Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Co mi sie jeszcze przypomnialo to rola transportu - o dziwo bylo to slyszalne i Mojo podpiety pod LG V30 brzmial lepiej niz pod ichniejszego laptopa. Poprawiala sie definicja basu i dzwiek byl ogolnie bardziej czysty. No chyba, ze to wina Tidala na laptopie i Spotify na moim telefonie. Wynikaloby, ze Spotify "brzmial" lepiej, ale ogolnie lekkie zdziwko bylo.

A druga sprawa, poniewaz czekam od poczatku listopada na odsluch Andromed w katowickim oddziale mp3store... Pan Łukasz z Audiostylu zapewnil mnie, ze w przeciagu 2 tygodni beda mieli na stanie do odsluchu, Andromedy, Atlasy, a takze AKG N5005. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu ten środek lekko odchudzony ostatnio w nowych hifimanach ( Ananda, Arya), że trzeba szukać ciepłego piecyka i zrodla, żeby dodać to czego im brakuje? Nie cierpi na tym zwyczajnie piękno wokali? Podobają się Wam takie "niedoważone" wokale? Mnie nie za bardzo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Adam 76 napisał:

A jak lampa nie podbarwia? :) Dobra, czepiam się.😁

Tak, wiem - lampowy tranzystor, neutralna lampa..

Gdzieś o tym czytałem

Chyba HiFiPhilosophy

Teraz, saudio napisał:

WOW cena w recenzji to 6zł, biorę;)

Ja też :D

Gościu chyba przeliczył 1599$ x 3,7 zł ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem dziś Anandy moje względnie wygrzane, bo mogą mieć blisko 100h z zupełnie nowymi. Nie spodziewałem się tak dużej różnicy w brzmieniu :o 

Moje grają większym basem, brzmieniem cieplejszym, mniej sztywnym, bardziej plastycznym. Na jego ilość narzekać nie można, podczas gdy nowe mogą wydawać się co niektórym, (np fanom Audeze LCD) lekko anemiczne. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Inszy napisał:

Pytanie czy efekt wygrzania, czy rozrzut produkcyjny, jak to u Hifimana.

Nie rozrzut, bo z biegiem czasu czułem, że basu przybywa. Natomiast dopiero porównanie nowej z wygrzaną uświadomiło różnicę jaka zaszła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, adriano2510 napisał:

Nie rozrzut, bo z biegiem czasu czułem, że basu przybywa. Natomiast dopiero porównanie nowej z wygrzaną uświadomiło różnicę jaka zaszła. 

Ja moje Sundary przez 200h na porządnym prądzie wygrzewalem i dopiero zaczęły grać jak powinny. Autentycznie gdybym nie był doświadczony po 400i to pomyslalbym że są uszkodzone. Tak więc w planarach hifimana to jest cholernie ważna rzecz - prosto z pudełka to są nie do słuchania. Mam duży karton, owijam w koc, przykrywam poduszką i wygrzewam 200h non stop na wyjściu słuchawkowym ze wzmacniacza stereo (bo te może nie jest najlepsze ale za to najsilniejsze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, espe0 napisał:

Ja moje Sundary przez 200h na porządnym prądzie wygrzewalem i dopiero zaczęły grać jak powinny.

Przepraszam za pytanie ale co to znaczy "porządny prąd"? Właśnie wygrzewam swoje HE400i ale na prostym DACu HIFIMAN HM-101 - wystarczy taki czy nie za bardzo?

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Melo2573 napisał:

Przepraszam za pytanie ale co to znaczy "porządny prąd"? Właśnie wygrzewam swoje HE400i ale na prostym DACu HIFIMAN HM-101 - wystarczy taki czy nie za bardzo?

No właśnie nie za bardzo, jak nie wygrzejesz czymś co podaje 14 W na kanał to nie ma prawa to później w jakikolwiek sensowny sposób grać ( ͡° ͜ʖ ͡°). A i jak przerwiesz wygrzewanie w połowie, tak po 100 godzinach, to nici z zabawy. Muszą być koniecznie 200 h ciągiem, bo inaczej trzeba zaczynać od nowa.

 

PS sposób z owijaniem słuchawek kocem jest uroczy, przypomina mi nieco gotowanie kaszy gryczanej.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Dzingi napisał:

No właśnie nie za bardzo, jak nie wygrzejesz czymś co podaje 14 W na kanał to nie ma prawa to później w jakikolwiek sensowny sposób grać ( ͡° ͜ʖ ͡°). A i jak przerwiesz wygrzewanie w połowie, tak po 100 godzinach, to nici z zabawy. Muszą być koniecznie 200 h ciągiem, bo inaczej trzeba zaczynać od nowa.

 

PS sposób z owijaniem słuchawek kocem jest uroczy, przypomina mi nieco gotowanie kaszy gryczanej.

Koc jest do izolacji akustycznej a nie termicznej - chociaż w 30% podejrzewam ironię. Nie wiem jak Twoi domownicy znieśli by muzykę z otwartych planarow grającą cały dzień od rana do wieczora na full power. Żeby było oczywiste - nie biorę Twojego prześmiewczego komentarza na serio - tylko tłumaczę o co chodzi - bo masz prawo nie wiedzieć. Na szczęście dzięki takim jak Ty kupiłem słuchawki za połowę ceny bo ktoś myślał że są popsute :). A wygrzewanie w ciągu godzinowym po prostu przyspiesza nam radość ze słuchania słuchawek po ich zakupie. Oczywiście rozumiem ludzi nie wierzących w wygrzewanie - to indywidualna sprawa lepszej lub żadnej percepcji akustycznej. Pozdrawiam.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, espe0 napisał:

Koc jest do izolacji akustycznej a nie termicznej - chociaż w 30% podejrzewam ironię. Nie wiem jak Twoi domownicy znieśli by muzykę z otwartych planarow grającą cały dzień od rana do wieczora na full power. Żeby było oczywiste - nie biorę Twojego prześmiewczego komentarza na serio - tylko tłumaczę o co chodzi - bo masz prawo nie wiedzieć. Na szczęście dzięki takim jak Ty kupiłem słuchawki za połowę ceny bo ktoś myślał że są popsute :). A wygrzewanie w ciągu godzinowym po prostu przyspiesza nam radość ze słuchania słuchawek po ich zakupie. Oczywiście rozumiem ludzi nie wierzących w wygrzewanie - to indywidualna sprawa lepszej lub żadnej percepcji akustycznej. Pozdrawiam.

No to miło mi, że dostrzegłeś ironię. W sumie to martwiłbym się o Ciebie, jeżeli mimo użycia emotikonów byś jej nie dostrzegł. Potrzebę izolacji akustycznej podczas wygrzewania bardzo dobrze rozumiem, jedynie przyczepiłem się do metodyki. Jak zapodajesz dźwięk na "full powera" jak to sam nazwałeś, to zwyczajnie forsujesz przetworniki. Później pojawiają się przestery i taki bubel ląduje grzecznie na ryneczku. Aż strach od niektórych kupować słuchawki z drugiej ręki. Wygrzewania całodobowego też jestem oponentem, ale tutaj można się spierać, więc dam za wygraną w myśl zasady "róbta sobie ze swoim sprzętem co chceta" 😉

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności