Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Test HiFiman HE6SE

całkiem obszerny, ale ja wolałbym jednak Arya, z tego co wynika z recenzji.

https://www.audiophile-heaven.com/2020/03/hifiman-he6se-review-star-is-here.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hifiman Deva już dostępny (dostawa z Chin;)

https://allegro.pl/oferta/hifiman-deva-sluchawki-nauszne-modul-bezprzewodowy-9083264002?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

 

Mam wrażenie że to Sundara w nowej szacie + moduł bluetooth.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa technologia bezprzewodowego przesyłu sygnału z jednej słuchawki do drugiej aka robienie zdjęć tak by tylko na jednym było widać kabel :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa technologia bezprzewodowego przesyłu sygnału z jednej słuchawki do drugiej aka robienie zdjęć tak by tylko na jednym było widać kabel
Ale one mają jedno wejście.
Czarny moduł bluetooth lub po kablu do lewej słuchawki. Dalej muszą lecieć kablem w pałąku.


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Nicodem napisał:

Ale one mają jedno wejście.
Czarny moduł bluetooth lub po kablu do lewej słuchawki. Dalej muszą lecieć kablem w pałąku.


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.
 

O tym napisałem. Zdjęcia są tak zrobione żeby nie szpecił kabel do i z pałąka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, macio232 said:

O tym napisałem. Zdjęcia są tak zrobione żeby nie szpecił kabel do i z pałąka.

Ach, faktycznie ta fota na kanapie. Ja spojrzałem na fotkę z tyłu na głowie i kabelek był. Każdy widzi co chce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nicodem chodzi mi o zdjęcie 7, gdzie nie udało się ukryć czarnego kabelka wchodzącego w pałąk. Jakbym kupił bez świadomości, że sygnał jakoś musi się dostać z jednej strony na drugą, a dostałbym takie sterczące druty to byłbym smutny. A taka prezentacja produktu ma na celu wprowadzić klienta w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia gustu, ja lubię takie kolory. Albo nawet jeszcze jaśniejsze. Ale i tak bardziej mnie ciekawi wykonanie. Wyglądają nieco inaczej od dotychczasowych modeli. Fajnie by było, gdyby coś w końcu zrobili z piszczeniem, trzeszczeniem, skrzypieniem, klekotaniem oraz badziewnie spasowanymi padami, które nieraz przyjeżdżają zgniecione z Chin. Ten dźwięk na to zasługuje. A w odniesieniu do ich cen jakość wykonania należy się jak psu buda. Za rok pewnie znów mnie najdzie faza na maraton odsłuchowy i będę pewnie pisał w działach HiFiMAN, że szukam słuchawek, grających jak HiFiMAN, tylko że nie HiFiMAN. LOL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to są "many?" :) Jeśli chodziło o pady, to 50%. Moje nówki Arye z MP3Store miały pady ok. Ale się zepsuły i HFiMAN wymienił mi na nowe, które miały pady spłaszczone o połowę. Kumpel raz zamawiał zapasowe, to dostał normalne. Ja zamówiłem zapasowe i co prawda nie były splaskane, ale za to dół lewego pada odskakiwał, bo plastikowy zaczep był krzywy. Ogólnie parodia. A jeśli pytasz o skrzypienie słuchawek, to tak. Zawsze skrzypią i piszczą jako znak rozpoznawczy producenta. Tak jak uwielbiam dźwięk swoich Aryi, tak nienawidzę ich wykonania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Karister napisał:

Zawsze skrzypią i piszczą jako znak rozpoznawczy producenta. Tak jak uwielbiam dźwięk swoich Aryi, tak nienawidzę ich wykonania.

Chociaż po tym skrzypieniu i lichej jakości wiesz, że nie masz podróbki ale oryginał od Hifimana. Nie ma tego złego... :)

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.03.2020 o 12:36, Karister napisał:

@Compton, jesteś w stanie napisać na temat różnic między Arya i HEK? Tych drugich nigdy nie słyszałem. Próbowałeś porównywać z DT1990PRO?

Szczegółowych różnic na pewno nie, bo HE1000 miałem na własność  a Arya słuchałem jedynie na ałdio szołach.

Jedynie co mogę napisać, to to, że to podoba szkoła brzmienia. Arya znacznie bliżej w prezentacji i SQ do HEk niż EdXv2.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.03.2020 o 12:36, Karister napisał:

@Compton, jesteś w stanie napisać na temat różnic między Arya i HEK? Tych drugich nigdy nie słyszałem. Próbowałeś porównywać z DT1990PRO?

Generalnie różnica między Arya i HE1000v2 jest taka średnia, mają podobno te same przetworniki i bardzo podobną obudowę. Sonicznie mówiąc najprościej, HE1000V2 mają minimalnie więcej basu, co w przypadku tych konstrukcji jest zaletą. Poza tym HE1000v2 mają trochę głośniejsze wokale. Jeśli cena podobna, to ja wybrałbym HE1000v2. Ale różnica jest taka, że to właściwie kwestia gustu, trzeba posłuchać. W porównaniu do DT1990, te hifimany to coś kompletnie inaczej brzmiącego. Zupełnie inaczej brzmi przestrzeń z powodu góry. Góra w DT1990 jest bardzo agresywna i po prostu syczy/jest bardzo głośna. Hifimany w tamtym miejscu są neutralne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie słucham właśnie Arya, bardzo przyjemnie grają. I nie słyszę w nich tej męczącej góry o jakiej pisał Audiofanatyk. Ciężko się do czegoś doczepić. Do tego wybitnie wygodne, jak sobie przypomnę Audeze lcd xc to jak dzień i noc. A brzmieniowo to Audeze lcd xc są bardziej "wyskokowe" na wysokich od Arya. No, starczy tego chwalenia. Fajne i XC i Arya. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ithilstone napisał:

Trzeba tłumaczyć? Czy może być po "ichniemu"?


https://subjective.reviews/deva-first-contact/

Tam nie ma co tłumaczyć :) jedyne co można wywnioskować z tekstu to to że autor wolałby inne kolory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, espe0 said:

Tam nie ma co tłumaczyć :) jedyne co można wywnioskować z tekstu to to że autor wolałby inne kolory.

E no nie do końca z tymi kolorami ;] te w realu są OK ale skoro już robią inne kolory niż original Ford T  to mogli by torche bardziej zaszaleć.

A pełna recenzja to dopiero za jakiś czas - mam trochę innych rzeczy na głowie - będzie i po naszemu i po ichniemu

Edytowane przez ithilstone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności