Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, mrbudyn napisał:

Kropka to jest nad i 😁 400i. A słuchawki są bass szczegółowo jazzowe. Teraz może być Kropka 😋

Nowe Hifimany są mocno techniczne, liniowe i sceniczne. Starsza szkoła jest bardziej barwna i muzykalna. Moje pierwsze planary to właśnie były 400i - urzekły mnie przenikliwą stereofonią i pełną kipiącą średnicą. Mnóstwo mięsa i radości. A słuchałem wtedy bardziej gitarowych klimatów typu Therion, Diablo Swing Orchestra, Avatarium itp. Po prostu to były słuchawki stworzone dla mnie. I znów je mam :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, retter napisał:

Posłuchajcie wy jakiś grado 😜

He4xx przy sr325i były nudne 😜

pisane mobilnie
 

Prawda. Grado broni się magicznym przekazem ...który wg zapewnień sprzedawcy zmęczy nas szybciej niż myślimy. Sprzedają a nie polecają 😐

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda. Grado broni się magicznym przekazem ...który wg zapewnień sprzedawcy zmęczy nas szybciej niż myślimy. Sprzedają a nie polecają
Jeśli kupujesz nowe E to się zgadza, sam po 20min odsłuchu sr325E odłożyłem je z ulgą.
325i to inna bajka plastyczna barwna oraz wciągająca.

pisane mobilnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, retter napisał:

Jeśli kupujesz nowe E to się zgadza, sam po 20min odsłuchu sr325E odłożyłem je z ulgą.
325i to inna bajka plastyczna barwna oraz wciągająca.

pisane mobilnie
 

To chyba zapoluję na nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, espe0 napisał:

Prawda. Grado broni się magicznym przekazem ...który wg zapewnień sprzedawcy zmęczy nas szybciej niż myślimy. Sprzedają a nie polecają 😐

Zmęczy jak się słucha głośno. To są słuchawki do cichego słuchania, John Grado sam to mówi. Wystarczy że się da głośniej i zaczynają męczyć. Są specyficznie nastrojone dlatego tak jest. Posłuchaj cicho, daj uszom nawyknąć do tej skali dynamiki, zobaczysz że wszystko tam jest i nie trzeba w sumie kręcić potencjometrem, dynamika jest taka że słychac wszystko nawet na niskich poziomach głośności. One rozwiązały dla mnie problem który miałem w innych słuchawkach - nie mogłem usłyszeć tak jak chciałem średnicy, musiałem dawać głośniej a wtedy  inne rzeczy mi przeszkadzały zbytnio. Było głośno a dalej  nie słyszałem tego co chciałem najbardziej. Grado rozwiązały ten problem. Problem z nimi mogą mieć Ci którzy po prostu lubią słuchać głośno. Słuchanie na  Grado to specyficzne doznanie.

 

21 minut temu, retter napisał:

Jeśli kupujesz nowe E to się zgadza, sam po 20min odsłuchu sr325E odłożyłem je z ulgą.
325i to inna bajka plastyczna barwna oraz wciągająca.

Na serii E też da się słuchać ale tak jak mówię - cicho i w jak najcichszych warunkach. I tak usłyszysz co trzeba. One poza tym są zwodnicze, stawiają wysokie wymagania wzmacniaczom, ampy nie mają łatwo. I nie chodzi o moc, tylko o jakość i dopasowanie wzmacniacza. Z ziemniaka wyższe modele nie grają. Posłuchaj tak co najmniej półrocznych SR225e jak lubisz delikatność. Ich w sumie wygrzanych nawet z telefonu jeszcze można słuchać. SR325e nie słyszałem ale niewygrzane ze słabego toru chyba nie są przyjemne sądząc po opiniach. 

 

Generalnie co do HiFimanów, chwalicie te 400i. Widzę że to w sumie nie drogie słuchawki.  Jak u nich się zachowuje dolne pasmo? Da się słuchać rocka, drum n bassów? Mają szanse np z takimi Ultrasone jak na zdjęciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, John Grado napisał:

Generalnie co do HiFimanów, chwalicie te 400i. Widzę że to w sumie nie drogie słuchawki.  Jak u nich się zachowuje dolne pasmo? Da się słuchać rocka, drum n bassów? Mają szanse np z takimi Ultrasone jak na zdjęciu?

Bas nie schodzi nisko - jest liniowy. Subbas tak na dobrą sprawę tylko szepcze - ale w ogólnym całokształcie to nie przeszkadza. Słuchawki mają w sobie to coś.

 

Teraz słucham przedostatniego Acceptu i jest miazga!

Edytowane przez espe0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@prolim jak widzę masz SMSL SH-8 i SU-8 i jak ten sprzęt się sprawdza... pełen balans za nieduże pieniądze... sam się zastanawiałem nad tym zestawem, ale w Polsce jest kłopot z zakupem... do jakich słuchawek używasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam punktu odniesienia w tym budżecie. Generalnie jasny przetwornik, trochę cyfrowy dźwięk. Wzmak taki sobie, niedomaga w detalu. Ale dobrze się sprawował z hd6xx, a z lcd2c bardzo dobrze. Do dziś nie wiem czy nie lepiej niż mój setup normalny. Bo ten to wyjazdowo/biurowy. Na allegro ktoś daca wystawił za 400 zł :P a amp chyba z 650 zł od chinczyków przyszedł. Nie pamiętam czy nfb 11.28 było lepsze, bo używkę za 900 zł kupiłem kiedyś, pewnie teraz podobnie chodzą.

Pozycjonowanie w HE-6se jest dość dziwne, bo jest jakby w jednej linii. Mówię o wszystkim co się dzieje poza przetwornikiem, tuż przy uchu to jeszcze inna bajka :P

pozycjonowanie.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dotarły do mnie Hifiman Sundara i chciałem się pochwalić !

 

Mam podpięte do DAC/AMP Burson Audio Playmate Vivid.

 

Dopiero je rozpakowałem i odsłuchałem dosłownie jakieś 5 utworów i jak narazie to jest rewelacja. Dźwięk o wiele bardziej szczegółowy niż przy moich poprzednich słuchawkach Sennheiser Game One (to był do tej pory najwyższy model słuchawek jak kiedykolwiek miałem).

 

Mam pytanie:

Podłączyłem je do Playmate w trybie headphones "low" i aby słuchać w miarę komfortowo muszę mieć głośność na poziomie 80/100. Gdy przełączę na tryb "high" to przy 35/100 jest już super. Czy coś może się stać słuchawkom gdy będę odsłuchiwał na trybie "high" (który jest przeznaczony dla słuchawek o dużej impedancji >300 Ohm) ?

 

 

 

IMG_20190917_131755.thumb.jpg.66c565953350aa12b262a3767514c6da.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, xprzybylx napisał:

Właśnie dotarły do mnie Hifiman Sundara i chciałem się pochwalić !

 

Mam podpięte do DAC/AMP Burson Audio Playmate Vivid.

 

Dopiero je rozpakowałem i odsłuchałem dosłownie jakieś 5 utworów i jak narazie to jest rewelacja. Dźwięk o wiele bardziej szczegółowy niż przy moich poprzednich słuchawkach Sennheiser Game One (to był do tej pory najwyższy model słuchawek jak kiedykolwiek miałem).

 

Mam pytanie:

Podłączyłem je do Playmate w trybie headphones "low" i aby słuchać w miarę komfortowo muszę mieć głośność na poziomie 80/100. Gdy przełączę na tryb "high" to przy 35/100 jest już super. Czy coś może się stać słuchawkom gdy będę odsłuchiwał na trybie "high" (który jest przeznaczony dla słuchawek o dużej impedancji >300 Ohm) ?

Nic się nie stanie. Zobaczysz co się będzie działo po 150h grania - to dopiero jest dźwięk!

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, espe0 napisał:

Nic się nie stanie. Zobaczysz co się będzie działo po 150h grania - to dopiero jest dźwięk!

Eeee Ty jesteś ponownie nawrócony, nie liczy się Twoja opinia😜

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Thar polecam, wszystkie recenzje, które czytałem pokrywają się z moimi odczuciami. Mam/miałem kilka usb, w tym aq coffee, ww starlight, lavricables srebro i coś jeszcze było ale nie pamiętam, ale curious łączy najlepszy detal z naturalnym graniem, najlepszy dół miał. Wręcz miażdżył przytoczone kable, oprócz lavricables, który był pod względem detalu dość blisko, ale scena gorsza i inne ******ły. Kup bezpośrednio z Australii, wysyłają z zaniżoną wartością :P z 10 dni idzie przesyłka.

Chyba, że chcesz wydać więcej niż te 130 dolców. To jest taka chińska firma, kingrex, która bierze kable wireworld platinum i poddaje je procesowi kryjogenicznemu i sprzedaje za 300/350 dolców. Ale poczytaj :)

http://www.kingrex.com/products.php?c=9

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Corvin74 napisał:

Eeee Ty jesteś ponownie nawrócony, nie liczy się Twoja opinia😜

Robię sobie mały harem z moich starych miłości 😛

Jeszcze Hifimany Songbird do kolekcji potrzebuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Planarowcy - dołączam do grupy z HE-4xx ;)

 

Podziele się moimi spostrzeżeniami na temat tych słuchawek, poproszę o radę, oraz zaprezentuję pomysł co zrobić, aby korzystało się z nich wygodniej.

 

Spostrzeżenia co do brzmienia będą krótkie - co tu pisać, jak każdy z zainteresowanych wie jak to gra ;) Napiszę tylko, że mi się podoba, aczkolwiek HE-500 dla mnie grają lepiej. w 4xx średnica faktycznie jest na pierwszym planie, co odbija się głównie na basie. W 500kach w obu aspektach jest lepiej. Musze się pobawić equalizerem w Fiio M11 i zobaczę co da się zrobić. Mam oryginalne pady focus + pady brainwavz z owczej skóry, model niesymetryczny - nie zauważyłem jakiejś szczególnej różnicy w brzmieniu na obu parach. Ogólnie rzecz biorąć nie jest tak, że czegoś mi brakuje - planary mają swoją niepowtarzalną charakterystykę, która prawie od razu mi siadła ;)

Zauważyłem natomiast (w obu modelach, na obu rodzajach padów), że gdy odsuniemy muszle od uszu na niewielką odległość tak, że robi się prześwit między głową a padem - słuchawki nabierają innego charakteru. Pojawia się mocniejszy bas (ale jakby bardziej rozlazły), średnica się cofa. Inne brzmienie, bardziej ciepłe i dynamiczne. Pytanie, czy dało by się coś zrobić aby osiągnąć taki efekt (poza wspomnianymi moimi obserwacjami :D)?

 

Co do pomysłu to na wstępie przyznaje się, że nie przeszukałem wątku, więc temat mógł być poruszany. Otóż swoją sztukę zakupiłem z dodatkowymi padami brainwavz. Jak się okazało, jeden pad miał oryginalny plastikowy stelaż mocujący, a drugi dorobiony metodą wydruku 3D (może to od kogoś z forum? ;) ). Problem polegał na tym, że ten wydruk 3D jest mniejszy niż to konieczne, ma też trochę inne (węższe) mocowanie do muszli, przez co w projektowanej pozycji montażowej nie trzyma się wszystkich 4 zaczepów. Trzeba go przesunąć aby zaczepy wsunęły się pod szerszą krawędź w muszli, a i tak połączenie jest niepewne. Ktoś to po prostu źle wydrukował. Część wygląda tak jak tutaj:

https://www.thingiverse.com/thing:1784520 (mam w białym kolorze, takie jak na jednym ze zdjęć).

https://www.thingiverse.com/make:523459

Nie chciało mi się kombinować z tym mocowaniem, więc odkleiłem z oryginalnego pada mocowanie. Ale pasowało by to lepiej ogarnąć, bo teraz nie mogę ich używać :( Zastanawiam się więc co zrobić: czy szukać oryginalnych mocowań hifimana (może ktoś by miał odsprzedać jedną sztukę?), czy drukować któryś z powyższych projektów, albo ten poniżej, który wydaje się najciekawszy do alternatywnych padów:

https://www.thingiverse.com/thing:2702052

Co myślicie? Może ktoś już drukował z tych projektów i używa ww. mocowań? Jeżeli nie, to chciałbym też poprosić kogoś to ma wiedzę na temat druków 3D aby popatrzył na te projekty i napisał, czy są ok (wymiary), oraz w jakiej metodzie je drukować i jakie poprawki wziąć na rozmiary projektów. Albo niech mi to ktoś wydrukuje i przyśle :D

 

Dzięki, czekam na dyskusję ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok - jak jest to materiał typu PLA (taki drukarkowy plastik) to jak wsadzisz to do wrzątku to elegancko naciągniesz to do chcianego wymiaru. Jak nie będzie to PLA to nie będzie się dało (nie będzie plastyczny). Możesz to tak spróbować - nic nie uszkodzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok - jak jest to materiał typu PLA (taki drukarkowy plastik) to jak wsadzisz to do wrzątku to elegancko naciągniesz to do chcianego wymiaru. Jak nie będzie to PLA to nie będzie się dało (nie będzie plastyczny). Możesz to tak spróbować - nic nie uszkodzisz.
O widzisz taka sytuacja :D A ile to grzać aby uplastycznić?

Jak ogarniasz temat, to co sądzisz o tych wydrukach z postu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności