Skocz do zawartości

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Baele, a jeśli chcesz mieć pewność, że nie będziesz słuchał Dharm, to wyślij mi je na ten tydzień :P

Trzeba sobie pomagać, no nie? :)

Fex,

Jak chcesz to Ci moge podeslac Dharmy na pare dni ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest nowa seria, tylko stara zaczynali z normalnymi wtykami HiFiMana, które pękały ;)

 

Driver X i HEk różni się zwłaszcza szerokością "cewki", Xy mają tak ze dwa razy węższe "żyły" ale

4 a HEki 2 ale szersze, ilość "zawinięć" jest chyba taka sama, do tego grubość obudowy driverów

HEków jest większa, prawdopodobnie driver jest dalej od ucha. Konstrukcja magnesów wygląda

na bardzo zbliżoną/taką samą.

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całość pałąka w Xach wygląda tak samo jak w HE560, więc nie jest za dobrze,.

 

 

 

 

ale co jest nie tak z pałąkiem w HE-560? przecież to bardzo wygodne słuchawki...

 

To nie jest nowa seria, tylko stara zaczynali z normalnymi wtykami HiFiMana, które pękały ;)

 

 

 

wszystkie nowe serie "starych" modeli, czyli he-400i i he-560 mają nowe wtyki - a stare pękały jak ktoś je dokręcał jak babcia weki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to w He1k ta opaska pod pałąkiem potrafiła się urwać ;)

Ja uważam tę konstrukcję za jedną z najwygodniejszych, ale fakt, nad jakością wykonania to by mogli trochę popracować (u mnie też ta nitka się popruła), bo za taką cenę to wstyd.

 

Swoją drogą, marzą mi się he1000 w wersji mniej "ekstrawaganckiej" - mogły by wyglądać jak ed.x. :ph34r:

Edytowane przez rytek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no skóra to faktycznie nie jest w biednych wersjach HiFiManów (czyli wszystkich prócz HEK i elektrostatów i... niewygodnych HE6), ale leży bardzo wygodnie na czerepie - jak się coś spruje to babcia od weków sceruje ;)

 

 

ale jasna skóra z HEKów na bank ulegnie przebarwieniu - dla jednych "pięknie się starzeje" a dla innych "wygląda jak brudna" - ale prezentuje się faktycznie dużo lepiej - mogliby zrobić wersję BLACK i montować w reszcie swoich modeli

 

 

PS. powinniście zobaczyć jak pankracy_waw walczy z "wygodą" HE6...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Soundman1200

Wychodzi że najgorzej zrobione, jakościowo słuchawki za 9tys, plastik wszechobecny w tej cenie to jakiś żart...sztuczna skóra...

Nadal mało głębokie ,niewygodne pady dla wielkich uszu, zaleta że poprawiono rozstaw pałąka,dłuższa skóra, czemu nie w HE1000?

Plastikowe słuchawki z dobrym brzmieniem....wybór należy do klienta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chcę w końcu wymienić ten srebrny kabel dla masochistów w HE-300 i przy okazji poprawić ogólne brzmienie . Jaki kabel według Was byłby lepszy: Sonolene 3014, Sommer Peacock, miedź OCC 7N 26 AWG Cryo v2 (warto tyle płacić?), może jakaś hybryda 8 żyłowa (ma to sens przy tych słuchawkach?), Van Damme (tylko nie wiem jaki dokładnie, może ten http://allegro.pl/va...5601345166.html ) albo po prostu Canare wystarczy? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobilem z tego Van Damme kabel Balans do DT150 4x2 przewody

Nie wiem czemu kazdy mowi o nim ze to miedz poryta srebrem w przewodniku tam jest, wedle specyfikacji srebrem jest pokryte tylko 7 zyl z 39 na przewod , reszta 32 jest czysta miedz OCF, w aukcji wiec bzdury napisali (tu specyfikacja http://www.van-damme.com/12.html) nie umieja czytac lub zawiodl translator .

Sprawdzone naocznie jest tam tylko 7 srebzonych i reszta to miedz.

Edytowane przez marcins
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chcę w końcu wymienić ten srebrny kabel dla masochistów w HE-300 i przy okazji poprawić ogólne brzmienie . Jaki kabel według Was byłby lepszy: Sonolene 3014, Sommer Peacock, miedź OCC 7N 26 AWG Cryo v2 (warto tyle płacić?), może jakaś hybryda 8 żyłowa (ma to sens przy tych słuchawkach?), Van Damme (tylko nie wiem jaki dokładnie, może ten http://allegro.pl/va...5601345166.html ) albo po prostu Canare wystarczy?

Jeśli chodzi o dźwięk to nie czułem różnicy miedzy tym fabrycznym a sommerem, ale jeśli chodzi o wygodę to jak najbardziej na plus. Ten fabryczny jest zbyt sztywny i lubić przerywać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności