Skocz do zawartości

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

pan Fang okazuje się być... niezłym bucem:

 

"Once there's a guy who asked Dr. Fang Bian: Hi, Dr. Fang Bian, how do you feel about the famous HD650?

And Fang just answered calmly: HE400(i) better than HD650 in every aspect.

 

Fang doesn't care about these complaints on the net, at all. He once said clearly that only 5% of HFM users will go to these kinds of forums to "discuss" these kinds of stuff. 95% of HFM users just buy HFM headphones straight from dealers and without discussing with nobody. These 95% users, they are too busy (or too rich) to bother with internet bubbles.

 

These 95% is HFM's targeted customers, those 5% not.

 

 

Fang's biggest regret, that he metions many times is that he set the price of he560 too low, too low to make audiophiles' brains believe that he560 is actually exceedingly damn good (beyond the price), so, now he will set the price of new products according to their actual SQ performance.

 

About Edition 6

He made a declaration a few days ago:"edition 6 is better than the HE1000 v2 by miles, and you will hear this within 5 seconds, I promise."

 

 

He also mentioned that HFM has a bunch of ultra high-tech for the successors of the Edition 6 and the successors of the Shangri-la in the future. And he will apply these techs one by one, step by step. He won't throw all these techs into a pair of new cans, what he gonna do is put one high-tech into a pair of new cans, and put another tech into the successor, etc..."

 

 

gość wypuszcza nowe słuchawki co pół roku, chce 650$ za to, że z pośpiechu nie dopracował swoich flagowców...

 

shangri la za 55k$ ma te same... okleiny co he560 za 900$...

 

ten miły chiński pan nie zobaczy moich pieniędzy... skończył się na he6

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to muszą jeszcze trochę popracować, bo jakoś dużej różnicy póki co nie ma :lol:

http://www.head-fi.org/t/831355/hifiman-edition-6-headphones/75#post_13153359


 

 

Słuchałem tych Utopii - jestem bardzo zadowolony, że ich posłuchałem, bo dzięki temu nie będę sobie nimi absolutnie głowy zawracał - NIC mi się w nich nie podobało :ph34r:

 

A długo słuchałeś, ja sprawdzałem je na moim torze w bezpośrednim porównaniu z HEkami.

Nie mają się czego wstydzić, tylko tej klaustrofobii, która mi mocno doskwierałą,

reszta moim zdaniem jest super, może się podobać jak się zaakceptuje budowanie sceny.

Wiesz jak się przyzwyczaiło do sceny w HD800, UE5L i HEk to potem jest ciężko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Popiszcie dobrzy ludzie cos madrego (albo cokolwiek) o he-400i (pytanie nie wynika z komentarza p. Fang'a).

A ja nawiązując do słów Fanga, muszę się zgodzić, że HE-400i są pod każdym względem lepsze od HD650 i piszę to jako były użytkownik Senków.

Tylko że HFM są prawie 2-krotnie droższe. Taki z tego morał.

 

Ale co chcesz konkretnie wiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niestety dosc typowe dla chinczykow i koreanczykow podejscie. Strasznie ciezko sie z nimi wspolpracuje...

 

 

Popiszcie dobrzy ludzie cos madrego (albo cokolwiek) o he-400i (pytanie nie wynika z komentarza p. Fang'a).

 

Ja miałem HE400i i ... pewnie będę miał w przyszłości kolejną parę. Z dobrym torem grają naprawdę tak że nie wiem czy potrzebuję lepszego dźwięku ;) Bardzo klasowo i przejrzyście. I bardzo mi się podobało że się sparowały pięknie z moimi vintage`owymi zabawkami. Oczywiście potrzebują porządnego wzmacniacza (wydajnego, z telefonu nie zagrają ;) ). Teraz jest można na e-bay`u kupić za ok 300 USD+kp i to jest rewelacyjna cena . Należy też dodać zdanie o świetnej ergonomii - lekkie, bardzo wygodne, świetne pady (nie nie trzeba zmieniać ;) ). Są lepsze dla mnie niż HD600/650 a te są bardzo dobre w odpowiednim torze. W końcu planary ;)

 

Generalnie bardzo polecam i nie bardzo rozumiem czemu tutaj na forum są tak mało popularne. W tej cenie to już wogóle bez uwag patrząc jakie kwoty tutaj biegają na zakupy audio.

Edytowane przez Barthuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Compton ,ktore bys polecil do bursona He-4 / 400i / 560 ?

Żadnych z wymienionych na Bursonie nie słuchałem.

 

Tobie to ciężko polecić. ;)

Pisałem Ci, że HD800 z BCV2+ kijem bym nie dotknął, a Tobie się podobają, więc... :)

Mamy odmienne gusta.

Ale z tych trzech, to HE-4 jest killerem, nie tylko ze względu na cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co chcesz konkretnie wiedzieć?

 

Jesli chodzi o brzmienie to do jakich sluchawek mozna je porownac. Ewentualnie podzielic pasmami i wtedy podac podobienstwo. Czy nie sa za ostre na gornej srednicy (3-4kHz)? Czy dolna srednica dociazona/nie za sucha. Jak ze scena, tu rowniez mile widziane porownania, jesli sie da. Czy soloist sl mk2 da im rade?

 

Tez bym wolal he-4, ale ciezko trafic. Ostatnio mi jedne uciekly, a ze swoimi tez nie chciales na mnie zaczekac :P No i chyba trudniej je wysterowac...

A 400i tansze, nowe, to chyba mozna sprobowac...

 

 

 

Ja miałem HE400i i ... pewnie będę miał w przyszłości kolejną parę. Z dobrym torem grają naprawdę tak że nie wiem czy potrzebuję lepszego dźwięku ;) Bardzo klasowo i przejrzyście. I bardzo mi się podobało że się sparowały pięknie z moimi vintage`owymi zabawkami. Oczywiście potrzebują porządnego wzmacniacza (wydajnego, z telefonu nie zagrają ;) ). Teraz jest można na e-bay`u kupić za ok 300 USD+kp i to jest rewelacyjna cena . Należy też dodać zdanie o świetnej ergonomii - lekkie, bardzo wygodne, świetne pady (nie nie trzeba zmieniać ;) ). Są lepsze dla mnie niż HD600/650 a te są bardzo dobre w odpowiednim torze. W końcu planary ;)

 

Generalnie bardzo polecam i nie bardzo rozumiem czemu tutaj na forum są tak mało popularne. W tej cenie to już wogóle bez uwag patrząc jakie kwoty tutaj biegają na zakupy audio.

 

Dzieki wielkie! Jakbys mogl jeszcze brzmieniowo sie odniesc do tego co powyzej.

Edytowane przez lolomanolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to juz wiesz co ja lubie ,nie ma analizy nie ma zabawy :-)

Jak analizy to tylko 009 i już nie musisz szukać, zmieniać a do tego inne zalety.

Czy tylko mi ten Shangri-La amp przypomina bardziej fragment meblościanki z PRLu niż element toru, na który bym musiał pracować wiele lat?

Mi przypomina fragment lotniskowca, no ale jak się probuje naśladować, to się już śmieszne robi

co ten Fang wyprawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale co chcesz konkretnie wiedzieć?

 

Jesli chodzi o brzmienie to do jakich sluchawek mozna je porownac. Ewentualnie podzielic pasmami i wtedy podac podobienstwo. Czy nie sa za ostre na gornej srednicy (3-4kHz)? Czy dolna srednica dociazona/nie za sucha. Jak ze scena, tu rowniez mile widziane porownania, jesli sie da. Czy soloist sl mk2 da im rade?

 

Tez bym wolal he-4, ale ciezko trafic. Ostatnio mi jedne uciekly, a ze swoimi tez nie chciales na mnie zaczekac :P No i chyba trudniej je wysterowac...

A 400i tansze, nowe, to chyba mozna sprobowac...

 

 

 

 

Spróbuj, ale względem PM-3 to IMO jest skok w bok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie HD-600/650 są nieco słabszymi słuchawkami niż 400i, są jaśniejsze/ostrzejsze. W moim odczuciu prezentują tez odrobine chudsze granie. Z tej trójki 400i wygrywają, Moim zdaniem.

 

 

Pzdr

Dobrze zrozumiałem?....HD600/650 są jaśniejsze ,ostrzejsze od 400i....chyba tekst miesiąca?....HD650 ostre...koniec świata blisko jednak :woot:

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No i chyba trudniej je wysterowac...

Zdecydowanie, elektrownia zalecana ;)

 

Obecne HiFiMany są dobre... bdb na tle konkurencji, ale stara seria to dla mnie wciąż dużo lepsze słuchawki :\

DLA MNIE

 

Crysis, tu nie musisz pisać "dla mnie". To nie wątek słuchawek za 500 zł. :)

 

Wiemy i rozumiemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności