Skocz do zawartości

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też spotykałem się z opinią, że do słuchawek ogólnie lampiaki nie służą tak dobrze jak tranzystory, pewnie kwestia gustu.

Wydaje mi się, że wzmak lampowy nie powinien nic zepsuć przy planarach, przynajmniej nie widzę tu przeciwwskazań chyba, że ktoś mnie tu naprowadzi na właściwą drogę.

Ogólnie podoba mi się charakter lampy, dlatego jestem ciekaw tego połączenia gdzie nie każdy tranzystor ma tak przyjemna barwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, retter napisał:

Do planarów raczej tranzystor ew hybryda taka kiedyś była opinia.

Zależy do jakich planarów i jaki efekt chcemy uzyskać, bo np. do HF580 brałbym lampiaka, do HE400i/4XX to samo, do HEX prawdopodobnie też, ale ja lubię brzmienie ciepłe i gęste. ;)

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Aro91 napisał:

Ja również gustuje w gęstym, dosyć gładkim, dynamicznym dzwieku, bardziej raczej odpowiada mi lampowy nalot, sęk w tym czy te niedrogie lampy jak WBA będą się nadawać, ew xduoo bym brał lecz nie sądzę aby to był taki poziom jak WBA master.

Przyjedź na meet słuchawkowy we Wrocławiu... posłuchasz Hifimanów + WBA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Aro91 napisał:

Ja również gustuje w gęstym, dosyć gładkim, dynamicznym dzwieku, bardziej raczej odpowiada mi lampowy nalot, sęk w tym czy te niedrogie lampy jak WBA będą się nadawać, ew xduoo bym brał lecz nie sądzę aby to był taki poziom jak WBA master.

Bierz Cayin'a HA-1 z komisu, fajny wzmacniacz i dodatkowe lampy w zestawie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, STi napisał:

Panowie czy lampowiec "LOXJIE P20" lub " Sabaj PHA3" nada się do Sundar ? Chciałem spróbować lampy, jeśli tak to który byłby lepszy z tych dwóch ?

Ja bym wybrał P20, bo jest niewiele droższy, a wydaje się być znacznie bardziej przyszłościowy. Kolega @The Grand Wazoo kupił ostatnio tego malucha i jest zadowolony.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, STi napisał:

Panowie czy lampowiec "LOXJIE P20" lub " Sabaj PHA3" nada się do Sundar ? Chciałem spróbować lampy, jeśli tak to który byłby lepszy z tych dwóch ?

Tak jak @Hustler pisze Loxjie. Ten Sabaj może być za słaby do planarów, które potrzebują niezłego kopa. Sabaj przy 32 Ohm ma 115mW, Loxjie ma 385mW a po balansie 425mW. A dwa w Sabaju są raczej słabe lampy, w P20 możesz wymienić za kilkanaście zł na całkiem niezłe. I do tego masz balans, co daje większe możliwości. Z tym, że Sabaja nie słyszałem... :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak [mention=31965]Hustler[/mention] pisze Loxjie. Ten Sabaj może być za słaby do planarów, które potrzebują niezłego kopa. Sabaj przy 32 Ohm ma 115mW, Loxjie ma 385mW a po balansie 425mW. A dwa w Sabaju są raczej słabe lampy, w P20 możesz wymienić za kilkanaście zł na całkiem niezłe. I do tego masz balans, co daje większe możliwości. Z tym, że Sabaja nie słyszałem...  
Jakie lampy pod planarny do P20 polecisz?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, The Grand Wazoo napisał:

6n3p najlepiej 6n3p-DR, ale niekoniecznie, ja mam 6n3p-EW

Generalnie najlepszy byłby taki wzmacniacz, który startuje przy niskiej impedancji z maksymalną mocą. Np. coś takiego jak Garage1217 Project Solstice

 

Kurcze wykresik fajny. Nabęde LOXJIE P20 i dokupię dobraną parę 6N3P-EW NOS

Przeanalizuję również ten Garage1217 Project Solstice. Widzę tylko elementy przewlekane. Może udałoby się gdzieś go dorwać i zrysować schemat a następnie zrobić klona. Elementów widzę garstka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, gdzie można kupić ten P20 Loxjie? Też mnie zaciekawił.
Ok już widzę, amazon, aliexpress. 
Można na aliexpres z wysyłką z Anglii

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Miał ktoś może okazję porównać P20 z ifi ican nano?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, STi napisał:

@The Grand Wazoo mam schemat "Solstice" - prosta sprawa 🙂  Przerysuję do KiCad, jak będzie OK to puszczę do pcbway

 

Chętnie takiego klona wypróbuję :) Chociaż Ember II jest ciekawszy.

Edytowane przez The Grand Wazoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, The Grand Wazoo napisał:

Chętnie takiego klona wypróbuję :) Chociaż Ember II jest ciekawszy.

 

Da się zrobić Ember II 🙂 43 rezystory, 17 diod zenera, 2x OPA551, 5 tranzystorów i 23 kondensatory 😉 Gerbera z KiCada można wysłać do Pcbway, koszt PCB będzie trochę większy bo płytka będzie miała powyżej 100x100.

 

W tym roku zrobię kilka klonów do których posiadam schematy. Będzie to na pewno : Feliks Audio Espressivo, Feliks Audio Euforia, Cayin HA-1A oraz Little Dot MK IV. Na pierwszy rzut pójdzie Feliks Audio Espressivo - budowa cepa, garść (48 elementów) a następnie Little Dot MK IV (50 elementów)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, The Grand Wazoo napisał:

To robimy ja się piszę :)

 

Wiesz coś o nim więcej, oczytałeś co nie co ? bo mi nic nie wiadomo 😉

Piszesz się na drugi egzemplarz czy tylko słuchowisko ? Minimalne zamówienie to 5 płytek PCB z wysyłką do PL - 280 polskich pesos 😉 Wychodzi po 56 pesos na łebka 😉 1 223,98 zł kosztuje Ember II. Przeliczę teraz po częściach ile by kosztowało to wszystko.

Edytowane przez STi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności