Skocz do zawartości

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Podobno HE-35x to są podobno poprawione 350tki. Dodali im trochę basu bo poprzednie były posądzone o zbyt jasne, zbyt lekkie granie. Teraz je niby zrównoważyli. W tej cenie pewnie ok ale nie spodziewałbym się killerów. 

 

Ciakawy pomysł z kupieniem ich dla części zamiennych. 

https://diyaudioheaven.wordpress.com/headphones/measurements/hifiman/he-35x-massdrop/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, zOrg napisał:

Hmm, mam problem

 

w moich HE-4xx prawa słuchawka zaczęła grać znacznie ciszej i rzęzić - czy to koniec drivera?

 

 

 

Trzeba rozebrać i sprawdzić czy wszystko jest ściśnięte odpowiednio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.04.2020 o 23:28, retter napisał:

HE350 znam ale HE35X widzę 1x  także tak

To jest tylko nazewnictwo.

Myślisz, żeby grzebali w słuchawkach za parędziesiąt dolców mając w swojej ofercie takie za kilka k$??

Dodali pewnie mocniejszy dumping, bo ludzie marudzili and that's all!

 

9 minut temu, zOrg napisał:

Hmm, mam problem

w moich HE-4xx prawa słuchawka zaczęła grać znacznie ciszej i rzęzić - czy to koniec drivera?

Ściągnij grilla od tej słuchawki i sprawdź luty na kablach do drivera.

Może to być też wina samego kabla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego chyba każdy się domyśla że HE35x to HE350 tylko jak dawno były w ofercie he350.

O ile mnie pamięć nie myli było to kilka lat temu i to właśnie w tym jest istotna cecha znowu można je kupić nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Compton napisał:

To jest tylko nazewnictwo.

Myślisz, żeby grzebali w słuchawkach za parędziesiąt dolców mając w swojej ofercie takie za kilka k$??

Dodali pewnie mocniejszy dumping, bo ludzie marudzili and that's all!

 

Ściągnij grilla od tej słuchawki i sprawdź luty na kablach do drivera.

Może to być też wina samego kabla.

mogę sprawdzić (przynajmniej na razie tylko wzrokowo).

jak się dostać do łączenia przewodów z driverem?

 

 

DSC04673.JPG

Godzinę temu, espe0 napisał:

 

Trzeba rozebrać i sprawdzić czy wszystko jest ściśnięte odpowiednio. 

sprawdziłem - to nie jest tyle brzęczenie, co takie rzężenie z jakimiś słyszalnymi przeskokami napięcie i przede wszystkim gra znacznie ciszej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, zOrg napisał:

jak się dostać do łączenia przewodów z driverem

To może być ciężkie. jak rozkręcisz całą słuchawkę to "wkład" jest zbity i raczej bez odpowiedniego podejścia można go uszkodzić.

sprawdź czy nie ma luzu któryś z kabelków (poruszaj podczas grania) i czy nie ma gdzieś jakiegoś ciała obcego po którejś ze stron membrany.

 

 

lut na czerwonym kablu wygląda podejrzanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, zOrg napisał:

sprawdziłem - to nie jest tyle brzęczenie, co takie rzężenie z jakimiś słyszalnymi przeskokami napięcie i przede wszystkim gra znacznie ciszej

Zdejmij pad i od przodu przyjrzyj się ścieżkom na membranie, czasami potrafią się wykruszyć (częściowo przerwać).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij pad i od przodu przyjrzyj się ścieżkom na membranie, czasami potrafią się wykruszyć (częściowo przerwać).

Żeby ściągnąć pady muszę wyciągnąć ten pierścień?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij pad i od przodu przyjrzyj się ścieżkom na membranie, czasami potrafią się wykruszyć (częściowo przerwać).

Obejrzałem z latarką i pod światło i nie widać żadnych przerw

Przelutuję kabelki, jak będę miał dostęp do lutownicy, jak to nie pomoże to chyba driver


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

hej i cześć :)  czy do HE4XX dragonfly cobalt może być dobrym wyjściem? Słuchawki mam od wczoraj i bardzo mi się podoba granie. Z telefonu iphona jednakowoż skromnie to brzmi.

Mam jeszcze fiio q1, ale kabel mi się zepsuł i przestało to działać z iphonem. Na "dużym" hifi jest natomiast świetnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, noisz napisał:

hej i cześć :)  czy do HE4XX dragonfly cobalt może być dobrym wyjściem? Słuchawki mam od wczoraj i bardzo mi się podoba granie. Z telefonu iphona jednakowoż skromnie to brzmi.

Mam jeszcze fiio q1, ale kabel mi się zepsuł i przestało to działać z iphonem. Na "dużym" hifi jest natomiast świetnie. 

 

Możesz od razu w balans iść. E1DA albo wersja z sabre albo ten pierwszy model. 

Lub Meizu pro HiFi / Tempotec Sonata HD pro. 

Tylko jeszcze pytanie jakiej muzyki słuchasz (choć to akurat przy wyborze słuchawek chyba istotniejsze) , w jaki sposób (jaką funkcjonalnością i formą ma się wykazywać sprzęt) i czy szukasz czegoś neutralnego z czy z własna sygnaturą. Te wyżej wymienione są neutralne, graja czysto i detalicznie. W pomiarach i podejściu wydają się bardziej hifi niż Ważki. 

Jak chcesz mobilnie  z baterią to jest trochę opcji. od xDuoo, ifi, toppinga itp. Można też rozważyć adaptery bluetooth od fiio, shanling, smsla....

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki. Adaptery BT? a do czego by to mi słuzyło?

 

Dragonfly'a black mam i lubię. Działa na kompie bez sterowników i na tym mi zależy. Ale coś mi się psuje ostatnio (a już po gwarancji) i dlatego pomyślałem o tym cobalt. A Słyszałem kobalta z audeze w sklepie i byłem w szoku, że tak dobrze grało to LCD 3.  

 

Może być coś, co gra "ładnie" czyli z sygnaturą :) Może być tańsze od kobalta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, noisz napisał:

dzięki. Adaptery BT? a do czego by to mi słuzyło?


W zasadzie teraz to takie urządzenia all in one. Masz odbiornik BT, balans i jest opcje USB DAC. na przykład taki BTR5 czy UP4 czy ES100

HE4xx ponoć dobrze reagują na EQ, sam się jeszcze dobrze nie bawiłem.

Ja osobiście podchodzę do tego tak, że skoro z gwizdka za 200-400zł mogę mieć czyściutki sygnał to to nie będę inwestował kolejnych kilku stów za barwienie, wolę tą kasę przeznaczyć albo upgrade słuchawek, albo na drugą ciekawą parę. 

http://hd-opinie.pl/13402,audio,ale-jaja-maly-hidizs-s8-moc-szczegol-i-duzo-znacznie-wiecej.html  <<< to jest en sam co Sonata HD pro

 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, paratykus napisał:

Przy tej cenie 100 razy bardziej opłaca się go kupić bezpośrednio od Hifimana, jeżeli już. A jeszcze bardziej opłaca się kupić coś na naszym rodzimym rynku ;D Jak dobrze pamiętam, MSRP to 899 albo 999$, więc z ceną w PL ktoś ostro zaszalał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Vaiet napisał:

Przy tej cenie 100 razy bardziej opłaca się go kupić bezpośrednio od Hifimana, jeżeli już. A jeszcze bardziej opłaca się kupić coś na naszym rodzimym rynku ;D Jak dobrze pamiętam, MSRP to 899 albo 999$, więc z ceną w PL ktoś ostro zaszalał :D

Hej,

Ja sklepu nie reklamuję ani ceny, właśnie wpadł mi w oko po prostu ten Hajfek to linkuję.

Ciekawe czy ktoś odważy się dać tak wiele za tak niewiele (gabarytowo ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, paratykus napisał:

Hej,

Ja sklepu nie reklamuję ani ceny, właśnie wpadł mi w oko po prostu ten Hajfek to linkuję.

Ciekawe czy ktoś odważy się dać tak wiele za tak niewiele (gabarytowo ).

JA to wiem. Widziałem to ogłoszenie kilka dni temu, ale postanowiłem nie komentować tego, że w stosunku do MSRP dystrybutor przywalił sobie taką srogą marżę, że zakup R2R2000 Red jest no.... mało rozsądny, delikatnie mówiąc. Tym bardziej znając Hifimana, który co chwila robi dosyć niezłe promo na swoje produkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez chwilę wydawało mi się, że znalazłem zastosowanie dla Hifiman Ananda Bluetooth... czyli słuchawka filmowa do naszej prywatnej sali kinowej. Film puszczany np z odtwarzacza Blu-Ray i mogłoby być przyjemnie bez skrępowania kablem. Już pomijając to, że w większości przypadków do takiego pokoju użylibyśmy kolumn, ale przyjmijmy, że nie możemy hałasować ;) to chyba nawet pomimo najnowszej wersji BT jaka istnieje i nie ważne jakich kodeków by nie używał zawsze będzie jakieś istotne opóźnienie na przesyle dźwięku prawda? A to dyskwalifikuje je jako słuchawkę filmową heh.

Edytowane przez adriano2510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności