Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, mykupyku napisał:

Ładny mają ten pałąk - taki nie za elegancki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiał ktoś w oficjalnym sklepie hifimana ? Wysyłają do polski ? Jak wygląda sprawa z wysyłką ewentualnym vatem? 
http://store.hifiman.com/index.php/sundara.html  
w miarę dobra promocja.
Ja za zamawiałem produkt który był wysyłany tylko do USA. Skorzystałem z carrierwise.com i po dość długim czasie dotarły do mnie. Bez opłat.
29 dol zapłaciłem za transport. W USA był w cenie sluchawek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wysyłają na pewno sprzętu po zwrotach konsumenckich a często jest super tanio. Wtedy trzeba tak jak napisałem.
MInus - u mnie miał być dodatkowy kabel ale dali 2.5mm podczas gdy słuchawki maja 3.5mm. Więc lipa, trzeba przerabiać a zgłosić tego nie ma jak z PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UC ma prawo naliczyć.
Oczywiście. A ostatnio są dość skrupulatni.
Mi właśnie clą z USA saszetki z czymś w rodzaju kawy rozpuszczalnej. Zakup za 54 dolary. No ale clą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, vonBaron napisał:

Jeszcze ciemniejsze? :wacko:

Cc2lemMKSdXSZkFcmMgO_hifiman_edition_xx-hqFtUwVZSksinHINYRIA_hifiman_edition_xx-

 

Ekspertem nie jestem, ale dla mnie to wygląda, że nie dość, że ciemniejsze to więcej zakłóceń, szczególnie na górze. Oczywiście cena niższa, ale chyba jestem na etapie szukania end game 😜 . W dyskusji kilka osób porównuje z lcd-2c, i dla mnie to nie będzie lepsza opcja. Czekam na arya w ludzkich cenach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Edition XX muszą brzmieć mocno odmiennie od Ananda. Gdzieś czytałem, że siedzi w nich inny, gorszy, grubszy przetwornik niż w Ananda, a nawet niż w Edition X v2. Natomiast cena brzmi jak okazja ;) Górę uważam za ich największą siłę, pasmo, którego szybkość i szczegółowość jest popisowa w tym przedziale cenowym, więc jej tak mocne przyciemnianie raczej nie jest czymś pożądanym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, adriano2510 napisał:

Gdzieś czytałem, że siedzi w nich inny, gorszy, grubszy przetwornik niż w Ananda,

Jeśli to prawda, to domyślam się, że zastosowano jednakowe magnesy po obu stronach.

Wg mnie to zaleta, bo pole magnetyczne jest wtedy jednorodne i niezależne od wychylenia membrany, co przekłada się na lepszą dynamikę.

No chyba, że te mniejsze magnesy stosowane w nowych HiFimanach od strony ucha rzeczywiście mają równe pole magnetyczne jak te większe od drugiej strony.

Na pewno te nowe/małe mniej przysłaniają membranę więc powodują mniejsze załamania fali dźwiękowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, adriano2510 napisał:

Gdzieś czytałem, że siedzi w nich inny, gorszy, grubszy przetwornik niż w Ananda, a nawet niż w Edition X v2

Może chodzi o membranę? Teraz w opisie chwalą się, że jest super ultra cienka - najpewniej jak w anandach i sundarach.

 

Pytanie jest też takie, czy to taki deal jak nam się wydaje. Bo z 3k z cłem i Vatem wyjdzie. W tej cenie są już lcd2-c, a i anandy w mp3store na promce były po 3.4k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, prolim napisał:

Może chodzi o membranę? Teraz w opisie chwalą się, że jest super ultra cienka - najpewniej jak w anandach i sundarach.

 

Pytanie jest też takie, czy to taki deal jak nam się wydaje. Bo z 3k z cłem i Vatem wyjdzie. W tej cenie są już lcd2-c, a i anandy w mp3store na promce były po 3.4k.

 

Godzinę temu, Perul napisał:

Jeśli to prawda, to domyślam się, że zastosowano jednakowe magnesy po obu stronach.

Wg mnie to zaleta, bo pole magnetyczne jest wtedy jednorodne i niezależne od wychylenia membrany, co przekłada się na lepszą dynamikę.

No chyba, że te mniejsze magnesy stosowane w nowych HiFimanach od strony ucha rzeczywiście mają równe pole magnetyczne jak te większe od drugiej strony.

Na pewno te nowe/małe mniej przysłaniają membranę więc powodują mniejsze załamania fali dźwiękowej.

Tak miałem na myśli grubszą membranę w XX, bo magnesy pewnie te same zostały, ale nie mam pojęcia jak na prawdę jest. 

Trochę drożej były w promce ;) Bezpośrednio nie miałem okazji porównywać "grubszych" i "cieńszych", ale najczęściej uważa się w reckach, że cieńszy w Ananda względem grubszego w HEX/v2 przekłada się na większą szybkość dźwięku i szczegółowość. Bas bardziej punktowy i dźwięk swobodny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, prolim napisał:

Cc2lemMKSdXSZkFcmMgO_hifiman_edition_xx-

Wyciąganie wniosków co do różnic brzmieniowych między tymi trzema modelami słuchawek, na podstawie tego wykresu nie ma żadnego sensu. Takie (i większe) różnice można zaobserwować/zmierzyć pomiędzy lewą i prawą słuchawką jednego egzemplarza, zwłaszcza jak się troszkę pady inaczej ułożą na prawej i lewej stronie. W ogóle wykresy spl/freq są dość "małomówne" na temat brzmienia, (pomijając jakieś bardzo dziwne/charakterystyczne przebiegi). Ewentualnie (i raczej już "na upartego") mogą mieć znaczenie okolice 600hz (czarny vs niebieski) i między 1khz a 2khz; hexy zaliczają jakiś znaczący spadek na basie praktycznie już poza istotnym zakresem. O wiele ważniejsze będą zniekształcenia, ale wrażliwość słuchacza na ich ilość i miejsce występowania to sprawa dość indywidualna. Tak naprawdę w przypadku tych trzech nauszników będzie można coś stwierdzić dopiero po odsłuchu.

Edytowane przez audionanik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Corvin74 napisał:

Muszę przyznać, że całkiem niezła chociaż nie do końca bym się zgodził co do sceny i separacji na stockowym kablu. W sumie też mi się podobało ale po wymianie na cacko od Perula już nie mogę stocka używać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie siedzę i nie wiem czy otworzyć pudełko czy nie. Czekałem na nie ze 3 miesiące i teraz jak są tuż obok to boję się rozczarowania, pokładam w nich duże nadzieje. Co robić?

 

899091C3-4E4E-43AE-9843-BEC60C537870.jpeg

Edytowane przez Corvin74
  • Like 6
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, prolim napisał:

Wyślij mi, otworzę 😜

No tak pomoc zawsze się znajdzie... wszyscy lubią otwierać bombonierki.. ale czasem czekoladki nie są już takie dobre

A co tam rozpakowałem...

 

 

88E801B2-E60E-4DE3-8C95-9A310A5EDB7A.jpeg

491ED0F6-2D3A-45C2-A592-FF7DEACD18DA.jpeg

Edytowane przez Corvin74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności