Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Hustler napisał:

Te mody to jakieś podstawowe czy raczej czasochłonna i droga zabawa? Tak pytam, bo T50RP MK3 chodzą po ok. 400 zł, więc w zasadzie dwukrotnie taniej niż HE-400i.

Wymiana padów i trochę zaklejania taśmą otworów - MK3 są łatwiejsze do modowania niż wcześniejsze, zwłaszcza ze względu na łatwość zmiany padów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Perul napisał:

Wymiana padów i trochę zaklejania taśmą otworów - MK3 są łatwiejsze do modowania niż wcześniejsze, zwłaszcza ze względu na łatwość zmiany padów.

Dzięki za odpowiedź. Ostatnia sprawa - które słuchawki grają przestrzenniej? Pewnie HE-400i z uwagi na konstrukcję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Hustler napisał:

Dzięki za odpowiedź. Ostatnia sprawa - które słuchawki grają przestrzenniej? Pewnie HE-400i z uwagi na konstrukcję?

Otwarte zawsze mają więcej powietrza, ale samą przestrzeń Fostexy mają całkiem sporą (zwłaszcza na wysokich padach) - bezpośrednio nie porównywałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 16.08.2019 o 18:57, mrbudyn napisał:

Witam,

 

a może ktos z szanownych klubowiczów poleci dobry stojak do HiFiMAN-ów lub może dedykowany ? 

 

 

Do którego modelu konkretnie (muszle okrągłe, jak w 400i, Sundara czy owalne, jak w Ananda, Arya)?

Edytowane przez greg_jg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To polecam model, którego sam używam do Hifiman Sundara (wielkość podobna do 400i): https://www.euro.com.pl/search/akcesoria-audio-hifi,d3.bhtml?keyword=multibrackets

Stojak sprawia bardzo dobre wrażenie - kawał grubej blachy. Mój waży, z tego co pamiętam ponad 700 g (czarna wersja), chociaż strona producenta podaje inną wartość. Miejsce, w którym wiszą słuchawki ma gumową opaskę. Na spodzie taśma klejąca, by przymocować stojak na stałe w konkretnym miejscu, pewnie w założeniu by zwiększyć stabilność, co moim zdaniem nie jest potrzebne. Jest stosunkowo wysoki, dlatego zmieszczą się na nim bez problemu większe słuchawki. Na zdjęciu moje Sundary, przy zerowym wysunięciu muszli - widać jeszcze spory prześwit, więc można trzymać na stojaku bez wyciągania wtyków. Przy maksymalnym wysunięciu zawsze można oprzeć wtyki o przednią blaszkę, by w dłuższej perspektywie nie uszkodzić przewodów zaraz przy wtykach.

Za cenę ok. 80 zł (wersja czarna i srebrna) myślę, że jest ok.

 

Stand.jpg

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, greg_jg napisał:

To polecam model, którego sam używam do Hifiman Sundara (wielkość podobna do 400i): https://www.euro.com.pl/search/akcesoria-audio-hifi,d3.bhtml?keyword=multibrackets

Stojak sprawia bardzo dobre wrażenie - kawał grubej blachy. Mój waży, z tego co pamiętam ponad 700 g (czarna wersja), chociaż strona producenta podaje inną wartość. Miejsce, w którym wiszą słuchawki ma gumową opaskę. Na spodzie taśma klejąca, by przymocować stojak na stałe w konkretnym miejscu, pewnie w założeniu by zwiększyć stabilność, co moim zdaniem nie jest potrzebne. Jest stosunkowo wysoki, dlatego zmieszczą się na nim bez problemu większe słuchawki. Na zdjęciu moje Sundary, przy zerowym wysunięciu muszli - widać jeszcze spory prześwit, więc można trzymać na stojaku bez wyciągania wtyków. Przy maksymalnym wysunięciu zawsze można oprzeć wtyki o przednią blaszkę, by w dłuższej perspektywie nie uszkodzić przewodów zaraz przy wtykach.

Za cenę ok. 80 zł (wersja czarna i srebrna) myślę, że jest ok.

 

Stand.jpg

 

Otototo właśnie mi chodziło, dziękuję 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Corvin74 napisał:

Recenzja Hifiman Ananda

Jedni popadają w zachwyty i uznają je za najciekawiej brzmiące i najbardziej kompletne dźwiękowo słuchawki w tej cenie, a inni po prostu za dobre słuchawki, godne polecenia. Zawsze pozytywnie, a jeśli o coś się przypieprzają to o jakość wykonania, bo w podobnej cenie Elear czy HD800 wyglądają lepiej. 

 

Ja bym jednak zwrócił uwagę na to, że one zasługują na dwie oddzielne recenzje, przed i po wygrzaniu przy tych 200-300h. Diametralnie inne się stają. Przed wygrzaniem przypominają Focale Clear, natomiast po lekko upodabniać się zaczynają do Etherów Flow, bo robią się cieplejsze i takie słodsze w brzmieniu. Tym samym nieco mniej punktowe, a dłużej wybrzmiewają.

 

Kolejna sprawa, że opisał je tutaj jako wyraźny upgrade w każdym aspekcie względem Sundar. Moim zdaniem bardziej konkurencyjne dla Anand są Arya niż Sundara i to na tym starciu bardziej należałoby się skupiać. Tak się składa, że słuchałem wszystkie 3 pary. 

Edytowane przez adriano2510
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.08.2019 o 23:54, adriano2510 napisał:

Ja bym jednak zwrócił uwagę na to, że one zasługują na dwie oddzielne recenzje, przed i po wygrzaniu przy tych 200-300h. Diametralnie inne się stają. Przed wygrzaniem przypominają Focale Clear, natomiast po lekko upodabniać się zaczynają do Etherów Flow, bo robią się cieplejsze i takie słodsze w brzmieniu. Tym samym nieco mniej punktowe, a dłużej wybrzmiewają.

Czy ta zmiana nie jest przypadkiem spowodowana klapnięciem padów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Perul napisał:

Czy ta zmiana nie jest przypadkiem spowodowana klapnięciem padów?

Pady pewnie też się ułożyły, ale miałem okazję porównać moje porządnie wygrzane z nowymi i ta różnica była duża, choć na tamten czas pady wizualnie jakoś szczególnie się nie różniły. Jeszcze dodam, że kiedy kupowałem swoje też je pamiętam jako brzmiące mniejszym dociążeniem i nieco bardziej punktowo, a zmiany następowały powoli. Czy jestem z nich zadowolony? Chyba tak, dostały więcej słodyczy i koloru. Nowe wydawały się zbyt neutralne. 

Oczywiście ogólny charakter słuchawki się nie zmienił, ale warto te zmiany mieć na uwadze, bo zdecydowanie nie są na granicy percepcji.

Edytowane przez adriano2510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam pytanko. Obecnie grają mi już ze 4 lata HE-400 i.. w sumie polubiłem jazz ;)

Ale chcę też powrócić też do elektroniki  - gdzieś mi polecono Beyerdynamic DT150. Brzydkie jak noc... ale im więcej o nich czytam tym bardziej mi się podobają. 

Czy będzie lepsze granie elektroniki, basu więcej, ale bez koca? Obecnie mam wzmacniacze Nostromo Valentine ale myślę o lampowcu Echo od Felix Audio...

Przez chwilę myślałem o DACu od RME który to tyle potrafi ale chyba jednak nie chcę bawić się w korekcje, filtry itd... 

Więc może czas na drugie słuchawki - w dodatku cena jest niska jak na cuda które inni opisują...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minutes ago, Jot R said:

Oni pozycjonują sobie wszystko :)

chord 2go mają dodany jako produkt chyba zanim jeszcze Panowie w Chord go wymyślili 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony durna koncepcja. Przecież to jedne z większych słuchawek wokolusznych na rynku. Co prawda lekkie i wygodne, ale zajmują prawie całą głowę.

Słuchawki BT do spacerowania z kanapy du kuchni ewentualnie toalety? 

Z drugiej, no skoro takie łatwe do napędzenia, to czemu by tego nie wykorzystać? Na pewno jest to rozwiązanie, które przykuje uwagę bez względu na jego sensowność. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, adriano2510 napisał:

Z jednej strony durna koncepcja. Przecież to jedne z większych słuchawek wokolusznych na rynku. Co prawda lekkie i wygodne, ale zajmują prawie całą głowę.

Słuchawki BT do spacerowania z kanapy du kuchni ewentualnie toalety? 

Z drugiej, no skoro takie łatwe do napędzenia, to czemu by tego nie wykorzystać? Na pewno jest to rozwiązanie, które przykuje uwagę bez względu na jego sensowność. 

 

Ja lubię w moich Sundarach gotować. Też są pozornie łatwe do napędzenia. Ostatnio udało mi się uzyskać z fiio M5 ładną synergię i zrobiłem krótki kabel z czystego srebra. Zapinam klipsem M5 do kołnierzyka i sobie gotuję :) takie Anandy to by się pięknie sprawdziły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze Ci jakiś olej podczas smażenia kapnie do przetwornika i dopiero będzie😂

Ananda jeśli się nie mylę napędzić jeszcze łatwiej niż Sundarę.

Andy to tak udane słuchawki, a widzę, że niedoceniane. Hifiman najwyraźniej zbudował sobie złą renomę i trochę jak Alfa Romeo do końca świata będą mówić, że się psuje, choć wiele nowszych modeli to dobre auta począwszy od Afly 159;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, adriano2510 napisał:

Jeszcze Ci jakiś olej podczas smażenia kapnie do przetwornika i dopiero będzie😂

Ananda jeśli się nie mylę napędzić jeszcze łatwiej niż Sundarę.

Andy to tak udane słuchawki, a widzę, że niedoceniane. Hifiman najwyraźniej zbudował sobie złą renomę i trochę jak Alfa Romeo do końca świata będą mówić, że się psuje, choć wiele nowszych modeli to dobre auta począwszy od Afly 159;)  

Nie no bez przesady:p do grubszego gotowania nie biorę słuchawek tylko głośnik bt :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Muszę skrobnąć dobre słówko o Customer Support Hifiman. :) Chciałem zakupić na zaś zapasową opaskę i pady do moich Aryi. Obecne pewnie za dwa lata się zużyją i będę chciał je wymienić dla siebie lub ewentualnie przed odsprzedażą, żeby ktoś w zestawie nie dostał moich włosów, potu i naskórka. Naskrobałem do nich maila z zapytaniem, czy można to zamówić, bo w ich sklepie internetowym były tylko pady. Odpisali, że bez problemu. W między czasie dopytywałem się o kilka rzeczy i odpowiedź zawsze przychodziła w kilka godzin. W super-kulturalnym, osłodzonym angielskim. Mogłem wybrać, czy chcę sama opaskę, czy razem z pałąkiem i podesłali foty części zamiennych dla pewności, że takie same. Zapłaciłem PayPalem w środę późnym wieczorem, a dzisiaj, w poniedziałek rano, dotarła paczka z Hong Kongu. Polecam :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności