Skocz do zawartości

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, audionanik napisał:

No to teraz się zacznie...

Na sprzęcie, który na razie mam (słuchawki Sennheiser HD205 + DAC za 100zł + AIMP) różnicy raczej nie ma. A jeżeli jest to poproszę o wskazówki jak ją usłyszeć (usłyszę na pewno albowiem mam wykształcenie muzyczne:ph34r:). Chyba że zależy to od rodzaju płyty (zwykłej CD, nie SACD) a ja mam niewłaściwe płyty do takich porównań. Druga sprawa: niektórzy twierdzą, że ewentualne różnice wynikają z toru (z jednej strony dysk twardy jako źródło, z drugiej napęd CD).

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Melo2573, chodzi o to, że poruszyłeś temat, który przy odpowiedniej fazie Księżyca, układzie gwiazd i biomecie powoduje wysyp i nadzwyczajną atywność znafcóf. 

A słyszenie lub nie różnicy między flacami a cd z odtwarzacza, zależy od stopnia audiofilskiego zaawansowania; nie bez znaczenia jest tu układ chrząstek w uszach i zer na koncie; wykształcenie muzyczne można pominąć jako bez znaczenia.

 

Dodam jeszcze, że jako silnie zaawansowany słyszę te różnice, ale tylko wtedy kiedy

posiadam jakiś transport/odtwarzacz (aktualnie nie);

chce mi się ruszyć do niego i płyty tyłek;

mam atak znafstfa;

chcę błysnąć w środowisku.

Na codzień daję odpocząć swojemu znafstfu i korzystam z plików na dysku, a jeszcze częściej (o zgrozo) z tidalka.

 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, saudio napisał:

Tak ogólnie to na rms mają przeceny, ale teraz kupić hihimana >50% ceny to .....😜

https://m.sklep.rms.pl/sluchawki-audiofilskie-hi-end/0,hifiman

Ananda się trzymają uffff :D Ogólnie co to za promocje, HEX kiedykolwiek kosztowały 8799zł? 👀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, adriano2510 napisał:

Ananda się trzymają uffff :D Ogólnie co to za promocje, HEX kiedykolwiek kosztowały 8799zł? 👀

Taaa do wiosny potem V2 albo przeróbka i -50% na starocia, oczywiście nowe lepsze itd.

Tak kosztowały przez pół roku po premierze, teraz to pewnie jeszcze krócej, jak wszystko u hihimana teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, saudio napisał:

Taaa do wiosny potem V2 albo przeróbka i -50% na starocia, oczywiście nowe lepsze itd.

Tak kosztowały przez pół roku po premierze, teraz to pewnie jeszcze krócej, jak wszystko u hihimana teraz.

No niestety. W przypadku anand to tu nie mają za bardzo z czego schodzić. Już wyjściowo w swoim przedziale cenowym muzycznie wyglądają zacnie na tle konkurencji. No ale prawie 9k za HEX to już przesada. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, adriano2510 napisał:

No niestety. W przypadku anand to tu nie mają za bardzo z czego schodzić. Już wyjściowo w swoim przedziale cenowym muzycznie wyglądają zacnie na tle konkurencji. No ale prawie 9k za HEX to już przesada. 

 

 

Pożyjemy, zobaczymy ;) 

 

:D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, adriano2510 napisał:

No niestety. W przypadku anand to tu nie mają za bardzo z czego schodzić.

Eee tam, raczej mają. Z 4300 po odjęciu podziękowania za tytaniczną pracę dystrybutora i detalisty zostaje ze dwa tysie; a za to można wyprodukować kilkanaście/dziesiąt par Anand, jak się rynek nasyci, to się okaże, że można je gonić taniej. Tak swoją droga ciekaw jestem po ile kiedyś chodzić będą moje soniacze:lol:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sensie to oczywiście. Koszty wyprodukowania są niewielkie. No ale takie SQ w tej cenie... wtedy zakup jakichkolwiek "konkurencyjnych" słuchawek innych marek w znacznie wyższej cenie zaczyna tracić sens z punktu widzenia oferowanej jakości dźwięku.

Edytowane przez adriano2510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie to warto z krajową gwarancją brać he400i, w końcu są fajnie wycenione, żeby jeszcze chciały się zgrywać z mojo to bralbym jedno i drugie jeszcze dzisiaj.  A Anandy wiadomo, że kieeedyś tam będą za 2 kzl., jak hifiman na nowo "zrewolucjonizuje" technologie planarna, jak zrobił to teraz...ps. Anandy kuszą. Poza Adriano miał już je ktoś na uszach? Jak wrażenia?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli byli śmiałkowie co HEX kupowali w ich pełnej cenie i są zadowoleni. Są recenzje, gdzie HEX są zachwalane jako produkt brzmieniowo bardzo opłacalny pomimo wycenienia nawet na te 6k zł... nawet szanowany przeze mnie Audiofanatyk tak określił HEXy "wysoka opłacalność w zakresie możliwości i jakości dźwięku do ceny". To 4k za Anandy tuż po premierze, gdzie większość recenzji określa je mianem lepszych technicznie od Edition X/v2 to już teraz ciekawa pozycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, adriano2510 napisał:

No ale takie SQ w tej cenie... wtedy zakup jakichkolwiek "konkurencyjnych" słuchawek innych marek w znacznie wyższej cenie zaczyna tracić sens. 

Ale że jakie SQ? Bo wg mnie obecne 4-8mio tysieczniki, to po prostu jakość dźwięku na miarę naszych czasów. Kiedyś słuchawkami nikt się nie przejmował - teraz mamy postęp. Niestety, jak  we wszystkich innych dziedzinach postęp oznacza wyższa jakość, bardziej zaawansowane technologie, dostępność i SPADEK CEN, tak w audio zwłaszcza słuchawkowym mamy co mamy.

Więc jak zakup „w tych cenach”  u konkurencji zacznie tracić sens to ucałuję Fanga w dupę za naprawienie rynku.

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko czy rzeczywiście są lepsze od HEX-ów ;) Jakoś jak widzę u hamburgerów w recenzji disclaimer "as far as we know, this item does not have to be returned to HiFiMan" to budzi się we mnie cynik :) Póki jakiś rzetelny recenzent bez gratisu ich nie porównał, to sprawa jest dla mnie otwarta.

 

Na Massdropie Head-Fi też potrafio wmówić gawiedzi, że Elex to "small Utopia" :D:D

Edytowane przez Dzingi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, adriano2510 napisał:

W tym sensie to oczywiście. Koszty wyprodukowania są niewielkie. No ale takie SQ w tej cenie... wtedy zakup jakichkolwiek "konkurencyjnych" słuchawek innych marek w znacznie wyższej cenie zaczyna tracić sens. 

 

To bardziej kwestia ich wartości na rynku wtórnym, bo niektórzy np nie lubią kupować słuchawek za 5 tys., które za moment producent sprzedaje za 2500, a używki chodzą po 1500-2000 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mayster napisał:

 

niektórzy np nie lubią kupować słuchawek za 5 tys., które za moment producent sprzedaje za 2500, a używki chodzą po 1500-2000 😁

To zachęta do trafnych/przemyślanych zakupów na całe lata.

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli rynek byłby na tyle duży by Chinom się opłacało, to by zalali rynek tymi aryami, he-x, he-1k, anandami za 300-500 dolców. Kradziona technologia, tanie materiały, łatwość w montażu, całkiem spore możliwości transportu. A tak to dalej będziemy tkwić w rzeczywistości, gdzie sztucznie się wycenia słuchawki na 10k zł, żeby potem zejść do 5 k zł i ludzie się nagle rzucają :), bo "tanio".

Co do tematu, to ananda = he-x tylko z lepszą górą i gorszym dołem, minimalnie. A arya to prawie he-1k, ponoć niuansami się różnią. Ciekawe co z tym massdropowym he-x. W maju/czerwcu dowiemy się, czy ludzie sikają po nogawkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, prolim napisał:

Co do tematu, to ananda = he-x tylko z lepszą górą i gorszym dołem, minimalnie.

Gorszym czy mniejszym? Naczytałem się, że dół lepszy jest w Ananda, bo równiejszy(bez tego spadku w subbasie) i bardziej zwarty, ale jednak w HEX jest więcej basu. Szkoda, że nie miałem okazji bezpośrednio porównać obu modeli.

Edytowane przez adriano2510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, adriano2510 napisał:

Gorszym czy mniejszym? Naczytałem się, że dół lepszy jest w Ananda, bo równiejszy(bez tego spadku w subbasie) i bardziej zwarty, ale jednak w HEX jest więcej basu. Szkoda, że nie miałem okazji bezpośrednio porównać obu modeli.

Z tego co pamiętam to jest go mniej, mniejszy slam. Ale nie przywiązywałbym do tego wagi specjalnie :P, bo wiadomo, wiele osób, którzy mienią się ekspertami testują lcd-4 czy utopie na stacku magni i modi za 199 dolarów, bo przecież nie ma różnicy, przynajmniej oni nie słyszą ;-D. Najważniejsza informacja jest taka, że prawie 2k taniej masz takie same słuchawki, a dół, górę, środek sobie możesz zmodyfikować okablowaniem, lampami, rca itp.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności