Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

W Anandach nie mam się do czego przyczepić. Nic nie skrzypi, nic nie lata, jest solidnie. Może w tych najnowszych(Arya, Ananda itp) poprawili jakość wykonania... z wyjątkiem Sundar, bo te w rękach średnie sprawiały wrażenie, ale z dobrze dobranym torem mają potencjał na piękne granie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, adriano2510 napisał:

W Anandach nie mam się do czego przyczepić. Nic nie skrzypi, nic nie lata, jest solidnie. Może w tych najnowszych(Arya, Ananda itp) poprawili jakość wykonania... z wyjątkiem Sundar, bo te w rękach średnie sprawiały wrażenie, ale z dobrze dobranym torem mają potencjał na piękne granie. 

A z czym je słyszałeś najlepiej??? (sundary)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

14 minut temu, adriano2510 napisał:

Sundary tylko z Chordem Mojo.

y?

 

co to znaczy?

 

Sundary (słuchałem) tylko z Chordem Mojo.

czy

Sundary tylko (najlepiej grają)  z Chordem Mojo.

 

dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, espe0 napisał:

y?

co to znaczy?

Sundary (słuchałem) tylko z Chordem Mojo.

czy

Sundary tylko (najlepiej grają)  z Chordem Mojo.

Już chyba wiem o co Ci chodzi. Ja tylko przypuszczam, że są w stanie zagrać bajecznie w swojej cenie, ale w mojej konfiguracji to jeszcze nie było to, bo były za ostre. Na pewno dając im coś ciekawego za źródło i może dopieszczając jeszcze lepszym kablem mamy najlepiej grający produkt do 2000zł. Słuchałem tylko z Mojo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, adriano2510 napisał:

Już chyba wiem o co Ci chodzi. Ja tylko przypuszczam, że są w stanie zagrać bajecznie w swojej cenie, ale w mojej konfiguracji to jeszcze nie było to, bo były za ostre. Na pewno dając im coś ciekawego za źródło i może dopieszczając jeszcze lepszym kablem mamy najlepiej grający produkt do 2000zł. Słuchałem tylko z Mojo.

No właśnie o to chodzi że Próbowałem z przeróżnymi ustrojstwami i nadal szukam czegoś co potrafiłoby pokazać ich ostateczny potencjał.

Używam DIY es9038 + opa2604 u celu nadania masy i ujedwabienia góry i mam najlepszy dotychczas mięsisty, dynamiczny i otwarty dźwięk który udało mi się uzyskać niedużym kosztem.

Jednakże jeśli jest przepis na coś absolutnie fenomenalnego to chętnie to sprawdzę. Miałem 400i i łatwiej było mi uzyskać ciekawe efekty - bo już z hegelem super grało super:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, espe0 napisał:

Używam DIY es9038 + opa2604 u celu nadania masy i ujedwabienia góry i mam najlepszy dotychczas mięsisty, dynamiczny i otwarty dźwięk który udało mi się uzyskać niedużym kosztem.

Pożycz od kogoś wzmacniacz lampowy, moje he-4xx pięknie zareagowały, mimo że to planary. Może Sundary też zaskoczą ;-). A jak już to zrobisz to mi napisz jak wyszło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, prolim napisał:

Pożycz od kogoś wzmacniacz lampowy, moje he-4xx pięknie zareagowały, mimo że to planary. Może Sundary też zaskoczą ;-). A jak już to zrobisz to mi napisz jak wyszło :D

noo ...miałem ef5 i sprzedałem ...a teraz byłby jak znalazł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchał ktoś lampowca Hifiman EF100 i może jakoś po krótce zrecenzować? Kuszący jest to sprzęt właśnie w kontekście jaśniejszych słuchawek, tylko nwm jak z SQ u niego. Kość C-Media CM102 nie brzmi zachęcająco. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Compton napisał:

Był na AVS2017 podpięty pod Edition X v1.

Z tymi słuchawkami tworzył bardzo dobrą synergię.

Dzięki za info! Tylko czy uważasz, że ta jakość dźwięku warta jest 2 tysięcy? W tym budżecie raczej ciężko o coś jakościowego i grającego po cieplejszej, nasyconej stronie. Icon HDP może być dobrym rozwiązaniem, ale dostępność jest słaba i przestarzały już to trochę sprzęt, więc mogą się pojawiać jakieś problemy z komunikacją po USB. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, adriano2510 napisał:

Słuchał ktoś lampowca Hifiman EF100 i może jakoś po krótce zrecenzować? Kuszący jest to sprzęt właśnie w kontekście jaśniejszych słuchawek, tylko nwm jak z SQ u niego. Kość C-Media CM102 nie brzmi zachęcająco. 

Jak coś Pan Niemiec sprzedaje, ale musisz go namówić, żeby wysłał do Polski ;-). 300 ojro.

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/hifiman-ef100-koepfhoererverstaerker-dac/1031075026-172-1101

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, prolim napisał:

ale musisz go namówić, żeby wysłał do Polski

Ja zawsze piszę do Niemca, że sam zamówię kuriera a sprzedający ma jedynie spakować sprzęt i wydać przesyłkę (zapłata przelewem bankowym przed wydaniem przesyłki kurierowi). I ten patent zwykle działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem dziś Anandy na trzech źródłach. 

  • RHA L1 - mocy ma wystarczająco, by nieźle napędzić Anandy. Brzmiały z nim w sposób efektowny, z dużym masywnym basiorem, lekko ocieploną średnicą i wyrazistą górą, lecz być może aż nadto. Na szczęście jeden ząbek wstecz na pokrętle "treble" załatwiał sprawę. Scena poprawna, choć mogłaby być większa oraz rozdzielczość na tle reszty ustępowała. 
  • Aune S6 - technicznie najlepszy z tej trójki. Hifimany zaprezentowały największą scenę, bardzo dobrą rozdzielczość oraz zwarty i szybki dźwięk. Natomiast jego niezwykle neutralna sygnatura moim zdaniem nie do końca się dogadała z tymi słuchawkami. Anandy same z siebie prezentują bardzo neutralne strojenie i dobrze im robi odrobina koloru z zewnątrz. Co nie zmienia faktu, że w stosunku jakość-cena jest tu zwycięzcą bezdyskusyjnym, tylko zaważyła konkretna synergia i preferencje.
  • Questyle CMA400i - jakoś mocno nie ocieplał, a mimo wszystko czerpałem najwięcej przyjemności z odsłuchu. No moooże trochę bas podbijał, ale w tym przypadku nie zaszkodził. Wszystkie pasma we właściwych proporcjach pod Hifimany. Mniejsza scena niż w S6, ale nadal przestrzenność jest dobra. Nie rzuca na twarz szczegółami, ale czuję je wszystkie. Synergicznie uważam, że dopasował się z Anandami najlepiej, więc śmiało mogę polecić taki zestaw :) 

 

Na szybkości porównałem je też z Etherami Flow C właście z CMA400i. Ethery kosztują ponad 2x więcej i może były lepsze, a może nie. Prezentują ciemniejsze brzmienie. Bas jest mocniej zaznaczony, natomiast faktura samej średnicy jakoś mocno się nie różni. Tylko nieco więcej ciepła we Flow C w kontekście dociążenia wokalu. Na pierwszy rzut ucha to Anandy wydają się być bardziej rozdzielcze, ale być może to z racji wyrazistszej charakterystyki w górnych rejestrach. Wielkość sceny bezsprzecznie na korzyść Hifimanów(głównie na szerokość), ale tutaj jestem niesprawiedliwy, bo porównuje otwarte z zamkniętymi ;) Mocną stroną Etherów Flow C jest pozycjonowanie i tutaj wygrywają. Głębokość sceny jest wyraźniejsza i pozycjonowanie źródeł przed nami bardziej namacalne. Ale czy warte to dwukrotnej dopłaty? Stawiałbym znak równości i wybór podyktowany preferencjami i zasobnością portfela. 

Bardziej preferowałem otwarte Ether Flow i w tym porównaniu skłaniałbym się ku im. 

Edytowane przez adriano2510
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.01.2019 o 13:27, prolim napisał:

Z SinusAudio dual mono, najlepiej mi podchodzą brimary ecc82 z 6n13s svetlana lub 6080 mullard/telefunken.

Coś takiego?http://highfidelity.pl/@main-2732&lang=

Ja się zastanawiam nad którymś feliksem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mir35 napisał:

Coś takiego?http://highfidelity.pl/@main-2732&lang=

Ja się zastanawiam nad którymś feliksem. 

https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-sluchawkowy-dualmono-otl-6n13s-proaudio-7480724935

Feliks spoko, dobre recki. Tego dualmono ktoś z forum sprzedaje za 2100/2200. Polecają też fezz audio omega lupi. Ale ja się nie znam, tylko tego sinusa słyszałem :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności