Skocz do zawartości

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Perul napisał:

Jest szansa, że to tylko przewód doprowadzający sygnał do przetwornika obija się o membranę - może zobaczysz przez grill.

Jest jeszcze parę innych opcji:

- śmieć wpadł na przetwornik

- nadrywa się drut lub ścieżka przewodząca przetwornika

- rozkleił się kompozyt, z którego jest zrobiona membrana przetwornika

Dwie ostatnie opcje pachną serwisem, więc zacznij od rewizji, czy membrana przetwornika nie wchodzi w kolizję z jakimś ciałem obcym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety przez grill nic nie widać. Mikrofon za 19 zeta potwierdza problem bez większego wysiłku. Ton testowy 310Hz:

310-Hz-left-right.jpg

 

Tak to brzmi: klik. Najpierw jest kanał lewy, potem prawy i znów lewy oraz prawy.

Edytowane przez Karister
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Karister napisał:

Niestety przez grill nic nie widać. Mikrofon za 19 zeta potwierdza problem bez większego wysiłku. Ton testowy 310Hz:

310-Hz-left-right.jpg

 

Tak to brzmi: klik. Najpierw jest kanał lewy, potem prawy i znów lewy oraz prawy.

To bardziej jak jakiś rezonans obudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... Dmuchanie :) nie pomaga, a nie chcę przy nich grzebać. W poniedziałek zadzwonię do mp3store w tej sprawie. Zakładam, że gwarancja takie rzeczy obejmuje? A może warto najpierw napisać do Hifiman? W normalnej muzyce tego nie słychać i mam obawy, że mogą stwierdzić, że wszystko jest ok. A nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z Was na pewno kleił stelaż do padów w hybrydowych padach Hifimana :) Pytanie do Was - jakim klejem to zrobić, ewentualnie jakieś rady jak to zrobić najlepiej :) W mojej sztuce uszkodzeń brak, stelaż bardzo łatwo wyciągnąłem z pada, zostało trochę starego kleju do ściągnięcia ze skóry i ze stelaża. Nie jest mi już potrzebny, więc muszę je skleić, bo 4xx będą się ze mną żegnać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z padem sobie poradziłem, natomiast narobiłem sobie innego kuku, tym razem w 400i.

 

Otóż potrzebuję nowy, lub customowy, head strap - nie wiem jak to po polsku nazwać. Tą "skórzaną" opaskę, na której opiera się ciężar słuchawek. W moich niestety materiał wierzchni zaczął odłaził, i aktualnie jestem na etapie dorabiania do oryginalnego plastiku ze środka nowych kawałków skóry i zszywania, ale nie wiem co z tego wyjdzie. Plus odkeliłem i przy okazji połamałem jeden z zaczepów (na szczęście w taki sposób, że z użyciem kleju wszystko powinno działać).

 

Jeżeli ktoś coś ma to proszę o info. Napisałem do dystrybutora Rafko czy mają coś, lub mogą sprowadzić. Na ebayu znalazłem nieaktualną już ofertę tego paska. Ale szczerze mówiąc wolał bym, aby udało się to zrobić z nową skórą, bo ta oryginalna jest totalnie do dupy (jakościowo).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mailowo poprosiłem Hifimana o samą opaskę do Aryi i wysłali za $50. Za $100 proponowali cały pałąk z zainstalowaną opaską. Transport z Chin w 3dni. Może z innymi słuchawkami też tak robią. 
No tanio nie jest. Ceny w ich sklepie oficjalnym też nie zachęcają. A prawda jest taka, że ta opaska i jej mocowanie, użyte plastiki, to tandeta jakich mało.

Co do opaski to jeszcze jej nie widziałem, ale mam już ją obszytą, od góry skóra jak na załączonej fotce (dla porównania stara opaska i wstępne stadium jej rozkładu), od dołu zażyczyłem sobie lewą stronę skóry. Pomiędzy jest plastik, który był w oryginalnej. I chyba nie ma gąbki (która była od spodu). Końcówki są do docięcia, mam nadzieję, że po wykończeniu wszystko będzie pasowało - pochwałę się po południu!13f0d5900f222874adae571e23225158.jpg4c930cb548d32427bef4d6ef84510733.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje! Ja ciut zwlekam z reklamacją moich Aryi. Brzęczenie w prawym kanale daje się we znaki w niektórych utworach, ale nie się zdecydować na rozłąkę z tymi słuchawkami na czas naprawy... Mogę słuchać i słuchać. To będzie prawdziwy odwyk. Sprzedawca z wrocławskiego MP3Store mówił, że będzie teraz na urlopie, więc oddam gdzieś za tydzień. Przez ten czas muszę się nasłuchać i nastawić psychicznie na przerwę w słuchaniu. Mega szkoda, że Hifiman tak leje na jakość wykonania. Na head-fi czytałem, że ktoś oddawał na reklmacje i odeslali mu przeprojektowane Arye. W środku zamontowali na stałe siatkę ochronną z karbonowym obramowaniem (do tej pory była częścią padów) i zmienili zewnętrzną siatkę ochronną na dużo gęstszą. Podobno też nie skrzypią przy obracaniu muszlami. Ciekawe, czy wszystkie Arye od teraz tak montują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te Arye nowe kosztują ok. 7,2 kzl. ? Jeżeli tak, to współczuję Tobie i innym, którzy będą musieli kupić tą wadliwą partię sprzed wprowadzenia poprawek przez HiFimana. Dziadostwo i tyle. A co ciekawe , gdy weszły do sprzedaży to cena wynosiła 6 kzl a teraz już ponad 7 , widać trzeba skądś znaleźć grosz na koszty naprawy wadliwej serii ... Tak trzymać.

Edytowane przez Adam 76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pół roku temu jak chodziły po 7.7k to sprzedawcy je brali po 6.5/6.8k gdzieś. Czekam aż zrobią hifimanową stałą "promocję" na arye 😉 tak z 4k ;-D . Wtedy będą zdenerwowani Ci co kupili wcześniej, ale to hifiman, tego nie pomalujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg wykresu z Ceneo i skąpca Arye w PL pojawiły się w czerwcu i zawsze za 7200. Za granicą zawsze za $1599. Jak ktoś kupił taniej to raczej po negocjacji, bo domyślna cena jest póki co stała. Myślę, że prędzej wypuszczą coś w stylu Arya v2 i wtedy cena poleci. Może dadzą program wymiany, jak z HEKami.

 

Gdyby poprawili kontrolę jakości, byłyby dla mnie idealne. Tak czy siak, gdy będę już planował kolejną zmianę w audio, i tak będę patrzył w kierunku ten marki, bo dźwiękowo nic podobnego nigdy nie znalazłem. Żadne Sennhaisery, Focale, MrSpeakers, Audeze, Denony, itd mnie nie porwały. Z drugiej strony nie próbowałem AKG, Bayerów czy Audiotechnica i Finali. Może kiedyś.

 

Koleś z Head-Fi, o którym wspominałem, od nowości miał problem z balansem kanałów, a w tym akurat Hifiman ma się bardzo dobrze. Trafił wadliwą sztukę od początku. Wydaje mi się, że u mnie problem z brzęczeniem w prawym kanale pojawił się trakcie użytkowania. Tak czy siak, smuteczek, ale za dźwięk niezmiennie je uwielbiam. HE6SE też mi się podobały. Wydaje mi się więc, że szkołą grania Hifiman to moja bajka. Szkoda, że ze słabą jakością wykonania w pakiecie.

Edytowane przez Karister
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja męczę he6se z testowej puli teraz i na razie dźwiękowo jest dobrze. Ale jakość wykonania to tragedia. 4xx były pod massdrop lepiej wykonane choć dużo gorzej wyglądały.
Nawet nie ma się ochoty w nich siedzieć i słuchać dalej kiedy ta jakość tak wali po oczach.


Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Karister napisał:

Wg wykresu z Ceneo i skąpca Arye w PL pojawiły się w czerwcu i zawsze za 7200

A wg krajowego dystrybutora cena to ok. 6 kzl. - patrz recka na stronie Wstereo, gdzie Rafko ma "wykupiony karnet" na recki i wysyła tam hurtem wszystko co ma w dystrybucji :) Tak czy siak, za jakiś czas i tak będą chodziły za ok. 4 kzl. - oby już te poprawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Adam 76 napisał:

A wg krajowego dystrybutora cena to ok. 6 kzl. - patrz recka na stronie Wstereo

 

ok. 6k, czyli 7200 wg Rafko. W recenzji mają 6k, a sugerowana detaliczna na stronie produktu to 7200. IMO trzeba by pamiętać faktyczne oferty sklepów z premiery w Polsce. Ja wtedy Hifiman znałem tylko z nazwy. Tak czy siak te naście procent wiele nie zmienia. Drogo i fajnie by było, gdyby robili je solidnie, a niestety nie robią.

 

A pamięta ktoś ceny HEK v1, gdy się pojawiły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Karister napisał:

Tak czy siak, gdy będę już planował kolejną zmianę w audio, i tak będę patrzył w kierunku ten marki, bo dźwiękowo nic podobnego nigdy nie znalazłem. Żadne Sennhaisery, Focale, MrSpeakers, Audeze, Denony, itd mnie nie porwały. Z drugiej strony nie próbowałem AKG, Bayerów czy Audiotechnica i Finali. Może kiedyś.

Mam dokładnie takie same odczucia. Przerobiłem zdecydowaną większość słuchawek w tych pułapach cenowych i dźwiękowo tylko Ether Flow stanowiłyby konkurencję dla Hifimanów w moich preferencjach brzmieniowych. Focal Clear były blisko, ale też mi kilka niuansów w nich wadziło... a poza niuansami to zminiaturyzowana scena ;). Z tych, których nie próbowałeś miałem okazję przerobić AKG K812,  Beyery T1 v2... i tylko Finale D8000 spowodowały opad szczęki, ale to nie ta kategoria cenowa :D  Wysoko sobie cenię zarówno Ananda jak i Arya za ich kompletność brzmienia i niewymuszoną naturalność. Też nie jestem zachwycony jakością wykonania, ale mi łatwiej to przełknąć, bo moje są jednak o 3k zł tańsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Arya i co do jakości.. same nausznych są ok,  wtyki i kabel także, najmniejsze zaufanie budzi pałąk... wydaje się delikatny i nie budzi zaufania, ale miałem i mam Audeze... i zawsze trzeba mieć gdzieś w pobliżu śrubokręt bo jakaś śrubka się poluzowała. Myślę że wrażenie takiej lekkiej tandety u Hifimana bierze się po części z lekkości konstrukcji... przy LCD-XC to wręcz waga piórkowa, więc jak się tak trzyma w rękach LCD to Arya takie jakieś rachityczne...ale za to na głowie jakże wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, adriano2510 napisał:

Mam dokładnie takie same odczucia. Przerobiłem zdecydowaną większość słuchawek w tych pułapach cenowych i dźwiękowo tylko Ether Flow stanowiłyby konkurencję dla Hifimanów w moich preferencjach brzmieniowych. Focal Clear były blisko, ale też mi kilka niuansów w nich wadziło... a poza niuansami to zminiaturyzowana scena ;). Z tych, których nie próbowałeś miałem okazję przerobić AKG K812,  Beyery T1 v2... i tylko Finale D8000 spowodowały opad szczęki, ale to nie ta kategoria cenowa :D  Wysoko sobie cenię zarówno Ananda jak i Arya za ich kompletność brzmienia i niewymuszoną naturalność. Też nie jestem zachwycony jakością wykonania, ale mi łatwiej to przełknąć, bo moje są jednak o 3k zł tańsze...

 

To chyba lubimy podobne granie. Focal Clear długo chciałem wybrać. Odstraszały mnie jednak nadmiarem (jak dla mnie) basu. Z kolei design i solidność wykonania bardzo na plus. Wygoda również. A Ethery z kolei za mało dołu. Arya to był taki złoty środek. Finali niestety nie znam. Ale chyba kiedyś trzeba będzie to nadrobić.

 

24 minuty temu, Corvin74 napisał:

Mam Arya i co do jakości.. same nausznych są ok,  wtyki i kabel także, najmniejsze zaufanie budzi pałąk... wydaje się delikatny i nie budzi zaufania, ale miałem i mam Audeze... i zawsze trzeba mieć gdzieś w pobliżu śrubokręt bo jakaś śrubka się poluzowała. Myślę że wrażenie takiej lekkiej tandety u Hifimana bierze się po części z lekkości konstrukcji... przy LCD-XC to wręcz waga piórkowa, więc jak się tak trzyma w rękach LCD to Arya takie jakieś rachityczne...ale za to na głowie jakże wygodne.

 

Ja w sumie mam odwrotne spostrzeżenia. Oplot kabla Aryi jest cieniutki i przy delikatnym zgięciu zaczyna puszczać. Raz mi się przycisnął do brzegu klawiatury i od razu zaczął dyndać we wszystkie strony. Zastąpiłem go czymś sensowniejszym. A z kolei sam pałąk jest pancerny z metalu i w ogóle bym się nim nie martwił.

 

 

A w międzyczasie znalazłem przyczynę brzęczenia w swoich Aryach. Dźwięk wydobywa się z dołu prawej muszli i oto, co tam ujrzałem:

20191012-195545.jpg
Wygląda na mechaniczne uszkodzenie membrany (?). Ciekawe od czego, bo słuchawki podróżują jedynie stojak -> głowa -> stojak. Z ciekawości sprawdziłem drugi kanał i widać podobną (choć znacznie mniejszą) zmarszczkę. Za tydzień oddaję na gwarancję. Mam nadzieję, że to ogarną.

Edytowane przez Karister
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Karister napisał:

Zastąpiłem go czymś sensowniejszym. A z kolei sam pałąk jest pancerny z metalu i w ogóle bym się nim nie martwił.

Ja też, nie zdążyłem go w sumie uszkodzi😀 mamy widocznie podobne poglądy co do słuchawek, zgadzam się z porównaniem do Focali i Etherów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności