Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ambiental Trance / Space Ambient / Space Trance / Berlin School


soulreaver

Rekomendowane odpowiedzi

https://progresja.com/events/tangerine-dream/

Są już dostępne bilety na Tangerine Dream w Warszawie 26.10 w Progresji (130 zł ) Bilety elektroniczne

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu kiedyś zapodał Namlooka z Hawtinem - From Within. Bardzo spodobało mi się 3 części tej muzyki. Od siebie proponuję więc zapoznanie się z kolaboracją Namlooka z Higher Intelligence Agency - S.H.A.D.O. Posłuchać i ocenić.

1. Intruder Detector - 0:00:00

2. Secret Location - 0:11:04

3. Space Interceptors - 0:20:55

4. Skydiver - 0:34:47

5. Maintaining Scan for UFOs - 0:55:41

 

Pete Namlook był niesłychanie płodnym artystą. Nie wszystko co zrobił musi do nas trafiać oczywiście. Ciekawe są jego płyty z Klausem Schulze (Dark Side of The Moog - są na Spotify i Tidal), można coś z nich dla siebie wybrać. Jednak na wspomnianych serwisach strumieniowych ciężko znaleźć inne propozycje Namlooka.

 

edit @timecage To Ty zapodałeś From Within ? Aaa już zauważyłem, że to Ty w listopadzie 2018. S.H.A.D.O zresztą też wrzucałeś. No cóż, przypomnieć warto.

 

No to ja przywalę Klausem !!!!

 

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncert "orkiestry" Tangerine Dream w sali Tempodrom. Takiego składu już nigdy nie będzie. Wieloosobowego. Bo i Edgar i Jerome i Linda i Iris... No i gitarzyści. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://astropilotmusic.bandcamp.com/album/sound-signal-free-download

Za darmo album Aksemetrix - Sound Signal (flac)

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden najciekawszych znanych mi albumów nietypowej elektroniki. Mniej tu wyraźnych na poprzednich dwóch częściach wpływów etno, za to jest tajemniczo, melodyjnie i (powolnie) transowo.

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie dziś od rana w pracy na Spotify radio wykonawcy: Klaus Schulze. I tak pewnie do wieczora.

Edit: a propos Namlooka - mnie najbardziej interesuje jego cykl Air.

 

Edit 2: godz. 12:55, a Schulze wciąż u mnie gra - to już niemal 5 godzin maratonu :)

Edytowane przez Bednaar
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, to mój ulubiony "elektronik". Najlepsze jest to, że w domu wczoraj wieczorem "do poduszki" włączyłem sobie Mirage z CD :)

Za to niestety dzisiejsze Tangerine Dream ma się nijak do tego klasycznego :(

Edytowane przez Bednaar
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Only today Astropilot's album "Heritage.Tales" is available for "name your price" option! 😯
Take it here 👉https://astropilot2.bandcamp.com/album/heritage-tales"

(Prezent od Astropilota)

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuu, Tim Hecker jest niesamowity. Niezwykle równa dyskografia, jednak moim zdaniem Virgins jest jego najlepszym albumem (i jednym z moich ulubionych w ogóle). Ja jestem ostatnio uzależniony od tego klasyka 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jouhou napisał:

Projekt mojego kolegi, wrzucałem jakąś zajawkę kiedyś, tutaj już kilka bardzo konkretnych wałków. Klimaty CBL / Mystic Crock / Solar Fields w najlepszym wydaniu :)

Mocno polecam

 

Nie przesłuchałem jeszcze całego, ale bardzo przyjemny klimat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy koncercik Carbonów w warszawskiej progresji świetny. Fajna scenografia i wizualizacje, dobre nagłośnienie, CBL wiadomo - bajka. Było trochę duszno - chyba klima sobie nie radzi z tak ogromnym pomieszczeniem. Stellardrone nas rozgrzał przed szybszymi Carbonami, a we wrześniu w tym samym miejscu zagra Solar Fields - po wczoraj wiem, że na pewno też się wybiorę. 

Jakaś fotka i filmik znaleziony na Instagramie - nie mój ;)

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Lord Rayden napisał:

W październiku Tangerine Dream. 

W Warszawie byłeś tylko na koncert i wracałeś ?

Nad TD też się zastanawiam ;) Przyjechałem w piątek, wróciłem w niedzielę. A, w piątek byłem zobaczyć ten słynny klub "Smolna" - świetne wrażenie na mnie zrobił. We Wrocławiu czegoś takiego nie ma niestety, ale może kiedyś się doczekamy ;)

Edytowane przez Najner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lord Rayden napisał:

Smolnej nie znam. Klubowiczem nie jestem, jak pójdę to tylko na koncert.

Spoko, akurat Smolna to taki klub z bookingami z prawdziwego zdarzenia, a nie jacyś randomowi domowi DJe ;) W tym roku na przykład był tam koncercik Kiasmos (nie wiem czy znasz, mają kilka ciekawych kawałków)

 

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Najner napisał:

Wczorajszy koncercik Carbonów w warszawskiej progresji świetny. Fajna scenografia i wizualizacje, dobre nagłośnienie, CBL wiadomo - bajka. Było trochę duszno - chyba klima sobie nie radzi z tak ogromnym pomieszczeniem. Stellardrone nas rozgrzał przed szybszymi Carbonami, a we wrześniu w tym samym miejscu zagra Solar Fields - po wczoraj wiem, że na pewno też się wybiorę. 

 

Ja przyznam że troszkę się rozczarowałem. Nie do końca do mnie przemawia taka formuła grania występów na żywo, gdzie artyści w zasadzie grają swoje utwory w niezmienionej formie z albumów, z oklaskami pomiędzy. Niby fajnie, ale jednak spodziewałem się czegoś na kształt setów festiwalowych, gdzie utwory/motywy z utworów lecą jednym ciągiem i przechodzą płynnie jeden w drugi, często zmienione/zremiksowane w jakiś sposób. Zabrakło tutaj kreatywności jak dla mnie. Wiem że taką formułę koncertu świadomie wybrali zapewne, ale dla mnie to jednak nie "to".

 

Mam tylko nadzieję że Solar Fields nie pójdzie tą drogą we wrześniu, bo bardzo dobrze wspominam oba jego występy na których byłem i diametralnie się różniły od tego co zaprezentowali teraz CBL i spółka :) 

Edytowane przez jouhou
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Methuselah zmienił(a) tytuł na Ambiental Trance / Space Ambient / Space Trance / Berlin School

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności