Skocz do zawartości

xDuoo XD-05 - nadchodzi...


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie spędzam drugie popołudnie z XD-05 i jest to całkiem ciekawe urządzenie.

Jako wzmacniacz bardzo delikatnie przyciemnione na przełomie średnicy i wysokich, ale nie ma mowy o wybrakowanych szczegółach. Jest bogato w dźwięki, bardzo dobra kontrola, scena ani nie jest nadzwyczaj duża, ani nie ma klaustrofobii, ale spodobało mi się jak układa poszczególne plany. Zmiana gaina jest wyczuwalna, a podbicie basu nie narzuca się słuchaczowi i przypomina mi to co prezentuje iFi iCan Nano. Jasne AD700X nie cięły wysokimi, a dostały lepsze wypełnienie na dole. Ciepłe i dość basowe W500X były trzymane za twarz i relaksująco-angażujące.

DAC po USB jest świetny (czekam na kabelek coax) - brzmienie mocne, dociążone, a przy tym swobodne, z ładnie rozciągniętą górą i bogatą średnicą. Zrobił na mnie lepsze wrażenie niż ADL X1 czy iDSD Nano, które są podobnie wycenione, a nie oferują tak plastycznego dźwięku.

 

Z minusów? Trochę zabawkowy wygląd, choć XD-05 w ręce leży solidnie. Potencjometr równo łapie dopiero po lekkim rozkręceniu (co na bardzo skutecznych słuchawkach może przeszkadzać). Przełącznik źródła mógłby pewniej chodzić, teraz przy ustawieniu na USB widać delikatny luz. Każde przełączenie trybu pracy urządzenia (np. zmiana próbkowania z 48kHz na 192kHz) jest obwieszczane kliknięciem dochodzącym z wnętrza combo. Rozumiem po co to, ale bywa irytujące.

 

No i minus nie urządzenia, a mojej powojennej instalacji elektrycznej - trochę brumi po podpięciu do kompa. Na słuchawkach ledwo wyczuwalne, na głośnikach jest ciągły irytujący (przy niższych poziomach głośności) szum/pisk w tle. Ale ja tak mam prawie ze wszystkim i o ile iDSD Nano oferowało mi ciszę, tak ADL szumiał potężnie, kilka wzmaków podobnie. Ale wystarczy podpiąć xDuoo pod telefon by zapanowała cisza w tle.

 

Ale teraz czekam na kabelki i słucham dalej :)

Edytowane przez Inszy
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z roboty i niespodzianka - dotarł coax z RMS.

Szybkie podpięcie pod wyjście na płycie głównej kompa i szumi jeszcze bardziej niż na USB. Ale jako że mam jeszcze jedno wyjście na przednim panelu od X-Fi Platinum, to sprawdzam to i jak ręką odjął - błoga cisza :) Tylko teraz dylemat taki, że gra tak tylko po ASIO, sam Windows się buntuje. Będę kombinował dalej, bo to jest to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Właśnie wróciłem z roboty i niespodzianka - dotarł coax z RMS.

Szybkie podpięcie pod wyjście na płycie głównej kompa i szumi jeszcze bardziej niż na USB. Ale jako że mam jeszcze jedno wyjście na przednim panelu od X-Fi Platinum, to sprawdzam to i jak ręką odjął - błoga cisza :) Tylko teraz dylemat taki, że gra tak tylko po ASIO, sam Windows się buntuje. Będę kombinował dalej, bo to jest to :)

Cayin C5 szumiał po podpięciu do kompa jako usb dac, kiedy ładowała się bateria

Po naładowaniu do pełna szum ustawał, może z Xduoo jest podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczną sytuacje jak testowałem DAC/amp od Chickenka, nie wiem czy wszystkie laptopy tak maja czy tylko lenovo, bo testowałem na innym laptopie i nie było zadnego syczenia ani trzasków, ale niestety jako ze mam laptopa jakiego mam to w gre wchodzily tylko urządzenia z własnym zasilaniem i jest super :)

Edytowane przez Gregio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Jako, że nie znalazłem nigdzie w sieci, to zamieszczam tu zdjęcia rozebranego XD-05 pstryknięte przy okazji wymiany opampa.

 

 

attachicon.gifIMG_20160317_164045.jpgattachicon.gifIMG_20160317_163929.jpg

 

Co na co zmieniłeś i jak zmiana w stosunku do poprzedniego jeżeli można spytać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co na co zmieniłeś i jak zmiana w stosunku do poprzedniego jeżeli można spytać?

 

 

Wstawiłem Muses01: po pierwszym odsłuchu lepsza przestrzeń, więcej powietrza i szczegółów, chociaż gra odrobinę bliżej. Poprawiła się także kontrola basu i zniknęła lekka "mgiełka". Na razie zmiana na wieelki plus, ale jeszcze muszę się z nim osłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co na co zmieniłeś i jak zmiana w stosunku do poprzedniego jeżeli można spytać?

 

 

Wstawiłem Muses01: po pierwszym odsłuchu lepsza przestrzeń, więcej powietrza i szczegółów, chociaż gra odrobinę bliżej. Poprawiła się także kontrola basu i zniknęła lekka "mgiełka". Na razie zmiana na wieelki plus, ale jeszcze muszę się z nim osłuchać.

 

 

Dobra ciekawostka, daj znac jak się osłuchasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co na co zmieniłeś i jak zmiana w stosunku do poprzedniego jeżeli można spytać?

 

 

Wstawiłem Muses01: po pierwszym odsłuchu lepsza przestrzeń, więcej powietrza i szczegółów, chociaż gra odrobinę bliżej. Poprawiła się także kontrola basu i zniknęła lekka "mgiełka". Na razie zmiana na wieelki plus, ale jeszcze muszę się z nim osłuchać.

Co to za kondy wokół opampa? Znajdzie się miejsce na coś wyższego niż te Silmice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności