Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

3 hours ago, adriano2510 said:

Tak jaśniejsze, z większym pazurem, ale nadal to niuanse i można rzecz, że są to niemalże te same słuchawki co Edition X v2. Więc równie dobrze możesz mi doradzać pod HEX v2 ;) 

A tak bardziej budżetowo coś sprawdzałeś? W kategorii do 2k-2,5k? Ja słuchałem głównie z Mojo, ale to nie to. Z Dragonfly barwa jest ładniejsza, tylko technikalia cierpią...

CMA 12 masz w preorderze za 3600zł, natomiast CMA600i można kupić poniżej 3000zł, wiec troszkę więcej, niż założony budżet, ale przynajmniej uniwersalne urządzenia. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podrzucacie sprzęty ponad moje możliwości finansowe. Jeszcze pomyślę o wyrwaniu używanego Aune S6 to się poniżej 2k zmieszczę. To na tyle uniwersalna sygnatura, że tak jak mówisz @Jaworrr powinno się zgrać. W końcu to słuchawki, dla których moc źródła to sprawa drugorzędna, natomiast SQ jest najważniejsze i właśnie celowałbym w integrę z priorytetem na dobrą sekcję DAC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Compton Tak, wiem. Swoją drogą ostatnio chciałem odszukać wątek, w którym pisałeś o xDuoo TA-20, w połączeniu z Psvane Treasure Mark II. Generalnie z tego, co pamiętam wrażenia pozytywne?

 

Zastanawiam się właśnie (czekając obecnie na kabel balans - FAW Noir HPC mk2 XLR, czyli ten sam który masz w stopce) czy lepiej jako źródło kupić np. Aune S6 w nowej wersji, która powinna być w lutym przyszłego roku + do tego coś pokroju w/w xDuoo czy połączyć budżety i poszukać lepszej integry w zwiększonym budżecie. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, adriano2510 napisał:

...W końcu to słuchawki, dla których moc źródła to sprawa drugorzędna...

jak do tej pory nie słyszałem żadnych planarów dla których moc byłaby sprawą drugorzędną - każde zyskiwały na mocniejszym wzmaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te to akurat słabo znam, bo słuchałem ich tylko na AVS, ale sygnarurą powinno pasować.

xDuoo gra obszernym basem, ciepłą barwą i sporą głębią. Góra mimo lepszych lampek jest taka se, ale w tej cenie nie ma co marudzić. Jest lekko przyciemniona i trochę matowa.

TA-20 na pewno lepiej zagrał z Edition X niż a K7XX. Pozostaje kwestia źródła.

Sundary powinny też dobrze zagrać z combo CMA400i.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze 2 tematy:

1. Zdaję sobie sprawę, że pewnie ciężko to jednoznacznie zdefiniować...ale Ile trzeba byłoby wydać na takiego lampowca ("zasilanego" np. S6, aby progres SQ, względem xDuoo TA-20 (na lepszych lampach, np. wspomnianych wcześniej Psvane Treasure Mark II) był wyraźny?

2. Planuję też zakup monitorów bliskiego pola, pewnie coś z Adam Audio (seria A lub T) i wykorzystać wyjście xlr. Tylko, że większość sprzętu "słuchawkowego" ma jedną parę wyjść xlr i gdy będę chciał podpiąć xduoo będę musiał przepinać kable. Czego chciałbym uniknąć. Czy są zatem jakieś selektor/przełączniki sygnału, tak aby raz sygnał szedł na monitory, a raz na wzmacniacz z tego samego źródła?

 

Co do CMA400i, to pojawiał się sporo opinii, również tu na forum, że nie bardzo pasuje do planar'ów (niestety nie miałem okazji posłuchać, by się o tym przekonać "na własne uszy").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Perul napisał:

jak do tej pory nie słyszałem żadnych planarów dla których moc byłaby sprawą drugorzędną - każde zyskiwały na mocniejszym wzmaku.

To prawda, Ananda również zyskuje. One są o tyle specyficzne, że to 25 Ohm i skuteczność 103dB, że akceptowalnie zagrają nawet z takiego LG V30. Ja mam na myśli, że nie trzeba tu iść w kilka watów mocy, a każda dowolna integra stacjonarna z zakresu cenowego 1000-3000zł konkretnie je wysteruje, zaś jakość DAC wyraźnie będzie różnicowała SQ tych słuchawek. Dlatego gotowy jestem wybrać tę "słabszą" integrę, która i tak je rozbuja, ale z lepszym przetwornikiem. 

Edytowane przez adriano2510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, greg_jg napisał:

To jeszcze 2 tematy:

1. Zdaję sobie sprawę, że pewnie ciężko to jednoznacznie zdefiniować...ale Ile trzeba byłoby wydać na takiego lampowca ("zasilanego" np. S6, aby progres SQ, względem xDuoo TA-20 (na lepszych lampach, np. wspomnianych wcześniej Psvane Treasure Mark II) był wyraźny?

2. Planuję też zakup monitorów bliskiego pola, pewnie coś z Adam Audio (seria A lub T) i wykorzystać wyjście xlr. Tylko, że większość sprzętu "słuchawkowego" ma jedną parę wyjść xlr i gdy będę chciał podpiąć xduoo będę musiał przepinać kable. Czego chciałbym uniknąć. Czy są zatem jakieś selektor/przełączniki sygnału, tak aby raz sygnał szedł na monitory, a raz na wzmacniacz z tego samego źródła?

 

Co do CMA400i, to pojawiał się sporo opinii, również tu na forum, że nie bardzo pasuje do planar'ów (niestety nie miałem okazji posłuchać, by się o tym przekonać "na własne uszy").

ad 1. TA-20 to hybryda. Lampowce polskich manufaktur z przedziału 2-4k powinny w zupełności wystarczyć, które to i tak wyjście mają Single Ended.

ad. 2. Tu jest kilka możliwości: combo z funkcją przedwzmacniacza, wzmacniacz słuchawkowy z PRE albo podłączenie DACa przez RCA do wzmacniacza słuchawkowego a XLRy do monitorów (aktywnych).

 

Z CMA400i słuchałem HE-5LE i jakoś nie płakałem.

IMG_4845.JPG

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Compton

Tylko gdzieś wyczytałem, że właśnie do słuchawek tego pokroju (wysoka skuteczność i niska impedancja) z lampek najlepsze będą hybrydy, a te manufaktury robią raczej OTL’e. A poza tym tak, jak piszesz mają wyjścia SE. Nie widziałem jeszcze polskiego lampowca, który by miał wejścia xlr i wyjście na słuchawki BAL (xlr). Zależy mi jednak na tym, aby wszystko spiąć xlr’ami.

 

Dzięki za info o „braku przeciwwskazań” CMA 400i. Pytanie tylko ile w takiej integrze „gra” sam DAC, a ile cała reszta (zasilanie, układ wzmacniający). Wszystkie Questyle bazują na AK 4490, który jest już nieco przestarzały. Od ponad 2 lat obecny jest na rynku jego następca – AK 4497, a w połowie przyszłego roku dostępna będzie kolejna generacja – AK 4499.

 

PS. Słuchałeś może HE-5LE na jakichś innych integrach w granicach 3,5-4,0 tys. zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, greg_jg napisał:

@Compton

 

Dzięki za info o „braku przeciwwskazań” CMA 400i. Pytanie tylko ile w takiej integrze „gra” sam DAC, a ile cała reszta (zasilanie, układ wzmacniający). Wszystkie Questyle bazują na AK 4490, który jest już nieco przestarzały. Od ponad 2 lat obecny jest na rynku jego następca – AK 4497, a w połowie przyszłego roku dostępna będzie kolejna generacja – AK 4499. 

 

Tylko z tego nic nie wynika... Aune S6 ma nowszego AKM4495, a i tak dla mnie CMA600i to klasa wyżej. Sama kostka nie gra.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, adriano2510 napisał:

Podrzucacie sprzęty ponad moje możliwości finansowe. Jeszcze pomyślę o wyrwaniu używanego Aune S6 to się poniżej 2k zmieszczę. To na tyle uniwersalna sygnatura, że tak jak mówisz @Jaworrr powinno się zgrać. W końcu to słuchawki, dla których moc źródła to sprawa drugorzędna, natomiast SQ jest najważniejsze i właśnie celowałbym w integrę z priorytetem na dobrą sekcję DAC.

Zgra się, ale odradzam. Jednak wskazane NFB gra słyszalnie lepiej. Za 2200 jest w naszym komisie.

Inne klocki tez zagrają lepiej od S6, albo przynajmniej inaczej np. CMA400i.

O 600i nie piszę bo poza budżetem. 400i gra efektowniej, z wyraźniejszymi krawędziami dźwięków. Ale na mniejszej scenie, mniejszej głębi i bardziej męcząco przez tą wyrazistość, która nakazuje biegania za dźwiękami. 

Godzinę temu, greg_jg napisał:

Nie widziałem jeszcze polskiego lampowca, który by miał wejścia xlr i wyjście na słuchawki BAL (xlr)

Sprawdź sobie ofertę Krakowskiego SinusAudio. Kiedyś dostałem info, że wzmak BAL to u nich koszt ok 4500PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Karmazynowy napisał:

 

(...) Sama kostka nie gra.

I tak i nie. Nie wiem czy o tym czasem @Jaworrr nie pisał w przypadku NFB. W każdym razie pisze o tym sam producent:

 

"The difference is that NFB28.38 has built in ES9038 Pro, NFB28.28 has built in ES9028 pro, other parts are exact the same. As for sound quality, NFB28.38 has slightly better sound transparency."

 

Pytanie tylko na ile ta zmiana jest faktycznie wyczuwalna.

 

PS. I może jeszcze jedno - orientujecie się, w którym sklepie w PL, można posłuchać największej ilości tego typu sprzętu (integry, gdzieś do ok. 4k)?

Edytowane przez greg_jg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, greg_jg napisał:

I tak i nie. Nie wiem czy o tym czasem @Jaworrr nie pisał w przypadku NFB. W każdym razie pisze o tym sam producent:

 

"The difference is that NFB28.38 has built in ES9038 Pro, NFB28.28 has built in ES9028 pro, other parts are exact the same. As for sound quality, NFB28.38 has slightly better sound transparency."

 

Pytanie tylko na ile ta zmiana jest faktycznie wyczuwalna.

 

PS. I może jeszcze jedno - orientujecie się, w którym sklepie w PL, można posłuchać największej ilości tego typu sprzętu (integry, gdzieś do ok. 4k)?

Porównanie tych dwóch NFB-28 jest w wątku o spotkaniach krakowskich. Dla mnie to dwie różne filozofie dźwięku. Co więcej - robiłem DACa na ES9038 i on nie gra jak NFB-28.38. Różnice między generacjami NFB-28 nie mogą polegać tylko na innej kości DAC, a z drugiej strony - nie widzę problemu stworzyć brzmienie któregoś z nich stosując nie tylko "tego drugiego" Sabre ale i parę innych kostek DAC od różnych producentów. Sygnatura samych kości DAC nie jest aż tak wyraźna, jak by to sugerowały różne produkty na rynku.

 

W temacie AKM - w sumie jak wyżej. Dodam jeszcze, że jakbym miał uznać wpływ wyboru kości DAC na brzmienie urządzenia, to najlepiej grał AK4393. :) Można to w sumie nawet uzasadnić. AK4393 był zaprojektowany i produkowany w technologii TTL, a jego następca AK4396, oraz zapewne wszystko nowsze - w technologii CMOS. Ja jakoś wolę brzmienie tranzystorów bipolarnych od polowych, więc kto wie...

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając jeszcze do tematu SinusAudio. Widziałem, że w ofercie są możliwe przeróbki gotowych urządzeń. Co prawda na liście modyfikowanych sprzętów nie ma xduoo, ale myślicie, że zachowując obecną topologię takiego xDuoo TA-20 (bez wyrzucania wszystkiego, co jest w środku), wymieniając poszczególne komponenty, można podnieść istotnie SQ w rozsądnym budżecie? Nie ukrywam, że cena wyjściowa TA-20 , xlr w obu kierunkach i sama bryła wygląda ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, greg_jg napisał:

najlepsze będą hybrydy, a te manufaktury robią raczej OTL’e. A poza tym tak, jak piszesz mają wyjścia SE. Nie widziałem jeszcze polskiego lampowca, który by miał wejścia xlr i wyjście na słuchawki BAL (xlr). Zależy mi jednak na tym, aby wszystko spiąć xlr’ami.

W SinusAudio zrobią Ci co chcesz (z resztą w innych manufakturach pewno też) - hybrydę, różową obudowę, balans/sralans i jeszcze dorzucą drabinkę rezystorową; a zamiast audiofilskich i marketingowych opowieści porządne kondensatory i rezystory w torze.

Godzinę temu, greg_jg napisał:

myślicie, że zachowując obecną topologię takiego xDuoo TA-20 (bez wyrzucania wszystkiego, co jest w środku), wymieniając poszczególne komponenty, można podnieść istotnie SQ w rozsądnym budżecie?

Wiemy nie myślimy; czasem wystarczy wymienić kilka przewodów i ich położenie, by poprawić dźwięk, że elementach aktywnych nie wspomnę.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, greg_jg napisał:

@Compton

Tylko gdzieś wyczytałem, że właśnie do słuchawek tego pokroju (wysoka skuteczność i niska impedancja) z lampek najlepsze będą hybrydy, a te manufaktury robią raczej OTL’e. A poza tym tak, jak piszesz mają wyjścia SE. Nie widziałem jeszcze polskiego lampowca, który by miał wejścia xlr i wyjście na słuchawki BAL (xlr). Zależy mi jednak na tym, aby wszystko spiąć xlr’ami.

 

Dzięki za info o „braku przeciwwskazań” CMA 400i. Pytanie tylko ile w takiej integrze „gra” sam DAC, a ile cała reszta (zasilanie, układ wzmacniający). Wszystkie Questyle bazują na AK 4490, który jest już nieco przestarzały. Od ponad 2 lat obecny jest na rynku jego następca – AK 4497, a w połowie przyszłego roku dostępna będzie kolejna generacja – AK 4499.

 

PS. Słuchałeś może HE-5LE na jakichś innych integrach w granicach 3,5-4,0 tys. zł?

 

Sundary sa dośc męczliwe na górze, więc potrzebują czegoś, co je złagodzi. Stąd też cześć osób weźmie np cma400i czy niektóre NFB, bo S6 ich nie złagodzi i ociepli. Jednak w większości innych przypadków będzie zapewne odwrotnie, także jak chodzi o kwestie techniczne dźwięku.

 

S6 np z Anandami tworzy świetny duet. No i warto też pamiętać, że S6 podobnie jak Questyle bardzo dużo zyskuje na wyjściu BAL, o czym niektórzy czasem zapominają :)

 

Sklepów jest pare - pytanie skąd jesteś. S6 i Questyle będą np Mp3store, ale niewiem czy któryś sklep ma jednocześnie Aune, Questyle i AudioGD fizycznie na miejscu.

Edytowane przez Mayster
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do góry, to mnie akurat w niej nic nie przeszkadza. Obecnie używam Aune'a x1s, więc on raczej niczego nie wygładza.

 

@Mayster Pytanie kiedy będziesz mieć już dostępne nowe S6 (pro)?


Mieszkam w Jeleniej Górze, więc do Wrocławia nie mam, aż tak daleko. Jeżeli trzeba będzie gdzieś dalej, to nie powinno być to, aż tak dużym problemem - byle było warto.

Oczywiście będę chciał wykorzystać BAL, zwłaszcza, że właśnie przed chwilą przyszedł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, prolim napisał:

Products availble only in US and Canada

Ta uwaga dotyczy tylko tego co jest na banerze czyli HE400i za 179$. Nie dotyczy "open box" za 139$.

A jak ktoś chce sprowadzić produkt tylko na rynek USA&Kanada i/lub obniżyć cenę transportu do Polski to używa tego: LINK

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Melo2573 napisał:

Ta uwaga dotyczy tylko tego co jest na banerze czyli HE400i za 179$. Nie dotyczy "open box" za 139$.

A jak ktoś chce sprowadzić produkt tylko na rynek USA&Kanada i/lub obniżyć cenę transportu do Polski to używa tego: LINK

52 dolary za przesyłkę wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności