Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

560 czy He-4 te doświadczenia jeszcze przedemną. Póki co tor skompletowałem pod 400i. DAC (AIM) jest neutralnie jasny. Co dobrze wpływa na zbitą średnicę oraz ładnie wyciąga wysokie tony, a FCLII nadaje dociążenia i poprawia dynamikę na basie. A do w/w słuchawek (pewnie o klasę lepszych) musiałbym od początku kombinować z torem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje de facto jeszcze nie są wygrzane. Mają na liczniku raptem kilkanaście godzin.

One potrzebują ok 100-150h. Porównywałem wygrzane i zupełnie nowe 1 do 1.

Po wygrzaniu bas schodzi niżej i delikatnie przybywa wysokich.

Hifiman piszę o 150h i to mniej więcej by się zgadzało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu niby są.

http://allegro.pl/hifiman-he-400i-audiofilskie-sluchawki-planarne-i6666447931.html


W zasadzie w tej cenie to ciężko o konkurencje w otwartych. Ale ta cena chińska to już przeszłość. Na dzisiaj 370$ na rynek wewnętrzny (chiński).

Ale cena w Polskiej dystrybucji to 2700 zł - ładna marża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd mają taką cenę.

W tej aukcji zastanawia mnie czas realizacji - 3 dni. Jak oni to robią jak wskazana lokalizacja to Szanghaj?

 

Pewnie wg nich złożenie zamówienia w imieniu kupującego u azjatyckiego dystrybutora to cała ich robota i robią to w 3 dni. Żałosne, jak każdy sprzedawca tego typu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj pogrzebałem w swoich HE400 i teraz to, poza czasami ciut przegiętą górą no i nienajmocniejszym subbasem, grają całkiem spoko.

Wyższa średnica wreszcie jest wyraźna, dzięki czemu jest całkiem naturalne brzmienie.

 

Może w najbliższym czasie uda mi się porównać z HE400i, bo akurat mam pożyczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Super Best Audio Friend proponują Cotton Mod, jeśli komuś przeszkadzają wysokie tony w he400i

http://www.superbestaudiofriends.org/index.php?threads/he-400i.601/page-4#post-100385

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiam jaki efekt dałby wyciągnięcie zewnętrznego dampingu?

attachicon.gifPrzechwytywanie.JPG

HE-6 po tym zabiegu (czarny materiał i wełna) dostawały przestrzeni.

Efekt pewnie podobny jak w HE-6. Jest też mała szansa, że trochę basu najniższego przybędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kusisz :)

Jak sie wygrzeją i będę pewien, że z nimi zostanę, to to zrobię.

Co do basu, to wydaje mi się, że HE-6 straciły wtedy trochę impaktu. Co do głębokości to już nie pamiętam. Ogólne korzyści były większe (szczególnie to przestrzeń, otwartość i napowietrzenie) i tak je pozostawiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem.

konstrukcja muszli jest taka sama jak w starszych modelach.

Kiedyś nawet miałem okazję ułamać ten plaskikowy pierścień. :D

Teraz mam nawet zapas, jakby co.

 

Dodam, że ten czarny materiał jest podklejony do grilla i aby go usunąć trzeba klej rozpuścić, np. suszarką.

Ponowne go włożenie rówież wymaga przyklejenia, bo inaczej materiał się zagina i faluje.

Edytowane przez Compton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności