Skocz do zawartości

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Compton napisał:

Wcale że nie.

Naprawdę dobra recenzja, wolna od ostatnich przywarów.

Zgadzam się, dobra recenzja... dodam że autor miał rację dot. wady prawego przetwornika, padł później... słuchawki zostały wymienione na nowe, już z nowymi filtrami.. lepiej chronią przetworniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, vonBaron napisał:

Typowa super jakość Hifimana ;)

Mam też Audeze i mam z nimi drobne problemy ze środkami, zawsze się luzują po pewnym razie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Corvin74 napisał:

 środkami,

śrubki ??

U mnie z xc był problem z opaską , nie była odpowiednio rozciągnięta i jedna śrubka się luzowała .

Posłuchał bym sobie znowu xc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa recenzja, interesujących z mojej perspektywy słuchawek👍 Sam z przyjemnością dokonam ich porównania w salonie z jakimś dedykowanym wzmacniaczem tego producenta (może z ef6) i po recenzji Audiofanatyka skuszę się na odsłuch domu, o ile będzie taka możliwość. Z mojej perspektywy rozczarowuje trochę jakość zastosowanych elementów, chociaż nawet w przypadku plastiku występują jego lepsze i gorsze warianty.  Ze względu na charakter brzmienia będę się starał dobrać repertuar zbliżony do tego, jaki wypada świetnie na moich AKG. Przypuszczam, że będzie to miło spędzony czas, jak z ME przy moim DAPie i wyostrzonych nadmiernie nagraniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim odczuciu Arya zagrała trochę inaczej. Nosowe owszem, z lekką skłonnością do sybilizacji, ale ogólnie nie były tak strasznie jasne jak autor to opisuje. Propozycja łączenia z cieplejszym sprzętem słuszna, brakowało mi tam nieco dociążenia. Kolejna sprawa, opisano faworyzowanie szerokości nad głębokością sceny. W moim odczuciu ona właśnie dążyła do zachowania ładnej proporcji niemalże kolistej. Może nie tak bardzo jak w K812, ale osobiście jej proporcji bym się nie czepiał. 

Btw Joshua Valour niedawno nagrał reckę, w której scenę Arya stawia ponad tą w HE1000se :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arye w ogóle nie są ostre. Górę mają jakby obciętą i to czuć od razu. Przynajmniej te @Corvin74 takie były. Ale nie miałem ich tydzień, żeby stwierdzić czy nie iskrzą gdzieś w jakimś konkretnym zakresie.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może chodzi o wygrzanie? Ja słuchałem podobno porządnie wygrzanej pary. Ciekawe jak te z recenzji. Tak samo zastanawia mnie opis basu. Określił go jako mocniejszy niż w HEX v2. Ananda podobno ma go mniej niż HEX v2. Kiedy porównywałem je równolegle, Arye miały go wyraźnie mniej niż Ananda. Dziwne rzeczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arya miały swoją rewizję, ale nie wiem na czym polegała i kiedy dokładnie weszła. To czy słuchawki są jasne czy nie to dość subiektywne odczucie, zależy od słuchacza w większej mierze niż od słuchawek ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, prolim napisał:

Arya miały swoją rewizję, ale nie wiem na czym polegała i kiedy dokładnie weszła. To czy słuchawki są jasne czy nie to dość subiektywne odczucie, zależy od słuchacza w większej mierze niż od słuchawek ;) .

Owszem, ale "jasność" można też określić względem innych słuchawek. Znając skrajności i umiejscawiając je gdzieś pomiędzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że moja poprzeczka w tolerancji na jasność za sprawą jednych z testowanych słuchawek przesunęła się zdecydowanie ku górze ;)@adriano2510 @prolim dziękuję za spostrzeżenia dotyczące brzmienia tych słuchawek👍Wynika, że są dość transparentne i ukazują stosunkowo dobrze cechy reszty toru. Jestem ciekaw, jak się sprawią u mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, adriano2510 napisał:

Może chodzi o wygrzanie? Ja słuchałem podobno porządnie wygrzanej pary. Ciekawe jak te z recenzji. Tak samo zastanawia mnie opis basu. Określił go jako mocniejszy niż w HEX v2. Ananda podobno ma go mniej niż HEX v2. Kiedy porównywałem je równolegle, Arye miały go wyraźnie mniej niż Ananda. Dziwne rzeczy. 

Można szybko sprawdzić pomiary w necie, albo można też polegać na plotkach ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dzudas napisał:

Można szybko sprawdzić pomiary w necie, albo można też polegać na plotkach ;).

Jeśli znasz kogoś, kto wszystkie 3 pary pomierzył to chętnie zobaczę :) Pomiar u jednej osoby często inaczej wygląda niż tej samej słuchawki u kogoś innego. Wynika to pewnie z różnych sprzętów pomiarowych. Można wywnioskować ogólny charakter, ale żeby szczegółowo porównywać dwa podobne modele, pomiarami od różnych autorów niekoniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, adriano2510 napisał:

Jeśli znasz kogoś, kto wszystkie 3 pary pomierzył to chętnie zobaczę :) Pomiar u jednej osoby często inaczej wygląda niż tej samej słuchawki u kogoś innego. Wynika to pewnie z różnych sprzętów pomiarowych. Można wywnioskować ogólny charakter, ale żeby szczegółowo porównywać dwa podobne modele, pomiarami od różnych autorów niekoniecznie.

Proszę ;)

Edit: Co do samej wypowiedzi, jak najbardziej się zgadzam, choć surowe pomiary niskich częstotliwości (bez kompensacji) powinny być dość podobne (w teorii).
Edytowane przez Dzudas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy orgazm kolegi z hd-opinie podczas opisywania Sundara jest tutaj uzasadniony? czy ktoś może mi w dwóch zdaniach napisać porównanie do 400i? jest cieplej czy po tej samej stronie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności