Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, vonBaron napisał:

Jak @Corvin74 kiedyś pożyczy to pewnie że porównam.

Pożyczę jak trochę się nimi nacieszę, a mam w domu jeszcze na swój sposób niesamowite  AKG712... 

tak co do Ether Flow, też mi się podobały, ale Arya bardziej, nie pokuszę się o porównania, bo nie mam aż takiej pamięci i działam pod wpływem emocji. Jak będę organizował kolejny meet to takie porównanie zrobimy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, greg_jg napisał:

3. Czy przejście z poziomu np. Sundara na Arya (2k vs 7k), jest natychmiast wyczuwalne (nie licząc gotówki w portfelu :P), po założeniu tych drugich na głowę? Czy raczej musi nastąpić jakaś adaptacja i dopiero po pewnym czasie człowiek zaczyna odkrywać "dodatkowe smaczki" albo przynajmniej je sobie "wmawia" w pewnym stopniu uzasadniając wydatek? ;) Czy jest to jednak sytuacja, w której od razu da się odczuć różnice i słuchacz szuka szczęki?

Z Sundara na Ananda (2k vs 4k) już sporo słychać i nie trzeba być wykwintnym smakoszem dźwięku. Największa różnica będzie w prezentacji sceny, jest bardziej rozległa, skrajnie oddalone elementy na niej są wyraźnie dalej, a to co blisko nadal jest blisko. W Sundara pomimo, że bardzo dobre to słuchawki czujesz, że nadal są to słuchawki, podczas gdy ogromniaste przetworniki w Ananda/Arya już dają koncert i nie czujesz się zduszony jak typowo w słuchawkach o mniejszych driverach, choć co do wielkości to raczej nie zasada. Poza tym więcej szczegółów da się wychwycić z muzyki. W przypadku Sundar on jest trochę wyrazistością i jasnością wymuszony, w Ananda łatwiej wychwytywalny również z średnicy i dołu. 

44 minuty temu, Corvin74 napisał:

Pożyczę jak trochę się nimi nacieszę, a mam w domu jeszcze na swój sposób niesamowite  AKG712... 

O to ja mogę swoje na wymianę też zaoferować 😄

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, prolim napisał:

 

Oł jea, Anandy wychwalone. Porządna recka. Porównanie do Clear bardzo w punkt i również stawiam Hifimany ponad Focal z racji ciekawszej prezentacji scenicznej. Nwm co on chce od stylistyki tych słuchawek, wyglądają ciekawie... ale jakość wykonania można poprawić. 

Edytowane przez adriano2510
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, prolim napisał:

Jakby ktoś chciał to też ether 2 są, trochę je zmiażdżył xD .

Bo ether 2 są dużo gorsze od jedynek - nie wiem jak to zrobili ale jedynki dużo lepsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma negatywnej recki tych słuchawek, a większość kończy się tak samo, end game Wkurzają mnie, bo są o jakieś 5 k za drogie
Spokojnie. Akurat ta marka często jest do kupienia taniej po jakimś czasie. Trzeba odczekać

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Audio Show w mp3store podłączyli Ethery 2 do tego drogiego 4-częściowego zestawu Questyle Golden Reference Ssystem. W łapie robiły wrażenie... i tylko w łapie, wykonanie pryma sort... ale właśnie nie grały. Bezpłciowe, bezemocjonalne i człowiek się zastanawia skąd się biorą te pochlebne recenzje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, adriano2510 napisał:

ale właśnie nie grały. Bezpłciowe, bezemocjonalne i człowiek się zastanawia skąd się biorą te pochlebne recenzje.

dokładnie tak je odebrałerm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, greg_jg napisał:

Czy przejście z poziomu np. Sundara na Arya (2k vs 7k), jest natychmiast wyczuwalne

Słuchałem Sundar i to co mi się rzuciło w uszy (z negatywnych rzeczy), to słaba dynamika spowodowana jednostronnymi magnesami w przetworniku.

Pod tym względem wypadają gorzej od "dwustronnych" HE400 (tych pierwszych bez "i"), a nawet Fostexów T50rp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo z he-4xx, brakuje im dynamiki. Przez pewien czas nie rozumiałem dlaczego ich nie lubię, bo wszystko niby było w porządku - niezły bas, w miarę detaliczna góra i środek, bez specjalnych przebarwień. Ale dźwięk był taki suchy, nieorganiczny, bez rytmu. Potem gdzieś doczytałem, że to bolączka tańszych planarów. Mam nadzieję, że Ananda nie ma takiego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Perul napisał:

Słuchałem Sundar i to co mi się rzuciło w uszy (z negatywnych rzeczy), to słaba dynamika spowodowana jednostronnymi magnesami w przetworniku.

Pod tym względem wypadają gorzej od "dwustronnych" HE400 (tych pierwszych bez "i"), a nawet Fostexów T50rp.

Z tego, co wyczytałem, to wszystkie nowe 3 modele mają, co do zasady ten sam koncept zastosowania magnesów w przetworniku:

HiFiMAN Arya

 

"Zaawansowany obwód magnetyczny to wynik wielu lat pracy nad optymalizacją zespołów głośnikowych wykorzystywanych w słuchawkach planarnych. HiFiMAN wykorzystuje asymetryczne ułożenie niewielkich magnesów umieszczonych od strony ucha słuchacza, dzięki czemu zmniejsza poziom zniekształceń i interferencji wywoływanych pracą membrany, a przy tym gwarantuje wysoką skuteczność. Tego typu konstrukcje magnesów po raz pierwszy zastosowano w modelach Sundara i Ananda." - źródło https://sklep.rms.pl/hifiman-arya-referencyjne-audiofilskie-sluchawki-planarne-ortodynamiczne

 

Czy Ananda i Arya mają/mogą mieć problemy z dynamiką, względem przywoływanych HE400?

 

Edit: widzę, że @prolim już napisał w tej sprawie (w kontekście Ananda).

Edytowane przez greg_jg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HE-400i, HE-400s, HE-4XX mają tylko jednostronny magnes, bez tych małych z drugiej strony.

Po odsłuchu Sundar miałem wrażenie, że też tak są zbudowane, ale skoro jest napisane, że w Sundarach i Anada stosują też te mniejsze magnesy z drugiej strony, to wychodzi, że niewiele one wnoszą do tej dynamiki.

Chociaż w przypadku Anada może być lepiej, bo większa membrana łatwiej się odkształca i w związku z tym mniejszych sił elektromagnetycznych potrzebuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Perul napisał:

niewiele one wnoszą do tej dynamiki.

Ja mam wrażenie, że siłę magnesu (pola magnetycznego) i dynamikę wcale nie łączy taka zależność wprost. Zbyt silny magnes może nawet powodować kompresję dynamiki (wszystko będzie głośno, drobne szelesty też); ale będzie za to szybka odpowiedź. Siła pola magnetycznego, w której porusza się cewka z membraną, czy tam wstęga na filmie musi być optymalna.

W ogóle to zauważyłem, że wiele osób używa określenia dynamika nie tam gdzie mamy z nią do czynienia - wystarczy, że będzie szybki atak, wykop, kontrola, zejście basu i już krzyczą "ale dynamika":woot:.

Kiedyś puściłem znajomemu płytę Decca (fortepian plus orkiestra) cicho nagraną, z bardzo dużą różnicą między najcichszymi i najgłośniejszymi dźwiękami; to powiedział, że jest ch.jowo nagrana, bo nie ma dynamiki:ph34r:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, audionanik napisał:

Ja mam wrażenie, że siłę magnesu (pola magnetycznego) i dynamikę wcale nie łączy taka zależność wprost. Zbyt silny magnes może nawet powodować kompresję dynamiki (wszystko będzie głośno, drobne szelesty też); ale będzie za to szybka odpowiedź. Siła pola magnetycznego, w której porusza się cewka z membraną, czy tam wstęga na filmie musi być optymalna.

W ogóle to zauważyłem, że wiele osób używa określenia dynamika nie tam gdzie mamy z nią do czynienia - wystarczy, że będzie szybki atak, wykop, kontrola, zejście basu i już krzyczą "ale dynamika":woot:.

Kiedyś puściłem znajomemu płytę Decca (fortepian plus orkiestra) cicho nagraną, z bardzo dużą różnicą między najcichszymi i najgłośniejszymi dźwiękami; to powiedział, że jest ch.jowo nagrana, bo nie ma dynamiki:ph34r:.

No fakt, pewnie źle użyłem tego zwrotu, w każdym razie chodziło mi o to, że bas słabo i wolniej "kopie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Perul napisał:

Po odsłuchu Sundar miałem wrażenie, że też tak są zbudowane, ale skoro jest napisane, że w Sundarach i Anada stosują też te mniejsze magnesy z drugiej strony, to wychodzi, że niewiele one wnoszą do tej dynamiki.

No i znowu wyszło, że rozmiar ma znaczenie. :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przez dynamikę rozumiemy możliwie największą różnicę głośności między tym najcichszym a najgłośniejszym dźwiękiem, w najkrótszym czasie uzyskiwaną to Ananda nie mają się czego wstydzić. Oczywiście takie Clear podpięte do iFi Pro iDSD za ponad 10 koła mają ją nieco lepszą, ale nie jest to duża różnica. Tak samo wydaje mi się, że nieco bardziej dynamiczne mogą się okazać np Beyery T1. 

Na pewno nie mogę im zarzucić, że nie są dynamiczne. Jest to poziom dynamiki... hmm może Ether Flow? Od Sundar jest na pewno lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, adriano2510 napisał:

Będzie słuchane i porównywane :D Obie pary wygrzane 👌

Opisz wrażenia, nie słuchałem Ananda i jestem Ciekaw jak Arya na ich tle się prezentują, czy to ich rozwinięcie czy coś zupełnie innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, vonBaron napisał:

Pewnie tak dobre że olał forum :D

Ja tam mam Arya a i tak słucham teraz na AKG712 😝

Edytowane przez Corvin74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności