Skocz do zawartości

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

HE4 górą :)

Mają lepszy drajw, są bardziej rozdzielcze, przestrzenne. 400i są cieplejsze, bliższe na średnicy, bardziej zlepione. HE4 dokładniej rysują dzwięki, lepiej je separują i precyzyjniej umieszczają na scenie. Bas mają bardziej sprężysty i motoryczny. 400i są wolniejsze, żeby nie powiedzieć zamulone, upraszczają trochę przekaz, grają bardziej plamą niż holografią.

Kurdę, po co sprzedawałem HE4?

 

Rozumiem że bardzo ciężko je znaleźć używane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w 400i ten bas jest taki sobie, nawet na dobrym wzmacniaczu jest dosyć rozlazły i nie ma takiego kopa jak bym chciał. Może po dobrym wygrzaniu będzie lepiej. Za to średnica to 10/10 ;) Jak będzie kiedyś okazja to te HE4 pewnie zakupie.

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, to nie napiszę. :P

HE-1000 same nie grają.

 

A tak na serio, to na muzyce jazzowej udało mi się z systemu na HEkach wycisnąć 100% zadowolenia i nie wyobrażam sobie na ten moment, że tor w podobnych pieniądzach może zagrać lepiej. Mam tu to połączenie ognia z wodą. Jest precyzja, detal, barwa, nasycenie, przestrzeń, holografia, separacja, rozdzielczość. Czekam jeszcze na kolejne lampki, które to miałem już u siebie pożyczone i te z kolei przyciemniają i dociążają przekaz. Nadadzą się do rocka czy innej hałaśliwej, niekoniecznie dobrze nagranej muzyki.

Edytowane przez Compton
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, to nie napiszę. :P

HE-1000 same nie grają.

 

A tak na serio, to na muzyce jazzowej udało mi się z systemu na HEkach wycisnąć 100% zadowolenia i nie wyobrażam sobie na ten moment, że tor w podobnych pieniądzach może zagrać lepiej. Mam tu to połączenie ognia z wodą. Jest precyzja, detal, barwa, nasycenie, przestrzeń, holografia, separacja, rozdzielczość. Czekam jeszcze na kolejne lampki, które to miałem już u siebie pożyczone i te z kolei przyciemniają i dociążają przekaz. Nadadzą się do rocka czy innej hałaśliwej, niekoniecznie dobrze nagranej muzyki.

Oj można to połączyć w HEkach :P;) Rock, Metal, Jazz i Klasykę :ph34r::)

Trochę ostatnio mnie poniosło i na razie HEki sobie wiszą o katuje Sowy,

jest ciekawie, a druga para lamp czeka na sprawdzenie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak sowy vs heki?

Jeszcze nie wiem, na razie jest tak ze 120h, więc jeszcze trochę do porównań.

A pamięć bywa zawodna, na razie się trzymam postanowienia i nie słucham nic poza Sowami :)

Są super wygodne, tylko ten kabelek, powinni coś komuś .... za to, czeka mnie wymiana ale jeszcze

nie wiem na co postawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Compton jak będziesz miał 400i napisz proszę jaki kabel u drutmistrza najlepiej zamówić. Będę zamawiał coś krótkiego pod FLCII

Słucham na miedzi Bass Heavy XLR pod HE-1000.

Jest dobrze. Tu bym nic nie zmieniał.Jest kontrola basu, barwa i detal.

Napisz do Jimmiego, on będzie wiedział o co chodzi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham na miedzi Bass Heavy XLR pod HE-1000.

 

 

Jest dobrze. Tu bym nic nie zmieniał.Jest kontrola basu, barwa i detal.

Napisz do Jimmiego, on będzie wiedział o co chodzi.

 

Dzięki za info.

Muszę ogarnąć kwestie kabla bo ten fabryczny za 129$ (sic!) jest fatalny pod względem ergonomii. To podobno czysta srebrzanka jest.

Właśnie włączyłem sobie Walk Pantery - HE-400i miażdżą DT-150 zejściem basu, jego kontrolą i fakturą.

DT-150 to bułka maslana polana syropem klonowym. Rocka na DT-150 nie dało się słuchać, bo midbas zlewał średnicę i ujednolicał przekaz. Grało to monotonnie i bez życia.

400i świetnie prezentują się w cięższej muzyce. Zresztą często są polecane do metalu i do rocka. Słabiej niestety prezentują się w rapie...brakuje dynamiki na dole, ale łącząc je z energicznymi dacami czy ampami można to bardzo poprawić. Za to faktura basu...uwielbiam te słuchawki.

Edytowane przez Palpatine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie jestem zdziwiony kontrolą basu. Bałem się, że jak je podłączę, to usłyszę lekką bułę na midbasie, a tu nic - równiutko do samego subbasu. Fakt, dolna średnica jest trochę dopalona ale sam bas jest w sprężysty i nisko schodzi.

Słuchalem ich trzykrotnie: dwa razy na DAPie Hifimana i raz z Cayina iHA-6 po SE i wrażenia miałem lekko odmienne.

Moje de facto jeszcze nie są wygrzane. Mają na liczniku raptem kilkanaście godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności