Skocz do zawartości

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkie te recenzje to BS. "Innym razem ("Jest nie ma" Krystyny Stańko) scena dźwiękowa była tak sugestywna, tak intensywna i pełna powietrza zarazem, że wydawało mi się, iż jestem pomiędzy muzykami. Pod tym względem Anandy błyszczą nie tylko wśród swoich bezpośrednich (tj. podobnie wycenionych) konkurentów, ale mogą rywalizować nawet z Sennheiserami HD 820." Naprawdę? Otwarte słuchawki mogą rywalizować z zamkniętymi w kreowaniu sceny? Niesamowite!

 

To samo recenzja Arya sprzed paru dni. "A nagrania live pokazują jak na dłoni wszystkie informacje o tym, gdzie i w jakich warunkach nagranie było dokonywane. Ta przestrzeń jest doprawdy urzekająca. Jako że miałem w czasie testów dwa modele Audeze: LCD-X i bardzo drogie LCD-3, mogłem porównywać tę przestrzeń na wszystkich urządzeniach, którymi dysponowałem. Żaden z modeli amerykańskiej firmy nie ukazywał przestrzeni w tak spektakularny sposób." Gościu miał na porównanie aż 2 (słownie: dwa) modele, na dodatek słynące z grania kameralną sceną. No normalnie szopka.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwnie wczesne info o Edition XX:

https://diyaudioheaven.wordpress.com/headphones/measurements/hifiman/edition-xx-massdrop/

 

TL;DR: Dziwny peak THD ~6kHz, może kwestia preprodukcyjnej sztuki (jak np. z 58x).

 

Edit: Na forum produktu na MD jest info, że mieli tydzień temu rozsyłać kilka sztuk do recenzji.

Edytowane przez Dzudas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.01.2019 o 12:08, Dzingi napisał:

A i jak przerwiesz wygrzewanie w połowie, tak po 100 godzinach, to nici z zabawy. Muszą być koniecznie 200 h ciągiem, bo inaczej trzeba zaczynać od nowa.

Czy "ciągiem" oznacza, że przez 200 godzin muszą nieprzerwanie grać? Czy wystarczy codziennie np. po 10 godzin przez  20 dni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Melo2573 napisał:

Czy "ciągiem" oznacza, że przez 200 godzin muszą nieprzerwanie grać? Czy wystarczy codziennie np. po 10 godzin przez  20 dni?

Ale wiesz, że to był żart/ironia? Nie wierz we wszystkie głupoty które wyczytasz na forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Dzingi napisał:

Ale wiesz, że to był żart/ironia? Nie wierz we wszystkie głupoty które wyczytasz na forum...

Czyli podsumowując jak mam wygrzewać słuchawki? (po kupnie odpowiednio mocnego combo oczywiście)

 

PS. Ja jestem raczej zasadniczy, tak jak ten pan :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=bZ0SRgh3X9Q

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moje HE-500 dostały kabelek z przerobioną wtyczką przez Jimmiego na XLRa.

To są zdecydowanie lepsze słuchawki.

Nie są już takie mdławe i nijakie. Dostały kopa i energii.

Aż chce się słuchać.

IMG_5910.JPG

Zachęcony dobrymi efektami i idąc dalej za ciosem, wymieniłbym jeszcze w nich pady.

Mam co prawda welury kątowe HM5 ale czy ktoś z Was miał do czynienia z padami Dekoni do Hifimanów?

Jak one się mają do stocka, Focus A czy padów HM5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam dziś do fanklubu. Właśnie dotarły do mnie używane HE-300 i bardzo mi się spodobały. Pierwsze 5 minut byłem zawiedziony. Zmieniłem muzę, podgłośniłem i zagrały super.

Mogę uznać, że ostatnio jedne z lepiej wydanych pieniędzy. Małych zresztą bo od forumowicza.

 

Ja nie mogę siedzieć na otwartych więc pewnie za jakiś czas będę je dalej puszczał. Ale muszę przyznać, że HiFiMAN mają urok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o te HE-300 które nabyłem od forumowicza.

Jak poznać która to rewizja? Zdaje się, że są aż 3.

 

Drugie pytanie o kabelek drut w jaki są wyposażone (inaczej tego nie można nazwać). Nerwuje mnie nieprzeciętnie. Warto to jakoś zmieniać w rozsądnych kosztach (do 100zł) czy ten drut przedstawia sobą większą wartość i nie ma co w to iść dalej?

Ja bym chciał wyraźnie krótszy kabel, miękki i pozbawiony takiego efektu pogłosu przy każdym ruchu. Może jakieś gotowce polecicie lub jakieś sprawdzone rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Nicodem napisał:

Jak poznać która to rewizja? Zdaje się, że są aż 3.

Najłatwiej po brzmieniu, te pierwsze były mocno zmulone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Karmazynowy napisał:

Hifiman nie przestaje zaskakiwać.... wypuszcza Anande w wersji bluetooth. Whaaaaaaat. :D

Jaka musiałaby być prędkość transmisji BT, żeby uzyskać jakość dźwięku tak jak po kablu?

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka musiałaby być prędkość transmisji BT, żeby uzyskać jakość dźwięku tak jak po kablu?
LDAC:
464ec2edaad7a85b2ee6a5285128d738.jpg
Na fanpage robili nawet sondę, i przeciw było 51%
To chyba sami Polacy głosowali :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę ich łatwość napędzenia jakiś sens to ma. Bez BT nie są ciężkie, są wygodne. Widzę tu jeszcze możliwość zabudowania w BT.

Jeśli do środka wepchną audio jakościowo i mocowo pokroju przynajmniej DF Black to będzie spoko. Oczywiście z możliwością podpięcia kabla i pominięcia wbudowanej sekcji. 

Sam się zdziwiłem jak one niewiele potrzebują do "akceptowalnego" zagrania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, sFormatowany napisał:

Nie wie ktoś, czy Anandy grają też taką ospałą manierą jak HeX-y? 

Może dzięki cieńszym membraną w nowym modelu nie ma już tego efektu?

I tak i nie. Nie słuchałem HEX, ale na podstawie multum recek wywnioskowałem, że charakter grania jest podobny. Anandy są trochę szybsze, wyrazistsze, mają cieńszy przetwornik. Natomiast może to wynikać nie aż tak z cieńszego przetwornika co nieco innej sygnatury, mniejszego, ale równiejszego basu i większej ilości góry. Są trochę lżejsze w brzmieniu i niektórzy twierdzą, że grają większą sceną. 

Są też tacy, co nie słyszą między nimi różnicy :D 

 

Audiofanatyk nazwał HEXy mocnym rozwinięciem jakościowym HD600. Znam HD600 i Anandy moim zdaniem już odchodzą charakterem brzmienia od Senków. To bardziej miszmasz hd600 z K701. Po wygrzaniu ociepliły się w brzmieniu, więc z lekkim wskazaniem na te pierwsze. 

Edytowane przez adriano2510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez krótki czas HeXy i faktycznie to takie rozwinięcie HD600, grały bardzo równo, ale przy bardziej żywiołowej muzyce przeszkadzała mi ta ich ospałość. Nie miało znaczenia do jakiego wzmacniacza je podpiąłem, nie dało się ich rozbujać. W jazzie było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności