Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Wersja "zwykła" leży mi na głowie pewnie, są bardzo wygodne... ale po co komu tak ogromne przenośne słuchawki? Poza dom nigdzie w nich nie wyjdziemy. Już mi nie chodzi o to, że ludzie będą się gapić jak na dziwaka na mieście, ale nawet jako sprzęt do ogrodu one trochę mijają się z celem. Są tak bardzo otwarte, że ciężko o bardziej, tzn przepuszczają dosłownie 95% dźwięku z zewnątrz. Niektóre otwarte potrafią po części wytłumić to co na zewnątrz, te nie... zapewne tej cesze zawdzięczają swoją przestrzenność. Jeśli ktoś już musi się przechadzać od kanapy do kuchni i do kibelka ze słuchawkami na głowie, to ten kabel i DAP w kieszeni nie powinien być dużym problemem. Jedynie w kibelku warto na kabel uważać 😛 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w komunikacji w stolicy widziałem dwieczyne lat ok 30 w hd600 na uszach.
Ani to tłumiące, ani to bezprzewodowe, a te 300 ohm i mała skuteczność hmmm. Tyle ze przylegają do głowy dobrze.

Da się tak używać ale gdzieś dalej od centrum gdzie jest ciszej. Jak widać rynek ma rózne odchyły.

pisane mobilnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Karister napisał:

Chyba pierwszy recenzent, który dostał ulepszone Arye:

 

Ciekawe czy ta zmieniona siateczka od zewnętrznej strony nie wpływa na brzmienie... Z tego co widzę jest wyraźnie gęstsza, co może nieco ograniczyć scenę i ocieplić barwę 🤔

 

Edytowane przez adriano2510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie powinni dać taką, aby nie zmieniła dźwięku, do którego dużo ludzi już przywykło. A praktyki nie znam. Za to zrobiłem eksperyment. :D Założyłem na głowę z Aryami bawełniany T-shirt. Nie powoduje to olbrzymiej zmiany, ale jednak nieco przytłumia dźwięk. Subtelna różnica, która nie psuje mi odbioru muzyki. Edit: W sumie zależy od utworu. Żeńskie wokale zbytnio nie lubią tego T-shirta. ;) Obstawiam jednak, że T-shirt to znacznie więcej materiału niż ta nowa cieniutka siateczka, więc bym się nie obawiał. 

Edytowane przez Karister
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne są te Arye, ale brakowało mi w nich trochę kolorytu. Były zbyt poprawne i czasem nudne... naprzemiennie przez kilka dni słuchałem Anandy i Arye. Kiedy na głowie były Arye czułem, że fajne są, że duża, precyzyjna scena i wgl, ale tańszy model sprawiał mi większy banan na buzi. Anandy trochę dosładzają muzykę silniejszym basem z mocną akcentacją subbasu, trochę uwypuklają detal górnymi rejestrami, ale są przez to takie soczyste 😜 

Zapewne Arye wymagają przemyślanego toru. Jeden z recenzentów nawet wspominał, że posiadają pewne ubytki w paśmie wymagające dostrojenia torem. Może nie dałem im wystarczającej mocy i z mocniejszą stacjonarką rozwijają skrzydła? Przy ich impedancji dostarczyłem ok 300mW. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo / mało subbasu to pojęcia subiektywne. Lubię, gdy jest delikatnie zaakcentowany, ale bez szaleństw. Dlatego ja preferuję EQ w torze i wtedy mogę sam sobie takie niuanse poprawić. Gałkę od subbasu faktycznie mam delikatnie w prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, adriano2510 napisał:

Były zbyt poprawne i czasem nudne...

Hmmm... dla mnie są super muzykalne, co prawda nie wychylają się w żadną stronę, ale dzięki temu nic nie odwraca uwagi od muzyki... a ona płynie i płynie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu recka bez patyczkowania się :D Polecam włączyć w chwili 7:45. Gościu zakłada je na głowę i przechadza się w nich po ulicy jak przystało na słuchawki BT 😜 W dużym skrócie kolejna recenzja, w której recenzent uważa Ananda za najfajniejsze słuchawki do 1000 dolców. Natomiast wersję BT zarówno pod względem techniczności jak i zestrojenia stawia wyraźnie niżej, ale mimo wszystko to definitywnie najlepsze słuchawki bezprzewodowe pod względem jakości dźwięku. Poza tym podważył sens istnienia takiego rozwiązania. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jaki sens ma zakładanie w pełni otwartych słuchawek na dwór? W domu to jeszcze sens to ma, choć mając takie słuchawki zyskuje się wiele podpinając je kablem do wzmacniacza.. czyli sens po BT dla nich... Sami odpowiedzi poszukajcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jaki sens ma zakładanie w pełni otwartych słuchawek na dwór? W domu to jeszcze sens to ma, choć mając takie słuchawki zyskuje się wiele podpinając je kablem do wzmacniacza.. czyli sens po BT dla nich... Sami odpowiedzi poszukajcie.
Tak jak masz 500m2 ogródka daleko od ulicy sąsiadów i pijesz poranna kawę na balkonie, wieczorna herbatę także.

3 dni temu widziałem dziwczyne w hd600 w samym centrum stolicy w komunikacji.
Da się tak używać dalej od głownych ulic rzecz gustu czy ktoś toleruje zamknięcie i studnie jak w NHO czy woli natruralnośc przestrzeni otwartych hd600 grado etc.

pisane mobilnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, retter napisał:

3 dni temu widziałem dziwczyne w hd600 w samym centrum stolicy w komunikacji.
Da się tak używać dalej od głownych ulic rzecz gustu czy ktoś toleruje zamknięcie i studnie jak w NHO czy woli natruralnośc przestrzeni otwartych hd600 grado etc

Ja się z tym zgadzam, jak ktoś chce to może.. ale mi osobiście przeszkadzają dźwięki z zewnątrz. Tutaj lepiej się sprawdzą jakieś dobre dokanałowe, ale może ja jakiś dziwny jestem, że wolę w ciszy słuchać muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Corvin74 napisał:

Ja się z tym zgadzam, jak ktoś chce to może.. ale mi osobiście przeszkadzają dźwięki z zewnątrz. Tutaj lepiej się sprawdzą jakieś dobre dokanałowe, ale może ja jakiś dziwny jestem, że wolę w ciszy słuchać muzyki.

Wszystko kwestia upodobań.

Dobre iemy powiedzmy te od 600/1000zł bardzo rzadko widzę na ulicach po za audio ziomkami, 3x razy widziałem coś lepszego w tym fh5 fh7 i coś tam, TYLE.

Otwarte wiadomo brak ciszy ale dźwięk bardziej naturalny tego nie da się emulować :P

Zamknięte puszki to często spore kompromisy dźwiękowe choć może być to zaleta np NHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Doczekałem się powrotu Hifimanów Arya z wymiany gwarancyjnej. Odczucia ambiwalentne. ;) Całość trwała dość długo. Zgodnie z zaleceniem producenta odesłałem swoje do Francji w poniedziałek rano 28.10. Wedle GLS miały dotrzeć na 30.10 lub 31.10. Dowieźli na następny tydzień 4.11 i dostałem info, że było zamknięte... Wysłałem maila do odbiorcy. Sprawnie odpisał, że wcale nie mają zamknięte, tylko umówił się z kurierem na odbiór następnego dnia. 05.11 faktycznie odebrał, a 07.11 wysłali nowe z Hong-Kongu. Paczka sprawnie dotarła poniedziałkowym rankiem 11.11 do Wrocka. Prosto na kontrolę celną. I teraz najlepszy cyrk. Informacja, żeby wypełnić formularz, że jest to towar na własny użytek, bo inaczej do pierdla na 3 lata, formularz, z czego są zbudowane słuchawki i do czego służą oraz formularz, aby podać swój login z AliExpress i wysłać screenshoty z zakupu. Odesłałem wypełniony formularz o użytku własnym, bo jako jedyny miał sens. Do tego opisałem sytuację, że jest to wymiana gwarancyjna i nic nie kupowałem w Chinach. Zero odzewu. Więc telefon na infolinię. Znów opisałem sytuację i powiedzieli, że w takim razie nie trzeba żadnych dokumentów i jest ok. Kolejny dzień i ponownie zero odzewu plus automatyczna informacja, że czekają na dokumenty ode mnie. No to znów telefon na infolinię. Babka połączyła się z osobą kontrolującą paczkę i przekazała mi, że trzeba rozpocząć procedurę uszlachetniania paczki albo zapłacić ok 65zł opłat celnych i podatkowych, jak chcę szybko. No to mówię, że szybko. Wysłała maila do mnie i do celnika, że się zgadzam na opłatę, ja potwierdziłem. Nowy dzień (trzeci) i standardowo zero odzewu. Tak więc dzwonię na infolinię nasty raz i truję zad o to samo. Odpowiedź ta, co zwykle, więc mówię, że ta już mi się znudziła i proszę o bezpośrednie połączenie z osobą odpowiedzialną za paczkę. Udało się. Kobieta przeprasza milion razy, że mają braki kadrowe, ludzie im się zwalniają, nie wyrabiają się z robotą i że paczka będzie zaraz obsłużona. No dobra, ok, rozumiem. Wyraziłem swoje zażenowanie, że na maila mogła jednak odpisać, bo wysłałem ich 3 plus jeden z obsługi klienta i siedzę zirytowany bez informacji, co i jak. Usłyszałem kilka kolejnych przeprosin i poprosiłem o potwierdzenie mailowe lub telefoniczne, gdy zwolni paczkę. Po dwóch godzinach o dziwo przyszedł email, że paczka zwolniona i wyślą, gdy zapłacę 18zł VAT. Hurra! Szarpnąłem się i dzisiaj, 15.11, w końcu przyszła.

 

Tak więc GLS słabo, bo nie dotrzymują terminów i zapodają słabe info. Kontrola celna DHL we Wrocku to już istne dno. Ogólnie wedle przepisów dostanie wymiany gwarancyjnej z Chin to niemal przestępstwo. Wygląda na to, ze HiFiMAN nie dopełnił formalności z uszlachetnieniem paczki, a mnie zafakturował na wirtualne 20 USD, od których zapłaciłem VAT. Kwota pomijalna, ale kopanie się z koniem było smutne. Ciekawe też co, gdyby ktoś z kontroli celnej otworzył tę paczkę i stwierdził, że jest warta jednak nieco więcej. Nie wiem, czy VAT i Cło nalicza się od kwoty zakupu, czy zawartości paczki. A darmowa paczka od chińskiej firmy wedle przepisów to jest nie do obsłużenia. Wydaje mi się, że wirtualna faktura na 20USD to obejście procedur celnych przez HiFiMAN.

 

A nowe słuchawki... no cóż, mimo zapewnień Customer Service (plus za dobry kontakt), że będzie nowa rewizja, Arye przyjechały w starej wersji. Takie same, jak miałem. Trochę szkoda, ale trudno. Grunt, że pachną nowością i nie brzęczą. Z ciekawości skrobnę do nich z pytaniem, dlaczego. Na plus to, że akurat ta sztuka nie piszczy przy obracaniu muszli, jak moje wcześniejsze i nie trzeszczy przy ruszaniu żuchwą. Zawsze to jakiś postęp. Do tego mam gratis komplet padów oraz drugie oryginalne pudełko. Drugiego kabelka mi nie wysłali. :D Najważniejsze, że znów jest ten dźwięk, za którym już tęskniłem. Tym razem nie mam wrażenia, że grają źle bez wygrzewania.

Edytowane przez Karister
  • Like 4
  • Thanks 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

mimo zapewnień Customer Service (plus za dobry kontakt), że będzie nowa rewizja, Arye przyjechały w starej wersji. Takie same, jak miałem. Trochę szkoda, ale trudno

 

Ja bym odsyłał z powrotem bo bałbym się, że będzie ten sam problem z 2 parą. Tym bardziej, że zapewniali, że będzie nowa... come on.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z punktu widzenia formalnego:

Produkt się zepsuł i dostałem taki sam nowy oraz sprawny, więc wypełnili warunki gwarancji. Na Head-Fi nikt nie miał podobnego problemu, więc zakładam, że to był pojedynczy przypadek. A jeśli znów się tak faktycznie stanie - wtedy do nich napiszę.

 

Z punktu widzenia prywatnego:

Nie chce mi się potem tuzin razy dzwonić do DHL i:

- słuchać automatu o przetwarzaniu danych osobowych,

- dowiedzieć się, że wszystkie linie są zajęte i wciśnij 5 dla Wrocławia,

- wybierać 1 dla importu,

- słuchać automatu po raz drugi o przetwarzaniu danych osobowych,

- być informowanym, że rozmowa może być nagrywana,

- podawać swojego imienia, nazwiska i adresu wysyłki paczki w celu potwierdzenia,

- słuchać muzyczki, gdy ktoś z obsługi klienta łączy się z celnikiem.

Edytowane przez Karister
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Karmazynowy napisał:

 

Ja bym odsyłał z powrotem bo bałbym się, że będzie ten sam problem z 2 parą. Tym bardziej, że zapewniali, że będzie nowa... come on.

 

A ja to bym nie kupował nic od hihimana.

11 minut temu, Karister napisał:

Z punktu widzenia formalnego:

Produkt się zepsuł i dostałem taki sam nowy oraz sprawny, więc wypełnili warunki gwarancji. Na Head-Fi nikt nie miał podobnego problemu, więc zakładam, że to był pojedynczy przypadek. A jeśli znów się tak faktycznie stanie - wtedy do nich napiszę.

 

Z punktu widzenia prywatnego:

Nie chce mi się potem tuzin razy dzwonić do DHL i:

- słuchać automatu o przetwarzaniu danych osobowych,

- dowiedzieć się, że wszystkie linie są zajęte i wciśnij 5 dla Wrocławia,

- wybierać 1 dla importu,

- słuchać automatu po raz drugi o przetwarzaniu danych osobowych,

- być informowanym, że rozmowa może być nagrywana,

- podawać swojego imienia, nazwiska i adresu wysyłki paczki w celu potwierdzenia,

- słuchać muzyczki, gdy ktoś z obsługi klienta łączy się z celnikiem.

 

To są jaja że Tobie kazali wysyłać do unii a sami przysylają z chin żebyś płacił cło. No ale czego spodziewać sie po takich złomiarzach? Nie kupować i problem z głowy.

Edytowane przez Spawn
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Spawn napisał:

A ja to bym nie kupował nic od hihimana.

Może nie tyle od Hifimana co od nieautoryzowanego dystrybutora.

Jedynym znanym mi dystrybutorem tej firmy w kraju jest RMS.

Niestety, różnica w cenie potrafi być i kto chce taniej, musi się liczyć z sytuacjami jak opisana powyżej przez kolegę @Karister

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Compton napisał:

Może nie tyle od Hifimana co od nieautoryzowanego dystrybutora.

Jedynym znanym mi dystrybutorem tej firmy w kraju jest RMS.

Niestety, różnica w cenie potrafi być i kto chce taniej, musi się liczyć z sytuacjami jak opisana powyżej przez kolegę @Karister

Lepiej wykonane są te od autoryzowanych dystrybutorów? Nie ma kolejnych rewizji co 3 miesiące składanych z tego co zostało z poprzednich modeli? Jeszcze można by dowcipkować i przymykać oko jak by po taniości sprzedawali no ale nie metki które walą to szczyt bezczelności. Sorry dla mnie to jest firma śmieciowa i ją bojkotuje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Spawn napisał:

 

A ja to bym nie kupował nic od hihimana.

 

To są jaja że Tobie kazali wysyłać do unii a sami przysylają z chin żebyś płacił cło.

 

Kupujesz to, co Ci dobrze zagra i nie męczy głowy. A po odsłuchaniu 20 par słuchawek, które czymś mnie zaciekawiły i akurat były w sklepach we Wro, był to właśnie HFM. Jak mam wybierać między pięknie wykonanymi Focal Clear, które nie leżały mi dźwiękowo, Audeze, które robią za imadło na głowie i chińskimi HFM, to ostatni wybór jest najsensowniejszy. Chyba, że ktoś ma inne priorytety. Ale jeśli masz jakieś podobne dźwiękowo i wygodą słuchawki nie z Chin, chętnie zapiszę na następny maraton odsłuchowy, gdy uznam, że czas na zmiany.

 

Wysyłka do EU była dla mnie na plus, bo 8 razy taniej i brak formalności celnych. Zgadzam się, że powinni byli wysłać też z EU, co im napisałem w feedbacku. Z drugiej strony sami zaoferowali wymianę na nowe, a nie musieli, bo miałem polską gwarancję, w ramach której słuchawki byłyby grzebane w Wawie.

 

15 minut temu, Compton napisał:

Może nie tyle od Hifimana co od nieautoryzowanego dystrybutora.

Jedynym znanym mi dystrybutorem tej firmy w kraju jest RMS.

Niestety, różnica w cenie potrafi być i kto chce taniej, musi się liczyć z sytuacjami jak opisana powyżej przez kolegę @Karister

 

Hifiman napisał mi, że MP3Strore jest autoryzowanym sprzedawcą i tylko dlatego zaoferował wymianę. Nie rozumiem, co było taniej. Kupione były w Polsce, nie w Chinach. Chyba, że MP3Store ma taniej od RMS. Ale nie ma. Każdy sklep oferuje za 7200, a tańszy zakup to kwestia negocjacji czy promocji. Wysyłka do Francji też nie jest tańsza od odniesienia do sklepu na gwarancję.

Edytowane przez Karister
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Spawn napisał:

Lepiej wykonane są te od autoryzowanych dystrybutorów?

Nie.

Po prostu inny sposób ewentualnych reklamacji. 

 

3 minuty temu, Karister napisał:

Hifiman napisał mi, że MP3Strore jest autoryzowanym sprzedawcą i tylko dlatego zaoferował wymianę. Nie rozumiem, co było taniej. Kupione były w Polsce, nie w Chinach. Chyba, że MP3Store ma taniej od RMS.

Jeżeli tak, ti powienienieś załatwić sprawę reklamacji poprzez MP3store, na zasadzie prawa rękojmi.

Poza tym, osobiście uważam, mając kontakt o obydwoma dystrybutorami, że cena w RMS niestety zawsze będzie wyższa.

Z czego to wynika, nie wnikam.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności