Skocz do zawartości

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, vonBaron napisał:

Już się pogubiłem, Arya to następca HE-1000?

Nie.. to taki model pośredni między Edition Xv2 / Ananda a He-1000.

Przetwornik mają z HE-1000 a obudowę z Xv2... ktoś by powiedział ze to takie tanie HEK.. ale jest różnica w tym że nią są takie analityczne.. maja coś z jednych i drugich.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na tematy Arya słyszę same zachwyty. Strojone są bardziej barwnie i ciepło niż Ananda, które dla niektórych uchodzą za najrówniej grające nauszniki w przedziale do 5k... co nie zawsze jest zaletą i dlatego najlepiej się czują z lekko koloryzującymi źródłami. Arya to chyba najciekawsza i najdojrzalsza propozycja z całej palety Hifimana na ten moment. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Corvin74 napisał:

Oj, coś mi się wydaje że zawsze tak mówisz🤣

Nope

 

1 minutę temu, adriano2510 napisał:

Ja na tematy Arya słyszę same zachwyty. Strojone są bardziej barwnie i ciepło niż Ananda, które dla niektórych uchodzą za najrówniej grające nauszniki w przedziale do 5k... co nie zawsze jest zaletą i dlatego najlepiej się czują z lekko koloryzującymi źródłami. Arya to chyba najciekawsza i najdojrzalsza propozycja z całej palety Hifimana na ten moment. 

Ta, nakręcaj mnie jeszcze bardziej...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, vonBaron napisał:

Nope

 

Ta, nakręcaj mnie jeszcze bardziej...

Bez Hajpu proszę... bo się jeszcze ja się tak strasznie nakręcę.. a będę musiał podjąć męskie decyzje, które słuchawki u mnie zostaną.. za dużo ich w domu 😥

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.06.2019 o 21:24, Corvin74 napisał:

Tak sobie siedzę i nie wiem czy otworzyć pudełko czy nie. Czekałem na nie ze 3 miesiące i teraz jak są tuż obok to boję się rozczarowania, pokładam w nich duże nadzieje. Co robić?

 

899091C3-4E4E-43AE-9843-BEC60C537870.jpeg

 

I jak pierwsze wrażenia, również w porównaniu do innych słuchawek ze stajni Hifiman'a (o ile miałeś okazję słuchać)? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, espe0 napisał:

150h na rozgrzewkę potrzebują... Nie ma co pisać o niewygrzanych bo różnice są duże.

Nie wiem jak będzie z wygrzewaniem ale na pierwsze wrażenia jest muzykalne i równocześnie rozdzielczo.. posłucham i coś dodam jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, espe0 napisał:

150h na rozgrzewkę potrzebują... Nie ma co pisać o niewygrzanych bo różnice są duże.

Potwierdzam. To samo z Anandami miałem. Poszedłem do salonu i bezpośrednio porównałem nowe z moimi 150h i to bardzo różne były brzmienia. Uprzedzając, to nie rozstrzał produkcyjny, a czułem na przestrzeni kolejnych godzin, że te zmiany zachodzą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, vonBaron napisał:

HE-X v2 znasz?

Znam na tyle że zaryzykowałem i zamówiłem do przesłuchania Arya, licząc że będzie podobnie z lepszą rozdzielczością... zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej
Kilka przemyśleń po tych czterech dniach, kiedy miałem okazje posłuchać, jak brzmią Hifiman Araya. Zaznaczam, że sprzęt nie jest jeszcze wygrzany.

Na wstępie – budowa słuchawek jak to u Hifimana… mogłoby w tej cenie być lepiej (moje SE-Pioneer5 wyglądają bardziej premium), ale wygoda jest b. dobra, do tego lekkie i w sumie matowa czerń fajnie wygląda. Wyposażenie b. skromne – jeden kabel na jack 6,3mm? Wcześniej dawali dwa w tym zbalansowany… ech trudno, dobrze, że kable od Pioneera pasują.

Mimo że mamy niby 32 Om i skuteczność 90db to słuchawki wymagają w miarę mocnego wzmacniacza, przenośne Fiio X7II z AMP5 nie daje rady… Dopiero na WBA pokazują na co je stać, ale nawet już na K5 od FiiO robi się ok.
Arya są całkiem otwarte, więc wszystkie dźwięki z zewnątrz dochodzą… i przeszkadzają, według mnie to słuchawki do domowego zacisza, wraz ze szklanką whisky.

Coś o dźwięku:
•    wysokie tony są detaliczne i lekko się skrzą, ale są też miłe w odbiorze, jest ta kropla ciepła, na razie nigdzie nie spotkały mnie sybilizacje. Dźwięk jest niezwykle przezroczysty, z odrobiną podbarwienia, ale równocześnie b. rozdzielczy.
•    Średnica nie jest jakoś wysunięta, jest gładka, szczegółowa i obecna. Brzmienie i dynamika instrumentów są ok, ale raczej nie ma tutaj nic specjalnego, może się to zmieni wraz z wygrzewaniem? Tutaj mogłoby być ciut lepiej…ale i tak mi się podoba.
•    Bas nie jest podkreślony, powiedziałbym, że jest równy i można poczuć jego moc a fajne jest to, że mimo tego, że jest taki równy jak trzeba to przywali z dołu 

Przestrzeń jest duża, ale nie jest to jakiś ocean, zobaczymy po wygrzaniu.

Generalnie Arya na tą chwilę wydają się bardzo muzykalne, równocześnie będąc rozdzielczymi i dokładnymi słuchawkami. Arya są zaskakująco uniwersalne (przynajmniej do tego co słucham) oraz i to chyba jest dla mnie najważniejsze: relaksujące.
 Bardzo, ale to bardzo mnie kusi, aby u mnie zostały… 

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To taki całkiem dobry kandydat na dogonienie króliczka :) 

@Corvin74 Jak Arye mają się do HEX v2? Na Hifiman Polska ogłosili, że rozejdzie się pare sztuk odsłuchowych po Polsce i sam wpadnę niedługo na odsłuch z ciekawości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, adriano2510 napisał:

To taki całkiem dobry kandydat na dogonienie króliczka :) 

@Corvin74 Jak Arye mają się do HEX v2? Na Hifiman Polska ogłosili, że rozejdzie się pare sztuk odsłuchowych po Polsce i sam wpadnę niedługo na odsłuch z ciekawości. 

HEXv2 są ciemniejsze, Arya ma zdecydowanie lepsza górę i jest bardziej detaliczna i rozdzielcza... myśle że Hifiman połączył to co fajne w HEX z tym co dobre w HEK.

jak i słucham to taki króliczek pojawiają się na widoku... 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czekałem na tą recenzję, ale już wcześniej miał u siebie na szczycie rekomendacji..

Arya czekają w domu, zaraz je sobie znów posłucham😁

Edytowane przez Corvin74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzja bardzo ciekawa. Mam po niej 3 refleksje:

1. Po ile będzie na "wyprzedaży" za jakiś czas? ;)

2. Jak to jest z tą jakością wykonania - w recenzji jest info, że ponad 3 razy tańsze Sundary, które posiadam są lepiej zrobione? :o Chociaż nie ukrywam, że wizualnie pałąk w Arya/400i sprawia lepsze wrażenie, niż Sundara/Ananda.

3. Czy przejście z poziomu np. Sundara na Arya (2k vs 7k), jest natychmiast wyczuwalne (nie licząc gotówki w portfelu :P), po założeniu tych drugich na głowę? Czy raczej musi nastąpić jakaś adaptacja i dopiero po pewnym czasie człowiek zaczyna odkrywać "dodatkowe smaczki" albo przynajmniej je sobie "wmawia" w pewnym stopniu uzasadniając wydatek? ;) Czy jest to jednak sytuacja, w której od razu da się odczuć różnice i słuchacz szuka szczęki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, greg_jg napisał:

Recenzja bardzo ciekawa. Mam po niej 3 refleksje:

1. Po ile będzie na "wyprzedaży" za jakiś czas? ;)

2. Jak to jest z tą jakością wykonania - w recenzji jest info, że ponad 3 razy tańsze Sundary, które posiadam są lepiej zrobione? :o Chociaż nie ukrywam, że wizualnie pałąk w Arya/400i sprawia lepsze wrażenie, niż Sundara/Ananda.

3. Czy przejście z poziomu np. Sundara na Arya (2k vs 7k), jest natychmiast wyczuwalne (nie licząc gotówki w portfelu :P), po założeniu tych drugich na głowę? Czy raczej musi nastąpić jakaś adaptacja i dopiero po pewnym czasie człowiek zaczyna odkrywać "dodatkowe smaczki" albo przynajmniej je sobie "wmawia" w pewnym stopniu uzasadniając wydatek? ;) Czy jest to jednak sytuacja, w której od razu da się odczuć różnice i słuchacz szuka szczęki?

Na wyprzedażach nie będzie, za dobre słuchawki

Jakoś taka sobie, mam wrażenie Hifiman nie przykłada do tego za dużo wagi

To nie takie proste, one są naprawdę b.dobre, ale czy Tobie się by się spodobały? Każdy lubi trochę inne brzmienia, mi pasują, przynajmniej na teraz😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Corvin74 napisał:

Na wyprzedażach nie będzie, za dobre słuchawki

Jakoś taka sobie, mam wrażenie Hifiman nie przykłada do tego za dużo wagi

To nie takie proste, one są naprawdę b.dobre, ale czy Tobie się by się spodobały? Każdy lubi trochę inne brzmienia, mi pasują, przynajmniej na teraz😂

Miałem raczej na myśli to, co dzieje się w przypadku Edition X v2 czy HE-1000 v2, czyli obecnie te 20-25% mniej, fakt, że po jakimś czasie, ale jednak ;) Pewnie w sklepie coś, by można było jeszcze utargować.

Patrząc na cenę, to muszą być bardzo dobre ;) Ale czy po ich założeniu od razu mogłeś stwierdzić, że to jest zupełnie inna klasa dźwięku? Nie "inaczej", tylko "lepiej"? Nie wiem z czego korzystałeś wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności