Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Łooo jejku... Ciężko będzie powiedzieć :D

 

Ja ostatnio trochę goszczę na Audiohobby i tak sobie czytam i chyba chodzi o to, że mam postawę podobną do Fallowa, z tym, że on jest bardziej trebleheadem, a ja właśnie trochę bardziej ciąże ku niemęczącej górze i niskich rejestrach. On ocenia słuchawki w relacji do ceny i ogólnego wrażenia jakie na nim zrobiły. HE-6 chyba dał 7/10 innym polecanym dawał gdzieś od 5 do 6,5. No i zatrzymuje te słuchawki, które mają dla niego dobrą tą relacje.

 

U mnie HE-5LE mimo, że pewne rzeczy robią tak, jak jeszcze żadne słuchawki które miałem (chyba) i są naprawdę super, to ten przeskok z HD650 nie jest dla mnie osobiście przeskokiem takim w którym złapałbym się za głowę z wrażenia. To nie jest kwestia nawet basu, bo HE mają lepszy bas i tylko w odrobinę mniejszej ilości, (bardziej bym stawiał na niedociążonej niskiej średnicy jeśli mielibyśmy mówić o niedostatkach). Senki przy HE są podbarwione, niedokładne, i zamazane na krańcach, mają też pogłosy, których w 5tkach nie ma, a które może ktoś lubić, a ktoś inny już nie. No, ale na razie je kocham za to jakie są, muzyka z nich płynie wprost do ucha, bawi, ale zarazem nie męczy, łykają każdy materiał jaki im podam, jeśli jest średniawka to po prostu zagrają, jeśli jest audiofilskie nagranie to wniosą dużo czaru własnego. HE są inne. Technicznie mucha nie siada, na dobrych realizacjach dają bardzo wymowny imaging, ale muzyka - średniawka już jest niesłuchalna, a przewagi technicznej też wtedy nie widać. Muszę je słuchać trochę głośniej, żeby efekty na dole były bardziej realistyczne (a nie tylko pyknięcia) co też bardziej męczy mi słuch i efekt relaksu znika.

 

To co mi się bardzo podoba to neutralność względem barwy nagrania, świetna rozdzielczość (przydatne gdy jest dużo instrumentów na scenie), faktura średnicy jest taka, że hej! Po za tym jest gładkość i spójność, którą cenie w słuchawkach.

 

Takich minusów to tak naprawdę nie mają, jedynie drobne rzeczy jak to, że scena, która dużo potrafi, to jednak nie jest taka wspaniała jak w opisach recenzentów (chociaż tego się nie czepiam, bo dla mnie wszystkie słuchawki w tym względzie kuleją), dalej wokale wydają się być trochę skompresowane. Bas jest twardy, szczegółowy, dokładny, bardzo mi się podoba, ale jego ilość nie daje mi wrażeń realistyczności, prawie jakbym słuchał dobrej słuchawki telefonicznej... Dla mnie osobiście nie musiałby być w takiej ilości jak w denonach nawet, ale tam jest wyczuwalny i wyraźny, można go poczuć, tutaj tego nie ma, (co nie da każdego musi być wadą, ale dla mnie jest).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Braki na basie, wypełnienie to po pierwsze sprawa niewydolności wzmacniacza (tak tak, wiem, że o2 daje radę, tak jak standardowy klon) oraz welurowych padów.

Z LCD2 będzie 5 kilo mułu i brak kontroli.

 

W obu przypadkach to jest karykatura grania tych ortodynamików dzięki której ludzie sprzedają je z niesmakiem, bo przecież tyle ohów i ahów się naczytali.

 

Proponuję obrać kierunek D7100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mógłbyś w jakimś wątku opisać powody swojej decyzji?

Powód jest prosty, nie mam do nich toru, a w najbliższym czasie nie zamierzam nic nabywać.

 

 

 

@All999 A jak tam FCL dodał tej podstawy basowej, poszerzył scenę?

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MrB ja bym radził nabyć te pady od HM5 - to powinno bardziej dociążyć dźwięk niż wzmacniacze. Słuchałem kiedyś (niestety w niesprzyjających warunkach) HE-5LE bezpośrednio z Vedii (o dziwo dawała radę) i podpięte przez klona. Basu przybyło, ale żeby to była jakaś przepaść to bym nie powiedział - wymiany padów w słuchawkach dawały sporo więcej w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie sprawdziłem z padami od superluxa - tak sobie. Teraz na moment mam włożone krążki pod pady i jest trochę lepiej, ale bez rewelacji.

 

Skoro największą różnice mogą zrobić pady... to chyba dalej nie są to słuchawki dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś zamówiłem, więc na dniach sprawdzę na własnych uszach. :) aż dziwne, że one wejdą, skoro standardowo mamy okrąg a HM5 są jajowate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś zamówiłem, więc na dniach sprawdzę na własnych uszach. :) aż dziwne, że one wejdą, skoro standardowo mamy okrąg a HM5 są jajowate.

Pewnie będzie trzeba ten materiał ze środka wyciąć, chociaż kto wie, może jest na tyle rozciągliwy, że na okrąg wejdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, posłuchałem sobie HE-400. Na stokowych skórkach grają wyraźną V, szczególnie dużo jest góry, potrafi być ostra i sybilować. Wyraźnie więcej basu niz w 5LE i lepsze dociążenie czuć od razu. Bas jest świetny, niestety wokale trochę wycofane i odchudzone. Na padach HM5 nie zauważyłem zmian w brzmieniu, za to jest troszkę wygodniej. Na koniec spróbowałem pady zrobione na zamówienie przez Perula. Jest to mod kolesia z HF. Tutaj słyszę różnicę, szczególnie jeśli chodzi o średnicę. Wokale są bliżej i dostają masy oraz ciepła. Góra zostaje minimalnie wygładzona, ale na granicy percepcji. Dół pozostaje na tym samym poziomie. Ta ostatnia kombinacja daje świetny efekt, jeśli komuś nie przeszkadza duża ilość super szczegółowej góry. Myślę MrB że to by Ci się bardziej spodobało niż 5LE, pod warunkiem że masz czym je napędzić. Dla mnie 5LE mają na klonie idealną ilość basu i dociążenie.

 

A tak wygląda połamany uchwyt w 5LE...

 

aby9u3y7.jpgunyby2ar.jpg

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa obcowanie ze słuchawkami, ale coś mi się wydaje, że zbyt dosłownie wziąłeś sobie do serca słowo "obcowanie". A przynajmniej eargasm był?

Do tego doszło właśnie w ekstazie. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności