Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na temat Hifiman Edition S? Interesuje mnie kilka kwestii (poza dźwiękowych, o które jednak też poproszę), mianowicie:

 

- tłumienie pasywne i sound leak,

- wygoda,

- czy dało by się je przerobić na zbalansowane i czy jest sens - mam na myśli przeróbkę z instalacją gniazd w obu muszlach.

 

Dzięki default_wink.png

 

Ps. Co do dźwięku to porównanie do 4xx lub 400i było by spoko default_smile.png

 

 

Edit:

 

Czy ewentualnie można dostać coś lepszego (subiektywnie) w kwocie zakupu nowych, no powiedzmy do 1000 złotych. Sony 1000XM3 już mi się mocno znudziły, z wireless to w zasadzie nie mam nic co by mnie usatysfakcjonowało w 100%, a połączenia bt używam bo mogę, a nie muszę. Bez ANC też mogę żyć.

 

Słuchawki do użytku prawie wyłącznie biurowego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na temat Hifiman Edition S? Interesuje mnie kilka kwestii (poza dźwiękowych, o które jednak też poproszę), mianowicie: 

- tłumienie pasywne i sound leak,

- wygoda,

- czy dało by się je przerobić na zbalansowane i czy jest sens - mam na myśli przeróbkę z instalacją gniazd w obu muszlach.

 

Dzięki default_wink.png

 

Ps. Co do dźwięku to porównanie do 4xx lub 400i było by spoko default_smile.png

 

 

Edit:

 

Czy ewentualnie można dostać coś lepszego (subiektywnie) w kwocie zakupu nowych, no powiedzmy do 1000 złotych. Sony 1000XM3 już mi się mocno znudziły, z wireless to w zasadzie nie mam nic co by mnie usatysfakcjonowało w 100%, a połączenia bt używam bo mogę, a nie muszę. Bez ANC też mogę żyć.

 

Słuchawki do użytku prawie wyłącznie biurowego.

 

 

Discover all the details about the Massdrop x HIFIMAN HE4XX Planar Magnetic Headphones on Drop! 

Wysłane z mojego SM-T590 przy

Nie wiem dlaczego link się nie wkleił,a więc dopiszę

 

Hifiman HE4XX czyli te same co seria 400

Cena $130, nawet jeśli zapłacisz VAT to wyjdziesz na swoje(mnie jakoś dotąd szczęśliwie omijał)

Aplikacja: Drop(dawniej Massdrop) wybierz w aplikacji kategorie które Cię interesują np. Audiofil

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Discover all the details about the Massdrop x HIFIMAN HE4XX Planar Magnetic Headphones on Drop! Wysłane z mojego SM-T590 przy
Nie wiem dlaczego link się nie wkleił,a więc dopiszę
 
Hifiman HE4XX czyli te same co seria 400
Cena $130, nawet jeśli zapłacisz VAT to wyjdziesz na swoje(mnie jakoś dotąd szczęśliwie omijał)
Aplikacja: Drop(dawniej Massdrop) wybierz w aplikacji kategorie które Cię interesują np. Audiofil
 
Ale ja pytałem o Edition S i ich możliwości względem 4xx/400i.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wfmsiekierka napisał:

Pytałeś również o słuchawki do kwoty 1000zł,a ja zasugierowałem 4XX jako lepsze od Edition s

Wysłane z mojego SM-T590 przy użyciu Tapatalka
 

Okej, a widzisz moją sygnaturkę? ;)

 

I nie bez powodu pytam o ten model, bo do biura z open space nie wezmę sobie słuchawek otwartych. O tym też wspomniałem.

 

Edit:

 

W sumie mogłeś nie wiedzieć, na tapatalku i stronie mobilnej nie widać. Informuje więc, że miałem 4xx, a teraz mam 400i :)

Edytowane przez x X x
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, a widzisz moją sygnaturkę?
 
I nie bez powodu pytam o ten model, bo do biura z open space nie wezmę sobie słuchawek otwartych. O tym też wspomniałem.
 
Edit:
 
W sumie mogłeś nie wiedzieć, na tapatalku i stronie mobilnej nie widać. Informuje więc, że miałem 4xx, a teraz mam 400i
To może te,sam się zastanawiam
US $176.99 41%OFF | FiiO Eh3 NC bezprzewodowe słuchawki hifi bluetooth z chipem CSR8675, aktywny układ redukcji szumów, jednostki 45MM
https://s.click.aliexpress.com/e/sfkHTPIcj

Wysłane z mojego SM-T590 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś coś napisać o Hifiman HE1000 V2 Vs He6se które mam teraz w testach u siebie?
Jak 1000 grają?

pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z 6SE, dlatego będę porównywał do zwykłych 6. HEków słuchałem kiedyś w sklepie na stocku, a później u siebie tylko z Noirem.

Jeśli nie chcesz modować i inwestować w HE-6, to Heki są sporo lepszymi słuchawkami.

Przede wszystkim HE-1000 mają nieco łagodniejszą, ale piekielnie detaliczną górę, bardzo zwiewny przekaz, więcej powietrza, ogromna przestrzeń, są wygodniejsze, dużo łatwiejsze do napędzenia, lepiej wykonane niż stare HE-6 i prawdopodobnie również ciut lepiej od nowych 6SE. Za to bas jest dla mnie taki sobie - ani on nie jest funowy, ani precyzyjny. Miękki, rozlazły, jest go niby wystarczająco dużo, ale nie daje takiej przyjemności jak niektóre planary ani nie jest tym diabłem jak w HE-6. Wydaje mi się, że głębia nie była też tak dobra, ale tutaj głowy nie dam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ogólne pytanie czy za jakieś 1400 USD warto je brać mając z tyłu głowy konieczność sprzedania wtedy Etherow 1.1?
Ethery mi się podobają, jedyna moja uwaga to trochę za mało góry i generalnie uczucie zamknięcia, zwłaszcza w porównaniu do Clear.
Dźwiękowo reszta bardzo ok

pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ethery to inne granie do zupełnie innej muzyki.  Heki to raczej konkurent dla Clearów - i tutaj ciężko powiedzieć, zależy jak bardzo Ci się spodoba ta przestrzeń. Cleary byłyby wybitnymi słuchawkami, gdyby nie ich scena, a raczej jej brak. Według mnie w kategoriach bas/średnica/góra są lepsze od HEków. 

Ahh a cena 1400 USD jest naprawdę dobra jeśli z Europy - jak dojdą opłaty celne i ship to już okazyjna nie będzie. I jeszcze pamiętaj o 3.3% czy ile to tam jest dla PayPal + bandycki kurs przewalutowania.

 

Edytowane przez Firegon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za informacje. Raczej jednak odpuszczę je sobie.

1350usd w USA jakby kogoś interesowało. Ship do pl jakieś 50 dolarów, 90 proc szans że bez opłat bo przez carrierwise. Sprawdzone.

Kurs w PayPal polecam omijać płacąc np Revolut i zostawiając przewalutowanie po stronie wystawcy karty. Trochę ciężko to znaleźć w opcjach PayPal bo na przewalutowaniach zarabiają ale daje się.

 

 

 

pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat miałem w/w słuchawki w kolejności: HE6 (niemodowane), HE1000 i Ether Flow.

Wszystkie na customowych kablach grały po Balansie na Brystonie BHA-1.

Mogę jedynie potwierdzić, to co pisał @saudio i @Firegon, natomiast chcę dodać, że dla mnie osobiście HE1000 to są wybitne dźwiękowo słuchawki.

Ich wielka skala dźwięku od najniższego basu po najwyższą górę + masa powietrza i duża przestrzeń  powodowały u mnie długi opad szczęki.

Słuchanie jazzu instrumentalnego to czysta przyjemność. Muzyka elektroniczna z niskim dołem i efektami przestrzennymi również wypadała bardzo dobrze.

Gorzej wypadała muzyka rockowa i pop, gdzie większą radość dawały np. Ethery z ich mocniejszym wyższym basem i bardziej dociążoną średnicą.

W czasie długiego posiadania HEków, większość słuchawek brzmiała dla mnie po prostu słabo.

Myślę, że z iCANem PRO złapałyby mega synergię. One potrzebują sporo prądu, dociążonego pasma nisko-średniotonowego i łagodnej góry.

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clear słuchałem na iFi iDSD Pro i nawet na stacjonarce tej klasy było klaustrofobicznie, co przy tak lekkiej i względnie jasnej charakterystyce jest nieco zastanawiające. HE1000 konkurencją dla Clear? Dla mnie Arya są lepszymi słuchawkami, a Ananda są najbliższym konkurentem. Hifimany to nieco mniejsza kontrola, mniej zwarty dół, ale prezentacją sceniczną i wielkością źródeł pozornych nadrabiają z nawiązką.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla jednego tym nadrabiają, dla innego nie. Wszystko zależy jakie są priorytety i jakiej muzyki ktoś słucha. Nowsze hifimany grają raczej w sposób relaksujący, stare natomiast były bardziej angażujące - i takie też są Clear. 

Ja Clearów nie byłem w stanie znieść, bo głębi jakoś tam nie znalazłem, a i scena była zbyt blisko mojej głowy. Akurat wielkość źródeł nie była problemem, dźwięk był naprawdę duży. Poza tym LFFy jednak grały lepiej. Natomiast jeśli chodzi o strojenie, to jest (oczywiście według mnie) wybitne za tą cenę.

 

W przypadku posiadania Etherów i Clear, HEki byłyby konkurencją dla tych drugich, dlatego że Ethery to są raczej słuchawki do cięższej muzyki, a hifimany do wszystkiego oprócz cięższej muzyki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, adriano2510 napisał:

Clear słuchałem na iFi iDSD Pro i nawet na stacjonarce tej klasy było klaustrofobicznie, co przy tak lekkiej i względnie jasnej charakterystyce jest nieco zastanawiające. HE1000 konkurencją dla Clear? Dla mnie Arya są lepszymi słuchawkami, a Ananda są najbliższym konkurentem. Hifimany to nieco mniejsza kontrola, mniej zwarty dół, ale prezentacją sceniczną i wielkością źródeł pozornych nadrabiają z nawiązką.

Myśl tak dalej że Arya są lepsze :P

Nie wiem co macie z tą sceną w Clear, dla mnie jest jak najbardziej ok ale ja to zawsze stawiałem na jakość samego dźwięku i to jak grają niż na wielkość sceny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki, że ludzie szukają w słuchawkach sceny rodem z systemów kolumnowych i słuchawki z większą sceną robią większe "wow" - co kto lubi, dla mnie to często proteza kolumnowego grania i często brzmi to sztucznie. Cleary pod tym względem faktycznie "wow" nie robią, ale poza tym niewiele można im zarzucić w swojej klasie. To jedne z "naturalnie" grających słuchawek z bardzo dobrą barwą jak np. Z1R.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, szwagiero napisał:

Problem jest taki, że ludzie szukają w słuchawkach sceny rodem z systemów kolumnowych i słuchawki z większą sceną robią większe "wow" - co kto lubi, dla mnie to często proteza kolumnowego grania i często brzmi to sztucznie. Cleary pod tym względem faktycznie "wow" nie robią, ale poza tym niewiele można im zarzucić w swojej klasie. To jedne z "naturalnie" grających słuchawek z bardzo dobrą barwą jak np. Z1R.

Ale chyba nikt nie szuka sceny w słuchawkach podobnej do kolumnowej?

Tu bardziej chodzi nie o samą jej wielkość tylko układ. Rozmieszczenie źródeł pozornych, rozmiar brył, odelgłość pierwszego planu i gradacje pozostałych i tak dalej.

Każdy pojmuje scenę w słuchawkach inaczej i na swój sposób.

Ja na przykład nie lubię blisko pierwszego planu i wolę jak scena jest napowietrzona i doświetlona. Cenię sobie bardziej głębię niż szerokość. Wolę prezentację z oddali niż blisko ucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jak @Compton . Tyle, że czasami pierwszy plan musi być bliski, scena dostosowana do utworu, generalnie lubię elastyczne słuchawki, nie lubię jak wszystkie utwory pchają w swoją formę. Dlatego szukam he1000 lub staxów :) . Bliskie granie to mam za 500 zł 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Firegon napisał:

W przypadku posiadania Etherów i Clear, HEki byłyby konkurencją dla tych drugich, dlatego że Ethery to są raczej słuchawki do cięższej muzyki, a hifimany do wszystkiego oprócz cięższej muzyki. 

Tu się zgodzę. Wszystkie Hifimany z dużym przetwornikiem ciężką muzykę zagrają co najwyżej poprawnie, a do takiej "siekiery" da się znaleźć lepsze słuchawki. Ostatnio zaskoczeniem były dla mnie Meze Empyrean podpięte do iFi iDSD Pro + iCan Pro na tranzystorze, z kablem Forzy. Miały wygar, którego moje Anandy czy Arye mogą pozazdrościć, ale to oczywiste... no kopara mi opadła :D ale to już zestawik za jakieś 40k zł...

Edytowane przez adriano2510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności