modeli DAC/AMPów BT i puścił je po balansie (dokupić kabel) oraz używał EQ. nie wiem może - Qudelix-5K / ES100? Ale słucham ich nawet ze swoich pendraków i dają radę. @espe0 zrobił dla nich "kabel mocy" z użyciem E1DA, który był robiony pod nie. 

Jeśli wydają Ci się za jasne to polecam włożyć w pady jakąś piankę akustyczną lub inny materiał tłumiący wysokie. Ja słucham z krążkami piankowymi od superluxów i robią robotę. Słuchawki dostają w ten sposób kapkę basu i górka na na wysokich trochę znika, w ten sposób są dla mnie lepiej zbalansowane. 

 

42 minuty temu, MrBrainwash napisał:


Do Fanga czy do polskiej dystrybucji?  Zresztą całe, to hobby to jedna wielka czarna dziura finansowa. Prawdopodobnie lepiej bym wyszedł kupując za te 2 tysie, by potem nie myśleć o zmianach i kombinować w poszukiwaniu świętego grala cebularzy. Tak widzę audio, że jakby były za mniej oferowane to ludzie mogli by nie dostrzec ich zalet. Wydawanie kasy to część przyjemności w tym hobby. 

 



Gratki. Według mnie nie są aż tak wymagające. Jakbym nie miał żadnego źródła o chciał coś nowego sprytnego uniwersalnego to  pewnie wziąłbym jeden z wyższych modeli DAC/AMPów BT i puścił je po balansie (dokupić kabel) oraz używał EQ. nie wiem może - Qudelix-5K / ES100? Ale słucham ich nawet ze swoich pendraków i dają radę. @espe0 zrobił dla nich "kabel mocy" z użyciem E1DA, który był robiony pod nie. 

Jeśli wydają Ci się za jasne to polecam włożyć w pady jakąś piankę akustyczną lub inny materiał tłumiący wysokie. Ja słucham z krążkami piankowymi od superluxów i robią robotę. Słuchawki dostają w ten sposób kapkę basu i górka na na wysokich trochę znika, w ten sposób są dla mnie lepiej zbalansowane. 

MrBrainwash, dzięki za polecenia👍 

A coś ze stajni Aune? 🤔 słyszałem sporo dobrych opinii🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Lukres napisał:

 

MrBrainwash, dzięki za polecenia👍 

A coś ze stajni Aune? 🤔 słyszałem sporo dobrych opinii🙂


Patrzyłbym na cenę i funkcjonalność. S16 daje radę. 👍 aczkolwiek nie powiedziałbym żeby tutaj jakaś magia się działa. 

Dobór źródeł to w dużej mierze kwestia filozofii i praktyczności. Ludzie bojący się, że kiedyś im zabraknie mocy i chcący mieć jej zapas w budżecie to sobie składają. np. taką kanapkę z toppinga. 
topping.jpg

Dużo z nich będzie dla mnie osobiście overkillem. 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, MrBrainwash napisał:


Patrzyłbym na cenę i funkcjonalność. S16 daje radę. 👍 aczkolwiek nie powiedziałbym żeby tutaj jakaś magia się działa. 

Dobór źródeł to w dużej mierze kwestia filozofii i praktyczności. Ludzie bojący się, że kiedyś im zabraknie mocy i chcący mieć jej zapas w budżecie to sobie składają. np. taką kanapkę z toppinga. 
topping.jpg

Dużo z nich będzie dla mnie osobiście overkillem. 

Powoli robi się już mętlik😜 chyba najlepszy byłby odsłuch, w miarę możliwości🙂 a coś na lampie, np. Xduoo ta 01?🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@saudio też zamierzałem się zapytać, bo wspomniane Susvary mnie również ciekawią i chciałbym na nich kiedyś po prostu posłuchać na nich muzyki, może też odkryć w nich coś nowego... tym bardziej, że dużo dobrego na ich temat wyczytałem. 

 

@Firegon czy mógłbym się zapytać w jakiej konfiguracji sprzętowej Susvary u Ciebie grają? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, saudio napisał:

@Firegonnic nie piszesz ... musiało cię wciągnąć, przyznam, że dźwiękowo Susvary są ciężkie do pobicia, dość daleko odchodzą od HE1ków i HE6, choć może od tych modowanych już nie tak bardzo.

  Miałem kupić DACa - kupiłem Susvary, to na DACa wciąż muszę dozbierać :D Także więcej refleksji już przy skończonym torze. Na razie słyszę najwyższej jakości dźwięk w życiu, ale w sposób, który nieco zbyt bardzo mnie męczy. No ale wydaje mi się, że zamiana starego sabre na coś ciut gładszego powinna wystarczyć. 


Do modowanych HE-6 to im całkiem blisko sygnaturą i prezentacją - tylko, że do tego co było w LFF Code-6. No ale technicznie to wyraźnie jest top. Nie słyszałem jeszcze tak zróżnicowanego basu.  Miękko, twardo, punktowo, monumentalnie - słów mi brak, ale z pewnością potrafią jeszcze na więcej sposobów go pokazać. 

Dźwięk ma masę, a średnicy nie brakuje nasycenia. Natomiast na moim torze brakuje nieco ciepła. Jest tak ... obco. Z tym, że przyzwyczaiłem się do drewniaków, a one są bardzo relaksująco zestrojone. 

Jeśli chodzi o górę to po prostu słychać więcej dźwięku w dźwięku. Nie chodzi o to, że jest podbita. Po prostu dźwięki są pełniejsze, wszystkie wybrzmienia, pociągnięcia, niedoskonałości. Czasem aż za dużo słychać, kilka utworów musiałem wyrzucić z playlisty, bo coś co było wcześniej drobnym artefaktem, nagle okazuje się barierą. Niech tylko ktoś $#@$# kaszlnie ...

 

Ogólnie człowiek z nimi ciągle się łapie na takim: Aaaa, czyli tak to powinno brzmieć?

Chociaż z drugiej strony to tylko uczucie, bo mam zbyt mało doświadczenia z muzyką na żywo, żeby być w stanie to faktycznie  ocenić.

 

Mimo wszystko - michauczokowe drewniaki zostają, przynajmniej dopóki finanse mi pozwolą. Dobrze się uzupełniają, no i tamtych mogę słuchać po 6-8 godzin.

 

@Tytus1988  na razie niekompletny tor to: Audio-GD DI20 -> Audio-GD NFB 7.32 -> SuperSymmetry Dynahi -> Susvara z kabelkiem Argentum

 

 

Nasz Zbawca zażyczył sobie jakieś +/- 30 000 za te słuchawki, jeśli ktoś chce kupić nowe. 

Niestety cały czas mam wrażenie, że jak je zostawię na biurku to się rozpadną. Niby nic nie jest źle, ale jakiś taki wątły ten pałąk, jakaś wiotka ta konstrukcja, no na pewno żadnych bend testów im robić nie będę. Są wygodne i lekkie, więc to jest plus. Chętnie załączyłbym też zdjęcia padów z tyłu, ale niestety boję się, że już ich nie założę z powrotem. W każdym razie plastikowe ringi z HE-4, HE-5, HE-6 są wciąż obecne, tylko teraz wklejone na stałe w pady, tak że gdy już pękną, trzeba będzie cały pad wymienić.

Edytowane przez Firegon
  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki miałem podobnie, z tym że u mnie DAC super pasował do nich;) te demówki u mnie niestety potwierdzały to co piszesz na końcu zwłaszcza o padach, a pałąk prawie sam się podnosił do góry jak się np. powiesiło na stojaku, ale ten dźwięk .... :win: Gratulacje, bo chyba zapomniałem. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Lukres napisał:

Powoli robi się już mętlik😜 chyba najlepszy byłby odsłuch, w miarę możliwości🙂 a coś na lampie, np. Xduoo ta 01?🤔


Sprawa jest bardzo prosta, gdy nie szuka się sprzętów, które mają "specjalne coś". Można przyjąć kryterium którym jest jakość (czystość) sygnału i funkcjonalność. Mętlik się robi jak z subiektywnych ludzkich uniesień próbujemy wysnuć wniosek co będzie dla nas  (również subiektywnie) najlepszego i szukamy jakiegoś specjalnego synergicznego efektu .

 

Myślę, że uniwersalnie można przyjąć, że sprzęty mogą z jakiś względów się nie zgrywać tak, że niemal każdy stwierdzi, że "coś nie gra". W innym wypadku to całkowicie kwestia gustu. W przypadku wzroku gdy zobaczymy zdjęcie to mniej więcej widzimy co dostaniemy jako efekt końcowy. Tutaj ludzie oczekują, że sprzęty zadziałają dla nich jak dobra obróbka w Photoshopie i upiększą im estetycznie to co dostaną, stąd też lampy, żonglowanie op-ampami, kablami i innymi asortymentami alchemicznymi.

Oczywiście, że w ten sposób czasami można ciekawe rezultaty uzyskać. Można natomiast obrać inną drogę i skupiać się na graniu samych słuchawek i muzyce (ewentualnie dodając do tego umiejętną "equalizację"). Tymi prostymi rozwiązaniami urozmaicać sobie życie i poprawiać sobie czas spędzony na odsłuchu. Duży efekt dla przyjemności odsłuchu można uzyskać za sprawą bycia w odpowiednim nastroju i otoczeniu, gdzie da to lepsze doznania niż w grzebanie w sygnale po przez robienie tego na chybił trafił wspierając się słuchem innych i tak bez końca próbując różne sprzęty, po drodze wciągając się w zakupoholizm. 

Szukanie "niezwykłości" za pierwszym razem, bez doświadczenia i co najmniej paru testów dających perspektywę to zadanie na miarę loterii. Skąd mamy wiedzieć, który efekt nam "zatrybi" i uznamy go za lepszy od wszystkiego innego czego przecież nie słuchaliśmy lub chociaż uznamy go za wystarczająco wartościowy?

Audio osiągnęło już taki poziom, że to nie jest tak, że jak nie wydamy xxxxx ilości gotówki na x ekskluzywne i egzotycznego producenta i x razy nie dokonamy podmianek w torze to w muzyce będzie czegoś brakować. W całkiem budżetowych sprzętach możemy cieszyć się pełnią nagrania. Jak kupimy czysto grające źródło, dobre słuchawki i efekt który słyszymy sprawia nam przyjemność jest wystarczające, aby być "content". Oczywiście to jest tylko jedna z filozofii, bo w tak subiektywnej sprawie można sobie różne historie na ten temat opowiadać uzasadniając (sobie samemu) własne działania. Wszystko jest dozwolone (choć nie wszystko bywa korzystne). 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audionanik napisał:

@Firegon a sprawdzisz jak wypada u nich narastanie głośności? Może być początek koncertu fortepianowego a-moll Griega; a jak nie lubisz to Unforgiven z czarnej płyty Metallica.

Od ledwo słyszalnego do przesadnie głośnego bardzo równo. Znowu - musiałbym wiedzieć jak brzmi referencja żeby móc w pełni to ocenić.

Swoją drogą całkiem fajny koncert :D 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bob2000 napisał:

Dla mnie to żadna przyjemność. Przyjemnie jest kupić coś tanio i dobrze B)

Też lubię tanio i dobrze. Dlatego płakać mi się zachciało jak zobaczyłem HE-4XX w komisie za 400zł bo nie mogę znaleźć sobie powodu by je kupić skoro mam już parę. :P

 

Niezły deal. Gratki dla przyszłego nabywcy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, MrBrainwash napisał:

Też lubię tanio i dobrze. Dlatego płakać mi się zachciało jak zobaczyłem HE-4XX w komisie za 400zł bo nie mogę znaleźć sobie powodu by je kupić skoro mam już parę. :P

 

Niezły deal. Gratki dla przyszłego nabywcy. 

Hehe :D Też pomyślałem sobie, że dobra cena. Ostatnio licytowałem HF580 na allegro, bo znalazłbym dla nich zastosowanie, ale bez parcia. Liczyłem, że może się uda bardzo tanio, nie udało się. Chociaż i tak cena za jaką poszły była piękna.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.09.2020 o 13:03, Firegon napisał:

Do modowanych HE-6 to im całkiem blisko sygnaturą i prezentacją - tylko, że do tego co było w LFF Code-6. No ale technicznie to wyraźnie jest top. Nie słyszałem jeszcze tak zróżnicowanego basu.  Miękko, twardo, punktowo, monumentalnie - słów mi brak, ale z pewnością potrafią jeszcze na więcej sposobów go pokazać. 

Dźwięk ma masę, a średnicy nie brakuje nasycenia. Natomiast na moim torze brakuje nieco ciepła. Jest tak ... obco. Z tym, że przyzwyczaiłem się do drewniaków, a one są bardzo relaksująco zestrojone. 

Jeśli chodzi o górę to po prostu słychać więcej dźwięku w dźwięku. Nie chodzi o to, że jest podbita. Po prostu dźwięki są pełniejsze, wszystkie wybrzmienia, pociągnięcia, niedoskonałości. Czasem aż za dużo słychać, kilka utworów musiałem wyrzucić z playlisty, bo coś co było wcześniej drobnym artefaktem, nagle okazuje się barierą. Niech tylko ktoś $#@$# kaszlnie ...

 

Ogólnie człowiek z nimi ciągle się łapie na takim: Aaaa, czyli tak to powinno brzmieć?

Chociaż z drugiej strony to tylko uczucie, bo mam zbyt mało doświadczenia z muzyką na żywo, żeby być w stanie to faktycznie  ocenić.

 

Mimo wszystko - michauczokowe drewniaki zostają, przynajmniej dopóki finanse mi pozwolą. Dobrze się uzupełniają, no i tamtych mogę słuchać po 6-8 godzin.

 

@Tytus1988  na razie niekompletny tor to: Audio-GD DI20 -> Audio-GD NFB 7.32 -> SuperSymmetry Dynahi -> Susvara z kabelkiem Argentum

 

 

Może lepiej spróbować z innym kablem niż Argentum? Może jakaś hybryda by uspokoiła przekaz i sprawiła, ze dłużej na nich można posiedziec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności