Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

@lsd gratuluję króliczka oraz dziękuję za obszerne porównanie👍Przyznaję, że ten posrebrzany kabel finala potrafi pozytywnie zaskakiwać (u mnie z K1k dobrze się spasował). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Tytus1988 napisał:

@lsd gratuluję króliczka oraz dziękuję za obszerne porównanie👍Przyznaję, że ten posrebrzany kabel finala potrafi pozytywnie zaskakiwać (u mnie z K1k dobrze się spasował). 

Króliczek jeszce ucieka, zejdzie trochę czasu, aż będzie finalnie mój. Nawet nie wiem jak ten kabel kupić bez Finali, bo nigdzie nie widze ofert z polskiej dystrybucji, a w walucie obcej wychodzi nawet 3k. Jak go nabyłeś? Nie widać tego tak dobrze na zdjęciu, ale on się na dodatek idealnie kolorystycznie spasowuje z  Hekami SE.

Edytowane przez lsd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lsd rozumiem :) Najważniejsze, że został już namierzony. Kabel można kupić u dystrybutora w fonnexie: https://www.fonnex.pl/product-page/ofc-pokryte-srebrem-z-3-5mm-plug Mój nabyłem od znajomego. Życzę dobrej nocy oraz jak najszybszego przygarnięcia go pod swój dach :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś zmieniał już pałąk w HE4xx na coś wygodniejszego??

Wystartowało u mnie w dwóch zawodników - HE4xx i AKG 712pro, obaj już po lekkiej rozgrzewce (150 godzin) i pora aby wkrótce wybrać zwycięzcę.

Napiszę tylko, że trzy dni już walczą o pierwszeństwo na mojej głowie i dalej nie potrafię się zdecydować, jedne i drugie świetne słuchawki.

AKG może mają lepszy detal, większą scenę ale dźwięk nie jest tak nasycony jak w HE4xx, nie daję tyle frajdy i jest bardziej zależny od jakości nagrania. Lekkość i wygoda po stronie AKG ale tylko dlatego, że HE4xx są cięższe i odrobine z mały pałąk ciśnie mnie mocniej bo same pady są wygodne. Właściwie gdyby mnie nie męczyły tak po 1-2 godzinach to nie było by tematu bo zwyczajnie dają więcej frajdy za każdym razem jak je zakładam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Undertaker napisał:

A te by nie dały rady? W sumie słuchawki w cenie pałąka i padów (bo to są focus pady w nich?) https://drop.com/buy/drop-hifiman-he-35x-headphones

 

Miałem HE560v1 z takim samym pałąkiem i jak dla mnie to bardzo wygodny design. 

W HE4xx jest inne mocowanie nie wchodzą piny tylko są wystające tulejki do których trzeba przykręcić widełki od pałąka.

Jest sporo pasujących zamienników na Aliexpress w tym chyba też od Monoprice ale które się dobrze sprawdzą??

Nie jest najgorzej z tą wygodą ale to moje najcięższe i największe słuchawki do tej pory i trzeba sie nieco przyzwyczaić - inny pałąk pewnie pomógłby rozłożyć wagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, mrbudyn napisał:

@prolim Wygląda to na jakiś fake news lub podróbkę. Nie można znaleźć żadnych informacji na temat nowej wersji 400i. Jakiś link ?

 

https://allegro.pl/oferta/hifiman-he-400i-2020-sluchawki-audiofilskie-9346156868?utm_feed=219a185f-3a92-49bd-a9f2-bc1dee59cca7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, prolim napisał:

Myślę, że chińczycy już podrabiają swoje :D 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.06.2020 o 14:19, LuQi napisał:

Albo wrzucili te same przetworniki w nową/inną budę, podbili cenę i jest nowa wersja po face liftingu :P 

No innej opcji nie widzę, przetwornik musiał zostać ten sam, inaczej to już nie byłby 400i, tylko inny model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Perul napisał:

No innej opcji nie widzę, przetwornik musiał zostać ten sam, inaczej to już nie byłby 400i, tylko inny model.


No to chyba niezbyt dobra zachęta żeby wymienić np. dotychczasowy całkiem udany model skoro poza wyglądem raczej nic się nie zmienia. Wręcz zaryzykował bym stwierdzenie, że komfort jaki zapewniała stara konstrukcja pałąka z opaską będzie stał na dużo wyższym poziomie niż w tych nowych :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim
Posiadam od paru lat słuchawki Hifiman HE-500.
Przy kompie grają z zewn kartą muzyczną Sound Blaster X G5 z Tidalem.
Przy CDku stacjonarnym Onkyo Dx-7511 ze wzmacniaczem słuchawkowym Forum608. Wzmak kupiony był dawno temu - ponoć jakaś całkiem fajna wersja i jeszcze podzespoły były wymieniane. Ogólnie gra całkiem fajnie jak za tę kasę ale nie porównywałem nigdy z innymi wzmacniaczami. Poza Fiio 07K, z którym grały zdecydowanie gorzej.
Pady zmieniłem niedawno na Dakoni velour.

Ostatnio zastanawiam się czy istnieje jakiś tani upgrade aby uzyskać lepszą jakość dźwięku.
Cały czas po głowie chodzi mi aby wymienić kabel, bo tej w HE-500 jest niewygodny , ciągle się gnie i wkurza :D ale nie chcę trafić na coś jakościowo gorszego, jak np kabel z HE-400. Gdy kupowałem słuchawki to też brałem pod uwagę HE-400 ale bardzo mi się nie spodobały wokale na nich (testowałem jakiś kawałek Riverside). Z ciekawości podmieniłęm kabel z HE-500 i problem zniknął, tak więc przekonałem się, że kabel jest ważny. Macie jakiś sprawdzony kabel do HE-500 ? Zwykle kosztuje 200-300 zł , więc nie chcę wydawać tyle dla wygody jeśli jakość dźwięku się nie poprawi a może nawet pogorszyć.

Przychodzi mi do głowy wzmacniacz. Najlepiej jakiś używany, ale tez nie chcę przesadzić: 
Myślę nad SMSL SP200, bo ponoć fajnie niweluje szumy, a to jest coś co mnie drażni podczas odsłuchów.
Ewentualnie Schiit Valhalla 2 też znalazlem używkę lub Schiit Asgard.

Pyt 1) 
A Wy mielibyście jakieś propozycje odnośnie wzmacniacza sluchawkowego odpowiedniego dla HE-500 adekwatnego do ceny sluchawek?

I teraz najważniejsze - efekt jaki chcę uzyskać - dobra szczegółowość i scena ale przede wszystkim zależy mi, żeby jak najlepiej brzmiały takie kapele jak: Tool, Pink Floyd, King Crimson, Riverside, Archive. 

Muzyki głównie słucham z płyt i różnica w jakości nagrań między płytami jest ogromna na tych słuchawkach i wzmaku, starsze płyty zwykle wypadają dość kiepsko w porównaniu z najnowszymi. 

Pyt 2) 
Czy do powyższych zespołów wymiana HE-500 na Sundara będzie dobrym wyborem? Sundara jest lżejsza, ale to jest jest jakiś duży problem dla mnie, bo rzadko słucham muzyki dłużej niż godzinę. 

Pyt 3)
Czy wymiana kabla na jakiś lepszy (i widzialem też, że da się siatki z boku przerobić, aby słuchawki miały lepszą scenę) ma sens czy lepszą opcją jest zmiana słuchawek? Nie chcę tuningować Chinquechento jak mogę kupić Seichento :D (no offence - I love Hifiman:)


Liczę na Waszą wyrozumiałość :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.06.2020 o 20:18, BearPL napisał:

Pyt 1) 
A Wy mielibyście jakieś propozycje odnośnie wzmacniacza sluchawkowego odpowiedniego dla HE-500 adekwatnego do ceny sluchawek?

I teraz najważniejsze - efekt jaki chcę uzyskać - dobra szczegółowość i scena ale przede wszystkim zależy mi, żeby jak najlepiej brzmiały takie kapele jak: Tool, Pink Floyd, King Crimson, Riverside, Archive. 

Muzyki głównie słucham z płyt i różnica w jakości nagrań między płytami jest ogromna na tych słuchawkach i wzmaku, starsze płyty zwykle wypadają dość kiepsko w porównaniu z najnowszymi. 

Popatrz na produkty Earstream, taki Headonic powinien się z nimi sprawdzić.

W dniu 15.06.2020 o 20:18, BearPL napisał:

Pyt 2) 
Czy do powyższych zespołów wymiana HE-500 na Sundara będzie dobrym wyborem? Sundara jest lżejsza, ale to jest jest jakiś duży problem dla mnie, bo rzadko słucham muzyki dłużej niż godzinę. 

Moim zdaniem nie będzie lepiej, co najwyżej inaczej.

W dniu 15.06.2020 o 20:18, BearPL napisał:

Pyt 3)
Czy wymiana kabla na jakiś lepszy (i widzialem też, że da się siatki z boku przerobić, aby słuchawki miały lepszą scenę) ma sens czy lepszą opcją jest zmiana słuchawek? Nie chcę tuningować Chinquechento jak mogę kupić Seichento :D (no offence - I love Hifiman:)

Pobaw się różnymi padami, różnica będzie na pewno większa niż przy zmianie kabli. W komisie widziałem ktoś sprzedaje HE500 z innymi padami - od takich bym zaczął.

Jakby co mam na sprzedaż kabel, który zrobiłem do tych HE400

https://forum.mp3store.pl/topic/150597-sprzedane-hifiman-he400-modowane-custom-kabel/?tab=comments#comment-1507293

 

Edytowane przez Perul
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Popatrz na produkty Earstream, taki Headonic powinien się z nimi sprawdzić.

Dzięki! A jak Headonic wypada w porównaniu z SMSL SP200  ? To podobna klasa? Widziałem też różne używane na allegro jak Schiit Valhalla 2 i Schiit Asgard. Valhalla jest na lampach. Nigdy nie słuchałem słuchawek na wzmacniaczach lampowych, więc nie wiem czy to dobry pomysł? Lubię produkty robione przez pasjonatów i mam nadzieję, że są konkurencyjne w stosunku do zagranicznych.

 

Cytat

Moim zdaniem nie będzie lepiej, co najwyżej inaczej.

Dzięki!

 

51 minut temu, Perul napisał:

Pobaw się różnymi padami, różnica będzie na pewno większa niż przy zmianie kabli. W komisie widziałem ktoś sprzedaje HE500 z innymi padami - od takich bym zaczął.

Jakby co mam na sprzedaż kabel, który zrobiłem do tych HE400

https://forum.mp3store.pl/topic/150597-sprzedane-hifiman-he400-modowane-custom-kabel/?tab=comments#comment-1507293

 

Ze 2 tyg temu wymieniłem w końcu pady na Dakoni Velour Elite i nie robiłem jakichś dłuższych porównań, bo nie chciałem wymieniać w kółko na poprzednie, ale pasują mi. Dużo wygodniejsze i na pewno nie jest gorzej jeśli chodzi o dźwięk. :) 

 

Edytowane przez BearPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BearPL napisał:

Dzięki! A jak Headonic wypada w porównaniu z SMSL SP200  ? To podobna klasa? Widziałem też różne używane na allegro jak Schiit Valhalla 2 i Schiit Asgard. Valhalla jest na lampach. Nigdy nie słuchałem słuchawek na wzmacniaczach lampowych, więc nie wiem czy to dobry pomysł? Lubię produkty robione przez pasjonatów i mam nadzieję, że są konkurencyjne w stosunku do zagranicznych.

Opinia poniżej

https://forum.mp3store.pl/topic/118209-headonic-i-inni/?do=findComment&comment=1581497

albo

https://forum.mp3store.pl/topic/119917-recenzje-opinie-sugestie/?do=findComment&comment=1683436

Co najmniej 2 osoby na forum mają HE-500 i wzmacniacz Ear Stream, więc pewnie pasuje. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, majkel napisał:

Dziękuję Majkel za odpowiedź.

Co prawda nie widzę porównania z żadnym ze wspomnianych przeze mnie modeli, ale są porównania z droższymi wzmakami, więc zakładam, że dla mnie to będzie end game :) Super
Na stronie ear stream jest model Basic + do tego zasilacz i wygląda to na kompletny zestaw. Sprzedam wtedy swojego Forum 608. Taki wstępny plan.

 

W takim razie dziękuję za pomoc w tym temacie. Pozostała jeszcze jedna sprawa.
 

Chciałbym słuchać muzyki z Tidala na słuchawki, ale nie przez komputer, bo tu mam sprawę załatwioną Sound Blaster X G5 gra dla mnie wystarczająco dobrze z HE-500. 

Potrzebowałbym jakiegoś DACa do telefonu i puścić to przez wzmacniacz i na słuchawki (najlepiej jakby ten Headonic też w tym uczestniczył. 

 

Na chwilę obecną mam Amplituner Onkyo TX-SR608 + Chromcast (na HDMI), więc muzyka nie musi lecieć z komórki ale może z Chromcasta. Połączenie jest przez HDMI, więc zakładam, że przy przesyle cyfrowym sygnał jest ok. Oczywiście podpinanie słuchawek do amplitunera mija się z celem, bo gorszą jakość słychać od razu.

 

Na stronie Ear Stream nie zauważyłem żadnej oferty DACa. Znalazłem za to jeden na allegro Przetwornik z USB na Coaxial Ear Stream.  DAC z tego co wiem powinien mieć jakieś wyjście analogowe do wzmacniacza. Nie za bardzo rozumiem po co takie wynalazek :)

 

 


 

Edytowane przez BearPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, BearPL napisał:

Na stronie Ear Stream nie zauważyłem żadnej oferty DACa. Znalazłem za to jeden na allegro Przetwornik z USB na Coaxial Ear Stream. 

Czy to się nada?

Ktoś pytał niedawno - nie jestem producentem tego DACa, jedynie zasilacza. Użytkownik wygląda na komis sprzętu audio i napisał, co mu sprzedający powiedział. Nie mam pojęcia jak gra. Natomiast zamówienie DACa na prąd z USB jest u mnie możliwe. Na dalsze pytania chętnie odpowiem w zakładce Ear Stream albo przez PW. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wzmacniacza obgadany. Już dłużej szukać nie muszę :)

Teraz temat bardziej mobilny, myślę o muzyce z Tidala (przez telefon lub przez Chromcasta) i wydaje mi się, że znalazłem rozwiązanie.

Dragonfly (Black,Red, Cobald) , czytalem na forum, przejrzałem masę testów. Na YT jeden gość twierdzi, że nie był w stanie znaleźć różnicy między red a cobald, a generalnie średnia opinii jest taka, że red jest lepszy niż black, wiec w tym przypadku faktycznie chyba droższy znaczy lepszy.

Pytanie tylko takie - czy ktoś z Was używał dragonfly na Hifiman HE-500 lub podobnych Hifimanach i może się podzielić wrażeniami czy wystarczy prądu, żeby je napędzić?

 

Edytowane przez BearPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności