Skocz do zawartości

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, Karister napisał:

 

To chyba lubimy podobne granie. Focal Clear długo chciałem wybrać. Odstraszały mnie jednak nadmiarem (jak dla mnie) basu. Z kolei design i solidność wykonania bardzo na plus. Wygoda również. A Ethery z kolei za mało dołu. Arya to był taki złoty środek. Finali niestety nie znam. Ale chyba kiedyś trzeba będzie to nadrobić.

 Przecież co do basu to jest zupełnie odwrotnie :blink:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwrotnie niż co? Ethery Flow 1, których słuchałem, były bardzo skąpe w niskich tonach. A Focal Clear umpa umpa. Pamietam, że po odsłuchu Focal Clear i Audeze LCD2C po prostu bolał mnie czajnik po 30min. Lubię niskie, ale bez przesady. A z kolei w Etherach mi go brakowało. Był delikatny i subtelny. Chyba, że Ethery 1 i 1.1 (wnioskuję z sygnatury) aż tak się różnią.

Edytowane przez Karister
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mogę wiedzieć na czym były słuchane?

Jeżeli na tych Schittach to pewnie mamy winowajcę.

Niemniej nigdy bym nie napisał że Ethery Flow mają skąpy bas (może popsute były) a Cleary mają go za dużo.

Edytowane przez vonBaron
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchane było wówczas wszystko na Marantz HD DAC-1. Co do basu w Clearach to się zgadzam. Ale co do Etherów mam zupełnie inne odczucia. Czy popsute? Nie mam pojęcia. Może. Albo taki rozjazd w subiektywnym mało i dużo. Wydaje mi się, druga opcja, bo kiedyś słuchałem też Aeon Flow i miałem z nimi ten sam problem. Chyba nie moja bajka po prostu. W każdym razie dlatego warto chodzić na odsłuchy, żeby znaleźć coś dla siebie. Szkoda, że mi się spodobały skrzypiące i brzęczące Hifimany. :D

Edytowane przez Karister
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Karister napisał:

Szkoda, że mi się spodobały skrzypiące i brzęczące Hifimany. :D

Eee tam super są. Dla mnie Arya mają dwie rzeczy które lubię, są muzykalne (wszystko bez napinki) i do tego są jednak detaliczne (ale bez przesady). Bas mają dobry bez jakiś przegięć, a cała reszta jest miła, delikatna i taka spójna... chyba tak to opiszę.

Edytowane przez Corvin74
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że są super dźwiękowo w pełni się zgadzam. Wygoda również bdb. Właśnie dlatego je wybrałem po przesłuchaniu nastu par słuchawek. Ale, że się spitoliły w moim przypadku to jest pewien niesmak.

Edytowane przez Karister
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa dyskusja się tu wywiązała, więc i ja się przyłączę. Taki trochę spoiler, bo recka Sundara na wykończeniu, ale... Hifiman w paru aspektach naprawdę mógłby się bardziej postarać. Budowa pałąka może faktycznie nie stanowi benchmarku jakości wykonania, przy mocnym skręceniu plastiki nieco trzeszczą, ale ta prostacka konstrukcja jest na tyle elastyczna, że nie mam wątpliwości co do jej żywotności. Sam pałąk też wygodny i w ogóle nie czuć ich na głowie, ale pady... Te pady, to chyba kara za grzechy. Rozpieściły mnie  AudioQuesty, rozpieściły mnie Elexy i LCD-X ze swoimi ultra-miękkimi alcantara'mi i chyba przez to odbieram pady w Sundarach jako tragedię. Te pady są tak złe i niewygodne, jak dobrze grają same słuchawki. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O... miałem AQ Nigthawk Carbon. Tzn nadal mam w szafie. Baaaaardzo wygodne. Zdecydowanie pierwsze miejsce i potem długo, długo nic. A co do padów Hifimana to te z poliestrem w nowych HEKach i Aryach są bardzo spoko. Pod kątem wygody ofc. Bo z wykonaniem to znów w stylu Hifimana. Niesymetryczne, lewy gładki, prawy pomarszczony. :D

Edytowane przez Karister
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Karister napisał:

O... miałem AQ Nigthawk Carbon. Tzn nadal mam w szafie. Baaaaardzo wygodne. Zdecydowanie pierwsze miejsce i potem długo, długo nic.

Amen...

czemu wszyscy je przypominają? Znowu przyjdzie mi je kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Przecież co do basu to jest zupełnie odwrotnie :blink:
Exactly.
Focale to bardziej w górę skierowane sluchawy podczas gdy ethery są cięższe muzycznie.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

O... miałem AQ Nigthawk Carbon. Tzn nadal mam w szafie. Baaaaardzo wygodne. Zdecydowanie pierwsze miejsce i potem długo, długo nic. A co do padów Hifimana to te z poliestrem w nowych HEKach i Aryach są bardzo spoko. Pod kątem wygody ofc. Bo z wykonaniem to znów w stylu Hifimana. Niesymetryczne, lewy gładki, prawy pomarszczony.
Carbony to najwygodniejsze sluchawy jakie miałem ma głowie. Ever. Lekko i super wygodnie.


Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Corvin74 napisał:

Amen...

czemu wszyscy je przypominają? Znowu przyjdzie mi je kupić.

 

Hm... A ja z kolei mam odwrotnie i przez to odwlekłem oddanie Aryi na serwis. Nighthawki po kilku miesiącach słuchania Hifimanów wywołują u mnie wielkie rozczarowanie. Zamulony dźwięk bez emocji, jak ze studni. Oczywiście to kwestia subiektywna i mam nadzieję, że nikt się nie obrazi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz właśnie zamieniam przy odsłuchu między kse1200 na z1r i testowane he6se i niestety te ostatnie bardzo odstają. Same w sobie są fajne, ciekawe i przyjemne w dolnych rejestrach + scena. Ale jak się przejdzie na z1r to dostają po dupie wszędzie prócz sceny. Z1r bardziej intymnie ale i dokładniej. Kse1200 jeszcze bliżej Ciebie, wręcz w twarz ale tak dokładnie i bezczelnie bez fauszu że aż boli gdy słyszy się słabsze wykonanie.
Hifiman jednak się nie popisał z nimi. He6se - sorry ale Nie w tej cenie. Nie z taką budową i jakością. Szkoda. Spory potencjał, słabe pozycjonowanie cenowe.



Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po paru krótkich odsłuchach Audeze zawsze z daleka omijałem słuchawki magnetostatyczne. Audeze zupełnie mi nie podeszły.
Ale przychodzi taki etap w rozwoju tej choroby że po prostu wiesz że chcesz spróbować czegoś więcej niż przetworniki dynamiczne. I na takim etapie właśnie się znalazłem. 
Po prostu masz (szczególnie będąc dobrze zaznajomionym ze zjawiskiem dobrych armatur -er4s) przeczucie, że gdzieś musi być coś więcej. W ciemno kupiłem HE400i, i one prawie natychmiast mnie złamały. Planarne mid-fi to jednak coś  zdecydowanie  więcej niż dynamiczne midfi. To jest jednak inna liga, to się czuje od razu. Przestrzeń (świetna rzecz w muzyce poważnej!) , separacja, szybkość (ciekawe uczucie słyszeć uderzenia strun w progi w gitarze klasycznej), holografia na zupełnie innym poziomie. Doktor chińczyk naprawdę dobrze to pomyślał. Nie mam bardzo dużego doświadczenia w odsłuchach jakichś ogromnych ilości sprzętu, ale na biorąc moje dotychczasowe doświadczenia ciężko mi sobie wyobrazić sprzęt grający z porównywalną klasą w pieniądzach w jakich można je był jeszcze niedawno kupić.
Zobaczymy co będzie po balansie, ale dopiero to za parę dni, bo zrobiłem sobie kabelki z wtykami 3,5 i muszę przerobić.
Po przetestowaniu pełnowymiarowych dynamicznych takich jak różne modele:AKG, Beyerdynamic, Sennheiser też sobie odpuściłem, doszedłem wówczas do wniosku że może nie jestem osobą której takowe odpowiadają i że względu na mój gust jestem skazany dokanałowe. Ale jak kolega napisał powyżej znowu rozwój ,,choroby" się nasilił i zacząłem poszukiwania i tak trafiłem na recenzję pełnowymiarowych planarnych słuchawek Thieaudio Phantom. Ta recenzja bardzo mnie zaciekawiła więc poszukałam innej itd. Wszystkie były bardzo pozytywne co do jakości dzwięku. Co prawda znalazły się takie w których poruszano nie najlepszą budowę jak ostre/nie wypolerowane metalowe krawędzie lub niezbyt dobry pałąk jak na słuchawki w tym przedziale cenowym -$350. Ale uczepiłem się jakości audio którą według nie jednego recenzenta była zdecydowanie nr 1 w tym pułapie cenowym, a także w dużej ilości przypadków w śród znacznie droższych słuchawkach. Nie oparłem się i kupiłem.
Moje wrażenia zacznę od opisu cech które miały być wadą. Pałąk po prostu dobry,jak dla mnie bez zarzutu (doszedłem do wniosku że gość z recenzji na YT miał prototyp, który został poprawiony bo mój wygląda zupełnie inaczej) Ostre krawędzie? E tam czepianie się, żaden dramat. No i najważniejsze dzwięk: gdzie tu dynamiki? w ogóle bez porównania tak dużo lepsze są planarne . Ok, nie testowałem takich modeli jak Sennheiser HD 800, ale na takie to raczej sobie nie pozwolę, więc w tym pułapie cenowym planarne zdeklasowały konkuręcję. Moje dokanałowe prawie 2 x droższe IMR R1 Zenith poszły w odstawkę, jeśli nic się nie zmieni i do nich nie wrócę to pójdą na sprzedaż.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Panowie, pytanie brzmi: co powiecie na temat fazor(ów), polecacie?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie polecić kabel do HE-400i ?

  • Długość 1,5 - 1,8 m
  • Od strony słuchawek - 2 x jack 3,5 mm
  • Cena: umiarkowana :) 

 

Fabryczny jest za krótki i zdecydowanie za sztywny :( 

 

 

 

Edytowane przez marek_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, marek_m napisał:

Czy możecie polecić kabel do HE-400i ?

  • Długość 1,5 - 1,8 m
  • Od strony słuchawek - 2 x jack 3,5 mm
  • Cena: umiarkowana :) 

 

Fabryczny jest za krótki i zdecydowanie za sztywny :( 

 

 

 

Sprawdź jeszcze raz proszę rozmiar Jack od strony słuchawek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Compton napisał:

HE-400i występują tylko ze złączem jack 2,5mm lub ewentualnie pierwsze modele miały jeszcze SMC.

Dopiero zeszłoroczne nowe modele wyszły z gniazdem na jacka 3,5mm.

Dlatego lepiej 2x sprawdzić niż raz się pomylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, marek_m napisał:

Moje mają wszystkie wtyki takie same, tzn. 3,5 mm.

Kupione dwa dni temu na Q21 

Potwierdzam! Obecny model HE400i mają w słuchawkach gniazda 3.5mm.

hifiman he400i-gniazda.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, wfmsiekierka napisał:

 

To bierz :D 

_________

 

Teraz kiedy 3,5 mm zostało potwierdzone, ma ktoś pomysł na kabel ?

Edytowane przez marek_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności