Skocz do zawartości

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Ja słuchałem zestawu na Audio Note Kondo gdzie nawet trafa wyjściowe są nawijane drutem srebrnym i nie ma możliwości żebyś uznał, że z ich głośnikami zestaw gra chłodno. Dla mnie cały zestaw grał właśnie męcząco przez zbytnie przesycenie barwy. Tego samego dnia słuchałem też monobloków lampowych VTLa spiętych z WIlson Sasha W\P który grał cholernie neutralnie jeżeli chodzi o barwę, czyli miał taką skalę, że człowiek się nad takimi ******łami nie zastanawiał. To był jedyny system na całym złocie gdzie przechodząc obok samego pokoju miało się wrażenie, że w pokoju słychać instrumenty grające na żywo. Może powodem jest to, że monobloki lampowe budową bliżej do wzmacniacza tranzystorowego? :) Chociaż nawet tutaj będzie ciężko bo producent podaje, że wzmacniacz nie posiada globalnego sprzężenia zwrotnego, jedynie lokalne które nie posiada kompensacji częstotliwościowej.

 

PS- No wiecie co... Żeby "pier.dołami" wykropkować?

Edytowane przez patrykvel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1700 dolcow roznicy to cenowa przepasc a jakosciowa wcale taka przepasc juz nie jest. Jasne , ze heki sa lepsze , bez dwoch zdan ale potrzebuja dobrego i drogiego towarzystwa , hexy juz takie wybredne nie sa. Nowa wersja hex nie ma juz plastikow a i pady duzo lepsze. Moga sie podobac , dzwiekowo i wizualnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraż różnica w wersjach V2 jest kolosalna i to na dużą niekorzyść HEk jeżeli chodzi o stosunek jakość/cena.

Jeżeli chodzi o V2 to nie wiem, ale V1 to różnica jest kolosalna, słuchane na DAVE, to samo z dodatkiem

933 i iCAN PRO. X są przystosowane go grania z kartofla, HEki nie są tak wymagające jak HE6, ale skalują ładnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tutaj jest to co lubi, ja np. nie lubię iCAN Pro i 933, Dave jako dac jest dobry, ale w tej cenie wolę dCS. Natomiast bardzo lubię Trilogy 931, kosztuję połowę taniej niż 933, a gra równiej, fakt że nie ma tak dobrego basu jak 933, ale stawiam na całokształt brzmienia niż na dobry bas i brak góry jak jest w 933.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o przedstawienie problemu, jeżeli tor sam z siebie nie jest dobry to nie pokaże różnic

i wcale nie musi być drogi. Niestety sprawnego 931 nie słuchałem i fakt góra w 933 jest mocno przykryta basem

lub jak ktoś woli jej niema, no ale ten bas ;) konstruktor musi jeszcze popracować.

Ale wracając do meritum chodziło mi o to że na nich różnica była bardzo duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD800 grają fajnie z Trilogy 933 oraz z Bakoona HPA-21, który się bardzo dobrze nadaje do takich słuchawek. Osobiście nie lubię HPA-21 dla mnie gra za gęsto i bas za bardzo uwypuklony, z He-6 i HEk to dla mnie było słabe zestawienie, ale Bakoon HPA-01m z He-6 to już było jedno z najlepszych zestawień jakie słyszałem do tego był 2qute jako DAC i dziwiło wszystkich obecnych, że ten maluch z 350mW jest stanie wysterować He-6 na takim samym poziomie jak iHa-6, a do tego jego brzmienie mi pasuje dużo bardziej niż iHa6. Na tym samym torze słuchałem HEk i nie spodobały mi się z kilku powodów. Ciekaw jestem jak gra HPA-01, czy ma sygnaturę brzmieniową taką jak 01m czy taką jak 21.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD800 grają fajnie z Trilogy 933 oraz z Bakoona HPA-21, który się bardzo dobrze nadaje do takich słuchawek. Osobiście nie lubię HPA-21 dla mnie gra za gęsto i bas za bardzo uwypuklony, z He-6 i HEk to dla mnie było słabe zestawienie, ale Bakoon HPA-01m z He-6 to już było jedno z najlepszych zestawień jakie słyszałem do tego był 2qute jako DAC i dziwiło wszystkich obecnych, że ten maluch z 350mW jest stanie wysterować He-6 na takim samym poziomie jak iHa-6, a do tego jego brzmienie mi pasuje dużo bardziej niż iHa6. Na tym samym torze słuchałem HEk i nie spodobały mi się z kilku powodów. Ciekaw jestem jak gra HPA-01, czy ma sygnaturę brzmieniową taką jak 01m czy taką jak 21.

Dla mnie nie ma znaku równości między grą HD800 z Bakoonem i z Trilogy. Ten pierwszy przypadek to taka ogólna poprawność i nic więcej dla mnie. 933 już może zrobić wrażenie, inna sprawa, że chyba to były zrekablowane i zmodowane HD800 przez Stefan Audio Art na odsłuchu, a one są bardziej od standardowych dźwiękowo odetkane.

 

Głośności odsłuchowe HE-6 płyt zwłaszcza z muzyką popularną to okolice niecałych 100mW. Ich można słuchać ze wzmacniacza, który jest stanie wypluć kilka V napięcia skutecznego bez czkawki, czyli innymi słowy, 1W na kanał będzie spoko tylko, żeby to był prawdziwy 1W, a nie sfera marzeń producenta. Tak poza tym iHA-6 to nie jest mistrz sterowania, choćby z racji kilku omów impedancji wyjściowej na wyjściu UNBAL oraz kilkunastu na BAL.

 

HPA-01m bym posłuchał, skoro piszesz, że ciekawszy od HPA-21. Ja wiem o nim tylko tyle, co od jednego recenzenta z łamów jego portalu oraz z korespondencji, gdzie go porównał do sprzętu dobrze mi znanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem nie ma znaków równości w graniu HD800 z Trilogy czy Bakoona, wspomniałem o tym, gdyż z tych dwóch wzmacniaczy mi się one podobały.

Dzięki bardzo za wytłumaczenie z napędzaniem He-6, to już wiem dlaczego np. mój Yulong A18 jest w stanie lepiej wysterować He-6 niż np. Auralic Taurus czy Schiit Mjolnir mimo że te mają dwu-trzyktotnie więcej mocy niż A18. Czasami jednak słyszę że Yulong nie domaga z wysterowaniem przy większych składach brak He-6 szybkości i lekkości dźwięku jaka jest np. Bakoonie HPA-01m czy iHa6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dodał jeszcze Lebena CS-300XS dla HD800, no ale to lampy. Jeżeli chodzi o HPA-21 to szału nie ma, ładnie gra

ale nie jest to jakoś dużo lepsze niż Taurus, czy inne wzmaki. 01m słuchałem tylko z UE5L i było bardzo słabo.

Z tego co czytałem to ten 01 powinien być bardziej podobny do 21 niż 01m, chyba wycieki tylko wejścia SATRI,

a reszta to to samo, ale mogę się mylić. Muszę kiedyś jeszcze raz spróbować nie popsutego 931.

Swoją drogę ciekawe jakby zagrał 933 gdyby pominąć regulację głośności i sterować z DACa.

 

No i nie robiąc offtopa takie HE1000 nie grają z Lebenem, dostają czkawki.

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak poza tym iHA-6 to nie jest mistrz sterowania, choćby z racji kilku omów impedancji wyjściowej na wyjściu UNBAL oraz kilkunastu na BAL.

 

A skąd takie info?

Z tego co wiem, to BAL ma 0,3 oma, a jacki 10 i 100 omów.

 

A skąd takie info? Ja policzyłem te impedancje z mocy przy wyższych i niższych impedancjach słuchawek. Ponadto o tym mniej niż mistrzowskim sterowaniu to opinia, którą mi napisał pewien mocno rozeznany użytkownik forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności