Skocz do zawartości

Audeze Deckard Recenzja


rev

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętam dzień, w którym pojawiła się pierwsza zapowiedź nowego urządzenia od Audeze – przetwornika ze wzmacniaczem słuchawkowym o nazwie Deckard. Wstałem następnego dnia z łóżka i pierwszą czynnością, którą wykonałem tego dnia, był telefon do dystrybutora. Krótka rozmowa i ok, wiemy trochę więcej. Kolejne dni i tygodnie mijały pod znakiem niezmiernej ekscytacji na temat Deckarda, zwłaszcza, że w tamtym czasie miałem okazję być właścicielem modeli LCD3 oraz LCD-XC. Po pewnym czasie jednak, moje zainteresowanie Deckardem minęło, a swoje Audeze sprzedałem. Nadszedł jednak moment, w którym mam to urządzenie u siebie na biurku, a Deckard sam w sobie umila mi ostatnie wieczory swoim towarzystwem. Sprawdźmy zatem, z czym mamy do czynienia tym razem.

http://audiosquare.pl/?p=935#

deckard3.JPG

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym Ci na to odpowiedzieć, ale odsłuchiwałem Deckarda jako całość. Wydaje mi się że przetwornik będzie miał tę lekką, jasną manierę, a wzmak to mięso i wygar. Ale nie jestem tego pewien.

Ja nie jestem pewien co bym wybrał przy rywalizacji NFB-28 a Deckard. Dawno AGD nie słuchałem więc może trochę mój osąd jest nie do końca sprawiedliwy, ale nie wydaje mi się aby któryś z nich był konkretnie lepszy od drugiego. Mogę się jednak mylić...


No ale Grubby, jak nie lubisz lekko rozjaśnionego dźwięku no to faktycznie to nie dla Ciebie. Chociaż to nie jest "typowy" jasny dźwięk, bez masy i potęgi. Oj nie...:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie słuchałem tego Matrixa. Z wyglądu nie wygląda jakby mógł Deckardowi zagrozić, ale kto wie...obudowa nie gra :)

Z obudowy może i nie - http://forum.mp3store.pl/topic/130580-audeze-deckard/?p=1227003 :)

chociaż ta zdecydowanie po stronie Matrixa.

Edytowane przez krz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że Deckard to może być lepsze połączenie z LCD-2 niż NFB28 - mniej podkolorowania, więcej przestrzeni, lepsza holografia. Być może z PM3 też dodałby trochę oddechu i powietrza. Na mnie zrobił bardzo dobre wrażenie. SWSy naprawdę grały z nim świetnie, bardzo precyzyjnie, z energią i muzykalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasny, lzejszy na srodku... no nie wiem. dodatkowo funckjonalnie nie porywa :/

Obie sekcje (DAC i AMP) maja podobne "wlasciwosci" ?

 

Akurat o tym pisałem u siebie. O analogiach do Matrixa również, tak samo jak o tym jak wg mnie należy poprawnie interpretować Deckarda, aby nie zaliczyć problemów natury synergiczno-użytkowej.

(chyba nawet tak się złożyło, że wnioski kreują się co do tego ostatniego zgodne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nfb28 ma dużo więcej wejść/wyjść i balans,ale jest bardzo podkolorowane i poglosowe. Czaruje. Deckard jest precyzyjniejszy i naturalniejszy, ale przez to bardziej surowy. Ja wolę raczej to drugie podejście. Wszystko niestety tylko z pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności