Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, moje amatorskie uszy nic takiego nie wychwyciły.

Do tej pory słuchałem Patrici Barber, Diany Krall oraz Barbry Streisand. Reszta to instrumentalny blues oraz Mozart.

Pierwsze co mnie uderzyło, to przestrzeń i zrównoważenie tonalne - żaden zakres nie wysuwa się na bliższy plan.

Przyjemnie się słucha dość cicho. Można się delektować każdym (nawet najdelikatniej wybrzmiewającym) dźwiękiem. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę wygrzałem i  posłuchałem HE560 V2 (V3?)...  W każdym razie pałąk jak u Sundara, gniazda jack 3.5mm.

Czytając opisy HE560 (v1), V2  raczej nie grają identycznie  bo nie mają nadmiaru wysokich tonów ani jakiejś ostrości. 

Faktycznie grają blisko, raczej przeciwieństwo przekazu jaki miałem w K702 czy K7xx (laid back). Spodziewałem się po takich wielkoludach bardziej obszernego grania. Siedzimy na scenie pomiędzy instrumentami a nie przed nią.

Całościowo przekaz odbieram jako równy i trochę ugrzeczniony,  ze spadkiem powyżej 10Khz (aż im dodałem w EQ APO 3db powyżej 10kHz). Na pewno nie są dziwolągami jak np. Nighthawk czy PM3 dla niektórych.  

 

Najbardziej zaskakuje rozciągniecie dołu pasma, bas schodzi aż do piekła, jest poza obszarem dostępnym dla otwartych słuchawek dynamicznych i potrafi całkiem nieźle zastąpić bas jakiego się szuka bardziej w słuchawkach zamkniętych. Większość słuchawek otwartych powoli cichnie poniżej 40-50Hz, one dalej sobie nic z tego nie robią kompletnie. Dobrze to słychać na utworze 20 feet tall Erykah Badu. 

Średnica jest dla mnie zagadkowa, czasem normalna, innym razem trochę jakby schowana, w jednych utworach nie mam zastrzeżeń do wokali, w innych wydają się zostawać w tyle. Muszę się jeszcze osłuchać żeby coś więcej napisać. Na razie mogę napisać tyle, że separacja instrumentów i głosów jest świetna. 

 

Góra pasma jest ułożona, nie gryzą sybilinaty nawet w albumach Brodki. Nie jest specjalnie szybka ale nadal dokładna i szczegółowa. 

 

Największe zastrzeżenia chyba mam do samej dokładności wykonania, regulacja pałąka chodzi ciężko. Mocowanie padów jest na siłę zrobione po swojemu: ściąganie i zakładanie wymaga użycia zdecydowanej siły, wewnątrz widać, że metalowe obręcze muszli przy mocowaniu padów nie są idealnie gładkie na krawędziach. Pomarańczowe akcenty pałąka nie pasują  do reszty industrialnego wyglądu słuchawek.

Dołączone kable są dość grube i raczej sztywne. Co do ich jakości nie mam zastrzeżeń, wydają się porządne: wtyki Neutrika, oplot, do muszli wchodzą standardowe wtyki 3.5mm bez udziwnień. Gratis dorzucają zbalansowany zakończony XLR. 

 

Odsłuch na przebiegu słuchawek ok 50h. Jako źródło Focusrite 6i6 z niestandardowym zasilaczem od Bamboszka, podłączony do Rapture AMP. 

 

dcbe7993a5cd7f7cdc37d10010adaa52.jpg

Edytowane przez Damix
  • Like 1
  • Thanks 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchania ciąg dalszy. Wczoraj wieczorem z koniaczkiem, teraz z kawką :)

 

Wczoraj była też sesja: TIDAL na iPhone - DF Black - HE-400i. Wrażenia bardzo pozytywne. Mocy nie było za dużo, ale kultura przekazu bardzo dobra :)

 

Przy okazji zapytam o kabel, a konkretnie dokupiłbym dłuższy. Szukałem z necie, ale nigdzie nie znalazłem takiego, który miałby wkręcane wtyczki (przy słuchawkach).

Będę wdzięczny za wszelkie linki.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii zmian HE560 a HE560 V2 sklep udziela tylko takiej informacji: 

 

 HiFiman HE-560 V2 Headphones includes the following improvements: 
• Headband -  same headband as HiFiman Sundara 
• Unique Color -  a brand new color scheme (please refer to our pictures for the exact colors) 
• Custom cables - a shorter 6ft cable with 1/4" plug & 6ft 4-pin XLR balanced cable 

Pobawiłem się co nieco w Eqaulizer APO mając wgląd do wykresów odpowiedzi częstotliwościowej z Inner Fidelity (https://www.innerfidelity.com/images/HiFiMANHE5602014.pdf)  i patrząc na referencyjny wykres  Harman ( https://www.innerfidelity.com/content/headphone-measurements-explained-frequency-response-part-one )

 

Jest... Rozrywkowo, dostały po sporą dawkę adrenaliny, a dla mnie więcej endorfin ;). Polecam sprawdzić jak ktoś ma HE560. Na reddit jest też temat z gotowymi ustawieniami pod niektóre słuchawki ale nie testowałem tego: https://www.reddit.com/r/headphones/comments/9o2f5n/psa_oratory1990s_list_of_eq_presets/

Tak, sam kiedyś hejtowałem jakiekolwiek użycie EQ, ale przy odpowiednim programie i użyciu z głową idzie trochę wyciągnąć. 

ff.JPG

Edytowane przez Damix
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hifiman EF100 znany komuś? Godna to konkurencja dla S6/NFB28/CMA400i ? Mówię to oczywiście w kontekście podpięcia HEX/Ananda.

 

Btw kolejna ciekawa recka wczoraj wydana: https://headfonics.com/2018/12/hifiman-ananda-review/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Adam 76 napisał:

Te recki tylko pokazują, że osoby doceniające św.p. Oppo pm3 wiedzą co dobre😉🤥  i na następcę wybierają Anandy. Może i moja gdzieś tam w magazynach mp3store już na mnie czeka...Ponegocjujemy, zobaczymy. 

Ananda to na pewno nie jest bezpośredni następca PM-3. To zupełnie inny biegun grania, do którego trzeba się przyzwyczaić po przesiadce z tak ciemnych, ciepłych, nasyconych Oppo. Jednak Hifimany nadal posiadają te wyjątkowe cechy planarnego brzmienia. Efekt tej ogromnej tafli dźwięku uderzającej na twarz jest mega :D Bas jest duży pomimo, że ilościowo nie narzuca się, wręcz jest go mało. Ma taką siłę przebicia, masę, wielkość, wtedy kiedy trzeba, zaś zwykle jest delikatny. Związane jest to bezpośrednio z dużymi wymiarami sceny i w końcu uzupełniono braki w subbas po HEX/v2. W Oppo wszystko było takie małe, zduszone, ciężkie. Ananda to lekkość, swoboda, otwartość, równość. 

 

Edytowane przez adriano2510
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale ta namacalność, intymność wokali w Oppo też daje duuuzo przyjemności, po prostu w jednych słuchawkach pierwszy plan jest bardzo blisko a w innych dalej. Chociaż powiem Ci Adrian, że z dac/amp Soul Note nawet w Oppo pm3 wokale były "dalej" i niekoniecznie było to dobre dla tych słuchawek. Mniejsza z tym, Oppo to już historia...Przyjdą nowi na ich miejsce.

Adrian mam pytanie, wielu wskazuje że Anandy mają podkreślona górną średnicę, czy przekłada się to na tzw. szklistość, czy niczego takiego nie słychać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Adam 76 napisał:

No ale ta namacalność, intymność wokali w Oppo też daje duuuzo przyjemności, po prostu w jednych słuchawkach pierwszy plan jest bardzo blisko a w innych dalej. Chociaż powiem Ci Adrian, że z dac/amp Soul Note nawet w Oppo pm3 wokale były "dalej" i niekoniecznie było to dobre dla tych słuchawek. Mniejsza z tym, Oppo to już historia...Przyjdą nowi na ich miejsce.

Adrian mam pytanie, wielu wskazuje że Anandy mają podkreślona górną średnicę, czy przekłada się to na tzw. szklistość, czy niczego takiego nie słychać? 

Wokalnie PM-3 to jedne z najlepszych słuchawek jakie miałem na uszach. Nie tyle jakościowo co sygnatura wyciąga z wokali wszystko co najlepsze, żeby na maksa angażować. Anandy angażują jako całokształt, choć wokaliza nie ma aż takiego wypełnienia. Jeszcze się wstrzymam z osądami dopóki nie przesłucham na innych źródłach i nie dostarczę kabla OCC 7N 8 żył 😛 Anandy znam tylko z Chorda Mojo i DF Black, więc mogło mnie sporo ominąć z ich potencjału.

 

Widzę, że nakręciłeś się na te Anandy Adam :D Kurczę, jeśli chcesz uzyskać PM-3 ale w wersji otwartej i ulepszonej, to wydaje mi się, że nie tędy droga i albo lepiej iść w PM-2/PM-1, albo w te ciężkie Audeze LCD-2. Ja zdecydowałem się na chudsze, równiejsze, wyrazistsze granie, bo chciałem zmian po Oppo. Przez te ponad 2 lata zdążyły mnie ściemnić i przesłodzić heh.

 

Hmmm "szklistość" być może i jest. Ogrom detalu wysypuje się z tej góry, choć nigdy mnie nie zaatakowała agresywnie. Góra ma swoje epicentrum w rejonach pasma, gdzie nie powoduje skrzywienia twarzy, ani odczucia sybilantów, a gdzie zaczynamy wyłapywać te najdrobniejsze smaczki czyli już same iskierki na szczycie. 

Charakterystyka Anand trochę przypomina K701, ale mają od AKG lepsze wypełnienie średnicy z tym planarnym charakterem, mniej agresywną wyższą średnicę, prezentują duuużo więcej detalu w każdym paśmie. Oczywiście mają też znacznie więcej basu od niemodowanych K701 i jest on równiutki, z ładnym zejściem. Pomimo, że scena AKG jest duża, Hifimany mają większą i dużo precyzyjniejszą, lepiej gradującą plany, dużo lepiej pozycjonującą instrumenty, ze znacznie większymi źródłami pozornymi. 

Widzę w nich taką mieszankę K701 z HD600, ale są znaaacznie lepsze w każdym aspekcie technicznym. Z zakupu jestem zadowolony :) Bardziej zadowolić potrafiłby mnie tylko Ethery Flow albo HEK, ale tamte są poza moim zasięgiem finansowym.

 

Jeszcze chciałem dodać, że wszystkie recki uznają Anandy za słuchawki szybsze od HEXów, bardziej precyzyjne i wynika to jednak z innej technologii przetwornika, który jest cieńszy niż u poprzedników.

Edytowane przez adriano2510
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam prośbę:

 

W dniu 29.12.2018 o 09:56, marek_m napisał:

Przy okazji zapytam o kabel, a konkretnie dokupiłbym dłuższy. Szukałem z necie, ale nigdzie nie znalazłem takiego, który miałby wkręcane wtyczki (przy słuchawkach).

Będę wdzięczny za wszelkie linki.

 

Dodam, że chodzi o kabel do HE-400i - końcówki wkręcane do muszli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.12.2018 o 15:43, zibra napisał:

Sundara vs 400i - warto doplacic? Co zyskujemy?

Hej. może najpierw napiszę co tracimy:) ...funowe granie - tak po prostu na pierwszy rzut ucha słuchawki nie czarują tak mocno jak 400i.

najlepsze z najtańszych zestawień bez żadnych kompromisów to Hegel super + 400i. Dużo muzyki w muzyce - nawet lepiej to gra niż he400i + ef5.

 

Sundary to już inna bajka - trzeba im równie dobrego źródła mimo iż są łatwiejsze do wysterowania niż 400i

u mnie grają na samoróbie es9038k2m + opa6122 (15V +/-) stacjonarnym - może to żaden hi end ale fajnie się zgrywa (lepiej niż DFR)

Grają już bardziej dystyngowanym i naturalnym dźwiękiem niż 400i - mają mniej naleciałości siarczysto piaszczystych i delikatnie gorsze rozszczepienie stereofoniczne

które w sumie bardzo lubię - no ale coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_20190109_110047.jpg

 

HE-500 po raz kolejny! Dzięki @Compton

Po długim już posiadaniu HE-5LE to HE-500 wydają się jakieś ciemne, mało dynamiczne, bezpiecznie, tak jakby chciały bardziej ale nie mogą.

Choć kabel i pady w HE-500 są inne, może po zmianie na te z 5LE byłoby lepiej.

Drugi raz bym ich raczej nie kupił.

O dziwo najlepiej grają z DX200 Konrada.

 

 

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, vonBaron napisał:

IMG_20190109_110047.jpg

 

HE-500 po raz kolejny! Dzięki @Compton

Po długim już posiadaniu HE-5LE to HE-500 wydają się jakieś ciemne, mało dynamiczne, bezpiecznie, tak jakby chciały bardziej ale nie mogą.

Choć kabel i pady w HE-500 są inne, może po zmianie na te z 5LE byłoby lepiej.

Drugi raz bym ich raczej nie kupił.

O dziwo najlepiej grają z DX200 Konrada.

 

 

Ja bym kupił, 500-ki są równiejsze i tak, jak napisałeś.. bezpieczne. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_20190109_110047.thumb.jpg.60d8d31b773c0483aa53383377fdc4fd.jpg
 
HE-500 po raz kolejny! Dzięki [mention=48174]Compton[/mention]
Po długim już posiadaniu HE-5LE to HE-500 wydają się jakieś ciemne, mało dynamiczne, bezpiecznie, tak jakby chciały bardziej ale nie mogą.
Choć kabel i pady w HE-500 są inne, może po zmianie na te z 5LE byłoby lepiej.
Drugi raz bym ich raczej nie kupił.
O dziwo najlepiej grają z DX200 Konrada.
 
 
Zapnij je srebrem i daj im prądu, a potem opisz wrażenia.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, vonBaron napisał:

Po długim już posiadaniu HE-5LE to HE-500 wydają się jakieś ciemne, mało dynamiczne, bezpiecznie, tak jakby chciały bardziej ale nie mogą.

Choć kabel i pady w HE-500 są inne, może po zmianie na te z 5LE byłoby lepiej.

Welurowe pady HM5 i kabel jack OCC robią co robią.

Dlatego chciałem abyś je posłuchał na padach ZMF i kablu XLR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zbyt długo się nie cieszyłem swoimi HE560 bo pojechały w podróż po Europie :D. Od początku coś mi przeszkadzało ale myślałem, że to efekt mikrofonowy kabla w oplocie.

Jednak dokładniejsza inspekcja od razu przyniosła smutne wnioski: dotknęła mnie słynna jakość HiFiMana :(

 

 Przetwornik w lewej muszli jest nieprawidłowo zamontowany albo po prostu od nowości walnięty. Bo nawet przy wyłączonej muzyce, ruszając głową słychać lekkie jakby szeleszczenie folii czy takie małe 'pykanie'. 

zajrzalem z ciekawości pod pady i metalowy pierścień na który wciska się pady był po prostu lekko odgięty w jednym miejscu. Nie wiem jaką oni tam mają kontrolę jakości, chyba jej nie ma po prostu 0.o.

 

w każdym razie grzecznie zapytałem serwisu HiFiMana czy muszę je odsyłać tam gdzie kupiłem (USA) czy da rade gdzieś w Europie, np. PL. Na moje szczęście wystarczyło je odesłać do Francji na wymianę. 

Czy przyjdą nowe bez wad? Nie omieszkam o tym wspomnieć :).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności