Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

xDuoo XD-05 - nadchodzi...


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, chico99 napisał:

@zybiman

Możesz parę zdań nt. współpracy xd-05 z hd650. Twój świadomy wybór tej pary, czy przypadkowy? senki na jakim kablu? Ciekawe, że są takie problemy z v5i, jest już przecież fabryczna wersja xd-05 z tym układem.

Widziałem na stronie Bursona zdjęcia modu właśnie z  zamontowanym V5i. Na którymś anglojęzycznym forum poczytałem że gra dużo lepiej ( zachwycali się), Co do problemów to nawet na stronie Bursona w opsie modyfikacji autor zwraca uwagę że u niego nie było problemów które zgłaszały inne osoby. U mnie są ( ale nie dotkliwe). Kabel w słuchawkach standard ,dokładnie to są HD 6xx massdropa z krótszym kablem. Używam xDuoo tylko podpiętego do usb kompa więc może w innej konfiguracji też będzie inaczej.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, chico99 napisał:

Radzę wymienić kabel, nawet na jakiegoś chińczyka za 20-30$. Fabryczny zamula te słuchawki.

Stockowy kabel nie wygląda tak źle, wydaje mi się lepszy niż oryginał z Hd598 który miał 3m długości. Ten ma tylko 1,2 więc nie powinien stawiać zbyt dużego oporu. Jak zmienię to raczej nie na chińczyka bo wyglądają mało solidnie, tylko na coś lepszego, ale dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 28.03.2018 o 21:16, chico99 napisał:

Radzę wymienić kabel, nawet na jakiegoś chińczyka za 20-30$. Fabryczny zamula te słuchawki.

Kabel zmieniony na miedź 7N, różnica przy pierwszych odsłuchach minimalna. Koszt jakies 300 zł. Na pewno nie jest tak że oryginalny jest do bani. Kabel nie wpływa wogóle na harakter brzmienia, być może jest ciut więcej bardzo wysokich dzwięków, takiego finiszu syków i odrobinę lepszy bas( mocniejszy). Kabel który daje massdrop na prawdę nie jest zły. Zamontowanie Bursona w xd-05 zmienia szerokość sceny, wydaje mi się że poprawia separacje kanałów( na nie których utworach aż za bardzo bo jak przesadzili przy tworzeniu utworu to odczucie jest takie że na lewym leci inna piosenka niż na prawym. Według mnie przy zmianie opampa (200 zł) jest dużo większy skok niż przy zmianie kabla w HD6xx (300 zł)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po wymianie na Bursona nie działa high gain + bass gain. High gain bez bass gaina działa jak ta lala :D Jakoś bardzo mnie to nie boli, bo nawet prądożerne K702 na midzie są już bardzo głośne na "godzinie 11". A sam Burson wg mnie brzmi dużo lepiej od stocka - scena pełniejsza, separacja lepsza, jest trochę cieplej (w pozytywnym znaczeniu). 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 13.01.2019 o 09:49, genghiskhan napisał:

Hej, szybkie pytanie ;)
Wymiana opampa na bursona (czy innego) daje zmianę tylko w gnieździe słuchawkowym czy także na aux in/out?

Nie sprawdzałem, nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, zybiman napisał:

Nie sprawdzałem, nie wiem.

ok już wiem, tylko na słuchawkowym
tak czy siak xduoo już leży, dzisiaj wleciała karta na pci-e
EVGA NU-AUDIO - w porównaniu do xduoo duuuużo lepsza ;) większa scena, muzykalność, szczegóły, dynamika - no w sumie wszystko na duży plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
ok już wiem, tylko na słuchawkowym

tak czy siak xduoo już leży, dzisiaj wleciała karta na pci-e

EVGA NU-AUDIO - w porównaniu do xduoo duuuużo lepsza większa scena, muzykalność, szczegóły, dynamika - no w sumie wszystko na duży plus.

A jak moc, bo nigdzie nie podają? Większa od xDuoo XD-05?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z przetestowanych wzmacniaczy do xduoo xd-05 polecam OPA2209, MUSES8820 teraz sprawdzam OPA1692. Ogólnie te wzmacniacze lepiej mi się zgrywają z xduoo i słuchawkami (K551, m40x) niż v5i, który również posiadam.

Edytowane przez luk1111
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
W dniu 3.03.2019 o 23:37, luk1111 napisał:

Z przetestowanych wzmacniaczy do xduoo xd-05 polecam OPA2209, MUSES8820 teraz sprawdzam OPA1692. Ogólnie te wzmacniacze lepiej mi się zgrywają z xduoo i słuchawkami (K551, m40x) niż v5i, który również posiadam.

 

I jaki finał, jakiego opampa wybrałeś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przerzuciłem się na Khadas Tone Board oraz JDS Atom. Niedawno odgrzebałem Xduoo, żeby go używać w pracy :) Jeżeli chodzi o same opampy, trudno zdecydować :) to zależy w sumie też od słuchawek. Najspokojniejszy jest Burson v5i, ma wygładzoną górę i przyjemnie się go słucha. Bardziej szczegółowy z mocniejszym basem (można powiedzieć bardziej energiczny) jest OPA2209, który jak mamy jasne słuchawki nie za dobrze by się zgrał (przynajmniej dla mnie). Jeżeli masz możliwość to zamów sobie OPA2209 nie jest drogi. Burson też się nadaje i jego wybór zależy od tego na czym Ci zależy szczegółowo, energicznie (OPA2209), czy relaks (Burson v5i).

Dla zamącenia powiem, że Khadas Tone Board oraz JDS Atom grają podobnie jak Xduoo z OPA2209 z tym samym mocnym, szybkim basem :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności