Skocz do zawartości

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, prolim napisał:

No dobra, załóżmy firmę słuchawkową, know how już mamy :P - jak nie robić słuchawek. Hifiman to tandeta pod względem budowy 😜 . Natomiast w audeze lubię wielkość, pady, jak się prezentują i leżą na głowie. Ale dobra, przekonaliście mnie, będziemy robić mix Hifimana i Focali :D

Już lepiej. Gdybym miał zrobić na ten moment swój ideał w przedziale do 5k zł : będzie to mix Focali Clear i HiFiman Ananda. Obie słuchawki są dość podobne pod względem sygnatury, ale mają swoje lepsze i gorsze strony. Od Focali zapożyczyłbym szybkość dźwięku, a w szczególności dolnych rejestrów, gdzie dla metalu, ale takiej tzw "siekiery" Anandy nieco się męczą. Z Anand cała sygnatura dźwięku i scena, która jest dużo większa i silnie holograficzna. Obudowa w Focalach sprawia wrażenie solidniejszej, więc biere... choć i Cleary potrafią skrzypieć :D 

  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.09.2019 o 20:02, Corvin74 napisał:

No ja wiem o tym, ale tak to jest jak odkładasz jedne słuchawki na jakiś czas, a potem masz ponowni te efekt wow.

Zawsze mam tak po powrocie do domu z dłuższego wyjazdu i odpalam zestaw stereo.

Na meet we Wrocławiu będzie kupa Hifimanów... z ciekawością porównam je ze sobą. 

Ten meet to dla wszystkich chętnych? Szukałem i nic nie znalazłem na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, mir35 napisał:

Ten meet to dla wszystkich chętnych? Szukałem i nic nie znalazłem na ten temat.

Tak, wstęp jest otwarty, ale kończą się już miejsca, ni chcę aby było za ciasno.

Tutaj jest wszystko

https://forum.mp3store.pl/forum/580-wrocławska-mita/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.09.2019 o 21:46, Corvin74 napisał:

Tak, wstęp jest otwarty, ale kończą się już miejsca, ni chcę aby było za ciasno.

Tutaj jest wszystko

https://forum.mp3store.pl/forum/580-wrocławska-mita/

Dzięki, może następnym razem bo i tak 5 mi nie pasuje, będę na  maratonie mtb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, x X x napisał:

Czy dobrze mi się wydaje, że jak się usunie ta cienką siateczkę z pod grila 400i (w moim przypadku), to wpływa to na brzmienie? Bardzo subtelnie, i nie wiem czy mi się podoba, oraz nie wiem jak to nazwać. Jakby więcej przestrzeni się robiło?

Tak, to dosyć standardowa zmiana w HFM. Możesz też usunąć grill i będzie jeszcze ciut więcej przestrzeni i powietrza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słynny grill mod. Gdzieś na head fi jest temat gościa co to robił wraz z kompletnymi instrukcjami i wykresami (zapodziałem linka), ale wystarczy wpisać w guglu i wyskoczy jakieś wideo. 

 

Tylko teoretycznie to może być niebezpieczne dla drivera (jakieś zakurzenia), ale ja tam się nie znam, to nie wnikam. 

Edytowane przez Undertaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słynny grill mod. Gdzieś na head fi jest temat gościa co to robił wraz z kompletnymi instrukcjami i wykresami (zapodziałem linka), ale wystarczy wpisać w guglu i wyskoczy jakieś wideo. 
 
Tylko teoretycznie to może być niebezpieczne dla drivera (jakieś zakurzenia), ale ja tam się nie znam, to nie wnikam. 
Widziałem, czytałem. Różnica faktycznie jest, wydaje mi się że zmienia się też faktura basu, minimalnie się zmniejsza, ale jakby wygładza. Pobawię się z grillami od 4xx i 400i (bez siatek), będę przekładał i dam znać :D I faktycznie wyciągnięcie grila też coś zmienia, ale tutaj różnica jest jeszcze bardziej subtelna niż w przypadku samej siatki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, prolim napisał:

Dwa lata prac, prób i błędów oraz analiz komputerowych wykazało, w sposób nie ulegający wątpliwości, że musi być wklęśnięte.

Zatem jak uzystać wklęśnięcie bez zagotowanego słoika? Toż to czysta alchemia!

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Nicodem napisał:

Po ogórkach daje lepszy bas.
 

A po papryczkach ostrzejsze brzmienie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, zauważyłem (usłyszałem), że w moich Aryach prawy kanał wpada w rezonans podczas odtwarzania jednolitych tonów. Zwróciłem na to uwagę podczas jakiegoś bas testu. Wyraźne brzęczenie w prawym kanale. Znalazłem stronkę do generowania tonów o danej częstotliwości, żeby trochę podrążyć temat. Problem występuje przy sporej głośności tonów 30-80Hz i przeciętnej głośności tonów 400-440Hz. Nie słychać tego podczas typowego odtwarzania normalnej muzyki, ale jest pewien niesmak. Nie umiem też powiedzieć, czy jest tak od nowości, czy stało się to w trakcie użytkowania. Myślicie, że warto iść z tym na gwarancję?

Edytowane przez Karister
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa, że to tylko przewód doprowadzający sygnał do przetwornika obija się o membranę - może zobaczysz przez grill.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności