Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, pabloj napisał:

Hehehe, mam inne hobby, tylko ostatnio właśnie też problem bo chyba dostałem jesiennej depresji i nic mi się nie chce oprócz słuchania muzyki i oglądania seriali ;)

 

Jesteś spod Bydgoszczy? Na poprawę humoru spróbuj tego, to moje drugie hobby :) 

 

 

IMG_20181023_162323.jpg

  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, The Grand Wazoo said:

 

Jesteś spod Bydgoszczy? Na poprawę humoru spróbuj tego, to moje drugie hobby :) 

 

"Niestety" ale od kilku lat stronie od alkoholu. Jednakowoż zażywam właśnie cudo o nazwie Kava Kava ;)

--> https://pl.wikipedia.org/wiki/Pieprz_metystynowy

Również nieźle trzepie, do tego nie uzależnia, nie ma kaca i można szybko zastopować efekt jesli się chce ;)

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pabloj napisał:

Wczoraj przyjechał Little Dot Mk3 SE, właśnie się rozsłuc**je w zestawie z Aune S6 i Hifiman He-560 po kablu zbalansowanym od J. Dragona. 
Po krótce jest spora różnica w stosunku do samego Aune S6, szczególnie na wysokości sceny dźwiękowej oraz nie wiem jak to ująć: "objętości dźwięków poszczególnych instrumentów" - jesli miałbym to jakoś graficznie zobrazować to jeśli przyjąć, że instrumenty są figurami geometrycznymi, przy Little Docie te figury są znacznie większe i nieco szerzej rozstawione. Dodatkowo w pomieszczeniu o wyższym suficie. Dźwięk zdecydowanie nabrał masy, a napowietrzenia w Hifimanach wcale przez to nie ubyło. Gitary i trąbki dostały pazura (zapewne przez wyższe harmoniczne w związku z lampami), którego mi dotąd właśnie trochę brakowało ;)

 

 

IMG_20181023_133457233.jpg

 

ps. Zapomniałem dodać, że na razie jestem bardzo zadowolony, ale nie wiem na jak długo 'choroba' pozwoli mi się cieszyć nowym zestawieniem ;)

 

Pewnie nie miałeś okazji podpinać pod niego innych lamp? 

 

49 minut temu, The Grand Wazoo napisał:

 

Jesteś spod Bydgoszczy? Na poprawę humoru spróbuj tego, to moje drugie hobby :) 

 

 

IMG_20181023_162323.jpg

 

U, to kolega widzę, że dobrej rady nie daje - zarówno audio, jak i craft'y potrafią "szarpnąć" po kieszeni :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minutes ago, greg_jg said:

Pewnie nie miałeś okazji podpinać pod niego innych lamp? 

 

Jeszcze nie, ale chętnie posłucham jakichś sugestii w tym temacie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, espe0 said:

Dołączam do klubu z:

 

Hifiman Sundara

 

jeszcze 20h wygrzewania ...ale już jest moc!!!

 

A jakie źródło? Jakiś zewnętrzny DAC/Amp czy co?

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak grają te Sundary, bo samo - "jest moc" - nikomu nic nie mówi a przynajmniej dla mnie. Środek wypchnięty mocno do przodu jak w 400i? Góry jak na lekarstwo czy dużo? Grają miękko, zaokrąglają kontury czy szkicowe, twarde granie? Słuchałeś może he 400i (z ostatnich wypustów) i mógłbyś przybliżyć różnice Sundara vs he 400i? Z góry dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

...myślałem że już tu są znane ...skoro nie to opiszę to swoimi słowami (proszę się nie czepiać stylu pisania)

 

Miałem pierwszą wersję 400i i powiem żeby to zaobrazować z czystym sumieniem:

 

Sundary to idealny środek między 400i a he1000 (z pierwszych wersji komercyjnych)

 

Cechą bliższą he1000 jest brak takiego ...tranzystorowego brzmienia (kto miał na głowie he1000 wie o czym mówię)

Jest powietrze, zwiewność i bardzo namacalna organiczność przekazu - te trzy cechy najbardziej ewoluują wraz z czasem wygrzewania.

 

Hifiman radzi 150h wygrzewania - brzmienie jest na tyle coraz to lepsze że aż chciałoby się zostawić na 200 i mieć nadzieje na jeszcze lepiej:P

 

ok

 

Barwa: 

 

...albo nie jeszcze może opiszę coś dla czego zakochałem się w 400i - a mianowicie jednoczesna spójność i rozseparowanie kanałów:

pierwszy raz je słuchając nie chciałem ich ściągnąć z głowy. Przester gitar elektrycznych rozszczepiony na czynniki pierwsze - po prostu 100% rock"n"roll z frajdą i wykopem.

Stereofonia w 400i zadecydowała że poszedłem po momentumy a wróciłem z paragonem na 2600zł i pierwszymi w życiu planarami.

 

TO DALEJ JEST W SUNDARACH!!!

tylko jak byśmy się przenieśli z małej salki odsłuchowej do wielkiego teatru ...na świeżym powietrzu.

 

no dobra BARWA:

 

Bass: niektórzy mogą powiedzieć że jest go mało - a ja powiem że jest liniowy - nigdzie nie schowany i nigdzie nie wypchnięty.

Kiedy słuchamy ulubionego utworu to na equalizerze jak odejmujemy powoli od 20hz 30 40 50 itd każde pasmo słuchać wyraźnie że znika od samiuśkiego dołu.

Jest do bas dobrze kontrolowany potrafiący zejść na różne plany i na tyle selektywny że można nawet zauważyć echa i pogłosy instrumentów.

Ogólnie bardzo ładnie poukładany i nie rzucający się na pierwsze skrzypce i z wyraźnie większą kulturą niż 400i - nie zlewa się ze średnicą a od samego dołu tworzy warstwy na których mogą pojawiać się różnej maści basowe dźwięki i żaden nie będzie sobie przeszkadzał. No i te takie no- powietrze w basie:)

 

Średnica: tak jak bas można by ją pokroić jak roladę i każdy kawałek opisywać - naprawdę każdy suwak equalizera mógłby mieć swój wierszyk:) - o tym "jak to on jest lepszy od innego"

Krótko mówiąc jest to pokaz średnicowych fajerwerków - niesamowicie szybki, delikatnie ocieplony, taka sprężyna i kupa detalu - bliżej, dalej, lewo, prawo, góra, dół (no może mniej góra, dół) - jest taki jak pierwsze gołe cycki - nigdy się nie daje znudzić. Jest krystaliczny a zarazem ocieplony - nie jasny - kompletnie nie powoduje zmęczenia na żadnym jego rejestrze.

 

Góra: góra jak na akustycznym koncercie na żywo - dosłownie - ultradetaliczna ale nie analityczna, jest raczej dopełnieniem reszty pasm niż jakimś wiodącym zakresem który sprawi że psy będą kuliły ogony ze świstu - jest jedynym zakresem który można by nazwać konturowym. Sopran podawany jest w dawkach wiodących a mikro smaczki jak iskierki na około.

Totalnie nie sybiluje i nie ma "przykrych incydentów" które przez swoje wyostrzenie wprowadzają jakąś nerwowość czy coś takiego jakiegoś.

No i powietrze - w odpowiednich nagraniach mamy wrażenie jakby wysokie dźwięki latały pośród obłoków wokół naszej głowy.

 

Całość przepięknie współgra ze sobą na czarnym tle które tworzy swoistą panoramę gdzie my jesteśmy w pierwszym rzędzie - nie w środku.

 

Scena ogólnie jest tak niesamowita że łapię się na tym że patrze czasem czy coś mi nie spadło albo wokół mnie nie dzieją się niezamierzone rzeczy.

to również przez organiczność dźwięku - wszystkie instrumenty są oddane bardzo realistycznie - a wokal no właśnie...

 

Wokal: niestety przez swoją organiczność a zarazem detaliczność - słuchać w nagraniach źle zmasterowany głos bądź użycie kiepskiego mikrofonu czy innych naleciałości studio.

Ale na całe szczęście tych złych nagrań nie ma aż tak dużo. Dobrze nagrane brzmią przepięknie zarówno damskie jak i męskie.

 

Słuchane na RME HDSP 9632 - sprzęt studyjny i pięknej barwie i klarowności (polecam) - na niej nauczyłem się czerpać radość z remasterów.

 

Pozdrawiam

  • Like 5
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adam 76 napisał:

to Ryka sie na nich nie poznal. Fajny opis. Przypominam, ze Sundary sa teraz w promocji^_^

 

Tak jak napisałem - przed wygrzaniem lub niepełnym wygrzaniem - grają wręcz odwrotnie od tego co napisałem - stereofonia blisko głowy suchość i brak basu / szorstkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Hifiman dalej skleja kolejne słuchawki z zapomnianych części, które znajduje u siebie na magazynie.

Ten pałąk to chyba z czasów HE-4?

 

https://www.massdrop.com/buy/massdrop-x-hifiman-edition-xx-headphones?utm_source=Iterable&utm_medium=email&utm_campaign=ccu_massdrop_x_hifiman_edition_xx_headphones&referer=X4QDC8&mode=guest_open&iterableCampaignId=434373&iterableTemplateId=619670

 

Szkoda, że taki badziewny pałąk dali bo pewnie brzmią fajnie.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minutes ago, Karmazynowy said:

A Hifiman dalej skleja kolejne słuchawki z zapomnianych części, które znajduje u siebie na magazynie.

Ten pałąk to chyba z czasów HE-4?

 

https://www.massdrop.com/buy/massdrop-x-hifiman-edition-xx-headphones?utm_source=Iterable&utm_medium=email&utm_campaign=ccu_massdrop_x_hifiman_edition_xx_headphones&referer=X4QDC8&mode=guest_open&iterableCampaignId=434373&iterableTemplateId=619670

 

Szkoda, że taki badziewny pałąk dali bo pewnie brzmią fajnie.

 

Bardzo ciekawa oferta bo normalne Xy kosztują chyba 5kzł :D

..ebał pies pałąka ważne żeby dobrze grały. 
Ciekawe ile będzie trzeba czekać na wysyłke.. I te kable... chyba dla dzieci, nawet XLR nie dają. Przy takiej kwocie za słuchawy kabel XLR powinien być normą.

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi ponad 3k z opłatami. Jeśli będą grały jak Xv2 to super deal, nawet uwzględniając ten paskudny pałąk i 1 kabel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Realizacja będzie 31 maja 2019 r. Drop od dziś jeszcze 29 dni. Pewnie się załapie, zbyt długo będzie mnie kusić. Pałąk rzeczywiście tandetny, ale jakby robiony dla mnie na wymiar ;D. Co do ceny x v2 to śmiech na sali :P. Te same słuchawki oferują za 600 dolców i massdrop zarobi i hifimanowi się opłaca... Dziwne ;-). Pewnie koszt produkcji to z 200-250 dolców, reszta to podatki, reklamy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, prolim napisał:

Realizacja będzie 31 maja 2019 r. Drop od dziś jeszcze 29 dni. Pewnie się załapie, zbyt długo będzie mnie kusić. Pałąk rzeczywiście tandetny, ale jakby robiony dla mnie na wymiar ;D. Co do ceny x v2 to śmiech na sali :P. Te same słuchawki oferują za 600 dolców i massdrop zarobi i hifimanowi się opłaca... Dziwne ;-). Pewnie koszt produkcji to z 200-250 dolców, reszta to podatki, reklamy itp.

Heh mam tak samo bo uważam że pałąki od HE-4,5,6 pod moją głowę. Ogólnie to bardzo wygodna seria słuchawek, Audeze patrz i ucz się :D

A to jak HE-5LE brzmią po balansie wyraża ta emotka :wub:

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/23/2018 at 1:38 PM, pabloj said:

Wczoraj przyjechał Little Dot Mk3 SE, właśnie się rozsłuc**je w zestawie z Aune S6 i Hifiman He-560 po kablu zbalansowanym od J. Dragona. 
Po krótce jest spora różnica w stosunku do samego Aune S6, szczególnie na wysokości sceny dźwiękowej oraz nie wiem jak to ująć: "objętości dźwięków poszczególnych instrumentów" - jesli miałbym to jakoś graficznie zobrazować to jeśli przyjąć, że instrumenty są figurami geometrycznymi, przy Little Docie te figury są znacznie większe i nieco szerzej rozstawione. Dodatkowo w pomieszczeniu o wyższym suficie. Dźwięk zdecydowanie nabrał masy, a napowietrzenia w Hifimanach wcale przez to nie ubyło. Gitary i trąbki dostały pazura (zapewne przez wyższe harmoniczne w związku z lampami), którego mi dotąd właśnie trochę brakowało ;)

 

 

IMG_20181023_133457233.jpg

 

ps. Zapomniałem dodać, że na razie jestem bardzo zadowolony, ale nie wiem na jak długo 'choroba' pozwoli mi się cieszyć nowym zestawieniem ;)

 

 

Apropo LD Mk3 SE. 

Dokupiłem właśnie nowe lampki Amperex Bugle Boy 6922 / E88CC. Kurna ale szał! Świetnie rozrosła się przestrzeń/scena i jeszcze trochę holografia (jakby było mało...).

Teraz Little Dot gra wyraźnie szerszą sceną od Aune S6, bo wcześniej dźwięk zyskał na masie, a scena bywała na szerokości różna (choć zawsze na wysokości większa), teraz jest czad :D 

 

Apropo, lampy kupiłem od pana bazodruta, stąd: https://allegro.pl/amperex-bugle-boy-6922-e88cc-i7588327446.html

W stosunku do innych w necie są w wydawałoby się okazyjnej cenie więc może jeszcze ktoś skorzysta ;)

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pabloj napisał:

Apropo, lampy kupiłem od pana bazodruta, stąd: https://allegro.pl/amperex-bugle-boy-6922-e88cc-i7588327446.html

W stosunku do innych w necie są w wydawałoby się okazyjnej cenie więc może jeszcze ktoś skorzysta ;)

"lampy nie mierzone, sprawdzone sonicznie ,bez wad. dobiorę równą parę"

Ma słuch gościu, że bez mierzenia dobiera w pary...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, lsd said:

"lampy nie mierzone, sprawdzone sonicznie ,bez wad. dobiorę równą parę"

Ma słuch gościu, że bez mierzenia dobiera w pary...

Raczej ma bo nie słysze żadnych 'problemów' jednego kanału względem drugiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności