Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, Soundman1200 said:

Kontakt mogę podać na priva....

W sumie na razie wolę chyba pozostać przy sprzętach nie-DIY. Jeśli niczego nie znajdę co mnie zadowoli to pewnie się zgłoszę ;) W takim razie pytanie wciąż otwarte.

Edit.
O rzesz kurna. Cały czas słuchałem ich na customowym kabelku i właśnie podłączyłem stockowy i niech mnie kule biją jeśli ktoś twierdzi, że kable nie grają :O To co chciałem poprawić zmianą dac/ampa właśnie rozwiązało się samo w 80-90%. Poprzedni kabelek bardzo odchudzał przekaz, szczególnie na przełomie wyższego basu i niższej średnicy. Teraz jest wszystko ok :O Szok, niedowierzanie, sprawa do Tefałenu!

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 9/5/2018 at 6:38 PM, Firegon said:

Myślę, że przy takim budżecie najpierw lepiej byłoby upgradować słuchawki :D

 

Może little dot mk6+/8? Albo pytaj któregoś z konstruktorów w PL czy Ci nie zrobią hybrydy lampowej, bo OTL odpada do planarów.

 

Tak czytam o tym dot mk6+ i zdaje się całkiem ciekawą opcją z Aune S6 jako DAC. Obydwa zbalansowane, Little Dot rzekomo ma konkretną scenę i wypełnienie w miejscach, które mnie interesują (bynajmniej tak wynika z opisów). Pytanie czy dźwiękowo mk6+ od mk8 się czymś różnią? Bo ze specyfikacji wynika, że mk8 ma więcej mocy i nieco inne lampy.

Ma tutaj ktoś doświadczenia z tymi Little Dotami + słuchawki Hifiman?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, vonBaron said:

Ten Pan na pewno ma @Compton

To prosimy na scenę, jeśli szanowny użytkownik @Compton znajdzie chwilę czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dołączam do fanklubu z pierwszymi współczesnymi ortosami, na które się zdecydowałem. Na razie założone niestety skórki, bo trzeba kupić welury. Na razie dość obiecujące brzmienie osiągnąłem na welurach Beyera, ale to nadal nie to (mam je mocno zbite). Wszędzie polecane są welury hm5… ale może warto zdecydować się na wersję asymetryczna? Testował ktoś? A może lepiej sprawdzą się welury Audeze? Na razie bezpieczny wybór to zwykłe od HM5.

20180911_195528.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, vonBaron napisał:

Jak na pierwsze planary to HE-500 są więcej niż dobre ale zmień kabel przede wszystkim.

Kabel już mam. Czysta miedź OCC 7N. Ten fabryczny to przy nim tragedia. To jest ten nowszy co dają?

 

Z wykresów wynika że ciekawe mogą być welury asymetryczne:

9937537_l.png

Dla porównania welury Hifimana:

9937543_l.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, miki_w1 napisał:

Z wykresów wynika że ciekawe mogą być welury asymetryczne

Ja na HE-400i mam takie:

https://www.aliexpress.com/item/Angle-Genuine-Leather-cushion-ear-pads-foam-ear-pads-cover-for-Hifiman-HE-Series-Headphones-headset/32830921580.html

 

Nie psują brzmienia, a wygoda znacznie do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HE500 mój koszmar nocny, potworki...brrr....?

Jakby coś to mam  nowe pady Braivawz welurowe skośne , jak widać na filmiku pasują do HE500.

 

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.09.2018 o 10:57, miki_w1 napisał:

@Inszy dzięki ale nie chce skórzanych (czy w tym wypadku sztucznych).

 

A korzystał ktoś z Audeze Vegan Pads w Hifimanach? 

Ja miałem w he-4 oraz focus-A pads z 560 nowch do porównania

najlepiej wypadły Vegan, bardzo polecam te nauszniki,zupełnie inne słuchawki, kabel tyle nie wnosi co te nauszniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślice że warto kupić w promocji w USA He-560 v3?

Można dostać za około 350 USD - a kolega się wybiera do Stanów to by mi kupił.

Jak wypadłoby porównanie do Audeze LCD2c?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Skąd dostać taka promocje jak np. Na te słuchawki w USA.

https://www.adorama.com/hmhe560v3.html?sdtid=11948051&emailprice=t&utm_medium=Affiliate&utm_source=rflaid62905

Normalnie wchodząc na ich stronę nie można uzyskać takiego rabatu, a wchodząc z tego linka który ktoś wrzucił na okazję allegro cena to tylko 300$

Może da się tak na inne modele? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_20180929_151412.jpg

HE5-LE grają z ICanem jeszcze lepiej, jak kiedyś kochałem HE-4 to teraz mam podobne uczucie do HE5-LE, grają podobnie ale lepiej, lepsze dociążenie, grają łagodniej, bas jest lepszej jakości, bardzo dobra dynamika.

HE-400 są modowane i to nie pod moje gusta, brzmienie mocno ciemne, słuchałem ich może z 30min bo po prostu HE5 są lepsze o klasę. Niemniej dzięki @Perul

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne nowości...

 

Arya zastępuje HE-1000V2 - $1500

 

181003-Arya-24_0.jpg

 

Elektrostaty Jade II

słuchawki $1500

wzmacniacz $1600

bundle $2500

 

181003-Jade-2.jpg

 

Limitowane HE-5se w ilości 500 szt. na 10 rocznicę - $700

 

181003-HE5se.jpg

 

https://www.innerfidelity.com/content/hifiman-launches-arya-limited-edition-he5se-jade-ii-electrostatic-headphone-system-and

 

 

 

 

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie udało mi się posłuchać oryginalnych Jade - i to pomimo niezłych starań! - teraz kiedy Jade II są w pleni komercyjnymi słuchawkami mam nadzieje na poprawę szczęścia i już niedługo uda mi się na nich ucho zawiesić ;]   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wczoraj przyjechał Little Dot Mk3 SE, właśnie się rozsłuc**je w zestawie z Aune S6 i Hifiman He-560 po kablu zbalansowanym od J. Dragona. 
Po krótce jest spora różnica w stosunku do samego Aune S6, szczególnie na wysokości sceny dźwiękowej oraz nie wiem jak to ująć: "objętości dźwięków poszczególnych instrumentów" - jesli miałbym to jakoś graficznie zobrazować to jeśli przyjąć, że instrumenty są figurami geometrycznymi, przy Little Docie te figury są znacznie większe i nieco szerzej rozstawione. Dodatkowo w pomieszczeniu o wyższym suficie. Dźwięk zdecydowanie nabrał masy, a napowietrzenia w Hifimanach wcale przez to nie ubyło. Gitary i trąbki dostały pazura (zapewne przez wyższe harmoniczne w związku z lampami), którego mi dotąd właśnie trochę brakowało ;)

 

 

IMG_20181023_133457233.jpg

 

ps. Zapomniałem dodać, że na razie jestem bardzo zadowolony, ale nie wiem na jak długo 'choroba' pozwoli mi się cieszyć nowym zestawieniem ;)

Edytowane przez pabloj
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, pabloj napisał:

ps. Zapomniałem dodać, że na razie jestem bardzo zadowolony, ale nie wiem na jak długo 'choroba' pozwoli mi się cieszyć nowym zestawieniem ;)

Taka rada, zapomnij o tej stronie i podobnych, znajdź nowe hobby, sezon zimowy tuż tuż, może narciarstwo, łyżwiarstwo figurowe?! ? Sam zdecyduj ?.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, neonlight said:

Taka rada, zapomnij o tej stronie i podobnych, znajdź nowe hobby, sezon zimowy tuż tuż, może narciarstwo, łyżwiarstwo figurowe?! ? Sam zdecyduj ?.

Hehehe, mam inne hobby, tylko ostatnio właśnie też problem bo chyba dostałem jesiennej depresji i nic mi się nie chce oprócz słuchania muzyki i oglądania seriali ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności