Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukaj czegoś używanego, pamiętam, że słabo reagują na zmianę kabla, do 200 zł zmiany będą raczej subtelne. Co prawda mam he-4xx, kupiłem balans Venture Electronics, za 50-60 dolców, i wiele nie wniósł w stosunku do stock single end. Za to ten sam kabel przy hd6xx okazał się znacznie większym upgradem. Jak chcesz detal plus otwarta góra to srebro, jak chcesz dociążenie basu to miedź. Ale to nie zawsze jest prawdą 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Hifiman odnalazł w nich złoty środek. Trudno wskazać bardziej uniwersalne strojenie w tej cenie... robiąc to zarazem w sposób emocjonalny, bo o nudzie nie ma tu mowy. Wszystkie cenione słuchawki jak HD800, T1, LCD-2/3 to popadanie w jakieś skrajności, albo cięcie górą, albo sybilanty, albo ciemnota. Uniwersalnością bliskie będą Elear, ale im brakuje emocjonalności przekazu... mają ją za to Clear, zaś te wchodzą na nieco jaśniejszą i mniej dociążoną ścieżkę nie każdemu pasującą. Tak na prawdę do głowy przychodzą mi tylko LCD-XC, wszechstronne i zarazem ciekawe strojenie o niezłych technikaliach. Co prawda pasmo przenoszenia mają trochę poszarpane, ale nie rzutuje to na przyjemność odsłuchu.

A to jak ananda zagrały mi z Questyle Twelve palce lizać 😍 Jakby dać im jeszcze balans na 8-żyłowej miedzi od FAW to już wgl musi być eargasm. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem Edition X i na Questyle Twelve też była super synergia. Bardzo fajne brzmienie, a same Edition X jedne z lepszych słuchawek w okolicach 3k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, adriano2510 napisał:

Moim zdaniem Hifiman odnalazł w nich złoty środek. Trudno wskazać bardziej uniwersalne strojenie w tej cenie... robiąc to zarazem w sposób emocjonalny, bo o nudzie nie ma tu mowy. Wszystkie cenione słuchawki jak HD800, T1, LCD-2/3 to popadanie w jakieś skrajności, albo cięcie górą, albo sybilanty, albo ciemnota. Uniwersalnością bliskie będą Elear, ale im brakuje emocjonalności przekazu... mają ją za to Clear, zaś te wchodzą na nieco jaśniejszą i mniej dociążoną ścieżkę nie każdemu pasującą. Tak na prawdę do głowy przychodzą mi tylko LCD-XC, wszechstronne i zarazem ciekawe strojenie o niezłych technikaliach. Co prawda pasmo przenoszenia mają trochę poszarpane, ale nie rzutuje to na przyjemność odsłuchu.

A to jak ananda zagrały mi z Questyle Twelve palce lizać 😍 Jakby dać im jeszcze balans na 8-żyłowej miedzi od FAW to już wgl musi być eargasm. 

LCD-XC to złoty środek? W życiu bym tak nie powiedział.

Skoro Clear są jasne to jakie są XC? 

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, vonBaron napisał:

LCD-XC to złoty środek? W życiu bym tak nie powiedział.

Skoro Clear są jasne to jakie są XC? 

Jeśli się nie przesłucha wszystkiego na własnym tym samym sprzęcie to można mieć zły pogląd. Być może ja taki mam. LCD-XC słuchałem na Aune S6 oraz iFi xDSD, a Clear na iFi iDSD Pro. Audeze są lepiej dociążone, a wokal ma podparcie, którego mi brakuje w Focalach (gra słów 😛). Są na górze wyraziste, detaliczne, ale brzmią satysfakcjonująco. Clear może nawet mniej mają czynnika krystaliczności, sykliwości itd, ale przez chudość i przesunięcie balansu tonalnego w jaśniejsze rejony uważam je za jasne.

  • Like 2
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem XC na tym sam torze i jak dla mnie od wyższej średnicy w górę bez wtyczki reveal one wręcz sypią iskrami i są prawie niesłuchalne. 

Po użyciu wtyczki reveal było lepiej ale i tak czułem że to nie do końca to. 

Zdecydowanie wolę bardziej funowe TH-900. 

Ogólnie XC mają bardzo monitorowe strojenie a Clear są dużo bardziej wyrównane tonalnie i muzykalne. 

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie xc z bursonem playmate ,czasami potrafią syknąć na górze ,zależy od utworu , wtedy albo ściszam o 3 -4 stopnie lub włączam DE-EMPHASIS  .A z Rme Adi 2 Pro z opcja crossfeed  na 1 lub2 to już sam smaczek ( dla mnie działa lepiej niż reval) . Muszę kiedyś posłuchać Clear , chociaż w Białymstoku ciężko o nie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, saudio napisał:

 

Powiem szczerze, że jestem zaskoczony porównaniem do Sundara. Chwilę wcześniej na forum pojawiała się informacja, że bas i dynamika jest po stronie Ananda natomiast w tej recenzji:

"The Sundara feels more dynamical, it slams harder".

"Now, the Ananda slams almost just as hard as the Sundara and is still generally more resolving across the spectrum. But the bass and dynamics are definitely Sundara’s stronger side."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, vonBaron napisał:

Ogólnie XC mają bardzo monitorowe strojenie a Clear są dużo bardziej wyrównane tonalnie i muzykalne. 

Duża rozbieżność zdań 🤔 No ale to Ty słuchałeś obie pary na tym samym torze, więc muszę przytaknąć. Nie zaprzeczałem, że iskrzą, ale na tamtych źródłach nie czułem dyskomfortu. W ogólnym rozrachunku nie czułem żadnych większych braków, a w Clear brakowało mi podniesienia niższej średnicy. 

 

3 minuty temu, greg_jg napisał:

 

Powiem szczerze, że jestem zaskoczony porównaniem do Sundara. Chwilę wcześniej na forum pojawiała się informacja, że bas i dynamika jest po stronie Ananda natomiast w tej recenzji:

"The Sundara feels more dynamical, it slams harder".

"Now, the Ananda slams almost just as hard as the Sundara and is still generally more resolving across the spectrum. But the bass and dynamics are definitely Sundara’s stronger side."

Słuchałem obie pary na Mojo i dół na szybkość, (czyli jak kopie, uderza) moim zdaniem był podobny, więc tu powiedzmy, że się zgadzam. Natomiast przez dynamikę rozumiem to jak gwałtownie potrafią podnieść poziom głośności, jej największa amplituda w możliwie najkrótszym czasie, a tu Ananda są lepsze. On chyba dynamikę rozumie jako szybkość dolnego pasma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adriano2510 XC są słuchawkami faktycznie dosyć monitorowymi i mającymi obiektywnie mniejszą scenę niż otwarte modele tego producenta, ale nie powiedziałbym że są niesłuchalne przez swoją jasność. W zasadzie ich jasność sprowadza się do tego samego, co w HD800, czyli punktu 6 kHz. Tak naprawdę to TH900 są od nich jaśniejsze. Clearów nie słyszałem.

 

Bxwr9oV.jpg

 

Warto zwrócić jednak uwagę na bas - jeśli do niego się równa głośność odsłuchu, to słabszy poziom basu w XC może powodować wrażenie większej jasności przy tej samej głośności. Jeśli więc w Clearach jest więcej basu niż w XC, to wrażenie akustyczne również może tu występować i rozbieżność zdań może być tylko pozorna. 

 

Swoją drogą w XC tą górkę daje się ładnie stonować prostymi modyfikacjami i nie jest do tego potrzebny Reveal. Udało mi się uzyskać efekty porównywalne z Revealem ustawionym na ok. 30%. Można iść dalej, ale wtedy już powstaje wrażenie lekkiego przygaszenia.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, EvilKillaruna napisał:

@adriano2510 XC są słuchawkami faktycznie dosyć monitorowymi i mającymi obiektywnie mniejszą scenę niż otwarte modele tego producenta, ale nie powiedziałbym że są niesłuchalne przez swoją jasność. W zasadzie ich jasność sprowadza się do tego samego, co w HD800, czyli punktu 6 kHz. Tak naprawdę to TH900 są od nich jaśniejsze. Clearów nie słyszałem.

 

Bxwr9oV.jpg

 

 

 

 

Przecież z tego wykresu wynika, że XC są wyraźnie jaśniejsze, niż TH900...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.07.2019 o 21:12, adriano2510 napisał:

Duża rozbieżność zdań 🤔 No ale to Ty słuchałeś obie pary na tym samym torze, więc muszę przytaknąć. Nie zaprzeczałem, że iskrzą, ale na tamtych źródłach nie czułem dyskomfortu. W ogólnym rozrachunku nie czułem żadnych większych braków, a w Clear brakowało mi podniesienia niższej średnicy.

Do Clear wskazany jest dobrze dociążony wzmak, nic dziwnego że na AVS były łączone z ICanem i grało to świetnie co sam teraz mogę potwierdzić (nie jest to ten sam poziom "mięsa" co oferują moje Ether Flow ale nie powiedziałbym że czegoś im brakuje na średnicy).

Co do TH-900 to grały mi fajnie nawet z telefonu bez żadnych ulepszaczy typu "reveal"

Nawet takie D7200 cenię teraz wyżej od LCD-XC co kiedyś byłoby nie do pomyślenia ale gusta się zmieniają.

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kuba_622 Tak jak napisałem:

 

26 minut temu, EvilKillaruna napisał:

słabszy poziom basu w XC może powodować wrażenie większej jasności przy tej samej głośności.

 

Jeśli teraz byś equalizował bas na pokazanym wykresie (przypomnę że za punkt zbiegu ustala się 1 kHz), to TH900 mają równiejszy przebieg 3-4 kHz, szybciej notowany peak przy 6 kHz z nieco mocniejszym zaznaczeniem (ale małym, +1 dB), trochę więcej na zboczu 7-8 kHz i mocniejsze wyraźnie 9-12 kHz. Jeśli wyrównał poziom całościowy do linii basowej, to wtedy będzie tak jak w moim cytacie. XC wydadzą się znacznie jaśniejsze od TH900. 

 

TH900 to ogólnie fajne słuchawki i moim zdaniem niesłusznie czasami krytykowane, bo jednak mają sporo funu i trudno temu przeczyć. Ale TH610 są z reguły tańsze i bezpieczniejsze, choć jak pamiętam mniej sceniczne. Bezpieczeństwo wynika tam z faktu, że sopran jest bardziej stonowany i nie rzuca się tak w uszy jak w TH900, a co najwyraźniej było czasami problemem na niektórych systemach.

Dla ciekawości, mój damping mod:

 

wIjP4B6.jpg

Edytowane przez EvilKillaruna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, EvilKillaruna napisał:

@Kuba_622 A dlaczego tak uważasz?

 

Jak to dlaczego tak uważam? :) TH900 mają zdecydowanie więcej basu w stosunku do góry, to się chyba określa jako "ciemniejszy dźwięk", no nie? :) Czy masz jakąś inną definicję?

 

Teraz już rozumiem, dlaczego mi się nigdy nic nie zgadza w Twoich recenzjach ;) Używamy jakiejś innej terminologi ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kuba_622 napisał:

 

Jak to dlaczego tak uważam? :) TH900 mają zdecydowanie więcej basu w stosunku do góry, to się chyba określa jako "ciemniejszy dźwięk", no nie? :) Czy masz jakąś inną definicję?

 

Teraz już rozumiem, dlaczego mi się nigdy nic nie zgadza w Twoich recenzjach ;) Używamy jakiejś innej terminologi ;)

 

Edytowałem swój post.

 

Docinki są niepotrzebne, zwłaszcza że czytałem Twoje wypowiedzi i wiem jakich słuchawek używasz jako punktu odniesienia - wszystkie różnice zgadzają się idealnie, dlatego moje recenzje nie pokrywają się z Twoimi odczuciami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, EvilKillaruna napisał:

 

Edytowałem swój post.

 

Docinki są niepotrzebne, zwłaszcza że czytałem Twoje wypowiedzi i wiem jakich słuchawek używasz jako punktu odniesienia - wszystkie różnice zgadzają się idealnie, dlatego moje recenzje nie pokrywają się z Twoimi odczuciami.

 

Jakie docinki? Nigdy nie podważałem tego, że Ty bardzo dokładnie testujesz opisywany sprzęt, a tylko piszę, że ja mam inne wrażenia niż w Twoich recenzjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te o terminologii :). Absolutnie nie neguję Twoich obserwacji i odczuć, bo doskonale je rozumiem i wiem skąd wynikają. Na pewno nie ze wspomnianej różnicy w rozumieniu terminologii, a po prostu z tego jakie słuchawki traktuję u siebie jako punkt odniesienia. Ale abstrahując od tego, pokazałem na wykresie porównawczym, że przebieg sopranu jest odwrotny do odbioru słuchawek i wyjaśniłem, że wynika on ze zjawiska adaptacji akustycznej opartej o różnicę poziomów. Porównując wykresy łeb w łeb zauważyłbyś, że przy wspólnym punkcie zbiegu w 1 kHz, TH900 są minimalnie jaśniejsze i tak samo wyszłoby, gdybyś bas obu par equalizował (nie tykając poziomu głośności). Ale jeśli zaczniesz dostrajać poziom głośności, to oczywiście XC będą jaśniejsze. Zmienia się po prostu punkt odniesienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności