Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Corvin74 napisał:

Dziękuje za szybkie porównanie.. to ja chyba jednak w stronę Xv2 - ten kierunek będzie mi pasował

Co będzie źródłem? Jak odebrałeś barwę w HEX, coś mogło być lepiej wtedy jak je słuchałeś, coś byś poprawił? Między tymi modelami nie ma aż takiej różnicy jak ja to może na wyrost opisałem. To raczej niuanse, ale po ciepłych łatwiej się zaadaptować w HEX, podczas gdy Ananda bliżej charakterem są do np HEK czy Clear.  

Edytowane przez adriano2510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam niewielką głowę i ustawienie ze zsuniętymi do końca jest odpowiednie, ale przesunięcie o dwa kolejne oczka już sprawia, że zjeżdżają za nisko. Dziwnie je zaprojektowali. Nawet największe głowy pewnie nie będą miały okazji rozsunąć ich do końca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po próbach zakupienia HEXv2... chyba będę słuchał Araya... miał ktoś z nimi styczność? Według opisów to HEK w lekko okrojonej wersji. Jestem ciekaw opini o nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zgadzacie się ze stwierdzeniem Piotra Ryki, że Hifiman Edition X to ta sama jakość dźwięku co AQ NightHawk? Już abstrahując od totalnie innego charakteru barwowego, jakoś nie potrafię sobie tego wyobrazić porównując do Anand. Słuchałem NightHawki dość krótko na Audio Show z jakiejś dobrej stacjonarki i totalnie nie był to ten sam "segment" :D Może wygrzane aż tak się zmieniają? Słyszałem, że jakieś czary mają miejsce po 300h. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, adriano2510 napisał:

Słuchałem NightHawki dość krótko na Audio Show

No to nie słuchałeś.

 

4 minuty temu, adriano2510 napisał:

Słyszałem, że jakieś czary mają miejsce po 300h. 

"Jak pod Helem raz dmuchnęło, 
Żagle zdarła moc nadludzka, 
Patrzę - w koję mi przywiało 
Nagą babkę z Pucka. "

 

7 minut temu, adriano2510 napisał:

Hifiman Edition X to ta sama jakość dźwięku co AQ NightHawk?

Ci co cenią hołki, tak uważają (np. audionanik).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tych wszystkich modeli Hifimanów jest tyle na rynku, że ja już nazw nie pamiętam... może w firmie boją się szefowi powiedzieć, że istnieją jeszcze inne firmy i nie musi konkurować sam ze sobą...

 

jakoś mnie ten bajzel odrzuca

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do znawców pytanie...

Mogę kupić HiFiMAN HE 1000 v1 (wersja demo z gwarancją) - w cenie nowych HiFiMAN ARYA -  jest sens?

Czy lepiej kupić jednak nowe ARYA.

Przetwornik jest chyba taki sam, materiały wykończeniowe chyba troszkę lepsze w HE1000 v1.

Co do dźwięku to liczę na pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, saudio napisał:

 

Mało treści :( Dla chcących zaoszczędzić 12 minut życia: "slightly better", "it's worth it" w odniesieniu do ceny Anandy. W 11:07 macie porównanie do HD800. Jeszcze odniesienie do tytułu: czy "MOST Major Headphones" oznacza Ananda/HEX v2, HE1000se i HD800? :ph34r: Męczą mnie te clickbaitowe tytuły filmików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dzingi napisał:

Mało treści :( Dla chcących zaoszczędzić 12 minut życia: "slightly better", "it's worth it" w odniesieniu do ceny Anandy. W 11:07 macie porównanie do HD800. Jeszcze odniesienie do tytułu: czy "MOST Major Headphones" oznacza Ananda/HEX v2, HE1000se i HD800? :ph34r: Męczą mnie te clickbaitowe tytuły filmików.

Oglądałem to już i zastanawiam się.. do Polski przybywa właśnie pierwsza dostawa Arya... a z tych nielicznych recenzji to chyba słuchawki dla mnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Corvin74 napisał:

Oglądałem to już i zastanawiam się.. do Polski przybywa właśnie pierwsza dostawa Arya... a z tych nielicznych recenzji to chyba słuchawki dla mnie..

Jak najbardziej zachęcam do zakupu, jeżeli to jest poziom HE1000, to kto wie, czy nie jest to zakup lepszy niż Focal Clear w tych pieniądzach. Właściwie to w Arya upatruję głównego konkurenta Clear, ale czy tak jest rzeczywiście, będę się musiał dopiero przekonać na własne uszy.

 

Tak czy inaczej zachęcam do zakupu i mi ich pożyczenia na parę dni, bom ciekaw jak Arya sobie poradzi ze śpiewanymi przez Pavarottiego ariami ;) 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy - mam pytanie:

Czy w waszych słuchawkach występuje takie dziwne "rozdarcie" na basie przy zastosowaniu "niepasującego" źródła???

Chodzi o to że przy niektórych wzmacniaczach / dac.ach dochodzi do takiego niezsynchronizowania niskich częstotliwości.

Objawia się to tylko w basie i tylko z pewnymi wzmakami. 

 

Jakiś czas temu miałem wzmacniacz który miał wymienny OPamp - i niektóre Opy też to powodowały.

żadna inna częstotliwość nie cierpi tylko bas - brak gładkości w zejściu.

 

Dodam jeszcze że tak jest od nowości i długo zajęło mi szukanie dobrego źródła.

 

Ktoś, coś???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@espe0 Nie przytrafiło mi się jeszcze, nie wiem też czym to może być spowodowane. Moje doświadczenia opieram na audeze lcd2c, hifiman he4xx oraz cayin iha6, burson soloist mk2, audio gd nfb 11.28, chord qutest, sinusaudio dual mono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,  HE-400i.

A było to tak. 

        Kurier przynosi  paczkę do pracy. Rzucam się na nią ja szczerbaty do suchara. Łączę z obecnym grajkiem przenośnym S7 Edge.  Normalnie bajka.  Gra na jak phona  miło i muzykalnie. Są wysokie, lekko wypchnięta średnica, jest basik . ( Grają ciszej niż K702,  więc dane  techniczne to S-F). 

        Wracam do słuchania , myślę jak tak dobrze gra to na słuchawce co do to będzie  jak podepnę po smsl T1  pewnie 7 niebo. Zrywam się z pracy, na czerwonym przez skrzyżowania, na przejściach spryskiwacze i wycieraczki. Łamię klucz na zamku w drzwiach, wchodzę przez okno w piwnicy. Jest czeka wszystko na mnie, drżącymi z przejęcia tymi rencyma wbijam wtyk w oczko, odpalam TIDAL-a na lapku, zapodaję Dire Straits Money for Nothing.     

          Iiiii WTF . Wokal rżnie piłą ze smyczkiem, że zęby bolą, tak jest średnica wypchana.Na jotę basu nie ma . Nic nie  można zrozumieć, a przecież Kasia Stankiewicz tak wyraźnie śpiewa, miało być tak Pięknie (bosze cóżem zrobił), zmieniam bańkę z Harmonixa na ruskie Nos - jest lepiej, jednak nie da się tego słuchać. Hm podpinam telefon  przez/pod USB wzmaka, dobra jak by co, to tak jest dobrze.

           Małżonka przychodzi z pracy. Chwalę się nowym sprzętem  , pada tekst "znowu kupiłeś słuchawki"  , na co ja kontruję gadką o: jednorazowych sukienkach, 40 parach butów, paznokciach, fryzjerze, BIO warzywach za garażem  (inwestycja za 600 PLN na 1,5 m2 ), które zjadły wstrętne ptaszyska ( a nie mówiłem). O Perfumach to bałem się wspomnieć  ma ich tylko 9, ja 1/3 tego w litrach. Chyba odbiegłem od tematu słuchawek. Napięcie opadło (kto jest Boss, no kto). Rzucam hasło: potrzebuję jeszcze jeden wzmacniacz do tych słuchawek . Grobowa cisza, czyli przetwarzanie i akceptacja - "jestem pewny, że akceptacja". Muszę zabić nerwa, którego mam po zakupie w ciemno. Będę grał wariata, że super grają itd itp.  Wódeczka w gardło , z niesmakiem zakładam na łeb  nabytek - o co kamann, jest fantastyczna trąbka i gitara klasyczna, bas taki jak lubię nie za mocny, lecz napowietrzony i sprężysty, kotły swoje dokładają  , wszystko jakieś Pikne, inne niż godzinę temu , zaj..sty wokal  ,żadnego piłowania nie ma. Hm nie była to wina łyczka, lecz tego, że  grało to kilkadziesiąt minut samo dla siebie .  Tak Panie i Panowie pierwszy raz spotkałem się z TAKĄ różnicą po rozgrzaniu sprzętu. zawsze jest.

Jak dla mnie jest super , nic mi więcej nie potrzeba .

Dziękuję jeśli przeczytałeś. W sumie  mogłeś przeczytać początek i koniec.

         

Edytowane przez Mario1969
Aktualizacja.
  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2019 o 14:08, Mario1969 napisał:

Dziękuję jeśli przeczytałeś

Będziesz w szoku jak dogrzejesz je do 200h o których mowa na pudełku... Mi najlepiej zgrywały się z hegelem super ...chyba mam do sprzedania (500zł) :P Polecam również mod grilla (wspominam o tym tu:

)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że 400i to najwdzieczniejsze słuchawki hifiman. Nie dość że się rozgrzewają z czasem to bardzo, bardzo dużo potrafią zyskać z różnym sprzętem. Skalują się niesamowicie, a w cenie komisowej to bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są nowe, moja 3 ręka,  mają 6 miesięcy , raczej jeszcze się nie ułożyły. Rozgrzanie bardziej dotyczyło wzmacniacza. Ostatnim właścicielem był tutejszy konstruktor.

Organoleptycznie : gałka po godzinie 11 zaczyna powoli eksponować średnicę/ wysokie masakrycznie, powyżej 12 przy tłocznej  muzyce powoduje papkę  . Nadmienię, że przy takim samy odkręceniu gały  AKG grają nieznacznie ciszej  natomiast Techniki są już zdecydowanie głośniejsze i obie mają zapas.                               Teorie mam 2 :1. wzmacniacz nie daje rady choć nie zauważyłem tego na posiadanych słuchawkach. 2 bardziej prawdopodobna na słuchawkach tych nie zbliżymy się  głośności zespołu metalowego  lecz do koncertu orkiestry słyszanej z 5 rzędu.  Kameralne granie jest świetne.

Chętnie sprawdziłbym je na mocny acz tańszym wzmacniaczu koniecznie z DAC-em.  Dobranoc

 

Edytowane przez Mario1969
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności