Skocz do zawartości

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Podobne myki-pyki czyniono zdaje się tu na forum przy okazji HE-5LE w ramach modyfikacji do SWS'ów :)

 

Ech, szkoda że ci producenci planarów nie dopracowują swoich produktów albo zwyczajnie tną koszty. Trzymając w łapach HE-560 sprawiają bdb wrażenie, ale co z tego, skoro świetne pady (skórka bdb jakości i przyjemna w dotyku, welur zdaje się to samo) na klej... Dobrze, że moje od zewnętrznej strony się trzymają, bo tu byłaby padaka już, a tak to podwinąć i jak nówki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze i znów mnie to wszystko zaskakuje... od jakiegoś czasu „katowałem” Deniny D7200 i teraz tak dla przerwy założyłem na uszy HiFimany Arya ... jak one czarują na lampie... to jednak lepsze słuchawki bez dwóch zdań.. też są melodyjne a do tego detaliczne (ale bez przesady)... 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem Sundara, Ananda i Arya mają jednostronne magnesy. HE1000 chyba dwustronne. Jesteście zdania, że magnes z jednej strony to wada i upośledza słuchawki? Osobiście bardzo polubiłem się z zarówno barwą jak i technikaliami Ananda i Arya, więc trudno mi krytykować tę technologię, ale słyszałem opinię, że słuchawki na takim rozwiązaniu tylko tracą. Poza tym sam Hifiman chwali się, że magnes z jednej strony to celowy zabieg i ma mieć na dźwięk pozytywny wpływ.

arya_5.jpg

arya_7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja wiem o tym, ale tak to jest jak odkładasz jedne słuchawki na jakiś czas, a potem masz ponowni te efekt wow.

Zawsze mam tak po powrocie do domu z dłuższego wyjazdu i odpalam zestaw stereo.

Na meet we Wrocławiu będzie kupa Hifimanów... z ciekawością porównam je ze sobą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, adriano2510 napisał:

Z tego co słyszałem Sundara, Ananda i Arya mają jednostronne magnesy. HE1000 chyba dwustronne. Jesteście zdania, że magnes z jednej strony to wada i upośledza słuchawki? Osobiście bardzo polubiłem się z zarówno barwą jak i technikaliami Ananda i Arya, więc trudno mi krytykować tę technologię, ale słyszałem opinię, że słuchawki na takim rozwiązaniu tylko tracą. Poza tym sam Hifiman chwali się, że magnes z jednej strony to celowy zabieg i ma mieć na dźwięk pozytywny wpływ.

arya_5.jpg

arya_7.jpg

Tylko tu jest magnes z dwu stron tylko asymetryczny. HE-560 mają jednostronny, Sundara chyba też.

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, saudio napisał:

Tylko tu jest magnes z dwu stron tylko asymetryczny. HE-560 mają jednostronny, Sundara chyba też.

A okej, pomyliłem asymetryczność z jednostronnością 🤣 Natomiast pytanie ponawiam, jak odbieracie przetworniki asymetryczne względem symetrycznych? Przeczytałem, że asymetryczność pozwala na osiągnięcie tego samego efektu przy nakładzie mniejszej mocy. Co ciekawe te massdropowe Hifiman Edition XX, które obiektywnie są słuchawkami o trochę niższej jakości dźwięku niż HEX v2 i Ananda... posiadają magnesy symetryczne ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, adriano2510 napisał:

A okej, pomyliłem asymetryczność z jednostronnością 🤣 Natomiast pytanie ponawiam, jak odbieracie przetworniki asymetryczne względem symetrycznych? Przeczytałem, że asymetryczność pozwala na osiągnięcie tego samego efektu przy nakładzie mniejszej mocy. Co ciekawe te massdropowe Hifiman Edition XX, które obiektywnie są słuchawkami o trochę niższej jakości dźwięku niż HEX v2 i Ananda... posiadają magnesy symetryczne ;) 

Efekt większej skuteczności może być co najwyżej pochodną asymetrii magnesów, ale HiFiManowi chodziło o to, żeby magnesy mniej przesłaniały membranę od strony ucha, bo takie słuchanie przez dziurki jak w durszlaku to nie jest raczej sposób na przejrzystość i niskie zniekształcenia zarówno pasma przenoszenia, jak i harmoniczne. Natomiast jeśli chodzi o asymetrię w sensie, że magnesy są z jednej strony, to mamy tylko jedną, ale może istotną zaletę, że przetwornik zasłaniają tylko elementy budowy muszli. Z wad jest mniejsza skuteczność oraz liniowość, ze względu na malejące natężenie pola magnetycznego w funkcji odległości od magnesów, a owo malenie nie jest nawet liniowe. 

Edytowane przez majkel
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem większe znaczenie przykładali do tego jak cienką membranę mogą zrobić i tutaj poszło najwięcej ich wysiłku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, prolim napisał:

Chciałbym zobaczyć kooperację Hifimana z Audeze 😉 . Przy czym Ci ostatni by byli odpowiedzialni za jakość wykonania, a Ci pierwsi za przetworniki i akustykę. To byłby hit.

Audeze nie jest najszczęśliwszym partnerem z racji na ich awaryjność 😜 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, prolim napisał:

Pałąki, muszle i inne elementy budowy mają wadliwe?:P

Odkręcające się bolce pałąków złapane na jednej śrubce, kruszące się drewno wokół otworów, elementy wkręcane niedobrane do materiału, w jakim siedzą, ponagniatane muszle z powodu braku kontroli siły dociągu wkrętów trzymających moduły gniazd w muszlach... Jakim trzeba być "geniuszem", żeby wywiercić otwór 2mm od krawędzi muszli w kruchym drewnie? Oczywiście, że to się szczerbi i potem śrubki od grillów chcą wypaść. Audeze nie widzi problemu. Tak samo nie widzą problemu, żeby na sztywno złapać do obudowy punkt połączenia elektrycznego przewodu z membraną grającą, gdzie ścieżka przewodząca, no nie ma opcji, musi się kiedyś przerwać.

Ja nie wymagam poziomu akademickiego rozwiązań mechanicznych, ale żeby oni przynajmniej stosowali to, czego się można nauczyć na ZPT w szkole. Tak że co jak co, ale jakość wykonania, akurat wolę u HiFiMana. Audeze dla mnie wygrywa pod względem urody, o ile mówimy o modelu LCD-XC Walnut. 

  • Like 4
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, prolim napisał:

Pałąki, muszle i inne elementy budowy mają wadliwe?:P

Muszle pękały, a dziury pod wkręty potrafili zrobić milimetr od krawędzi (drewno🤣), krzywe przyklejone fazory, łączenia membrany sztywnym przewodem (zamiast mięciuteńką cienką linką, nakrętki mocowane wewnątrz drewnianych otworów na kleju, który się ukruszał i śruba goniła w kółko...itd, itd; to jedni z największych paprochów ever:D.

O @majkel mnie uprzedził:D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, załóżmy firmę słuchawkową, know how już mamy :P - jak nie robić słuchawek. Hifiman to tandeta pod względem budowy 😜 . Natomiast w audeze lubię wielkość, pady, jak się prezentują i leżą na głowie. Ale dobra, przekonaliście mnie, będziemy robić mix Hifimana i Focali :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności