Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

xDuoo XD-05 - nadchodzi...


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Trochę czasu minęło i trochę też przewinęło sie przez xd-05 OpAmpów ;), aż do czasu kiedy w sumie przypadkiem trafił w moje ręce Burson V5. Z ciekawości zaaplikowałem go do xduoo... ehh i rozumiem teraz co mają ludzie na myśli pisząc, że Bursony to droga bez powrotu. Jak ten opek się fajnie zgrywa z XD05! Na middle gain jest naprawdę petarda, niestety z jedną wada ;)

 

1.jpg

 

Burson "odrobinę" wystaje ;).

 

No nic.. pomysł na szczęście jakiś tam się zrodził więc pora go zrealizować. Potrzebny nam będzie extender, a niestety oryginalny będzie za krótki i mimo wszystko za wysoki. Więc robimy własny co kosztuje nas ok 2zl ;)

 

5.jpg

 

Pomysł polega na wymianie baterii na mniejszą, a w uzyskane tym sposobem miejsce zawędruje Burson. Niestety miejsca nie ma zbyt dużo, dlatego odchudzimy trochę czas pracy Xduoo. Będzie pasowała Bateria 1900 mAh więc teoretycznie połowa z oryginału.

 

5a.jpg

 

Pozostaje tylko ułożenie kabli i "przyklejenie" Opka, żeby nie latał w obudowie.

 

7.jpg

 

Powyższe zdjęcie jest na razie poglądowe, bo bateria do mnie jeszcze jedzie, ale jak tylko ją dostanę dam znać jak wygląda rzeczywisty czas pracy XD05tki.

 

 

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę czasu minęło i trochę też przewinęło sie przez xd-05 OpAmpów ;), aż do czasu kiedy w sumie przypadkiem trafił w moje ręce Burson V5. Z ciekawości zaaplikowałem go do xduoo... ehh i rozumiem teraz co mają ludzie na myśli pisząc, że Bursony to droga bez powrotu. Jak ten opek się fajnie zgrywa z XD05! Na middle gain jest naprawdę petarda, niestety z jedną wada ;)

 

attachicon.gif1.jpg

 

Burson "odrobinę" wystaje ;).

 

No nic.. pomysł na szczęście jakiś tam się zrodził więc pora go zrealizować. Potrzebny nam będzie extender, a niestety oryginalny będzie za krótki i mimo wszystko za wysoki. Więc robimy własny co kosztuje nas ok 2zl ;)

 

attachicon.gif5.jpg

 

Pomysł polega na wymianie baterii na mniejszą, a w uzyskane tym sposobem miejsce zawędruje Burson. Niestety miejsca nie ma zbyt dużo, dlatego odchudzimy trochę czas pracy Xduoo. Będzie pasowała Bateria 1900 mAh więc teoretycznie połowa z oryginału.

 

attachicon.gif5a.jpg

 

Pozostaje tylko ułożenie kabli i "przyklejenie" Opka, żeby nie latał w obudowie.

 

attachicon.gif7.jpg

 

Powyższe zdjęcie jest na razie poglądowe, bo bateria do mnie jeszcze jedzie, ale jak tylko ją dostanę dam znać jak wygląda rzeczywisty czas pracy XD05tki.

 

 

 

Na dniach będę miał Bursony V5i, którego z tego co widzę powinny spokojnie wejść w miejsce stockowego. Oczywiście nie będzie to dźwiękowo V5, ale opcja wydaje się być ciekawa z uwagi na brak konieczności modyfikacji oraz niższą cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xduoo_XD-05_Burson_V5.jpg

 

Tak wygląda XD-05 z Bursonem finalnie. Zmieniłem kable w extenderze na lepsze i skróciłem je maksymalnie, ponieważ w poprzedniej konfiguracji było słychać pogorszenie dźwiękiu z i bez extendera. Przy obecnym różnica jeżeli jest, to jest niesłyszalna. Pozostały testy czasu pracy, ale na to muszę znaleźć chwilę czasu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka wolna myśl: a gdyby wyciąć otwór w obudowie na Bursona? Niezbyt portable, ale jako przenośna stacjonarka chyba dałoby radę.

Jako przenośna stacjonarka to ok, z tym ze ciężko wyciąć ręcznie taki mały otwór tak żeby to ładnie wyglądało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak sprawdził by się taki xd-05 jako Źródło dla monitorów aktywnych? Uskuteczniał ktoś takie rozwiązanie ? Próbuje znaleźć złoty środek dla mojego portfela :-) Chciałbym używać go przez pewien czas jako mobilnego wzmacniacza słuchawkowego i DACa dla monitorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
Czy ktoś może mi pomóc Aboud Xduoo XD-05, widzę jeden członek zostało przylutowane ze starym opamp OPA1612A kondensatora, było ELNA 10uF 35V? Tak ? jest prawidłowe ?
"ELNA SILMIC II elektrolityczne Kondensatory audio 10uF 35V"?
Może dla kogoś będzie bardzo zabawne, ale chcę wiedzieć, czy XDUOO Urządzenie XD-05 nie pali? Jeśli używam Burson V5 z ELNA kondensatora 35V 10uF? Może muszę inny parametr nie?
Can someone help me aboud Xduoo xd-05, I see one member was soldered with the old opamp OPA1612A capacitor, it was ELNA 10uF 35V? Yes ? it's correct ?
"ELNA SILMIC II Electrolytic Audio Capacitors 10uF 35V" ?

Maybe for someone will be very funny but I want to know does the device XDUOO XD-05 does not burn ? If I use Burson V5 with ELNA capacitor 35V 10uF? Maybe I need another parameter no?


500x1000px-LL-41f25821_Pelopidas_Burson_

Edytowane przez Saulius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...
Dnia 2.03.2017 o 23:17, luk1111 napisał:

Czy ktoś montował Burson v5i do XD-05? Pytanie czy warto :)

XD-05, Sennhheiser HD650. Zamontowałem Burson V5i. Pierwsze wrażenie -coś z nim nie tak, więcej średnich tonów, mniej basu. Na high gain nie można włączać podbicia basu bo wchodzi w tryb PROTECT. Po kilku dniach odsłuchu powrót do Opa 1612 i...... Cos tu nie gra! Okazuje się że przy Bursonie jest wiecej detali, czuć to szczególnie na wysokich tonach. Przy opa wszystkie syki są do siebie podobne jakby wyższe przytłumione, na V5i słychać między sykami różnicę, są żywsze. Czuć że dźwięk pochodzi od talerza perkusji czy jakiegoś werbelka, na opa jest trochę inaczej. O ile przy muzyce pop czy dance nie ma to wielkiego znaczenia to przy orkiestrze lub jazzie i rocku różnica jest wyraźna, dźwięk z V5i jest bardziej naturalny. Na orkiestrach lub koncertach odczuwalna też jest bardziej przestrzeń, jak by więcej powietrza, odległości między instrumentami. Jest to oczywiście moja subiektywna ocena. Nie każdemu odpowiada taki sam dźwięk i odsłuchy robiłem tylko na Sennhheiserach hd 598 i 650.  I nie można pomijać problemu z wzbudzaniem w trybie high gain. czasem muszę przełączyć na med i dopiero jak zacznie grać to z powrotem  na high, oraz nie można na high podbić basów. przy wysoko-oporowych słuchawkach może to drażnić. Mam nadzieje że pomogłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności