Skocz do zawartości

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

52 minuty temu, prolim napisał:

52 dolary za przesyłkę wychodzi.

Ok. 25$ jeżeli skorzystasz z drugiego linku, chociaż ostateczna cena za przesyłkę zostanie oszacowana dopiero po zmierzeniu tego, co HIFIMAN przyśle do amerykańskiego magazynu Carrierwise (ja założyłem 1kg i wymiary 60x30x30cm). Jeżeli polski urząd celny nie doliczy VAT to cena ostateczna wyjdzie ok. 620zł (przy założeniu, że płacisz PayPalowi w USD a nie PLN). Jeżeli doliczy to trzeba dodać 23% VAT. Elektronika jest chyba zwolniona z cła.

Dodam, że "open box" to zwykle są produkty nowe, kupione i zwrócone do sklepu (naruszone jest pudełko). Nie widzę nigdzie w "terms&conditions", żeby sklep HIFIMAN zastrzegł, że mogą to także być produkty naprawiane, więc pewnie takich nie ma. Z ciekawości napisałem do ich BOK, żeby doprecyzowali.

Edytowane przez Melo2573
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Melo2573 said:

 Jeżeli polski urząd celny nie doliczy VAT to cena ostateczna wyjdzie ok. 620zł (przy założeniu, że płacisz PayPalowi w USD a nie PLN). Jeżeli doliczy to trzeba dodać 23% VAT. Elektronika jest chyba zwolniona z cła.

Jest duże prawdopodobieństwo, że doliczą opłaty, a elektronika może i jest zwolnina z cła, ale to 23% vat jest najbardziej odczuwalny. 😉

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, prolim napisał:

Za he-4xx płaciłem 169 + 15 za wysyłkę i datki wyszły 190 zł na rzecz skarbu państwa. DHL wystawia nawet na to FV.

W takim razie to był prawdopodobnie podatek VAT, bo cło UE w 2018r. na słuchawki przewodowe wynosi 1% w pierwszym półroczu 2018 i 0,5% w drugim półroczu półroczu 2018 (taryfa 2018, slajd 599 LINK).

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Damix napisał:

Jakie pady polecacie do HE560 by trochę oddalić dźwięk?

Przede wszystkim wyższe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Perul said:

Przede wszystkim wyższe :)

Czy wyższe pady nie odchudzą dodatkowo i tak już chudych dźwiękowo słuchawek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze odnośnie NFB-28 vs Aune S6 pod Anandy. Ktoś tu bezpośrednio porównywał oba klocki i mógłby się w skrócie podzielić spostrzeżeniami? Który cieplejszy i bardziej dociąży, gdzie więcej góry, gdzie wyższa rozdziałka, gdzie większa scena?

Ja mam takie dziwne spostrzeżenie, że Dragonfly brzmi mi cieplejszą, bardziej dociążoną, przyjemniejszą barwą niż Mojo, który wręcz je odchudził, a spodziewałem się dokładnie odwrotnego rezultatu. 

 

Ta krystaliczna góra to duży atut i prawdopodobnie ponownie wybrałbym w bezpośrednim porównaniu właśnie Anandy względem Edition-X v2, gdybym miał możliwość takiego zestawienia, ale nie pogardziłbym jeszcze większym ociepleniem średnicy i podbiciem całościowym basu. Właśnie dlatego zastanawiam się czy nie iść właśnie w NFB czy Burson Play zamiast S6.

Edytowane przez adriano2510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pabloj napisał:

Czy wyższe pady nie odchudzą dodatkowo i tak już chudych dźwiękowo słuchawek?

Zgadza się odchudzą, ale to przy założeniu, że zwiększasz tylko wysokość, przez co rośnie również pojemność pada. Jeśli otwór wewnętrzny będzie mniejszy, tak aby zachować oryginalną pojemność, to już zmiany będą sporo mniejsze. Oczywiście jest tez kwestia materiału z jakiego są pady, im szczelniejsze, tym ciemniejsze, więc i tym można regulować brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minutes ago, Perul said:

Zgadza się odchudzą, ale to przy założeniu, że zwiększasz tylko wysokość, przez co rośnie również pojemność pada. Jeśli otwór wewnętrzny będzie mniejszy, tak aby zachować oryginalną pojemność, to już zmiany będą sporo mniejsze. Oczywiście jest tez kwestia materiału z jakiego są pady, im szczelniejsze, tym ciemniejsze, więc i tym można regulować brzmienie.

Czyli pady musiałyby być płytsze w środku. Ale w przypadku He560 to i tak już jak dla mnie jest minimum bo częścią małżowiny usznej dotykam wewnętrznej częsci słuchawki (lekko bo lekko ale zawsze). A też ciekaw bym był zmiany padów, jednakże bez odchudzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie płytsze, tylko mniejsza średnica wewnętrzna, albo np takie "jajo" jak w Denonach D2000-D7000 itp.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, adriano2510 said:

...ale nie pogardziłbym jeszcze większym ociepleniem średnicy i podbiciem całościowym basu.

Co prawda nie porównywałem Sabaj-a DA3 z Dragonfly-em, ale jak testowałem TH-900, to właśnie wolałem je z tego pierwszego, niż z CMA600i, bo zagrały z nim gęściej i cieplej.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, neonlight napisał:

Co prawda nie porównywałem Sabaj-a DA3 z Dragonfly-em, ale jak testowałem TH-900, to właśnie wolałem je z tego pierwszego, niż z CMA600i, bo zagrały z nim gęściej i cieplej.

Tak szczerze to mogłoby być moje finalne brzmienie. Sygnatura Anand z Dragonfly Black, tylko o technikaliach dobrej klasy stacjonarki ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.12.2018 o 09:48, Damix napisał:

Tyle to wiem :D. Te od Brainwavz wejdą?

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Na upartego wejdą , choć trzeba się mocno namęczyć przy naciąganiu. Mam oczywiście na myśli wszelkie jajowate HM5, a nie te większe okrągłe.

Z tego co widzę na foto, to wewnątrz te pady są welurowe, więc najbliższe dźwiękowo byłyby welury, ewentualnie coś takiego

https://pl.aliexpress.com/item/100mm-Aksamitna-Zima-Utrzyma-Ciep-o-Wymiana-Earpads-do-ATH-S-uchawki-Sennheiser-Beyerdynamic-Sony-PHILIPS/32846199052.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.15992e0ehlxvHL

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, vonBaron napisał:

Kupno Aune S16/S6, sprzedaż 400i i zakup HE500 i jeszcze Ci zostanie :D

Ja wolę HE400i od HE500. Jakieś takie bardziej normalne są.

2 godziny temu, Melo2573 napisał:

Poproszę HIFIMANowców o propozycje źródła, DACa, wzmacniacza do HE400i.

Ten DAC ma odtwarzać pliki czy być podpięty do transportu CD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności