Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

A ja  mając  pokoik zawalony kolumnami i piecykami stereo (przewalając tony klamotów), słuchawki stawiając na drugim miejscu :) to akurat w nich najbardziej lubię tę namacalność, bliskość  jaką słyszałem w LCD XC i moich Oppo pm3. 

Ale:

1 godzinę temu, pabloj napisał:

@szwagiero Każdy chce zawsze to czego nie ma. Więc ta pogoń będzie nadal trwać ;)

Będziesz miał super seksowną blondynkę i będzie pięknie ale z czasem zaczniesz fantazjować i marzyć o brunetce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adam 76 Kobita może się przefarbować, zmienić fryzure itd :D

Apropo tematu audio jeszcze. Chciałem mieć elektrostaty, to mam dwie pary, ciesze się nimi, ale już myśle o zamkniętych z przetwornikami na biocelulozie oraz jak brzmią Hifimany HE-6SE, bo mam 560 i może 6tki będą lepsze :D Czy to się kiedyś skończy? 😐

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
1 godzinę temu, Aro91 napisał:

Doszły do mnie HE560 v2, jednak zdecydowałem się spróbować grania planarów.

Jak narazie to nie ciekawie to gra, zbyt ostro, zbyt krzykliwie, zbyt ofensywna wyższa średnica.

Kurde widzę, że trzeba będzie z czasem wymienić źródło bo jest nieprzyjemnie.

:wacko:

Źródło jest ważne, ale jak słuchawki grają jak piszesz, to prawdopodobnie są po prostu do wymiany ;)
Edit: Ale patrząc na pomiary absolutnie nie powinno być tak, jak piszesz. Zdecydowanie spróbuj porządnego źródła. To co w górze rzuca się w oczy to specyficzny spadek w okolicach 1-3kHz, ale to nie powinno wywołać takiego efektu, jak mówisz. To co może jeszcze wywoływać problem z dźwiękiem na tych słuchawkach, to spadek na basie o około 10dB względem niektórych linii docelowych, ale on występuje w prawie wszystkich dzisiaj sprzedawanych słuchawkach i teoretycznie to coś normalnego.

Edytowane przez Pioj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Aro91 napisał:

Doszły do mnie HE560 v2, jednak zdecydowałem się spróbować grania planarów.

Jak narazie to nie ciekawie to gra, zbyt ostro, zbyt krzykliwie, zbyt ofensywna wyższa średnica.

Kurde widzę, że trzeba będzie z czasem wymienić źródło bo jest nieprzyjemnie.

:wacko:

Jak masz nowe, to przeczytaj co jest napisane na pudełku. 150h wygrzewania. Po tym czasie będą grały jak powinny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli zaczynam odkrywać plusy w HE560. Ale ich charakter na przełomie wyższej średnicy/niskiej góry jest nieco za nerwowy.

Bedę starał się poprawić źródło bo mam tylko poczciwego starego Kenwooda DM7090 plus wzmak.

Wydaje mi się, że rozdzielczy, delikatny w wyższych rejonach DAC dużo poprawi.

 

Słuchawki ponoć przegrały już z 150h.

 

Jeszcze jedno przy podpinaniu słuchawek słychać taki charakterystyczny pik, czy to nie wpływa negatywnie na ich stan?

Edytowane przez Aro91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HE560 v1 które nie tak dawno miałem (ze sporym przebiegiem) nie grały ostro, ale w pewnych rejonach nieco krzykliwie - a i owszem. Nie wiem, czy to by było to, bo każdy inaczej słyszy i używa innego słownictwa do opisywania dźwięku, ale trochę zapodawały takim "baranim" przydźwiękiem (że sobie zapożyczę wyraz). Ja początkowo jak ich posłuchałem to wpadłem w małą euforię bo przypomniały mi trochę Aeony, których już od jakiegoś czasu nie miałem, a które bardzo lubię. Choć to zbytnie uproszczenie kogoś, kto nie przesłuchał zbyt wielu planarów. A pewne cechy (jak niski bas) i takie wrażenie masy dźwięku (nawet pomimo braków w wyższym basie względem przyzwyczajeń z dynamików) było też i tu obecne.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Aro91 napisał:

Powoli zaczynam odkrywać plusy w HE560. Ale ich charakter na przełomie wyższej średnicy/niskiej góry jest nieco za nerwowy.

Bedę starał się poprawić źródło bo mam tylko poczciwego starego Kenwooda DM7090 plus wzmak.

Wydaje mi się, że rozdzielczy, delikatny w wyższych rejonach DAC dużo poprawi.

 

Słuchawki ponoć przegrały już z 150h.

 

Jeszcze jedno przy podpinaniu słuchawek słychać taki charakterystyczny pik, czy to nie wpływa negatywnie na ich stan?

A jaki masz obecnie do nich wzmak? Nie mów, że pędzisz je z dziurki CD :)...

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam HE-560, te pierwsze, z drewnianymi muszlami i całkiem fajnie grają z Aune S6, oraz Aune S6 + wzmak lampowo tranzystorowy Little Dot mk3 SE. Dużo daje im dziurka zbalansowana.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A jaki masz obecnie do nich wzmak? Nie mów, że pędzisz je z dziurki CD :)...

Nie aż takim szaleńcem nie jestem. Grają w połączeniu z wzmacniaczem Docet cuffia AMP + kenwood dm7090 i finalnie jak się okazuje wzmacniacz nie potrafi ich odpowiednio wysterować.

Więc wymiana toru jest nieunikniona...

Myślałem o Aune T1 jako budżetowa opcja, mocy to ma dużo. 

Najtańsze wzmacniacze po balansie jakie znacie?

Cytat

Ja mam HE-560, te pierwsze, z drewnianymi muszlami i całkiem fajnie grają z Aune S6, oraz Aune S6 + wzmak lampowo tranzystorowy Little Dot mk3 SE. Dużo daje im dziurka zbalansowana.

I jak w przypadku S6 było na średnicy i wysokich, było znośnie czy delikatnie i łagodnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Aro91 napisał:

Nie aż takim szaleńcem nie jestem. Grają w połączeniu z wzmacniaczem Docet cuffia AMP + kenwood dm7090 i finalnie jak się okazuje wzmacniacz nie potrafi ich odpowiednio wysterować.

Więc wymiana toru jest nieunikniona...

Myślałem o Aune T1 jako budżetowa opcja, mocy to ma dużo. 

Najtańsze wzmacniacze po balansie jakie znacie?

I jak w przypadku S6 było na średnicy i wysokich, było znośnie czy delikatnie i łagodnie?

Sprawdzając na szybko to ten twój wzmak ma 588 mW su 30 ohm. He560 mają 50 czy tam 60ohm, czyli wychodzi jakies 300-350mW. To dla nich o wiele za mało. 

Druga sprawa, że HE560 potrzebują raczej sprzętu który gra dynamicznie bo same w sobie nie są zbyt szybkie. Próbowałeś EQ którego tobie podeslałem na PW? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna rzecz, moje HE560v1 miały spory przebieg - od pewnego forumowicza który hobbystycznie składa sobie wzmacniacze lampowe ;) Te Twoje V2 to chyba długo nie pograły? Nie to, żeby coś, ale może też warto trochę je wygrzać. Czy też inaczej - oswoić się z nimi. Albo najlepiej jedno i drugie :) Ja na przykład wygrzewam słuchawki nagłownie (nie puszczam je zamknięte w szufladzie żeby grały muzę non-stop, tę metodę zostawiam fachowcom). W sumie bywa to frustrujące, bo czasami ten dźwięk się zmienia nie po naszej myśli, albo ma takie krótko-dłuższe, nazwijmy to - postoje. Ale jak już zaskoczy, to słuchajcie narody :D U mnie na przykład wczoraj późnym wieczorem Ultrasone ED9 "kliknęły" i osiadły na tym swoim potężnym basowym fundamencie o bezkresnej głębi, a cały dźwięk się dodatkowo wygładził i ocieplił. Czyli w końcu blisko tego, za co je tak polubiłem (piszę blisko, bo mój pierwszy kontakt z nimi jakby nie patrzeć dotyczył walniętych driverów...). Ale jak sobie obliczyłem - mają na liczniku ponad 800 godzin. 

 

To taka dygresja, bo tak jak mówi znane audiofilskie powiedzenie, dobry tor nie jest zły. A jak i to nie pomoże, to nie ma co się zmuszać. Nic na siłę. Mimo wszystko, bazując na tym co usłyszałem z HE560v1, to w tej cenie według mnie warto. Jakby co, to Perul pewnie by coś z nich wyczarował ciekawego. Też może być tak, że masz wobec nich inne oczekiwania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Aro91 napisał:

A jaki wzmacniacz był by optymalny by nie zrujnował portfelu?

Bo z tego co widziałem często też polecane były modele CMA400i właśnie dzięki balansowi.

Przykładowo taki Cayin HA-3 mógł by mieć za mało mocy by rozruszać te słuchawki?

Wiem, że miałem dużego bzika na punkcie HA3.

 

CMA400i jak najbardziej, głównie przez firmową gładkość brzmienia, do tego bezpośredniość i wyjście zbalansowane. Cayin'a HA-3 sobie odpuść, to jest bardzo mocny wzmacniacz, ale i charakterny/zadziorny, dedykowany słuchawkom łagodnym w przekazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DamixPobierałem to EQ ale nie wiem czego nie zmienia się w ogole dźwięk mimo, że robiłem tak jak w tamtym wpisie przez użytkownika "Draknodd"

Mimo to jak wspominałeś HE560 mają dużo za mało mocy i nie wiem czy tu EQ dużo zdziała bo utwory o lekkim rocku są zauważalnie wyostrzone, chaotyczne.

@UndertakerPonoć przegrane mają 150-200h ale jak wzmacniacz zdecydowanie wyostrza brzmienie to raczej dalsze wygrzewanie nie bardzo zda egzamin, mimo to podoba mi sie ich dźwięk, ogólny charakter nie mówiąc o krzykliwej górze.

@neonlightDzięki za pomoc, tak myślałem, że CMA400i mógł by dobrze je uzupełnić, chociaż nie znam tej integry.

A sam wzmacniacz z balansem bez DACa, są takie alternatywy na rynku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit

Udało mi się ogarnąć ten program z EQ, niby jest delikatniej chociaż czuć jak wycina wyższe rejony i dźwięk czasem przypomina jak w słuchawce telefonicznej, mimo to coś tam pomaga.

To rozejrzę się za tymi wzmacniaczami,  TA20 i CMA400i wydaja się dobre, zobaczę ile kasy odłożę bo na razie to portfel chudy :unsure:

W sumie to chętnie rozglądał bym się za używkami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, bob2000 napisał:

To smsl sp200 też chyba będzie dobry?

Nie znam, nie słuchałem, więc.. . ;) To, że jest certyfikowany przez zespół THX'a, wcale nie znaczy, że gra tak samo dobrze, jak ich autorski model.

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności