Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

 

No Wy bogacze ;)

Proszę Cię!

Jak patrzę na Twój majdanek, to mam odwrotne wrażenie ;)

 

Nigdy nie miałem KZ Lager .... Na szczęście. Dziadek był w AK a nie Africa Corps.

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie sluchalem HE-1000, natomiast sluchalem HE-6 i dla mnie sa one rozwinieciem prezentacji znanej mi z 5LE. @Campton a w Twojej ocenie (zdjęie sugeruje, że masz/miałeś obie pary) to jest ten sam sposób prezentacji, ale lepiej/wiecej/mocniej czy to już odejście od starej linii?

Faktyczne, w brzmieniu HE-6 jest więcej analogii do starych modeli niż do HE-1000.

Dla mnie HEki są całościowo lepsze od szóstek i tu nie będę się rozpisywał dlaczego.

Powiem tylko że połączenie ich przestrzeni, muzykalności i rozdzielczości jest moim spełnieniem słuchawkowego grania.

Natomiast za HE-6 mogą przemawiać poszczególne aspekty, jak większa dynamika w skali makro, ogólna szybkość oraz bardziej bezpośrednia i namacalna średnica.

 

 

Może pomyśl o padach od wersji V2. Bardzo je chwalą i są lżejsze.

 

Sam chyba sobie je na któryś zimowy weekend wypożyczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Ha-1 jest zasłaby do napędzenia. Teraz słucham He-6 z Yulongiem A18 i też słyszę że nie domaga, gdyż brakuje mi szybkości w He-6, na iHa-6 słuchawki są bardziej żwawe, dlatego dla mnie najlepszy amp pod He-6 to by był Yulong A8, czyli zbalansowana wersja A18 plus wymiana sekcji zasilania, gdyż brzmieniowo, szczegółowo bardzo mi pasuje A18 z He6 i to jest dla mnie jeden z najlepszych wzmacniaczy pod te słuchawki, dużo lepiej niż iHA6, EF-6, Little Dot 6. Gdyby tak podnieść tylko ich szybkość, czyli więcej prądu, a to tylko Yulong A8, który jest bardzo drogi :(

Cenne i praktyczne wieści.

Czyli do napędzenia HE-6 potrzebny jest wzmak w cenie Hek, :unsure: .

Przed zakupem jednak wolał bym posłuchać starego wzmaka z nowymi Hek, nie przesądzając wyniku

Do tego czasu zostaję z HE500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dokładnie Ha-1 jest zasłaby do napędzenia. Teraz słucham He-6 z Yulongiem A18 i też słyszę że nie domaga, gdyż brakuje mi szybkości w He-6, na iHa-6 słuchawki są bardziej żwawe, dlatego dla mnie najlepszy amp pod He-6 to by był Yulong A8, czyli zbalansowana wersja A18 plus wymiana sekcji zasilania, gdyż brzmieniowo, szczegółowo bardzo mi pasuje A18 z He6 i to jest dla mnie jeden z najlepszych wzmacniaczy pod te słuchawki, dużo lepiej niż iHA6, EF-6, Little Dot 6. Gdyby tak podnieść tylko ich szybkość, czyli więcej prądu, a to tylko Yulong A8, który jest bardzo drogi :(

Cenne i praktyczne wieści.

Czyli do napędzenia HE-6 potrzebny jest wzmak w cenie Hek, :unsure: .

Przed zakupem jednak wolał bym posłuchać starego wzmaka z nowymi Hek, nie przesądzając wyniku

Do tego czasu zostaję z HE500

 

Do napędzenia he6 w zupełności wystarczy cayin iha6. Nie jest wybitnie ale tez nic nie uwiera". Trzeba tylko lekko zbalansować granie dac'iem i kablami.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...............z padmi od Audeze plus dodatkowo nałożona opaska do pałąka i to bardzo poprawia komfort,

A mógł byś wrzucić foto dla zobrazowania efektu końcowego.

Może sobie tak w 500 zrobię

Edytowane przez jamwodzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem oryginalne welurowe pady w HE-500 na welury HM5. Poprawiła się barwa dźwięku i wygoda. Wcześniej te słuchawki na cięższych kawałkach grały w stylu rockowym, teraz jak puszczam metal to grają metal :)

Nie mogę się jednak pozbyć pewnej ich dźwięczności na wysokich tonach. Macie może na to jakiś sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jakby wzbudzało się pasmo 8-10 kHz (nie wiem dokładnie). Mam wrażenie, że nawet jak leci sam wokal to słychać jakiś podbarwienie z tego wysokiego pasma.

Może to po prostu podbity jest ten zakres?

Edytowane przez sFormatowany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

...............z padmi od Audeze plus dodatkowo nałożona opaska do pałąka i to bardzo poprawia komfort,

A mógł byś wrzucić foto dla zobrazowania efektu końcowego.

Może sobie tak w 500 zrobię

Fotkę HE-6 z padami Audeze wrzucałem parę stron wcześniej. Poszukaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem oryginalne welurowe pady w HE-500 na welury HM5. Poprawiła się barwa dźwięku i wygoda. Wcześniej te słuchawki na cięższych kawałkach grały w stylu rockowym, teraz jak puszczam metal to grają metal :)

Nie mogę się jednak pozbyć pewnej ich dźwięczności na wysokich tonach. Macie może na to jakiś sposób?

 

 

Tak jakby wzbudzało się pasmo 8-10 kHz (nie wiem dokładnie). Mam wrażenie, że nawet jak leci sam wokal to słychać jakiś podbarwienie z tego wysokiego pasma.

Może to po prostu podbity jest ten zakres?

Zmienić słuchawki. Nie piszę tego złośliwie, one są tak po prostu jarmarcznie upiększone, żeby audiofile cmokali i kupowali zanim się zorientują, że to lipa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to załamka..... bo poza tym dzwonieniem wszystko mi w nich pasowało - liniowość, rozdzielczość. Niektórzy pisali że ciężar po godzinie męczy, ale dla mnie są całkiem wygodne. Spokojnie mogłem w nich 3h słuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności