Skocz do zawartości

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znam, nie słuchałem, więc.. . To, że jest certyfikowany przez zespół THX'a, wcale nie znaczy, że gra tak samo dobrze, jak ich autorski model.
W sieci jest dość dokładne porównanie THX AAA 789 z SP200 i jeszcze z wielokrotnie droższym Benchmarkiem opartym o tą technologię - wynika z niego, że SMSL jest w pewnych aspektach odrobinę lepszy od Dropowego.
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, szwagiero napisał:

technologię

Hej. Tak tylko w gwoli ścisłości - THX to nie technologia, tylko zbiór wymagań okraszonych tym właśnie certyfikatem. Podobnie jak hi-res, trzeba spełnić tylko wymagania w zakresie dynamiki, zakresów częstotliwości itp, i można przyklejać znaczek. Jak dla mnie osobiście to tylko bicie piany i nowa naklejka. Aczkolwiek trzymanie parametrów zgodnych z certyfikacją idzie na rękę nam - użytkownikom.

 

Dobra - przepraszam za niewiedzę (korekcja poglądów dzięki @Corvin74 dwa posty niżej)

Edytowane przez espe0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mylicie technologie standardu zapisu dźwięku w filmach z technologią wzmacniacza.

THX we wzmacniaczach słuchawkowych to opatentowana przez firmę THX technologia oparta na biopolarnych tranzystorach o bardzo niskim szumie przy jak najwyższym wzmocnieniu sygnału.

tutaj informacje na stronie:

https://www.thx.com/mobile/aaa
 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 hours ago, Aro91 said:

I jak w przypadku S6 było na średnicy i wysokich, było znośnie czy delikatnie i łagodnie?

Że delikatnie to bym nie powiedział, ale na pewno jest znośnie. One generują scenę wyższą niż szerszą w mojej opinii. Góre mają po prostu taką czystą, dość detaliczną, czasem nazbyt 'krystaliczną' nawet bym powiedział z samym Aune S6. Dobrze im właśnie robi ten dodatkowy wzmak co mam z lampami LD mk3 SE po balansie. Dodaje im masy na średnicy i uspakaja góre (którą i tak nie nazwałbym krzykliwą na samym Aune, po prostu jest aż za czysta momentami jak dla mnie ;) ). Ja lubie granie z konretnym konturem na instrumentach stąd z lampami (to i tak hybryda ale swoje robi) jest mi przyjemniej.

 

ps. Nie są to obecnie moje główne słuchawki otwarte, mam je zostawione z sentymenu i do porównań jak kupuje coś nowego bo jednak bardzo je lubie.

Edytowane przez pabloj
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Aro91 said:

Fajne te wzmacniacze Little Dot tylko szkoda, że u nas widzę aby wersje bez balansu.

No chyba, że ktoś by akurat miał taki na sprzedaż to też bym brał pewnie pod uwagę.

 

Na Aliexpress są z balansem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zapytam wstępnie, co lepiej służy tym słuchawkom, lampa/hybryda ( Little Dot mk3 SE , xduoo ta-20) czy CMA400i.

Wiem, że tutaj mamy sam wzmacniacz bez DACa, ale może jakieś podpowiedzi?

Jako DAC teraz działa Kenwood DM7090 (neutralne granie).

Kusi mnie nabyć intergre i mieć spokój, z 2 strony lapiaka też jestem ciekaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aro91 Neutralny DAC + lampa powinno być ok, lampami zawsze możesz żonglować, polecałbym kupić jakieś mocno przestrzenne, żeby ładnie wykorzystać potencjał He-560, dodać im szerokości, bo wysokość sceny, jak wspomniałem mają ładną. Niestety nie znam tych dwóch pozostałych urządzeń co opisałeś (jedynie z opisów/recenzji).

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa recenzja Hifiman Arya na www.audiophile-heaven.com

https://www.audiophile-heaven.com/2019/12/light-sound-rulez-hifiman-arya-review.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Aro91 napisał:

No też Aune brałem pod uwagę tylko, że nie wiem ile słuchawki stracą bez tego balansu.

To, że T1 ma duuużo mocy to jest spory plus ^^

Więc chyba lepiej zamiast T1 po prostu kupić TA-20 i wymieniać lampki.

A wiesz, że w ogóle coś zyskają na balansie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A wiesz, że w ogóle coś zyskają na balansie?

Czytając wypowiedzi to ponoć sporo zyskują, dlatego nie mam takiej pewności jak zagrają po jacku.

Z 2 strony balans, by mógł mi się przydać na przyszłość.

Do tego dochodzi DAC który już mam więc nie koniecznie potrzebny mi DAC+AMP.

No chyba, że Aune potrafił by nawet lepiej zagrać niż samodzielny wzmacniacz TA-20 z Kenwoodem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Compton napisał:

A czytałeś może tę reckę?

Czytałem, wychodzi że fajne ale do spokojniejszego grania, coś w tym może być... Ja w sumie nie słucham metalu na nich tylko właśnie Jazz, blues, pop, rock

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Aro91 napisał:

Czytając wypowiedzi to ponoć sporo zyskują, dlatego nie mam takiej pewności jak zagrają po jacku.

Z 2 strony balans, by mógł mi się przydać na przyszłość.

Do tego dochodzi DAC który już mam więc nie koniecznie potrzebny mi DAC+AMP.

No chyba, że Aune potrafił by nawet lepiej zagrać niż samodzielny wzmacniacz TA-20 z Kenwoodem.

 

Dzięki połączeniu po balansie zyskujesz 2x większą moc przy takim samym poborze prądu i to własnie jest ten zysk z balansu.

Podłączenie do 2x mocniejszego wzmaka bez balansu do podobne efekty.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
10 godzin temu, Andy54 napisał:

Panowie, 
Co wybrac na poczatek przygody z sluchawkami planarnymi HiFiMan'a:
HE400I
HE5SE

Sundara

HE560

 

Budzet do 3k.

Z gory dziekuje za rekomendacje i opinie.

 

Pozdrawiam

Acoustic Research AR-H1. Tylko one muszą mieć dobre źródło. Jak jest złe, to się dźwięk na nich nie klei. Jak jest dobre, to grają lepiej od LCD-2F ze względu na umiejętność użycia cieńszego pędzla w razie potrzeby przy wykonywaniu dźwiękowych malunków. Nota bene, chyba nawet LCD-2C będą lepsze od HE-400i. Te ostatnie lubię, ale to król segmentu planarnego poniżej 1,5 kzł.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności